V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

numi

Matrix Revolutions je stejně jako Reloaded zcela jiný než jeho předchůdce. Tahle trilogie nabídla tři naprosto odlišné přístupy a tři naprosto odlišné výsledky a dojmy. Jednička byla inteligentní a propracovaný sci-fi film, dvojka byla nabubřelou "velkolepou" podívanou, která parazitovala na svém předchůdci. A trojka? Ta je nabubřelou velkolepou podívanou, která parazituje na tom, že její předchůdce byl tak špatný, že pak sama působí téměř dokonale. Revolutions již definitivně opouští svět Matrixu a jde pod zem, k zemskému jádru. Nabízí tak spíše podívanou ve stylu Lucasových Hvězdných válek. Ovšem bez nadhledu. Přesto to funguje. Příběh je sice jen na vedlejší koleji, ale jsou to přece jen dvě hodiny napětí a akce, na kterou se dá koukat. Trikaři se poučili ze svého nepochopitelného klopýtnutí ve dvojce a jsou opět geniální, hudba dynamická a úderná, atmosféra hustější než mlha okolo rybníku Brčálníku. Matrix Revolutions působí jako docela povedená omluva za předchozí Reloaded. Některé věci se ale neodpouští. [říjen 2006] ()

erased

Revoluce se Matrix raději nikdy neměl dočkat. Autoři přesně podle slibů vsadili více na příběh, než na akci, a právě kvůli tomu až příliš jasně vyplývá na povrch vykonstruovanost a rádoby hluboká povrchnost celého univerza, protože si Wachovští očividně nevědí rady, jak se s vlastním dítkem rozloučit. Ta trocha povinné akce v Matrixu už nedokáže zachránit zdlouhavé a nudné obléhání Zionu a už vůbec ne otřesné dialogy. A co je nejsmutnější, to co mohlo dojem v samotném závěru zachránit se stalo tím snad nejhorším, čeho se mohl tento akční fenomén dočkat: zpočátku se ještě finální duel mezi Neem a Smithem zdá být tím, co by každý čekal, tedy epickou bitkou mezi dvěma polobohy. Na tom samém se ale s přibývajícími vteřinami začínají stále více podepisovat autory přiznané japonské vlivy, a epické vyvrcholení trilogie tak i přes vynikající hudbu vypadá jako fantasy omalovánka. Přestože se dá stěží ubránit pocitu, že si takový závěr Marix nezasloužil, na celém Revolutions se dá ocenit alespoň to, že když ne vizuálně ani akčně, tak alespoň příběhově nabízí důstojnou tečku. ()

gogos

Nepovedenou dvojku strká Revolutions do kapsy. Žádné sáhodlouhé rádoby filozoficko populistické kecy, žádné zatraceně dlouhé bitvy, které samotné začnou nudit... Nic z toho. Revolutions je naprostý opak dvojky. Úžasně odsýpající naspeedovaná love story s pompézní bitvou o Sion, nevyhnetulným a gradujícím závěrem, ke kterému celý film přímočaře míří a zatraceně napěchovaný dekolt Monicy Bellucci. Trojce také jednoznačně prospěla o 10 minut kratší stopáž oproti dvojce. Zkrátka a dobře méně keců (které stejně po jedničce už nemohou nikoho zajímat) a více frekventující krátká akce. Matrix Revolutions mě bavil před 10 lety a baví mě i dnes. Prostě popcornový biják jak má být a stylové a neurážející zakončení slavné trilogie. Jasné a zcela zasloužené 4*. ()

Makky

Podľa môjho názoru Revolutions nikdy nemuselo vzniknúť. Príbeh sa dal veľmi jednoducho ukončiť aj v Reloaded. Po prespatej prvej hodine začína vojna strojov, ktorá vyvrcholí skvelým final fightom Neo & Smith. Určite to bol po technickej stránke asi najnáročnejší diel a hoci bol výsledný dojem mierne rozpačitý, keďže mnohé otázky zostali nezodpovedané, ďalšie projekcie tejto snímke pomáhajú. Matrix je kult. ()

Alementina

Ty kontaktni souboje jsou az prilis nekontaktni i pro muj spatny zrak.. Aneb jak po skvele jednicce nasleduje horsi dvojka a jeste horsi trojka. To, co tam obcas nelze nevidet je cista odflaknutost, ale protoze par paradicek by se tu jeste naslo, tak to nenecham uplne propadnout. ()

blackrain

Velmi důstojné završení celé trilogie. Vlastně skončila jedna filmová etapa. Matrixu se podařilo to, o co se snaží mnoho jiných filmů a nikdy se jim to nepodaří. Matrix je fenomén a legenda. Změnil pohled na několik filmových žánrů a oživil je. Děj udržuje napětí až do samotného konce. Bitva v doku byla strhující, napínavá a rychlá. Smrt Trinity mě mrzí. Bratři Wachowští mají můj obdiv. ()

