Malá morská víla

• Česko Malá mořská víla (viac)

Malá morská víla je obľúbený rozprávkový príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najmladšia z dcér kráľa Tritona a zároveň najodvážnejšia Ariel sa túži dozvedieť viac o svete mimo oceánu a počas návštevy hladiny sa zamiluje do temperamentného princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané komunikovať s ľuďmi, Ariel nasleduje svoje srdce a uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Ursulou, ktorá jej dá šancu zažiť život na súši a spoznať Erika, ale nakoniec ohrozí jej život  a korunu  a kráľovstvo jej otca kráľa Trittona. (Cinemart SK)

Johny M. odpad!

Podle hodnocení se může zdát, že je to pouze hate na tyhle novodobý woke srance. No možná taky je, ale tady je prostě všechno špatně! Casting Bailey je fakt totální fail, ale možná záměrná provokace ze strany Disney, protože nevěděli, čím jiným zaujmout.  To, že je černá je jedna věc (nejde o rasismus!), ale ty její hnusný žabo-rybí oči s nekonečnou mezerou mezi nima, to je fakt hnus + zrzavý dredy! (problém č.1).  To, že další sběrač(ka) bavlny je královna - další castingovej nonsense (problém č. 2), tlustá Melissa je další zlo, ač tohle je pro ní ještě relativně vhodná role (č. 3), podvodní animace je vyloženě hnus, Aquaman ukázal, jak to má pod vodou vypadat (č. 4), zpívá se tam (a dokonce i rapuje!) a to mi trhalo uši (č. 5). Chudák Andersen... ()

kondor77

Něco pro zasmání: „Společnost musí udělat více pro to, aby byl její obsah inkluzivnější,“ uvedla Karey Burkeová, prezidentka divize General Entertainment Content společnosti Disney. „Říkám to jako matka dvou queer dětí, jednoho transgenderového a jednoho pansexuálního dítěte a také jako vedoucí pracovnice,“ dodala manažerka. Disney pod jejím vedením slíbilo, že zajistí, aby dosud nedostatečně zastoupené skupiny, jako jsou například rasové menšiny nebo komunita LGBTQ, budou součástí alespoň 50 procent všech jeho postav. Zdroj. Tak tohle se nepovedlo a chudák pan Woke Disney (pardón, mělo být Walt) se musí v hrobě obracet. A pro ekonomicky vzdělané uživatele podotýkám, že cena akcií společnosti Disney klesla od roku 2021 o více než 50%, čím to bude? Zdroj. Naštěsti se u Disnyho chytili za nos a konečně vyrazili šéfku pro diverzitu. Zdroj. Nicméně musím férově přiznat, že Ariel byla roztomilá a Melissa McCarthy tradičně nezklamala. A proč tedy jen jedna hvězdička? Protože není normální abych u dětského filmu stihl vyžáhnout tři(!) piva (=přepálená stopáž). ()

Antrey

Půl hvězdičky přidávám za místní "překvapivě" nízké hodnocení. Jako většina Disneyho live-action adaptací to není ani zdaleka tak hrozné, jako se různí hejtři snaží tvářit. Ano, nemuselo to mít dvě a čtvrt hodiny, ale jinak to celkem ušlo. Herecké výkony adekvátní (Eric by si tedy zasloužil lepší casting, ale co už), dokonce ani Flounder nevypadal tak creepy jako na plakátě. Akorát tedy (bohužel), přestože Daveed Diggs exceluje (jako vždy a všude), nejlepší Sebastian bude prostě navždycky Zdeněk Hruška. ()

