Malá morská víla

• Česko Malá mořská víla (viac)

Malá morská víla je obľúbený rozprávkový príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najmladšia z dcér kráľa Tritona a zároveň najodvážnejšia Ariel sa túži dozvedieť viac o svete mimo oceánu a počas návštevy hladiny sa zamiluje do temperamentného princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané komunikovať s ľuďmi, Ariel nasleduje svoje srdce a uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Ursulou, ktorá jej dá šancu zažiť život na súši a spoznať Erika, ale nakoniec ohrozí jej život  a korunu  a kráľovstvo jej otca kráľa Trittona. (CinemArt SK)

Eve Lyn

Klasická vykrádačka slavného animáku. Ale za mě asi tak tisíckrát lepší, než třeba Mulan, kde okopírovali snad skoro všechno kromě humoru. Tady člověk našel aspoň trochu tvůrčí invence a občas se i zasmál. ()

RanMori

Tolik snahy o zachování ikonických scén a přitom tak zabitých zbytečně korektním obsazením. Kdyby vzali tu "falešnou princeznu", obarvili jí na zrzku, mohla to  být hezká Ariel. A to setkání multi kulti sester už byl vážně vtip :D (ačkoli pravda, je znám jen jejich otec, možná má každá jinou matku - z moří a oceánů po celém světě. Každopádně dcerušky opravdu působí jako sbírka národností.) ()

michalkop odpad!

Poslední remake od Disneyho je opravdu odpad. V rámci progresivistické propagandy hraje zrzavou Ariel se světlou pletí černoška s dredami obarvenými nazrzavo. Snažili se být originální a pozměnili příběh. To, co mělo zůstat animované a dětsky naivní, hrají s živými herci s přemírou digitálních efektů. ()

Lumos

Takže hezky od začátku. Špatně, špatně a opět špatně, takže kde jen začít. No všichni dávno víme, že Ariel hraje herečka tmavší pleti a původní animovaná byla skoro bílá s červenými vlasy, ale to by nakonec nebylo tak nepříjemné, herečka má totiž krásné oči a líbezný úsměv. Za to je tu stále to ale, vlasy jsou totiž bod , který mě osobně kazil tuto postavu. Nejen barva, ale i dredy. Opravdu nechápu koho napadlo, aby měla Ariel dredy.    Také by mě zajímalo kde tvůrci našli informaci, že princ není modré krve. A takovýchto nesmyslných informací je tam mnohem více.     I chyb je tam dost, třeba na lodi má princ vestu a když loď začne hořet, tak už ji nemá, ale to už jsou jen takové drobnosti.     Pro mě osobně to bylo těžké zklamání. Ale život pod vodou byl krásně udělaný a jistě to nadchlo nejen mne, ale i malé diváky. ()

Veruska.Kuru

Krásná pohádka,mě se moc líbila. U písniček jsem zavzpomínala na animovanou verzi. Ursula mi zde nepřijde tak strašidelná, jako ta animovaná (te jsem se bála)  tady ta byla fajn i na kafe bych s ni šla 😂 fajn baba.. Prostě krásná pohádka. Necháou, jak tohle může někdo považovat za špatné no tak je árie jiné pleti no a? Sice je to divné ale což.. Moji Árie ale zůstane navždy ta s rudymi vlasy 🧜‍♀️ tuhle beru s nadhledem. Rozhodně se podívám znovu. ()

AdelleR

K remakeu Malé mořské víly jsem byla hodně, hodně skeptická, i kvůli té kontroverzi, co se kolem filmu zdvihla. A musím říct, že to bylo přece jen lepší, než jsem čekala. Ariel je tu trochu pitomější než její kreslená verze a herečka mi bohužel nesedla, podobně ani Erik (a ehm, to byl Bardem? Tenhle výkon?); film jednoznačně stojí na skvělé Uršule - jen škoda toho hodně pohádkového "jsem záporák a všem teď vyzradím, co si myslím", ale jinak scény s ní byly skvělé a verze záporáckého songu prvotřídní. Cením si taky některých pozměněných scén, ty to povznesly (zato některé byly dost otravné, asi jako rapující zvířata). Není to geniální remake, na který budu mít chuť se někdy v dohledné době podívat znovu, ale jo, celkově to byla milá podívaná. ()

ssarka odpad!

tak jako posledních 20 let v Disneyho soukromém pekle je i zde všechno špatně....PROČ je Ariela ale absolutně nejhnusnější ze všech mořských sester? Všech 6 krasavice s božskými digitálními vlasy a ta má pár hnědých slepených chuchvalců na hlavě? Fakt,že námořníci tancují na lodi a NIKDO z nich nevidí bouřku přes celou oblohu pominu, ale PROČ loď, která narazí na skaliska a to je problém podle mě sám o sobě, proč jestě musí začít hořet, navíc v prudkém lijáku, způsobem takovým, jako by byla celá politá benzínem....protože Disney !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROČ neumí alespoň zkusit najít herce, kteří by VYpadali jako rodina - černá královna prostě NEMUŽE porodit bílého syna...oni uplně popírají zákony přírody a vesmíru !!!!!!!!!!!!! ()

