Hlavným hrdinom svižného thrilleru Sanitka, režiséra a producenta Michaela Baya je vojnový veterán Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal. Jeho nevlastný brat Danny (Jake Gyllenhaal), je charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov. Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade. Zúfalí zlodeji sa tak ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza González), ktorá sa ho snaží udržať pri živote. Dokážu uniknúť, keď ich prenasleduje celé Los Angeles? (Cinemart SK)

m.a.t.o.

„Nepanikár! Predsa ťa nemôžu zatvoriť za sprej v ruke.“ – „Jasné, ale tí chlapci tuto... vyzerajú akoby vypadli z GTA-čka.“  Okej, uznávam, že natočiť takéto žrádlo za 40 mega je umenie. A oceňujem, že je to akčná jazda od začiatku do konca. Ale tu všetky pozitíva končia. Väčšina postáv (vlastne asi všetky) sa nielenže chovajú ako dementi (nevymením sanitku za normálne auto pri prvej príležitosti, čakám, kým fizli zistia, že v nej som), ale aj sú poriadni dementi. Po zhruba hodinke už ani tie bayovské otočky a nálety dronov mi nepripadali byť cool, skôr som z nich dostával záchvaty. Michael natočil za celú svoju kariéru jediný dobrý film, ale Ambulance to rozhodne nie je. Keď natočí aj druhý, zobuďte ma, prosím. 40 % ()

blackkocour

Michael eBay patřil vždy k těm největším heterosexuálním teploušům, které kdy kinematografie neměla. I když jsou jeho filmy určené převážně mužským samcům, no jo, jenže vyrýsovaný pekáč buchet urostlých kulturistů, a méně a méně plochých bříšek blonďatých kundiček, někde něco vázne. Já si nad Liškovou bohužel nevyhoním. Celkem mě bavili začáteční titulky. Rovněž asi i konec filmu, ale někdy přemýšlím že mě moc nebaví klasický styl, co používá snad každý do svého filmu. Nejlepší je určitě styl Pacific Title, ale je omezen jen u pár lepších režisérů, takže celkem zklamání. Fajn, nebaví vás to, tak z jiného sudu. Než jsem se trochu pozastavil nad filmem, a neparafrázoval nad fonty, překvapilo mě že film má za sebou 40 minut, a pořád je to vylízaná nuda k posrání. Končím s tebou Bayi, a prodám tě na dražbu na eBayi. A jedna hvězda za.. já ani nevím, za Jakea. Už ho mám jako nesplněnou touhu za geje kraše. ()

jefff

Strašně přepálená stopáž. Kdyby to byl devadesátiminutový film, byla by to pořádná jízda s áčkovou akcí. Ale takhle je to rozbředlé a neúnosně monotónní. Od druhé poloviny jsem musel sem tam přeskakovat. ()

Dexter256

Gyllenhaala mám jako herce opravdu rád. Baye jako režiséra celkem taky i když poslední dobu točí hrozné sračky. Ambulanci jsem chtěl dát šanci protože co jsem se dočetl Francouzka verze nebyla zas tak špatná. Ale tohle byla prostě hrůza.🥴 Scénář to snad ani nemá cenu tomu tak říkat. Ještě že, ale ti dva pánové co to napsali nezapomněli na to dát tam teplého policajta. Jaká jen hrůza by se to stala kdyby tu nebyla scéna kde jsou dva milující se buzici.🤦 Opravdu bych si aspoň ještě jednu přál vidět film v dnešní době bez teplých parků. ()

kenkaku

CSFD projekce. První po deseti letech. Kino samozřejmě narvané, film začíná bez reklam (milá změna v kinosálu). Pak přišlo zásadní zjištění, že Bay není co býval. Přestřelky nepřehledné, nesmyslně debilní detailní záběry. Občas přijde vtip (narážka  The Rock vs The Rock se povedla). Rozklepaná psycho kamera (občas proložená “letícím dronem”). Děj na sebe vrší jednu idiocii za druhou v pravidelném strojovém tempu (a přitvrzuje, jako by testoval, co všechno vydržím). A pak to přijde. Nějaká slepice o řadu níž dostala záchvat smíchu. A další. Celé kino je potichu (asi prožívá ty samé emoce co já). Ona jediná se tlemí. Nevytrpěl jsem si snad po dvou hodinách dost? ()