Trixinka

A máme tu po Pinocchiovi další předělávku tradiční animované pohádky. A opět mám rozporuplné pocity. Vyzdvihnout musím pěkný vizuál a výběr herců. Bohužel, to je asi tak všechno co se dá pochválit. Příběhově nic nového nebo převratného, jen sterilně převyprávěný kreslený film. Pro děti je to příliš dlouhé, bez momentů, které by je nějak zvlášť zaujaly nebo pobavily. Pro dospělé filmové nadšence se pár slušných vizuálních momentů najde, ale opravdu jen pár. Při scénách pod vodou musíte zatáhnout všechny okna, protože jinak neuvidíte nic, jak je obraz temný. Ano, chápu, že pod vodou je tma, ale ve filmu, kde si chcete užít podvodní atmosféru je to trochu na nic. Multi kulti obsazení už raději ani nekomentuji, nakonec to nebylo zase až tak hrozné, ale do očí bil fakt, že např. Triton měl každou dceru patrně s jinou ženou, jak byly od sebe odlišné...ale zase jsou to vlastně ryby že :D Co říci závěrem - znovu si cíleně tuto verzi mořské víly nepustím, raději sáhnu po jiných zpracováních. ()

Kingjiri

Projekci jsem dal jenom proto, abych udělal radost drahý polovičce. Mně dle předpokladů biják neměl moc čim oslovit. Zpívání ve filmech přímo nesnášim, ale byl jsem psychicky připravenej na nějaký tři písničky, jak je u Disneyho zvykem. Nicméně se tentokrát snad víc zpívalo než mluvilo, občas se dala nějaká písnička poslouchat, ale fakt to neni nic pro mě, tohle už byl skoro muzikál. Když přejdu k poněkud objektivnější kritice, musim říct, že scény pod vodou byly místama hrozně předigitalizovaný a vůbec nepůsobily autenticky. Sice mi bylo vcelku jasný, že konec nebude nehollywoodskej podle předlohy, ale pořád jsem doufal, že budu aspoň něčim překvapenej. Jenže i když to už vypadalo aspoň v případě Poseidona na menší překvápko, nakonec se dostavil cukrkandlovej happyend. Druhá hvězda za pár vtipnejch scének se Sebastianem a že nakonec ty dvě hodinky stopáže nebyly subjektivně tak dlouhý. ()

haWranka

Pořád jsem si říkala, že zdejší hodnocení je hodně ovlivněné obecnou nenávistí a znechucením nad současným vnucováním rasových problémů apod. Takže jsem se začala dívat s myslí otevřenou. No, zklamání se dostavilo velmi záhy. Celý podmořský svět je sice graficky zpracovaný asi kvalitně, ale všechno vypadá neskutečně umělohmotně, divně, až protivně. Písničky z původního filmu jsou hezké (Sebastianova písnička je moc fajn, stejně jako v originálu.) Děj není obohacený vlastně ničím, takže jeho natáhnutí na tuhle šílenou stopáž nutně vede k jedné velké nudě. Ten přeplácaný a šíleně akční konec všemu nasadil korunu. Takže kdybych měla vyjmenovat klady, jsou to herecké výkony Halle Bailey (je moc milá), Milissy MacCarthy (ta si to očividně užívala) a Jonaha Hauer-Kinga (dodal princi Ericovi nový rozměr a byl to sympaťák). A to je asi všechno...? Na druhou stranu Javier Bardem by si zasloužil Zlatou malinu... Z předělaných disneyhovek se občas ráda kouknu na Krásku a zvíře nebo na Popelku, protože jsou pořád pohádkové a mají tu milou a veselou atmosféru. Tady jsem to ale nenašla. Vznikl paskvil, něco mezi romantikou pro dospělé a dětským muzikálem. Prostě ani jedna část publika nemůže být plně spokojená. Dala jsem 2 hvězdy, ale dost uvažuju, že ještě jednu klepnu dolů... ()

