Pokračovanie kultovej sci-fi, ktorá redefinovala žáner akčného filmu a získala 4 Oscarov, nás opäť zavedú do temného sveta budúcnosti, ovládaného strojmi. Ľudstvo naďalej trpí v otroctve virtuálnej reality, z ktorého ho môže oslobodiť len veštbou predpovedaný Vyvolený. Novodobý spasiteľ Neo (Keanu Reeves) musí v druhej časti čeliť novým protivníkom - sú nimi Dvojčatá, nemilosrdní zabijaci, v skutočnosti smrtiace vírusy, ktoré sa pohybujú Matrixom a dokážu ho meniť a podriaďovať svojej vôli rovnako ako Neo. Okrem nich ide Vyvolenému po krku aj agent Smith, ktorý sa oddelil od Matrixu a teraz Nea prenasleduje na vlastnú päsť. Navyše ako vírus dokáže naklonovať sám seba, takže Neo bude v jednej z vrcholných scén filmu čeliť takmer stovke identických agentov Smithov. Medzitým sa Trinity a Morpheus snažia zachrániť tajomného Kľúčnika, ktorý dokáže otvoriť každé dvere v Matrixe a je dôležitou zbraňou ľudí v boji proti strojom. I medzi robotmi prebieha boj o nadvládu nad virtuálnou realitou, a zároveň sa snažia objaviť posledné ľudské mesto Zion, ukryté v hlbinách Zeme. Všetky udalosti vedú k veľkej vojne ľudí proti strojom, ktorá vypukne v tretej časti.

Rozpočet 300 miliónov dolárov umožnil tvorcom vytvoriť celkom nové trikové technológie, ktoré z pokračovaní Matrixu nepochybne urobia filmovú udalosť roka. Producent Joel Silver tvrdí, že oproti vizuálnemu spracovaniu druhej a tretej časti bude divákom prvý diel pripadať ako "film z doby kamennej". V THE MATRIX RELOADED sa diváci môžu tešiť na bombastickú štvrťhodinovú automobilovú naháňačku, ktorá sa nakrúcala celé dva mesiace a filmári kvôli nej postavili za 2 milióny dolárov vlastný 3-kilometrový úsek diaľnice. Nad bojovými scénami mal opäť dohľad najuznávanejší odborník na východné bojové umenia Yuen Woo-Ping a všetci zúčastnení sa zhodli na tom, že tréning bol tentokrát ešte tvrdší, bojová choreografia neporovnateľne náročnejšia a výsledný efekt divákom vyrazí dych. (oficiálny text distribútora)

Cival

Výjimečně odvážný sequel, který dojel na to, že se nespokojil s tradičními řešeními druhých dílů. Wachowští sice nabouchali do filmu víc akce, laťku digitálních efektů položili o pěkných pár let dál, hlavně ale zrelativizovali a v jistém smyslu převrátili jednoduchý superhrdinský koncept jednotky. Publikum - nasrané monumentální reklamní kampaní - to jaksi odmítlo akceptovat, proto se pokusy o rozšíření strohé jedničky tak často vykládají jako blbost hanící první díl. Pravý opak je pravdou, jen to chce neřistupovat k Reloaded jako k nataženému blábolu, naopak otevřít oči a nebát se poznat skutečnou povahu Matrixu. Stejně jako Neo. Naštěstí, soudě dle trvalého růstu procentuálního hodnocení u obou pokračování, na přepálenou kampaň se pomalu, leč jistě zapomíná a zůstávají jen skvělé filmy. Další generace se třeba narodí do doby, kdy bude Matrix víceméně všemi vnímán jako soudržná trilogie konkurující těm nejlepším triptychů Hollywoodu. Nezlobil bych se. ()