Soweek

Zajímavý model, který vlastně nevím, jestli Bayovi vyšel. Film se po úvodních 20 minutách přehoupne do nepřetržité akce o uhánějící ambulanci se zběsilou kamerou a nezastaví se až do konce. Jenže ona Vás ta akční honička přestane po 15 minutách bavit a Bay Vám s výjimkou konce servíruje ještě dalších 90 minut. Výplň měla být určitě variabilnější a pak by z toho bylo solidní bayovské béčko. ()

Lukoboss

M. Bay už dávno není tím kabrňákem, kterej rozjížděl velký blikající akce. A i tady se ukazuje, že zůstává ve svým stínu, přestože v závěru byla patrná snaha to pořádně gradovat. Za prvé musím říct (jakože napsat, ale rozumíme si...), že cca po půl hodině jsem si říkal, "proč se na to, kurva, vůbec dívám!?", a jako když si takovou otázku položíte už po 30 minutách, něco je špatně. Za druhé jakákoliv logika nebo úvaha v rámci rozumu musí jít absolutně stranou, protože je to chvílema tak bolavý, že víc už to snad ani nejde. Občas nepomáhalo ani přivírat obě oči, už tam nebyl prostor pro ústupky. A za třetí Bayova akce se stane neskutečně repetitivní - když jede auto, nutně musí projíždět a prorážet nějaký bedny s ovocem a zeleninou, hlavně ať je to barevně hodně stylizovaný (zelený papriky, rajčata, melouny...), no a k tomu miliony záběrů z dronů, který vypadají slušně, ale když je vidíte po stošedesáté a v rychlým střihu, začíná vám to být u paty (jo, asi spíš u paty, ta je níž!). Když to vezmu kolem a kolem, jediným světlým momentem tak byl výkon J. Gyllenhaala, kterej celkem slušně přecházel do psychopatických poloh, ale to je prostě strašně málo, navíc si myslím, že scénář mu pak ani víc prostoru nedal. O hodným / zlým bráchovi a medičce se srdcem na správným místě se ani rozepisovat nehodlám. Do toho se ve filmu objevuje jakejsi divnej a ujetej humor, kde jsem chvílema přemýšlel, jestli to fakt někdo myslel vážně. No nic, stačí, dál už tady vášnit nebudu, ale tahle sanitka by ani na světlo světa moc vyjíždět nemusela... ()

sedm.1

Zklamání. Vzhledem k jménu režiséra, k obsazení a komentářům, vychvalujícím Ambulanci jako jednu obrovskou adrenalinovou efektní jízdu, byla má očekávání vskutku nemalá, leč, ve výsledku jsou mé dojmy ale více než rozpačité, spíš až negativní. Kde tedy hledat příčiny těchto mých pocitů? Tak určitě tomu nepřidala zbytečně dlouhá stopáž. Jistě to chtělo prostříhat, jelikož přítomná zápletka rozhodně nepatří zrovna mezi ty nejkošatější a jednoduše se po chvíli to nahánění ambulance již omrzí, a to právě hlavně kvůli mnoha situacím, bez kterých by se tato podívaná jistě obešla. Když už jsem zmínil zápletku, tak to že není nejkošatější, nikdy nevnímám v podobných typech filmu jako chybu, naopak, přímočarý akční nářez má mít přímočarý děj, zde mě ale spíš bavil film do doby, než začal ústřední úprk, pak se totiž začali dít věci, které mi nepřipadali úplně zábavné, strhující a už vůbec ne nápadité a záživné, a to ani náhodou neřeším nepřesvědčivost celé té naháněčky, protože beru, že to prostě už k Bayovi patří, ale některé scény jsou fakt už přes mantinely zdravé soudnosti. Co mě jinak ještě dost nemile překvapilo, bylo množství větších a efektnějších bouraček, destrukcí, demolicí a v podstatě vlastně všeho akčního, v tomto ohledu se zkrátka tentokrát držel Bay při zdi a upřímně mě to naštvalo, jelikož i to k jeho filmům patří jako mačeta k Jasonovi Voorheesovi, bez ní by Pátek třináctého také nepůsobil tak, jak by měl. No a v neposlední řadě pak ani nepotěší, že pan režisér nebyl ve všech ohledech mnohem odvážnější a neměl mnohem, mnohem větší koule. Jediným pozitivem tak zůstává obsazení, kterému není příliš co vyčíst a kupodivu dobře působil film po stránce dramatické a emoční, což se zrovna od tohoto tvůrce neočekává, ale zde to nějakým zvláštním způsobem po této stránce klaplo. Celkově ale musím zopakovat, že jak moc jsem se na tuto jízdu těšil, tak moc jsem se nebavil, a na víc než průměrné hodnocení to prostě nevidím, což je na Baye strašně, strašně málo. ()

