Pokračovanie kultovej sci-fi, ktorá redefinovala žáner akčného filmu a získala 4 Oscarov, nás opäť zavedú do temného sveta budúcnosti, ovládaného strojmi. Ľudstvo naďalej trpí v otroctve virtuálnej reality, z ktorého ho môže oslobodiť len veštbou predpovedaný Vyvolený. Novodobý spasiteľ Neo (Keanu Reeves) musí v druhej časti čeliť novým protivníkom - sú nimi Dvojčatá, nemilosrdní zabijaci, v skutočnosti smrtiace vírusy, ktoré sa pohybujú Matrixom a dokážu ho meniť a podriaďovať svojej vôli rovnako ako Neo. Okrem nich ide Vyvolenému po krku aj agent Smith, ktorý sa oddelil od Matrixu a teraz Nea prenasleduje na vlastnú päsť. Navyše ako vírus dokáže naklonovať sám seba, takže Neo bude v jednej z vrcholných scén filmu čeliť takmer stovke identických agentov Smithov. Medzitým sa Trinity a Morpheus snažia zachrániť tajomného Kľúčnika, ktorý dokáže otvoriť každé dvere v Matrixe a je dôležitou zbraňou ľudí v boji proti strojom. I medzi robotmi prebieha boj o nadvládu nad virtuálnou realitou, a zároveň sa snažia objaviť posledné ľudské mesto Zion, ukryté v hlbinách Zeme. Všetky udalosti vedú k veľkej vojne ľudí proti strojom, ktorá vypukne v tretej časti.

Rozpočet 300 miliónov dolárov umožnil tvorcom vytvoriť celkom nové trikové technológie, ktoré z pokračovaní Matrixu nepochybne urobia filmovú udalosť roka. Producent Joel Silver tvrdí, že oproti vizuálnemu spracovaniu druhej a tretej časti bude divákom prvý diel pripadať ako "film z doby kamennej". V THE MATRIX RELOADED sa diváci môžu tešiť na bombastickú štvrťhodinovú automobilovú naháňačku, ktorá sa nakrúcala celé dva mesiace a filmári kvôli nej postavili za 2 milióny dolárov vlastný 3-kilometrový úsek diaľnice. Nad bojovými scénami mal opäť dohľad najuznávanejší odborník na východné bojové umenia Yuen Woo-Ping a všetci zúčastnení sa zhodli na tom, že tréning bol tentokrát ešte tvrdší, bojová choreografia neporovnateľne náročnejšia a výsledný efekt divákom vyrazí dych. (oficiálny text distribútora)

StrixCZ

Aneb jak pohřbít geniální dílo... Ano, efekty jsou hollywoodsky efektní (díky čemuž nedávám odpad), ale příběh nemá hlavu a patu a myšlenková hloubka je pryč. Matrix pro mě definitivně končí první dílem. Tenhle průjem odmítám jako "pokračování" přijmout (bohužel jsem na tom byl dokonce v kině, což moje zhnusení ještě znásobilo) - díky čemuž jsem dodnes neviděl (a ani vidět nechci) "díl třetí". Hurá, vyhlásíme válku strojům! A začneme ji tím, že uděláme diskotéku! ... Tak tudy ne, přátelé. 15% ()

skaann

Naprosto zbytečné pokračování velkolepého díla. Děj prakticky žádný. Scény, kdy se na sebe Neo a Trinity sápou jsou úplně mimo mísu. Původní film byl originální a nápaditý, pokračování jen parazituje na jeho úspěchu. Vlastně spíš dojem z prvního dílu kazí. Co ale nelze tvůrcům upřít jsou efekty, v kině to musela být bomba, doma v televizi to zas až tak nevynikne. Původně jsem chtěla dát 3*, ale vzhledem k tomu, že film ani po více jak dvou hodinách poměrné nudy neměl konec, víc jak 40% si nezaslouží. ()