golfista

Jsem zpožděný za všemi o dobrého půl roku (jako vždy :), a Reloaded ke mně dorazil až jako moje DVD .. Už jenom to jak bylo schopno pokračování (nebojím se říct) kultovního Sci-fi Matrix rozdělit filmové nadšence a jak obsáhá debata se vede na téma obsahu (méně na téma formy – tam se shodují téměř všichni) dává tušit, že se jedná o mimořádný (v pravém smyslu toho slova) film. Reloaded má totiž tolik „možností volby“ pro diváka, že to s tou rozpolceností ani nemohlo dopadnout jinak. Pro někoho je to „megalomanská velkohubá pakárna“ (s tím bych si dovolil nesouhlasit), pro někoho „dokonalost“. Mně se koneckonců taky zdály některé scény nudnější – nebo lépe - méně významné, ale jelikož neznám konec (ten se dozvím až v Revolutions), tak vlastně nelze říct co je významné méně a co více. Co když je to, co bylo naznačené trošku jinak ?! . Myslím, že zatím u žádného filmu jsem neměl takový problém s přidělením hodnocení. Tohle je opravdu jenom první půlka bez pointy. Nechci to přeceňovat, ale „Šestý smysl“ bez pointy by asi taky nebyl tak slavný. Proto bych si dovolil vyjímečně (zatím) žádné nepřidělit. Po skončení filmu se moje osobní „spokojenost“ ustálila tak na ****, ale po „Revolutions“ to může celé „docvaknout“ a být hravě 105%. Taky možná necvakne nic a bude to 60% :) .......... Celkové zhodnocení u Revolutions. ()

POMO

Úplne iný film než prvý Matrix, ktorý akoby ani nenatočili Wachowski, ale skôr James Cameron v spolupráci s Paulom W.S. Andersonom. Camerona pripomína bombastická výprava v Zione, Andersona niektoré predigitalizované vizuálne efekty (Neova tvár v súboji so Smithmi je zlý vtip). Obsah nulový - tam, kde predošlé dialógy čerpali kúzlo zo zaujímavého nápadu paralelného sveta, sa tieto akurát pseudointelektuálne zahrávajú so slovíčkami. Veľmi elegantné sú pästné súboje v kombinácii s exotickým techno-soundtrackom a fantastická je celá akcia na dialnici. A potešia tiež parádne kostýmy a humorný nadhľad (Francúz Lambert Wilson a jeho vagínoskopia). Mimo to je ale The Matrix Reloaded iba syntetickou formálnou hračkou a fashion bublinou. ()

KevSpa

Vizuální stránka filmu je naprosto dokonalá (což vynikne na velkém plátně) a akční scény jsou prostě úchvatné, horší je to ale s dialogy. Některé z nich jsou až k smíchu, první rozvláčná půlhodina mi místy připomněla Star Trek. "Filozofické" pásáže jsou pro změnu až příliš intelektuální, aby jejich myšlenky dokázal divák vstřebat hned napoprvé. První Matrix byl v tomto mnohem stravitelnější. Reloaded je zkrátka jiný, rozhodně dobrý a v žánru sci-fi jde o skvělou podívanou. Jedničce se ale nevyrovná, ať už kvůli takřka nulové charakterizaci nových postav, tak svým tempem. Snímek působí zdlouhavě kupodivu i v některých akčních scénách. ()

Douglas

Mnohem propracovanější a mnohavrstevnatější než přímočarý první díl. Tolik kritizovaný uvod v Sionu mi připadá jako velmi zásadní pro Matrix Revolutions, stejně jako mnoho detailů, které působily jako nadbytečné... Divák se dočká pointy, která je imho stejně šokující, jako byl před více než dvaceti lety "I am your father". Narozdíl od jedničky (kterou film v mnoha ohledech doplňuje a naopak...ale to říkat nebudu), plné nadějí z nadšení toho, že On byl nalezen a "přišel zachránit svět", je Reoladed v mnoha ohledech velmi smutný film... Po trikové stránce nelze nepřekvapivě filmu nic vytknout, stejně tak i hereckým výkonům a scénáři, na kterém nenacházím žádné negativa...posuďte sami a běžte na Matrix Reloaded. Věřte, že je lepší než jednička...především je úplně jiný. ()

Gemini

Převratnost prvního dílu je vytlačena ještě většími vizuálními a hudebními orgiemi, akční scény vrcholné kvality (kromě poněkud tristního ztvárnění Nea v bitce se stovkou Smithů) se střídají s rozporuplně hodnocenými filozofickými dialogy, které mně osobně připomněly večery strávené nad Gibsonovým Neuromancerem, takže i v nich spatřuji pozitivum:) Rozhodně nejefektnější podívaná roku, ale slabší a kdesi jinde než part one. ()