FilmysMartym

Neuvěřitelný nesmysl, Bay se zasekl někde v minulosti, extrémně dlouhá stopáž na takový film a k tomu ještě zběsilá a nepřehledná kamera, ale zato spoustu výbuchů. Myšlenka celkem ucházející, ale provedení k pláči. Zhruba v půlce filmu jsem na pár minut přivřel oči, protože ta nekonečná honička po únosu byla jednoduše o ničem. Ale musím říct, že Jake Gyllenhaal hrál skvěle, byl prostě takovým světlem na konci tunelu tohoto filmu. 30% ()

borec999

Klasická, čistokrvná,uletená, zbesilá a preakčnelá bayovina. Michael Bay si točí aj ďalej svoje akčné filmy pre zábavu, akurát pri pohľade na tržby sa zdá že už viac pre seba a skupinku skalných ako pre masy (vkus divákov sa od 90tych rokov žiaľ zmenil a čistokrvné akčné filmy, pokiaľ v nich nie sú superhrdinovia alebo hláškujúci Rock s Reynoldsom momentálne moc nejdú). Mňa osobne ale Bay veľmi potešil: akcia je prvotriedná (ako vždy), je jej klasicky veľmi veľa, príbeh na pozadí okej, Gyllenahaal, Abdul Mateen kvalitní a Elza González ako sanitárka dokonca úplne vynikajúca. Nechýbajú ani klasické momenty, ktoré sú tak blbé až sú vtipné (tu vedie najmä operácia pacienta cez telefón spojená s hrabaním sa sanitárky v bruchu obete, výbuchom sleziny a následným zastavením krvácania zo sleziny štipcom na vlasy) ani patetický záver trochu nasilu snažiaci sa vydolovať nejakú emóciu. Celkovo však aj napriek tomu že Sanitka bude v kinách zrejme prepadákom, som spokojný a kino som si užil :) . PS: dánsky originál som nevidel. 80% ()