Maximilianus

Ariel a jej dobrodružstvo som si musel pozrieť na dvakrát,  pretože ten prvý raz som film vypol znudený po 20 minútach. O mesiac a pol na mňa však tento film pôsobil už lepšie a nakoniec som si ho aj celkom užil. Úprimne ani nerozumiem tak nízkemu hodnoteniu na csfd, je to skutočne iba bojkot hlavnej hrdinky, ktorej výber bol veľmi nešťastný,  alebo je tu ešte niečo, čo mne uniká?  Za mňa bola stopáž prepálená, až na Melissu McCarthy a jej Urshulu boli postavy celkom nezaujímavé, Erik bol fajn, ale plnil iba úlohu princa, Flounder mi nakoniec nevadil ale tiež veľa vody sympatií nenamútil. Sebastian vypadal zvláštne ale aj na neho sa dalo zvyknúť a hoci sa mi dabing z pôvodnej rozprávky páči viac, nemyslím si, že bol zlý. Akwafina bola sama sebou, len ju digitálne upravili na čajku, ktorá vie dýchať a rozprávať pod vodou.  No a že je hlavná predstaviteľka snedšia od kreslenej predlohy by až tak nevadilo, no podľa môjho subjektívneho názoru nie je moc pekná,  nemá charizmu,  pôvab, princeznično v sebe a spieva krásne ale jej spev nie je ničím výnimočný. Ale hodil sa do tej rozprávky zasa na druhú stranu. To už si tú Urshulu premenenú do ľudskej podoby viem lepšie predstaviť sko Ariel, keby bola ryšavá.  Ale celkovo sa mi film páčil,  efekty ma nevytrhli zo stoličky ale ani ma nič nerušilo,  a v kine to muselo vyzerať celkom impozantne. 6,5/10. ()

loveless odpad!

V dětství jsem měla ráda animovaný seriál Malá mořská víla od Disneyho. Verzi z roku 2023 jsem si pustila jen jako kulisu a i to bylo špatně. Na můj vkus se tam až příliš zpívá a snaží se o korektnost. Film z kategorie "i herci musí platit nájem". Ne, díky. ()

rublik05

Upřímně řečeno jsem to čekal mnohem, mnohem horší. Nová, hraná Malá mořská víla vzbudila poprask (oprávněný?) ještě před svým uvedením, což jí již předem zařídilo spoustu negativních ohlasů a recenzí. Sám jsem si kvůli tomu dal raději od filmu menší časový odstup, i když jsem se stále obával, co mě to vlastně dle všech dostupných informací čeká za hrůzu. Hned z kraje mě příjemně překvapilo sympatické podmořské prostředí, nevypadalo totiž vůbec špatně. Efekty sice nebyly nějak uhrančivé, nicméně neurazily. Z herců zde suverénně kraluje Halle Bailey, která mě v roli Ariel vcelku bavila. Ostatní postavy mě ničím nezaujaly, výjimkou je snad jen obstojná Melissa McCarthy. Příběh víceméně jen kopíruje animovanou předlohu, nijak zásadně se od ní neodkloňuje, k žádnému velkému překvapení tudíž nedojde. Ale jo, nakonec to zas až taková hrůza není. Nejsem ani moc velký fanoušek originální pohádky, takže tahle hraná verze mě nijak zásadně nedráždí. Takový neurážející standard. 6/10. ()

Th3T3mpt3r odpad!

Na Malé mořské víle se dá skvěle demonstrovat marketingová strategie mainstreamových filmových a seriálových společností (Disney, Netflix, Warner Brothers ad.) posledních cca 7 let (od Ghost Busters z roku 2016) - tzv. fan-baiting. Ten spočívá v následujícím: 1) obsadit do role bílé postavy osobu jiné barvy pleti (v jiných případech nahradit původně mužskou postavu ženou); 2) čekat, až se objeví těch 5% lidí, které by šlo označit za rasisty (definice rasismu: nenávist k určité skupině lidí jen na základě jejich barvy pleti); 3) odsoudit veškerou relevantní kritiku (tj. těch zbylých 95% sledujících) nálepkou "rasista", a tím pádem si znepřátelit své vlastní obecenstvo; 4) vložit do původně nadčasového a inspirativního příběhu woke ideologii, což ve svém důsledku vede k porušení nadčasovosti i inspirativnosti; 5) divit se, že se divákům tato "přetvořenina" nelíbí; 6) opět vinit z bodu 5 "rasistické" diváky; 7) návrat k bodu 3. ------------ Před 10 lety jsem rozhodně neočekával, že filmová a seriálová studia budou ze své vlastní tvůrčí impotence, ze znásilňování děl daleko talentovanějších lidí a z neschopnosti přijmout konstruktivní kritiku vinit diváky, tj. platící zákazníky. Ono se pak není čemu divit, že se zásoby peněz těchto studií povážlivě ztenčují. Na konec bych snad jen poznamenal, že slovo "rasismus" již nějaký ten pátek zpět ztratilo svůj původní význam (viz výše bod 2). Dneska se tento termín používá jak na běžícím páse - něco jako když jeden člověk nazve druhého blbcem či idiotem. Zároveň si však nálepka "rasismus" naneštěstí ponechává své silné stigmatizující a cenzorní účinky - když někdo nazve někoho blbcem, zpravidla nejde o nic závažného, ale když někdo nazve někoho jiného "rasistou", to je najednou pohoršené haló (především pak krajních levičáků a jimi kontrolovanými médii), jehož cílem je nezřídka snaha zničit jinému člověku kariéru a stigmatizovat jeho i všechny jeho známé. Nemusím připomínat, že jde o vysoce škodlivou záležitost, neboť tím pak nejvíce trpí právě ty případy, v nichž se jedná o skutečný rasismus (a ne ten spekulativní bullshit současných levičáků, který nemá nic společného s realitou). ()