Matty

Jestli Matrix změnil pravidla, Matrix Reloaded ukazuje, k čemu všemu toho lze využít. Chytré, spektakulární a navzdory zdání primitivní zábavy pro teenagery také dospělejší než první díl. 90% Zajímavé komentáře: Amarcord_1, Ajantis, 01001, Vronsky, Tequila, BART!, matoada ()

J*A*S*M

Revizí všech tří Matrixů před premiérou Resurrections zjišťuju, že jsem se asi před lety nechal unést, když jsem dvojku a trojku ohodnotil plnou palbou stejně jako jedničku. Reloaded mě už dneska bohužel nebavilo. Jak je to o poznání rozmáchlejší, působí triky občas až směšně. Rozšíření mytologie na jednu stranu působivé, na stranu druhou dost chybí nějakej uchopitelnej děj. Vždyť co se v tom filmu vlastně stalo - úvod na Sionu úplně o ničem, a pak je to vcelku lineární cesta od jedné postavě ke druhé (a ke třetí, a ke čtvrté), která vždy chvíli něco filosoficky plácá a pak hrdiny nasměruje dál. Plus do toho sem tam vložená nějaká akční scéna. ()

Enšpígl

Pro mě naprosto neuchopitelný obsah filmu. Vysoká latka dál zůstavá v akčních scénách, a celkovému vizualnímu působení a taky sexy Triniti do mého hodnocení promluvila. ()

Radyo

Ani zdaleka ne tak špatné, jako jsem po záplavě rozporuplných názorů čekal. Je pravda, že oproti jedničce přibylo triků na úkor příběhu, ale přesto se nejedná o typickou "nastavovanou kaši". Zajimavý byl souboj Nea s namnoženými Smithy. Taky jsem si nevšiml nějakých vyloženě nepovedených triků, ale to může být i mou vrozenou slepotou. :) ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $281,576,461Tržby Celosvetovo $742,128,461║ Po príbehovej stránke nie tak brilantný ako prvý diel ale za to vizuál, hudba a hlavne zbesilá akcia to v rámci možností vynahradia, miestami tam je trošku zbytočnej vaty, skrátiť to o 20minút a bola by väčšia spokojnosť. /videl v kine: 90%/ ()

Marigold

Ve své době jsem ten film hrubě nedocenil, či spíše přecenil. Hledal jsem za ním víc než jen dokonalou pokulturní encyklopedii, obžerně zahlcenou významy a inspiracemi, narcistně zahleděnou do své vizuální krásy. To byla chyba. Matrix Reloaded si lze užít jen pokud ho akceptujete v téhle lehce namachrované a přitom dětsky upřímné poloze. Po letech jsem viděl film, který jakoby v sobě obsáhl všechnu krásu (narativní, myšlenkovou, vizuální) všech velkolepých epických děl fantastiky. Je to skutečná imaginativní nálož, nespoutaná jakoukoli sebekritikou, vedená jen láskou k popkultuře jako celku a také výtečným nápadem, který z jedničky dělá pohádkové omalovánky. Realoded je odrostlejší, ale o nic méně stimulující zážitek. To, co bylo pro generace předchozí zakódováno ve Star Wars, nabízejí Wachovští ve filmové řeči nového tisíciletí. Upřímně lituji těch, kteří to nedocení – slastně spiklenecký pocit člověka, který se v nazelenalém světě cítí jako doma. ()

Djkoma

Na první dojem nepůsobí Matrix Reloaded jako správné a plnohodnotné pokračování diváky milovaného Matrixu. Postupně však otevírá nový směr a piluje samotný styl naznačený prvním filmem k vizuální dokonalosti. Krom toho prakticky vše je zde stylovější a větší než v jakémkoliv jiném filmu. Ať je to souboj Nea s kopiemi Smithe, zatím stále nepřekonaná honička na dálnici nebo hudebně a choreograficky precizní souboj v sídle v horách. Tyto tři scény posouvají akci jiným směrem, než bylo do prvního Matrixu zvykem a přidávají (i když digitálně) myšlenku a nezaměnitelný styl. V kině celý film působí ještě naléhavěji a funguje stejně dobře jako akční jízda plná efektních nápadů i jako filozoficky hluboký film plný odkazů. Přesto všechno nedosahuje pokračování kvalit prvního dílu, ale podle mě osobně to ani nebylo záměrem. První Matrix je jiný film v mnoha ohledech a v Reloaded šli Wachowski o hodně dále, čímž film trochu ztrácí na srozumitelnosti pro některé diváky, ale naopak dává prostor mnoha teoriím. Film, o kterém se bude ještě dlouho diskutovat a bude se na něj hrozně dobře a zábavně dívat. ()

