Smrt do roku 2020

(TV film)
  • USA Death to 2020

Rok, na který nikdo z nás nebude rád vzpomínat, očima nejhůř informovaných komentátorů v historii. (Netflix)

Qitek

Zbytečně haněné dílko. Přímočaré, ale přesto vtipné a svižné. Nenáročná zábava. Škoda že především pro Ameriku. ()

viperDavid

Nechápu tak malý hodnocení. Rozhodně se mi líbí, že si amíci ze sebe dokáží udělat srandu. Některé hlášky byli luxusní, že jsem se řechtal jak kobyla. Paráda ()

žvanimírek

No nevím. Podle traileru se to tvářilo hrozně chytře a mega cool, ale ve finále je to docela sračka. Některý hlášky a kopaní do mrtvol dobrý, ale jinak bohužel trpká nuda. ()

Pavlínka9

Hej, jako vážně ? :D :D Myslím si, že potřebovali mít hodně veliké "koule" na to, aby toto vytvořili :D Ale jedině dobře, protože v současné chvíli je i potřeba, aby něco takového vzniklo..a Samuel L. Jackson? :D Úplně jsem si ho dokázala živě představit a šup - je tam :) Skvěle sarkasticky, svižně, vtipně, shrnutý rok 2020 z pohledu amerických občanů a těším se, co bude 2021. ()

VasaX

Satira, parodie, zábavné a kvalitní herecké výkony a pár fakt skvělých hlášek. Tohle na závěr Silvestrovského večera bodlo, milionkrát lepší jak Šíp, Polívka, nedejbože Krampol. ()

VanTom

Nevybíravé shrnutí a okomentování zásadních událostí roku 2020 fiktivními experty bylo často inteligentně vtipné, jízlivé, zesměšňující (Trump, Biden, Johnson) či kritické, jenže sklouzávalo i na tenký led záchodového humoru (plus netflixovské sebereklamy). Globální záběr se očekávaně z 90 % zúžil na Spojené království a především USA, tudíž Středočecha (mě) opatrné našlapování kolem BLM a pitvání amerických voleb ke konci už dvakrát netankovalo. ()

Brain-D

Recese, která shrnuje rok 2020 v Americe. Herci si zde hrají na komentátory a (vtipně) komentují události, které se stali. Vtipně dávám do závorky, jelikož je to jednou je opravdu vtip vtipný a jednou, tak úplně ne. 40% ()

sedm.1

Já se sice na jednu stranu po skončení tohoto sarkastického projektu nemohu stále zbavit jistého pocitu jeho zbytečnosti, na druhou stranu je to ale v rámci možností poměrně nečekaně zábavná reflexe a těch necelých sedmdesát minut uteklo docela svižným dojmem, kdy film oživují především komentáře několika postav, z nichž mě jednoznačně nejvíce svými poznámkami bavili Hugh Grant, Lisa Kudrow a Diane Morgan jako jedna z pěti nejprůměrnějších lidí na světě, naopak jejich protipól nezáživnosti tvořili překvapivě Samuel L. Jackson, který to zřejmě celé nepochopil a bral to až příliš vážně a pak přehrávající Leslie Jones. Ústřední téma roku 2020 si jinak očekávaně zabírá koronavirus, dostane se ale i na události z Velké Británie a odchod Harryho a Meghan z královské rodiny, či na Borise ,,kupku sena‘‘Johnsona, nicméně celé se to ale soustředí především na události z USA, takže nějakého globálního rozhraní se zde divák příliš nedočká, a tak nás neminou americké prezidentské volby, kde poměrně nekompromisně, ovšem trefně, šijou tvůrci do obou kmetů, a chybět nemůže ani nafouklá bublina kolem ,,zkrocení‘‘ George Floyda, což následně nesmyslně přerostlo v rabující hnutí, no zkrátka, v tomto ohledu tvůrci prostě krapet ztratili nadhled. Každopádně si neustále říkám, jak to vlastně mám ale celé uchopit. Pár fajn narážek a fórků se tu sice objeví, také to uteče jako voda, ale vypovídající hodnotu to prostě nemá žádnou, jde prostě jen o takový jednoduchý, neseriózní úlet, který ale nějaký výraznější zážitek rozhodně nepřináší. ()

Melios

What a sh_t show! Motto vystihujúc celý projekt. Cením politickú satiru, ktorá sa snaží hrať na vážnu, i keď jasne absurdnú, no nechápem účasť tvorcu seriálu Black Mirror. Čudujem sa, že sa pán Brooker namotal na takú táraninu bez jasného cieľa... ()

kenkaku

Občas vtipné jinak většinou zbytečně přitažené za vlasy (viz výstupy “Jejího Veličenstva”). Obsah působí mnohem děsivěji s odstupem (upřímně viděno až po Death to 2021), kdy člověk vidí tu neskutečnou neschopnost (prezentované) lidstva se poučit a nelítat od extrému do extrému (viz Covid ignorujeme a potom démonizujme. Nebo buď pouze černá nebo pouze bílá?) ()

JamesSi

Upřímně WIPE bylo lepší. Tady dost vtipů působí trochu trapně, když nejdou z pusy Charlie Brookera, ale random amerických komiků. Některý hot takey jsou dost neoliberální - jako např.: když se S. L. Jackson a Leslie Jones rozplývají nad Joe Bidenem nebo komentují protesty SLOVY CHARLIE BROOKERA. V jiných je jasné, jak nemá rád YouTubery (postava Joe Keeryho). Charlieho Antivirální Wipe bylo tenhle rok konzistentnější a lepší. Takže na shrnutí roku doporučuji to a nebo shrnutí "Tales of TheVarus" a pokračování TheVarus Strikes Back od australského videotvůrce Internet Historian. Pár vtipů slušných, ale na ty lepší WIPE to není a jak zde bylo napsáno - Brooker spíš řeší USA. Nejlepší za mě byl ale Grant (jako starý historik) a Nanjiani (jako miliardář z Silicon Valley). ()

klukluka

Humor tak suchý, že mi proměnil ústa v sádrový odlitek. Prakticky po celou dobu trvání filmu jsem se usmíval, ale doopravdy jsem se zasmál možná dvakrát. Na něco, co trvá 70 minut, to není dobrá bilance. Zvlášť, když těch 70 minut trvalo pocitově 180. ()

borec999

Vydarená a veľmi vtipná satira turbulentného a kvôli covidu aj zvláštneho roku 2020 očami Američanov. Oceňujem odvahu hercov do podobného projektu ísť a aj to, ako sa chopili svojich postáv, obzvlášť chválim Hugh Granta, Lisu Kudrow a Cristin Milloti, ktorí boli vynikajúci. 85% ()

Hanys_

Jako kdyby John Oliver začal, v nástřelu scénáře se na to vys.al, a převzal to (kdokoliv)... vtipné tak napůl, někdy prostě víc - někdy spíš trapné. Hodně se to samozřejmě věnuje USA, protože jinde se nic tak nedělo. 4.5/10 ()

cepice

Začalo to slibně, pak se to stočilo jen na americké volby a bylo to nudnější. Nápad byl však skvělý a celkově to bylo nabité humorem. ()