Hlavným hrdinom svižného thrilleru Sanitka, režiséra a producenta Michaela Baya je vojnový veterán Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal. Jeho nevlastný brat Danny (Jake Gyllenhaal), je charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov. Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade. Zúfalí zlodeji sa tak ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza González), ktorá sa ho snaží udržať pri živote. Dokážu uniknúť, keď ich prenasleduje celé Los Angeles? (CinemArt SK)

Warhorr

Jedna velká, korektně akční komedie. Až se divím, že si to nevzal pod záštitu přímo Netflix protože tady by se jeden opět zblil. Ani bych to akčním filmem nenazval. Bay vzpomíná na starý časy a chce vykrást sám sebe, když se snaží vzít ústřední postavy z Bad boys a proměnit je do opravdových padouchů a ještě to říznout Nebezpečnou rychlostí. Tohle ale vážně nefunguje. Sledujeme zlého bělocha a hodného černocha ( jojo bráchové, mě poser tvl ) při honičce v LA, která nebere konce a půlka filmu se odehrává v sanitce a snaží se je chytnout gay agent FBI, kterého si nejdříve musíme vyslechnout v manželské poradně. Pusťte si jakýkoliv béčkový akčňák s The Rockem a uděláte lépe. Já mám samozřejmě rád, když se mohu vyvalit na gauč, pustit si něco u čeho nemusím přemýšlet a prostě si jen užívat pořádnou jízdu. Tohle je však nudný, otravný, trapný a naprosto ubohý paskvil, u kterého se dá vypnout jen stylem, že u toho zdechnete nudou. Přesně jako poslední Bayova sračka 6 underground či jeho poslední Transformers. Jak já bych si tady ještě postěžoval, jenže bych musel spoilerovat což zásadně nedělám a tak se nechte jen překvapit. Bay jde dolů, klesá a klesá a já jen čekám, kdy padne na úplné dno. Jestli už tam náhodou však posledních pár let není. Ach jo, když si vzpomenu co Michael točil za pecky a já to jako mladej všechno žral. Není snad jiný režisér, který by u mě zaznamenal takový úpadek a žil už vlastně jenom z blockbusterů. Normálně bych dal tomuto paskvilu automaticky odpad, ale je fakt, že postava Eizy a docela uhrančivá kamera na mě zapůsobily. Zatím nejhorší film roku. ()

warrenur

Heist-om sa za tie roky inspirovalo kvantum filmov. Uvod tohoto nie je iny. Ten isty pribeh o "job-e", ktorym "dobracisko" zachrani svoju rodinu a vzdy je nou zlocin. Ten sefik policie bol cista parodia. Pri tej jazde so sanitkou, ktoru sme videli, by z pacienta i "paramedicky-modelky" bola jednoliata kasa. Gyllenhallow "sialenec" bol vsak uveritelny. "Too dangerous, lebo "Nitro-psisko" je v policajnom aute???  wtf?! Takto to vyzera, ked sa snaha o "coolovost" prezenie a vznikne blbost. Milo prekvapilo "vypimpovane" auticko, asi sa nechali inspirovat so "Ctihodnym obcanom". Nuz a ten patos v zavere. Esteze som neminul prachy na kino. Neodporucam. Blbina. ()

TheSpearCZ

Od Baye vyložená akční klasika s velkou ampulí patriotismu, jenže oproti svým letitým předchozím bijákům tomu tady chybí ještě větší koule, ještě větší dávka napětí, nepředvídatelnosti a vyhráním si s dost stupidním scénářem (ano, i na Baye je tohle šíleně podprůměrný scénář), který by to tu pozvedl na ten pomyslný vrchol, který bych od Baye chtěl aspoň ještě jednou vidět. Na druhou stranu se mi tu líbila samotná akce, která je vyšperkovaná, přestřelky jsou slast pro oči i uši a v neposlední řadě také Jake Gyllenhaal jehož obličej prostě patří do těchto podobně laděných akčních filmů a ne do pomalých nudáren typu Viník. A ještě musím zmínit ty neustále opakující se záběry z dronů, které mě přestali bavit hned na samém začátku pronásledování a na absolutní nedostatek emocí (objeví se až ve finální pětiminutovce), který je právě v Bayovském patriotickém světě důležitým aspektem k tomu, aby se mi jeho film zamlouval. Celkově vzato tohle do světa díru neudělalo. Čisté 3* ()

Sydonai

Okoukaná přesaturovaná rutina, která jen potvrzuje, že Bay je jako klučina v hračkářství s příliš velkým kapesným. Gyllenhall si myslí, že v křiku je síla a Bay si zase myslí, že když do filmu nacpe co nejvíce záběrů natočených na drony, tak diváci nepoznají, že jim servíruje jen další bezmyšlenkovitý popcorn s přemrštěnou délkou. Nic jiného se po velice nepodařeném 6 Underground asi ani nedalo čekat. 45% ()

Kopi1

Michael Bay objevil drony (by mohl být podtitulek filmu :D). Záběry z toho byly pěkné, ale objevovalo se jich tam až moc. Čekal jsem nějaké větší rozuzlení na konec, ale ani jsem se u to nějak nenudil, protože tempo stejně jako sanitka nezastavuje. Spousta klišé tu samozřejmě byla, jak je u Bayových filmů zvykem. Potenciál jsem v tomhle filmu moc neviděl a nepřijde mi to moc zajímavý námět. Celkově lehce slabší průměr. Nic na co bych vzpomínal. ()