pursuer

S počtem shlédnutí tohoto roste pocit, že víc samoúčelný film snad ani není možné natočit. Nesmyslné dialogy vykrádající počítačovou terminologii, které nemají smysl ani v přítomnosti, ani pro budoucnost. Filozofie Simulacry je v háji, myšlenka "We remember it for you wholesale" je taky fuč. Ten film vlastně netáhne žádná idea, než že je to přeci Matrix - megafilm konce 20. století. Nikomu to už tak nesluší, nikdo se nesnaží být člověkem, nikdo nehraje (a jako by to ani nikdo neuměl), nikdo neví, co vlastně říká za nesmysly. Nikdo nepřemýšlel... Jako tech-demo povedené. Jako pokračování akční filozofické scifky absolutně na hov*o. ()

Grim

...ja som ten typ človeka, ktorého skôr nadchne príbeh a myšlienka, ako efekty...toto je ako prehliadka schopností amerických grafikov a animátorov...efekty sú klasicky poameričtené, štandardne autá vybúchujú pri náraze, letiace guľky vytvárajúce akúsi tlakovú vlnu či čo, to všetko mi príde strašne prehnané a vlastne zbytočné. Pozrime sa na oblečenie ľudí v Sione. A Vlastne na zobrazenie celého Sionu. Všetko je tam zahrdzavené a staré, žiadna útulnosť, oblečenie ľudí je ako z roku okolo 1500, ale počítačová technika je na úrovni roku 2200. Neuveriteľný paradox bijúci do očí... ()

Kada80

Tohle má tak daleko k vynikající jedničce.Spousta lidí mě od tohoto odrazovala a měli sakra pravdu.Na začátku jsem si připadal jak někde na techno párty kde všichni frčej na extázi,pak je tam spousta keců,jedna hodně nepovedená počítačová rvačka akorát k smíchu.Jak já se první polovinu filmu nudil.No a dostáváme se k hledání klíčníka a tam se to začne zvedat k průměru.Nicméně to tenhle film nezachránilo.Naštěstí to nezměnilo můj pohled na jedničku,ale změnilo to pohled na trojku na kterou se tak určitě nikdy nepodívám.Raději půjdu hledat svého klíčníka a budu doufat,že má klíče od všech hospod,abych se už na to nemusel nikdy dívat. 45% ()

krt7236826

niekto tu napísal že kto čakal za týmto filmom niečo viac bude sklamaný... od tohto filmu sa viacej čakať nedalo ...očakávania boli obrovské..a musím povedať že od bratov wachowských to je facka akú zažijeme málo kedy. vo filmovom priemysle skoro nikdy. Tak nabytá akcia tolké emócie a ten príbeh ktorý zdanlivo nenadvezuje moc na jednotku ako sa mnohý domnievajú, ale samozrejme to nieje pravda, je úplne ale úplne bombový. žiadne že urobte si vlastnú predstavu ... o tomto filme a mám namysli celú trilógiu sa nedá predniesť len predstava na záver ale o tom sa dá fylozofovať. intelektuálna bomba ktorá sa len tak nevidí a k tomu nadupaná akcia ktorá je perfektne prepracovaná, perfektne zahrané postavy, skvelá kamera strih hudba efekty všetko! ÚČEL má dokonca aj zdanlivo nudná prvá polka filmu. Asi žiaden film som nevydel tolko krát ako práve matrix a vždy si pustím všetky naraz zasebou. A vždy si lámem hlavičku nad veľa vecami v tomto filme ktoré ako verím tam majú všetky svoj účel ()

Chonka

Jedna z nejlepších ''scifáern'' co kdy byla a bude natočená.Vždy se rád znovu dívám na všechny tři díly. Jediné co bych ještě uvítal na tomto filmu by bylo přetočení celé série do 3D! ()

awastrman

po vizuální stránce naprostá dokonalost filmařského řemesla, takže lehce odpustim jak slabý scénář, tak slabší výkony některých herců v hlavních rolí, i proto 90% ()