RAFT

Malá mořská víla co ktomu filmu dodat .Tak ,za prvé film mě absolutně nebavil.Disney má na svém kontě další propadák.Jako Disney už to fakt přehání s obsazením .Ariel a takhle ,děláte si prdel .Z filmu si nebudu pamatovat nic a sem za to rád.Udělat z filmu takový paskvil to snad může napadnout jenom ujetého režiséra.U kterého nestojí jeho filmy za podívání.Max piráti to se ještě dalo.Spíš jsem si měl asi otevřít flašku něčeho ostřejšího a vyšlo by to asi nastejno.Tenhle rok nic moc s filmama,samé propadáky.Za mě 40% ()

Clark_Kent

Tak popravdě tady bavil jsem se o mnohokrát víc, než oproti nedávnému the flash. Moje žábry se intenzivně rozechvěly. Poměrně koukatelné dobrodružství, rozhodně tady není žádné místo proto, abych tento snímek zatracoval jenom kvůli barvě pleti Ariel. Halle Bailey umí. ()

incognito

Protože jsem očkávání naprosto nulová tak nejsem nakonec tak zklamaný jak jsem čekal, že budu. Tolik propíraná rasa hlavní hrdinky je nakonec asi to nejmenší co vám bude vadit. Je, ale zvláštní, že představitel Erika vypajá opravdu jako animovaný předobraz.... Písničky jsou aktializovány na standart politické korektnosti, ale v zásadě to zase tak nevadí. Vizuál je... no takový zvláštní. Rozhodně nečekejte vizuální orgie ve stylu Avatar 2. Každopádně zde platí to stejné co v jiných hraných předělávkách od Disneyho. Originál je lepší, kratší a hlavné má duši. Tohle je takové prázdné, zbytečně protahované nic. Ale aspoň to není tak hrozné jako Dumbo nebo Pinnocchio. Jiné věci jako plození dcer všech různých ras s jednou matkou mohou vyvolat následné otázky dětských diváků na své rodiče. ()

oldy

Taková spíš kubánská verze Malé mořské víly. Nejlepší byl asi krab :D Zbytek splnoval standarty dnešních filmových norem.... 2,5/10 ()

joelly01

MiniMe ma dnes u nas doma sleepover s nejlepsi kamaradkou a obe jsou MASIVNI fanynky Arielle, procez jsem jim vecer naservirovala totok a uspech to byl tedy obrovsky! Lituji ze jsem nenatocila react video na polibek prince Erika s Arielle. To by byl viral jak vysity! Me osobne se to ohromne tahlo, dzizis krajst, film pro deti a trva sto let...Arielle.. herecka pekna, sikovna, sympaticka... ale ne, proste to nebyla Arielle. Skoda. ()