iXtr3m3

Mám dojem, že ostatní asi film videli v nejakom lacnom zaprdenom kine, ktoré malo pokazenú premietačku, keď tu hovoria o ADHD, epilepsii a iných žvástoch. Film je možno pointov jednoduchý, ale z nej dokázať vyťažiť Bay, to sa len tak nevidí. Už som pár krát v jeho starších kúskoch napísal, že on by dokázal urobiť dokonalú akciu aj v reklame na vložky a stále si za tým stojím. Jasné, nečakajme scenáristické dokonalosti, ale predsa všetci Baya snáď už za tie desaťročia jeho pôsobenia poznáme, či nie? Opäť sa budem opakovať, ale každý režisér má nejaké svoje grify a veci, ktorých sa nielen za tie roky nepúšťa, ale jasne ho definujú. Tak ako od Spielberga očakávam rodinnú zábavu, od Emmericha svetovú deštrukciu, od Camerona najveľkolepejší blockbuster na najbližšie desaťročie, od Manna nervydrásajúci triler, od Nolana do poslednej bodky premyslený originálny príbeh, od Ritchieho jeho vlastný rukopis, tak predsa aj od Baya čakám to, čo nám dáva už roky. Ale späť k filmu, lebo toto aj tak moc z vás nepobere, hlavne tých hnidopichov, ktorí si myslia, akí sú fantastickí znalci filmového umenia. Ja som len prachobyčajný fanúšik filmu a napriek tomu, že som videl tisíce filmov a seriálov, nedovolím si tvrdiť o sebe, že som znalec technicky, ale len vekom, t.j. pamätník rôznych desaťročí. Ambulance je dokonalý prototyp filmu, kde vypnem mozog a nechám sa unášať gulervúcou akciou, je to adrenalínová pecka, ktorá je pretkaná nielen akciou zvonku, ale aj akciou zvnútra sanitky. Je to naháňačka mačky s myšou, kde si priebežne obe strany prehadzujú pozície. Nie je núdza o prekvapenia, okrem záveru, ktorý bol jasný okamžite sa celkový priebeh nedá len tak ľahko odhadnúť, resp. aspoň som sa to nesnažil, aby som si nepokazil zážitok, jednoducho som vypol a nechal som sa unášať klasickou Bayovinou. Sem tam dostaneme skvelý WTF moment, ako napr. scéna so slúchadlami a to neberiem ako mínus ale ako klad. Je to taký krásny mix Den of Thieves a Speed, kde človek fandí v podstate aj jednej aj druhej strane a kde aj na jednej aj na druhej strane nájdeme aj tých dobrých aj tých zlých. A zasadenie a osobné pohnútky, prečo sa do toho dal, jednej z hlavných postáv, by som prirovnal k perfektnému nemocničnému trileru s famóznym Denzelom Washingtonom. Technicky je film ako vždy dokonalý, je vidieť ako sa Bay stará o každý jeden záber, nálety akčných kamier, zábery dronmi, panoramatické scény, všetko doslova parádička. K tomu opäť ako vždy fantastická "cestná akcia" s desiatkami búračiek na všetky spôsoby, k tomu vrtulníky, TV a neviem čo ešte. Tento film je ako pocta prvej časti Speed-u šmrncnutá odlišnosťami hlavných postáv ála Rock a keď si k tomu ešte prirátame atmosférický hudobný resp. zvukový podmaz od Lorna Balfa, tak nemôžem inak, len dať plný počet. Je to subjektívne, je to fanboyovské, ale je to od srdca. Jednoducho nebudem hľadať vo filme chyby a veci, ktoré tam nemali byť, pretože každý vie, čo od tohoto tvorcu čakať a opisovať trademarky ostatných veľkých režisérskych mien za celú históriu filmu, to sa mi už nechce, pár príkladov som dal vyššie. Ešte raz teda film odporúčam všetkým milovníkom zbesilej akcie, vypnite mozgy a nechajte sa unášať adrenalínovou akciou, ktorá neutícha počas celej stopáže a zároveň nenudí a človek napriek tomu, že vie, ako to musí skončiť, chce vedieť, ako to naozaj skončí. () (menej) (viac)

wooozie

Tak si Michael Bay konečně natočil svou verzi Telefonní budky a je to přesně tak nablblé, jak by se dalo čekat. Klasický patos jako prase, dobré hlášky odkazující na předešlé Bayovy filmy, neskutečně zběsilé tempo a stříhání v takové kadenci, že pokud by si na film zašel do kina nějaký epileptik, tak ho ze sálu vezou do pěti minut. Mám rád Bayovy snímky (i ty nejvíce hejtované) a mám rád třeba i nablblé filmy obecně, ovšem pokud mají nějakou rozumnou stopáž. Bohužel tento dvě a čtvrt hodiny (!) dlouhý film s tak stupidním scénářem je úlet, i když člověk úplně vypne mozek a snaží se ignorovat i ty největší nesmysly, a navíc je to pořád ve výsledku prázdný a i přes šílené tempo vlastně nudný film. ()

666Carnage

Není to nejlepší snímek Michaela Baye, ale musí se nechat, že jak jde o akční scény a výbuchy, tak se jedná o prvotřídní filmařinu. Jeho styl natáčení je dost specifický a poznáte ho na míle daleko. Tentokrát to povýšil zase o něco víc díky dronům. Film je adrenalinová jízda, plná akce. Příběh nemá kdovíjak velkou hloubku. Je tu ale hromada scén, které za to fakt stojí (přepadení, operace a odlakání pozornosti). Gyllenhaal hraje docela magor a jeho změny nálad mě bavily. Nečekej nic smyslu plného, nic originálního ani chytrého. Tohle je prostě heist ze hry GTA, natočeny chlápkem co rád výbuchy. 70% ()