Holusacek

Film,který jsem si nemohl nechat ujít,i když bych to i rád udělal.Takové další velké zklamání,děj není nijak špatný,ale obsahově totální prázdnota s bezpočtem předlouhých akčních scén a jednou minimálně patnácti minutovou nudně působící scénku.Vše tak nějak napraví rychlejší tempo a skvělý Reeves.Nechápu o co se to bratři Wachowsští pokoušely,možná někoho oslnilo,mě místy pronudilo.+dobrý Keanu Reeves,bohatější prostředí,rozšíření trilogického děje,rychleji to bylo za mnou -mohly vynechat to muckání,slabší děj,přemnoho bojových,nekonečných akčních scén,které v kuse vyloženě nudily,kdyby byla jen jednička,takové peklo by nebylo ++-=60% tak či onak stále obrovský pokles oproti originálu,čekal jsem setsakra více. ()

Czexx

Ano, jednička je lepší, jenže já si potrpím na efekty a rvačky (jako asi každý chlap). Reloaded sice postrádá revolučnost prvního dílu a dá se říct, že v jistém smyslu i jeho duchaplnost, ale na oplátku nám dal svobodného Hugo Weavinga, hoodně Hugo Weavingů. A čím víc agentů pro Nea tím líp, přece byste nechtěli, aby to měl vyvolený až tak jednodnuché, ne? ()

petrusqa

Film jsem docenila až nyní, odstupem času...bez očekávání. Doporučuji všem, kteří byli po shlédnutí v kině zklamaní a nepodívali se ani na trojku. Já se teď jdu na tu trojku podívat! ()

DansteR

Bohužel slabší pokračování prvního dílu. Ne že by to byla uplná nuda, ale není to bůh ví co, průměrný akční film z již známého prostředí. Celý film se tak trochu točí jenom kolem jednoho pádu z baráku. Efekt pro trilogii sice má, ale ztrácí vlastní filmový efekt. Takže trochu zklamání. Jinak herci, akce zpomalené scény a spol naprostá paráda. Ale bohužel to jsou jen kousíčky celé skládačky, která ve finále nestojí za víc než 70% ()

Jack_F.

Příběh trapárna, herci hrozní, kostýmy srandovní.....ale efekty to zachraňují. Když se můžou agenti portovat do jiných lidí, když matrix může změnit svět(dejavu v prvním díle)..proč kurva neudělá zeď kolem těch šašků aby je mohl sejmout. Nebo proč....no prostě... kurva to je tak nelogická píčovina. Vždyť to nemá řád, pravidla..nic. To je kýč. ()

Kozlowski8

První filmový Matrix jsem poměrně vychválil i přesto, že se jedná o žánr trochu mimo můj obzor zájmu. U tohoto pokračování už chválit nemohu, protože není co. Ty nekonečné bitky, kdy Neo a jeho přátelé použijí k dosažení svých cílů skutečně velmi neskutečné věci a naklonovaných agentů můžou být stovky a stejně s ním nic nezmůžou... To už pak divák nemůže mít ani obavy o svého hrdinu. Vím, jedná se o sci-fi, na které je třeba koukat s jistým nadhledem, ale určitá dávka pocitu reálnosti nesmí chybět. Ty bitky a akční scény, ač byly jistě řemeslně dokonale vytvořené, na mne působily samoúčelně a uměle. Obsahově byl film velice chudý. Opravdu nic pro mne. ()

Braga

Ve druhém díle Matrixu se mi nejvíce líbilo střídání normálních a zpomalených záběrů. Bylo to skvěle načasované. Akční scény byly propracovanější než v jedničce a místy vypadaly souboje spíše jako balet než jako kung-fu. Škoda, že třetí díl je taková blbost, že se na to pomalu nedá dívat. Aspoň, že jednička byla super! ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

Někdo ve studiu 20th Century Fox si myslí, že je načase, aby se vrátil maskovaný mstitel Zorro. Rozhodně ale nečekejte návrat Antonia Banderase – konec konců, po skvělé jedničce přišla Legenda o… (viac)