Rathalos

No som velmi prekvapeny,ze ma tento thriller len 60 percent,podla mna je to paradna akcna adrenalinova jazda,v ktorej nechyba napatie,stipka humoru,vynikajuce efekty i kamera,neustale sa nieco deje,niektore sceny ma neskutocne nadchli,pochvalim aj vyber hercov,ten sa podaril ma jednotku,dovolim si tvrdit,ze reziser Michael Bay je jednoznacne najlepsi v tomto zanri...:-) ()

helloween93

Michael Bay se zasekl v roce 2005 a nadále točí stejně sterilní akční filmy, 10% příběh, 10% patos a cringe a 80% akce a výbuchy. Ambulanci trápí nelogičnosti v ději, jako když zemře tolik policistů pro záchranu jednoho apod. Předem odsouzeno k neúspěchu v kinech. 2*. Bay natočil poslední zajímavý film Pain & Gain v roce 2013. ()

BOURQUE

Dominantná väčšina má pravdu – jedným z najväčších slabín filmu je jeho scenár. A ešte sme nespomínali postavy, ktoré majú len 2D rozmery. Všetko ostatné je „klasická Bayovina“. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

panvasik

Nevím, možná jsem měl velké očekávání, ale trochu jsem si nabil čumák... Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak to bude takový lepší The Grey Man. Takový šedý akční průměr neurazí, ale ani nenadchne. Co se týče stopáže, tak to jsem trochu trpěl, protože, když se mi film táhne, tak to je to nejhorší co se mi u filmu může stát. Ale co se týče akce, tak té tam je hodně a člověk ,kdy žnemá velké požadavky na akci si jí umí i v tomto filmu užít... Herecké obsazení je za mě, velmi dobré Michael Bay tohle vždycky uměl. 5,5/10 ()

mala_kea

Bay je tu cítit z každý chvíle filmu a to je to, co ten film drží nad průměrem. Jinak to nemá moc nového co nabídnout. Podívaná fajn, akce dobrá, přestřelky věrohodný, ale je to taková klasika, co potěší, neurazí, ale ani neohromí. Na jedno delší volné odpoledne prostě fajn záležitost ()

agassi68

Vizuál, akcia, kamera to sú silné stránky Baya. Zvyšok osciluje medzi drámou a komédiou a scenáristicky akoby sa na tom podeiľalo aspoň desať ľudí. Ale zas ako blockbuster nie zlé.. ()

Hartigan

Až dneska jsem si konečně uvědomil, že nikdo s tak specifickým režijním stylem, jakým disponuje Michael Bay (pokud zrovna netočí Transky), v současnosti na trhu není. Jeho "6 Undergound" pro Netflix sice stál celkem za hovno, ale i tak měl něco do sebe. No, hlavně dobře bavil. A právě to je ta bayovská doména, kterou dokáži ocenit i tady. Jen kdyby tam tehdy nehrál vyšeptanej legínovskej Reynolds, kterého v každém dalším filmu čím dál víc nemůžu vůbec vystát. Prostě herec jedné polohy, kterou si úspěšně drží už od třetího Bladea. S dřevákem Tomem Hollandem by si mohli podat ruce... Na "Ambulaci" je ovšem po vícero zhlédnutí (už jsem viděl 5krát) poznat, že si Bay hlídá každý záběr a dává si záležet, aby nevyšuměl do prázdna. Já v tom vidím další Pain & Gain, což je podle mě jeho nejlepší film (Mizerové odpustí). Nahrává mu tady do karet neskutečná kamera (ty prolety a všechny ty barvičky okolo), casting (i když Gyllenhaal občas přehrává) a především pulzující OST. Z 4/5 měním na 5/5 a prozatím film roku. ()

Razzor_82

"My nestavíme, my nejsme vlak!" Bay umí brilantně zachytit akci. Co ale opět pokulhává je zvláštní až místy  děsná logika. Zachránit pacientovi prasklou slezinu skřipcem na vlasy? Herecky je to obstojné.  Jake Gyllenhaal ale sympatiemi moc neoplývá. Eiza González je hezkou ozdobou sanitky. Pokud nebudete u filmu používat mozek a překousnete delší stopáž, vychází mi čistý průměr. 5/10 ()

Kingjiri

Po technický stránce fajn, protože co se akce týče, je Bay ve svym živlu. Ať už jde o honičky, přestřelky nebo výbuchy všeho možnýho, kterejch tu bylo fakt vrchovatě (nakonec většina bijáku jedna velká honička). Hodně udělala udělala taky zajímavá kamera, byť teda ty občasný dronový "parádičky", kdy se najednou sjelo ze střechy budovy dolu nebo náhodný roztočení kamery dokola mi přišly spíš jako vizuálně otravný momenty. Asi největší problém byl ale příběh, kterej mě pořádně nedokázal zaujmout. Postavy byly nezajímavý a i kvůli tomu mi bylo vcelku jedno, jak to celý skončí a ve výsledku mi bylo taky fuk, proč se to všechno děje. A proč bylo třeba nutný do příběhu motat teplýho agenta jsem doteďka nepochopil a aby toho nebylo málo, tak černej a bílej brácha byla dost zvláštní kombinace. Asi už jsem prostě starej na to, aby mě film uspokojil jenom tim, že jsou v něm akční scény téměř od začátku do konce. Za vizuál, akci a Gyllenhaala třetí silnější hvězda. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (viac)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)