papadoce

Začnem otázkou, ktorú si zrejme položí každý súdny človek. Prečo rozprávke, ktorej spracovanie je výlučne pre deti, niekto prepáli stopáž na 140 minút. To si fakt myslí, že to deti odsedia v kine? Malá morská víla nepriniesla žiadne oživenie do klasického príbehu. Je to proste tá story, ktorú každý notoricky pozná, len vo veľmi peknom vizuálnom šate. Technickej stránke sa nedá veľmi čo vytknúť, bolo to urobené precízne, tak po disneyovsky. Disney vždy investuje do svojich rozprávok dostatok bubákov. Zatiaľ čo predstaviteľka Ariel mi vôbec nesadla, tak Bardem bol perfektný Triton a princ a Uršula boli v pohode. Sklamaním sú piesne. Disney sa vyznačuje krásnymi piesňami v zásade štandardne. Z tejto Ariel mi nezostala v hlave ani jediná melódia, či text. Podľa pomeru rozpočtu a tržieb sa to Waltovi síce oplatilo, ale ja myslím, že tento počin upadne veľmi rýchlo do zabudnutia. Od začiatku som si myslel, že dám tri hviezdy práve kvôli vizuálu, lenže tých 140 minút bolo takých otravných, že ma to ovplyvnilo na dve. A podľa miestneho hodnotenia hádam, že nie som zďaleka jediný koho tá nekonečnosť ubila. ()

koty2201

Na tento film bol taký obrovský hate a úplne, ale úplne zbytočne. Myslím, že je to minimálne rovnako dobrá verzia ako animovaný originál. V niektorých prvkoch za mňa ešte lepšia. Pretože sú tu zmeny, ale ku prospechu príbehu a budovania deja a charakterov. Celé to pôsobí uveriteľnejšie a prirodzenejšie, pretože toto mi na pôvodnom filme vadilo. Išlo sa z jednej situácie do druhej, ale bez žiadneho build-upu k tomu. Potom to celé pôsobilo kŕčovito a nereálne. Je škoda, že tu niektoré momenty chýbajú. Napríklad keď chcel kuchár uvariť Sebastiana, oslava pre kráľa Tritona aj s koncertom Sebastiana s orchestrom. A potom tu niečo pridali alebo pozmenili. Napríklad princ Erik a Ariel majú viac času sa zoznámiť a sú spolu na tržnici, kde Ariel tancuje. Potom je uveriteľnejšie, že sa do seba zamilovali. A takto je príbeh obohatený na viacerých miestach. Napríklad tu má princ matku, kráľovnú, a aspoň vieme, prečo nemohol ísť z hradu von. Sestry Ariel tu majú tiež oveľa väčší priestor a aj nejak interagujú s Ariel a s otcom Tritonom. V animáku sú len na začiatku prakticky a to je všetko. Ako keby ani neexistovali. Potom je tu ďalšia dôležitá časť a to hudba. Pridali 2 alebo 3 nové skladby, zvyšok zachovali prakticky totožne. Z tých troch pesničiek sa mi najviac páčil pokus o rap. Moderné, hravé a pre dnešné deti myslím aj prirodzené, aby si aj dnešný divák tam našiel to svoje. Najviac som sa začudoval kritike vizuálu. Jednak, že vizuálne efekty nie sú pekné, že má film vyblednuté a mdlé farebné podanie. Alebo sa milovníci animáku sťažovali na prehnaný realizmus v zobrazení Sebastiana, Floundera a Scattle (ktorý tu zmenil pohlavie a je to vtáčia samička). Mne prišli dostatočne rozprávkoví a celý film pestrofarebný, plný života. Naozaj to má svoje čaro, je to naozaj krásny film. Čiže tento hate bol úplne zbytočný. Herecky tu najviac vynikla predstaviteľka Ariel a podala veľmi sympatický výkon. Ešte viac si to však užila Melissa McCarthy ako bosorka Uršula. Bola správne hrozivá, tak ako treba. Aj keď tu sa jej zbavili rovnako rýchlo ako aj pred 40 rokmi.  Takže túto rozprávkovú jazdu odporúčam každému s otvorenou mysľou a tomu, kto sa nesnaží silou mocou na toto dielo pľuvať kyslé poznámky. Samozrejme hlavne deťom, ktoré chcú pekný zážitok aj s poučením do života. BTW tá rasová vec mi nakoniec až tak neprekážala, aj keď herečka, ktorá hrala Uršulu v prestrojení, sa na Ariel hodila viac. ()

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)