Ewilka

Kontroverze vyvolávala dlouho před svým uvedením do kin. V mých představách je Ariel bílá, psali někteří společně s hastagem #NotMyAriel. To vše kvůli obsazení Afroameričanky Halle Bailey do hlavní role v celovečerní pohádce Malá mořská víla. Nedostatků má hraná verze animovaného filmu několik, změna pleti hrdinky mezi ně ovšem nepatří. Ačkoliv se na první pohled zdá scénář Jane Goldman a Davida Mageeho stejný jako u animovaného filmu, přináší několik menších změn. Více prostoru dostává budování vztahu mezi princem a Ariel, díky čemuž je jejich láska uvěřitelnější a mnohem reálnější. Prokreslenější je i Erikův charakter. Už to není jen krásný princ z pohádky s modrýma očima, do nějž se zamiluje mořská víla. Diváci tak mohou poznat jeho zájmy a koníčky, strasti i radosti. Třešničkou na dortu je pak jeho vlastní píseň Wild Uncharted Waters v podání Jonaha Hauer-Kinga, která doplňuje už tak výborný soundtrack Alana Menkena a Lin-Manuel Mirandy. Do větších změn se ovšem scenáristé nepouštějí. Zaplní sice mezery původního příběhu, nic navíc ale nepřidají. Co však ubližuje snímku režiséra Roba Marshalla nejvíce, je vizuál. Zatímco v případě bouří, záběrů na krajinu ostrova či interiérů zámku je kamera Diona Beebeho perfektní a dodává filmu tu správnou melancholickou atmosféru, podmořské záměry svítí umělotinou. Jedna neonová barva střídá druhou. V porovnání s Cameronovým Avatarem, který vyšel v prosinci loňského roku, vypadá nová Malá mořská víla jako levná replika. Studio Disney tak naráží na stejný problém jako u Aladina, Dumba, Lvího krále a dalších hraných remaků. To, co funguje jako 80minutový animovaný film pro děti, postrádá v dvouhodinové hrané verzi s počítačovými efekty chemii. Žádná unikátnost, originalita, ona pohádkovost. O to ale zdá se studiu nejde. Místo vymýšlení nových příběhů sází na po generace ověřené vzorce, protože ty fungují, a co víc, vydělávají. ()

Phoenixcq odpad!

OK, tak si to shrňme. Příběhově je to přesná kopie kreslené předlohy - vůbec žádná invence... OK, neměl bych nic proti, ale proč teda, když je to přesná kopie, je Ariel mulatka? Proč má sestry všech nejrůznějších ras? Proč ma bílý princ černošku matku??? Když už se drží předlohy, tak buď ať to je přesné, nebo ať je to úplně jiné... Tady je prostě vidět, jak je tam na sílu tlačen rasismus! Co je sakra špatného na tom být bílej? Po půl hodině jsem to vypnul, nebavilo mě to a nebylo tam nic, proč bych na to měl koukat dál... Proto dávám odpad... ()

DDCC

Vše, co Avatar 2 mohl být, ale nebyl. Trošku přehnané, ale tohle opravdu Avataru 2 chybělo - srdce, které Mala mořská víla má, mimo neskutečné podmořské záběry. Jedna z nejlepších live action adaptací. Možná nejlepší. Zopakovali spoustu záběrů z animáku a zároveň poskytli nový materiál. Postavy byly až překvapivě dobře napsané a všechny podmořské scény byly tak krásné. EDIT: Jsem úplně v šoku. Film jde do české oficiální distribuce až za pár hodin, ale už tak má film asi 20 "Odpad" hodnocení. Měním tedy ze 4 na 5 hvězd. Zamyslete se nad sebou, proboha a začněte ve svém xenofobním životě něco dělat. ()

Vampiroza

Bylo to skvělý. Viděno teď dvakrát za sebou. 15:15 3D a 17:40 2D. Originál bude u mě patřit navždy jako ten nejlepší animák od Disney. To bez debaty. A rozhodně tak prozatím i tato live action verze. Třeba takový Lví král live action za mě dost hrozný a Aladina jsem začal mít celkem rád po třetím shlednutí. Tohle je prostě krásná pohádka která kombinuje (záměrně píšu kombinuje né kopíruje) animovanou předlohu. Přidané scény a hudební čísla z toho dělají mnohem procítěnější příběh a obohacují ho. Co se týče CGI které mě přišlo v trailerech celkem nic moc a měl jsem z něho hrůzu tak se ve výsledném filmu ukázalo jako skvělé. Samozřejmě že tam bylo i pár nezvládnutých kotrmelců ale to má i každá “veleúspěšná” srajda od Marvelu. Kor teď poslední dobou. Takže se to dá odpustit. Podmořský svět je kouzelný a krásně přirozeně barevný a né překontrastovaný. Což v traileru taky vypadalo že bude vše bledé a nakonec není. Největším překvapením byla rozhodně Melissa Uršula. Ta byla naprosto famózní. Co se týče příběhových pasáží tak se mi líbilo pár drobných změn ktere v animáku byly spíše k domyšlení a nebyly nikdy vyřčeny. Nebudu prozrazovat. Kdo zná original bude vědět. Konečná fáze byla ve všech ohledech skvělá. Tam nebylo co vytknout. A (malá změna v boss fightu) nevadila 😉 každopádně za mě teda užasná podívaná a plánuju kino ještě minimálně jednou. Nenechte se odradit pitomými hejty, odpad a podobně. Udělejte si vlastní názor a hodnoťte bez předsudků na barvu pleti nebo podobnych kravin. ()