keoma26

Osobně tu cítím silný vibes Johna Woo v jeho nejlepšìch dobách. Čistá kinetická rozkoš, dějově a na(d) poměry Michaela Baye i emocionálně vybičovaná do krajností, i když tentokrát jsou ty extrémy v chování postav, zvratech a úhlech kamery nějakým zázrakem ideálnè vybalancovaný. ()

sPaRk

Obvykle nemívám potřebu být v komentářích jízlivý a sprostý, ale tohle dílko k tomu přímo vybízí. Jistě, že člověk od Baye nečeká sofistikovanost, subverzi či hloubku, jít s takovým očekáváním do kina by bylo pochopitelně naivní a pošetilé. Ale, proboha, tohle je urážka i čistokrevných popkornů. Proč je to celé snímané v detailech, jako kdyby to jedna z našich slovutných televizních stanic ořízla z 2.39:1 do 1.78:1? Bay úplně rezignuje na výstavbu příběhu a motivací, postavy hláškují už jen z jakési unavené povinnosti, vše je tak strašně moc podřízeno tomu, aby se už rozjela akce, že v jednu chvíli už je vám úplně u prdele, kdo a proč co říká a dělá, jen aby vše odsýpalo ve změti nepřehledných rádoby cool záběrů. Ledově chladná überdrsoňka na konci náhle prozře a objeví v sobě citové pouto ke zločincům, kteří ji celou dobu bezohledně využívali jako loutku, mávali jí kvérem před ksichtem a vystavovali životu ohrožujícím situacím. Nic nedává smysl, napětí se tvoří záběry na jedoucí vozidla (!) a celé se to nekonečně táhne v neopodstatněně přepálené stopáži. Extrémně nepovedená sračka, která musí urážet i milovníky blockbusterů. A co v tomhle doprdele dělá Gyllenhaal, to je zřejmě záhada největší. Děkuji ČSFD za projekci, protože kdybych za tohle měl vysolit klasické vstupné, cítil bych se jak úplný hovado. Abych to zakončil pozitivně, nic horšího už se v kinech letos jistojistě neobjeví, tedy odrazem ze dna směle vzhůru k lepším zítřkům a snímkům, které se nebudou snažit dělat z diváka úplného kripla. ()

Hanys_

Ještě těsně po přepadení banky to vypadalo na svižnou bayovku s kupou jeho trademarků. Ty dvě hoďky v sanitce se pak ale táhly snad týden, navíc mi ty časté dronové záběry taky lezly na nervy. Pouhý vývar devadesátkového boha. 4/10 ()

aquiver odpad!

Dynamická kamera předvádí doslova trajektorii horské dráhy ulicemi LA, no skoro jsem 1 hvězdičku dal, coby adaptace hry GTA by to bylo i věrné, přiblblé a nerealistické. Ale co se dá u PC hry ještě zkousnout, ve filmu nestačí. Jen nesmyslně na 2 hodiny natažená přepálená honička. 10 % ()

Litvicek

Už dlouho jsem neviděl něco tak rozpočtově-akčně-nabitého a zároveň tak špatného. Bay si vzal hračky, spoustu kamer a šel vypálit pár lokací do úplných sraček. Do toho tam někdo jezdil v sanitce a snažil se, aby to bylo dramatický a strašně nás to zajímalo. Jenže.. Gyllenhaal je na speedu a herecky byl mimo. Černý Morfeus byl dramaticky zženštilý a osud jeho, jeho ženy a jejich dítěte mi byl stejně ukradený, jako cifra, kolik si odnesli z vyloupeného trezoru, kam dojeli, jak kdyby si přišli na nákup do Alberta. Ve zkratce - Morfeus potřebuje rychlý prachy a strašně se nechává přemlouvat do kšeftu, který by mu je přinesl. Věci se zvrtnou, je z toho honička po městě, která vlastně není honičkou, protože se pachatele nikdo fakticky nepokusí zastavit. Na konci tu máme dokonce jedno etické dilema, které vyústí v další přestřelku a náš černý hrdina ještě nepřímo očistí své jméno, takže je všechno to kolem vlastně v pořádku. Jo.. To přece dává smysl. M. Bay dámy a pánové.. On když chce, tak umí (tady neuměl). Tady si chtěl odpálit pár rachejtlí a mít to natočené ze všech úhlů. A to se mu povedlo. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (viac)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)