Renton

Scénář: Andy Wachowski, Larry Wachowski .. Po skončení filmu jsem cítil obrovské zklamání, ale na druhou stranu touhu vidět i třetí část, kde se to konečně smysluplně dořeší. Co tento snímek drží hodně nad vodou je vizuální a zvuková stránka, ikdyž slíbená super dálniční honička mě moc nebrala.. Takže čekám na trojku a ... ()

woody

Tohle že jsou Wachowští?Tohle že je pokračování Matrixu(kterému jsem však na poprvé dal taky tři hvězdičky)?Bohužel ano!Po trikové stránce bravurní,akční scény(až na tu s Neo a Smithem)jsou také výborné ale příběh je na tom hůř.Neo superman,Smith naklonovaný a nejhorší jsou ty rádoby filozofické dialogy jako z Cimrmana,jen jsem čekal kdy přijde vichr z hor aby se alespoň něco zachránilo.Suma sumárum:Z očekávaného hitu roku 2003 je jen popcornový,bezduchý akčňák s nejhorší techno párty všech dob prolínající se s nejhorší souloží všech dob. ()

Anthony

Slabé čtyři hvězdičky. Nevěřím, že Wachowští předem počítali s trilogií. Začátek je nezajímavý (scény ze Siónu), moc se mi nelíbil přerod postavy Morphea, z kterého se nyní stává řečník strhující davy. Pravda v druhé půli se tempo zrychlí a honička na dálnici je skvěle udělaná, ale celkově spíše zklamání. Po zásadním rozhovoru s Architektem nevím (jsem zvědav), s čím novým ještě chtějí Wachowští přijít v dalším díle. Pozn.: Halasně ohlašovaná bitka Nea s množství agentů Smithů mi přišla až směšná a moc dlouhá - agent Smith v tomto díle již vůbec nemusel být. ()

Shadwell

Referenční benchmark kinematografie - film s nejlepší automobilovou honičkou, nejlepší bojovou scénou (viz obal Dějin filmu Jerzy Plazewského), nejlepší taneční scénou, filozofickou scénou i milostnou scénou. ()

Rob Roy

Mám pocit, že bratři Wachowští tak trochu přefilozofovali sami sebe. Některé zákonitosti z Prvního Matrixu jsou popřeny a na druhou stranu tu jsou nové, které plně nechápu. Wachowští možná vymysleli dokonalý svět, ale do scénáře toho nedokázali narvat tolik, aby nám to plně vysvětlili. A to oživení Trinity? Hrůza. To by Neo mohl zachraňovat každého na počkání!!! No a ty neustále propagované viry tu skoro vůbec nejsou. Ani ta honička se mi nezdála nijak úžasná. Alespoň, že přibylo hlášek. Ale uvažoval jsem i o třech. No, uvidím co ukáže trojka. ------Po Matrix Revolutions-----Přehodnocuji na tři a! ---- Matrix Reloaded je film, který se mi s každým dalším skouknutím líbí míň. ()

Fr

neo dostane dárek a přesvědčí agenty, že je novou verzí člověka. stroje míří k sionu. dnes večer jim lidé musí připomenout, že nemají strach. zjistil jsem, že technopárty je výtvor matrixu, že vztah trinity a nea pokročil a že agent smith se umí kopírovat. všechno je sice tak zdlouhavě podáváno, ale asi to musí být. vyvažuje to perfektní zvuková stopa filmu. souboje v dlouhých černých pláštích vypadají nad míru efektně. nebojuje se jen rukama, ale používají se také meče, kopí, štíty. kolik řádků programu má moučník? válka skončí za 24 hodin. proroctví byla lež. vím to, protože musím. proto jsem tady. PROTO JSME TADY VŠICHNI!!! ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

Někdo ve studiu 20th Century Fox si myslí, že je načase, aby se vrátil maskovaný mstitel Zorro. Rozhodně ale nečekejte návrat Antonia Banderase – konec konců, po skvělé jedničce přišla Legenda o… (viac)