Belphegor

Malou mořskou vílu jsme miloval a tuhle budu milovat taky. Úplně nerozumím hodnocení 33% tady na ČSFD a nechvalné divácké kritice. Mám pocit, že nová Ariel tomuto všemu čelí jenom proto, že přinesla několik radikálních změn. Po stránce řemeslné je to totiž moc dobře odvedený film. Ano, je naivní a dětský, s pohádkovou logikou, ale to byla původní Malá mořská víla taky a nikomu to nevadilo. Narativně je téměř identický (takže tím to nebude), když tedy pominu přidané písničky a trochu jinačí způsob finále. Mě osobně přijde, že lidé film shazují hlavně kvůli volbě hlavní herečky. Já vám nevím, ale mě se Halle Bailey líbila už od začátku. Je mi jedno, že je tato Ariel tmavší a má na hlavě něco jako dredy. Podle mě je kouzelná. Navíc tomu dodává kapku exotiky a v pohádce mi to fakt nevadí. Reálnější krab Sebastian sice ztratil trochu z emoční gestikulace, ale není to tak hrozné, jak se říkalo. Hůř na tom je Šupinka, ta mohla být opravdu lepší. Ano, uznávám... Taky mě překvapila královna černé pleti, což mě nejdříve dopálilo, protože v té době nic takového neexistovalo. Dokonce sestry Ariel jsou všechny z jiných kontinentů, jedna černá, druhá asiatka, což uznávám, dost protiřečí Mendelově genetice. Zase na druhou stranu nikdo neříká, že mají stejnou maminku. Když ale vezmu v potaz, že to není historický film nýbrž pohádka, kde jsou si všechny rasy rovnocenné, proč ne, tohle mě nijak ze židle nezvedlo. Jinak to má opravdu efektní scény a animace, super písničky, nádherné vodní scenérie, úžasné záběrování a celkově mě to potěšilo. Je mi líto, že mnoho lidí tomu dalo tu nejhorší známku jen kvůli výše zmíněnému, myslím si totiž, že tento rok vyšly mnohem horší filmy. Pokud tedy dokážete přenést přes srdce, že Ariel je tmavší, v tomto případě radím, abyste nevěřili hodnocení tady na ČSFD a na film vyrazili, nejlépe s dětmi. (Mimochodem na IMDB má film 7/10). A ačkoliv snímek svá minus neuhájí, za mě je to moc milý film a užil jsem si ho. Rob Marshall natočil úžasnou pohádku a rád si ji pustím znova. ()

sh3riff odpad!

Další odfláknutý remake od Disney přepisující "realitu" zaměřený spíše pro LGBT a feministickou komunitu. Snaha udržovat zvířata co nejvíc realitě, přitom snaha zobrazit ženy v nerealistické podobě kdy nepotřebují muže, které pak vypadají jak mutanti a ztrácí to onu kouzelnou atmosféru a zpěv je většinou otrava poslouchat. Atmosféra filmu je dost tmavá, taková pesimistická oproti předloze která je vtipná a barevná. ()

jara12

Další live-action remake Disneyho animáku je tu a tak se pojďme společně kouknout, jestli to tentokrát za něco stálo. Tomuto filmu jsem nevěřil od prvních ukázek, vizuál vypadal v době druhého Avatara v kinech ohyzdně, hlavní herečka dostávala jeden hate za druhým a zároveň jde stále o průměrné Disneyho remaky. Ariel tomu není výjimkou. Hlavní herečka má strašný CGI design a její sympatie se také blíží k levelu 0. Barvy a nasvícení jsou zde tak syté, že nepoznáte jestli je na pevnině den nebo noc. Jediné co to je zachraňuje je to, že se to stále drží ději původnímu dílu, který je za mě solidní. Co je ale nejhorší? Má to z nějakého nepochopitelného důvodu 2 a čtvrt hodiny! Původní Ariel měla hodinu 20 a vůbec to neškodilo. Tudíž celý tento celý snímek působí neskutečně nudně. ()

Kakraholt odpad!

Kdyby se někdo snažil přetvářet světoznámá díla afrických spisovatelů a dosazovat ve filmových adaptacích do hlavních rolí bělochy, jako že jsme přece stejně už všichni "probuzení" a přece "21.století", dával bych samozřejmě za takovéto nestoudné a drzé ideologické lži také odpad. ()

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)