Bat55

Sklamanie!!! Hrozne som sa na film kedysi dávno tešil (lebo dvojka sa mi dosť páčila) ale toto som už akosi nestrávil. Film priam nacpatý akciou, ktorý sa snaží byť tak kultovný ako jednotka, ale tej nesahá ani po päty. Dopadlo to ako s Pirátmi Karibiku!!! Myšlienkovo ale opäť zaujímavé, ale už nie tak revolúčné ako jednotka. V dvojke sa mi páčila akcia, ale táto trojka už je riadny prúser. Už od jednotky, keď som kedysi počul, že má dojsť k obrovskej vojne a v dvojke sa to už začalo, tak som sa oprávnene na tretiu časť tešil, hlavne vďaka tejto megavojne a aj vďaka záverečnému fightu medzi agentom Smithom a Neonom, ktorý mal rozhodnúť o všetkom. Všetko, čo mala jednotka, napájanie do Matrixu, efektné spomalovačky, ktoré jednoducho nadchli, tak toto tretie pokračovanie totálne stráca. Stráca originalitu a dej je prázdny, film je len o megavojne, ktorá je aj tak ,,suchá". Takže, sa žiadne z mojích očakávaní nenaplnilo tak, akoby som si želal. Keanu Reeves je ako Neo opäť neodolateľný hlavný hrdina, Morpheus a Trinity sú opäť ako majú byť, ale ich priestor,narozdiel od dvojky, je naozaj obmedzený a Neona vidíme bojovať až v závere, ktorý ma totálne odrovnal a presvedčil, že je to zmrvené. Matrix Revolutions u mňa vôbec nezabodoval, zimomriavky u mňa nenaskakovali a akčné scény boli už ohrané. Pár svetlých miest sa isto nájde, ale to je pramálo a celkovo je Matrix Revolutions slabučké tretie pokračovanie a smutné ukončenie série. /65%/ ()

SarumanKo

Monumentálne zakončenie trilógie, ktoré v mojich očiach nemá chybu a ukojilo všetky moje divácke potreby. Má to myšlienkovú hĺbku, štýlový vizuál a čo je hlavné - hodinovú megaepickú vojnu s robotmi, ukončenú súbojom osudových rozmerov. A napokon sa priznávam aj k tým zimomriavkam, ktoré sa v závere dostavili. Prirodzene je to patetické jak šľak, ale bez toho sa žiadny hrdinský epos nezaobíde. Ani tie postmoderné. (9/10) ()

kaylin

Jak jsem psal u "Matrix Reloaded", tyhle dva filmy by se měli hodnotit společně, protože společně fungují nejlépe. Ano, je to místy až moc komerční a na druhou stranu zase místy až moc filosofické bez toho, aby ta filosofie cokoli řekla. Člověk se vlastně točí v kruhu a není se čeho chytit. Když ale dochází na závěrečnou scénu, kdy se Neo má dostat do hlavního mozku a buď vyhraje, nebo prohraje, stejně mě to vždycky vezme za srdce a mrazí mě z toho. Určitě se nenaplnilo to, co sliboval první film, ale nemohu si pomoct, s odstupem vlastně nejsem ani tak moc zklamaný. ()

topi

Tady už jsem nějaké scény nepřekousl a některé postavy mě vyloženě točili...Každopádně, kdyby byl Matrix jen první díl, tak by to klidně stačilo, když přibyl druhej, tak k němu musel být i třetí, protože tyto dva díly spolu nejvíc souvisejí. I tak se jedná o nejlepší akční sci-fi trilogii. ()

YURAyura odpad!

Tak uz to mam za sebou - nastavena latka konce prvniho dilu se po dilu druhem propadla do novych hlubin - a pri tom Wachovsti delali i jeden a pul velmi dobreho filmu... nu coz, snad se nezhledi do sebe - no na to uz je asi pozde a daji dohromady zase neco poradneho... ()

Damiel

88 % - Trochu mi scházely interesantní výlety do tenat Matrixu, kterých ve trojce ubylo, naopak přibylo hrubozrných akčních scén. Rozhodně bych bitvu se Sentinely o záchranu doku zkrátil, ve druhé půli se už pouť Nea a Trinity dostává tak trochu mimo centrum dění (IMHO je to archetypální šablona typu Pán prstenů, kde zuří bitva pod Minas Tirith a Frodo se Samem kráčejí naplnit osud - tady se bojuje o Sión a Neo s Trinity letí naplnit osud). Konec mě ale udolal, opravdu působivé, ale člověk u toho musí přemýšlet a ponořit se do toho. Chápu, že z toho asi bylo plno lidí rozladěných, když si koupili XXXL popcorn, dva litry coly a po sto minutách se jim už chtělo ukuránsky na záchod, takže nebyli schopni to vstřebat. ()

Aiax

Největší zklamání v dějinách filmu. Ale dost nadsázky, přichází tvrdá kritika - ve srovnání s tímhle paskvilem vypadá první Matrix jako skvostný klenot, nádherný příběh téměř biblické dokonalosti. Rozhodnutí natočit pokračování Matrixu mi připadá podobné, jako rozhodnutí natočí pokračování Ježíše - tedy stejně přitroublé. Od začátku jsem čekal, že to dopadne blbě, protože pokračování tak dokonalého a uzavřeného příběhu se prostě natočit nedá, jen zbývala otázka, jak blbě. A odpověď - hodně blbě. Wachovští ponechali geniální vizuální stránku, pochopitelně, ale zjevnou nemohoucnost rozvinout příběh nějakým alespoň trochu uvěřitelným směrem zahalili do pseudomytologických a pseudoreligiozních žvástů, tak neuvěřitelně hloupých a nedomyšlených, až z toho člověku bylo zle. Spousta nekritických fandů se nechala zmást a ze všeho toho chtění začala zaměňovat plytké, splácané pseudoplky za moudrosti téměř kosmické hloubky. Ale většinu diváků Wachovští nenachytali a tímhletím pokračováním (které hodnotím jako jeden film) si zkazili reputaci na hodně dlouho. Novým, panenským divákům doporučuji shlédnout jen geniální a přelomový první díl. Na tohle odpadní pokračování zapomeňte. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz