Rozparovač

• Veľká Británia The Ripper
Veľká Británia, 2020, 3 h 15 min (Minutáž: 47–51 min)

Vyšetřovatelé a svědci vzpomínají na ohavné vraždy, které na sklonku 70. let páchal na severu Anglie vrah známý jako Yorkshirský rozparovač. (Netflix)

Dennnisa

Solidní příběh o selhání anglické policie.. Obětí mohlo být o něco méně, tím pádem i rodin, kterým tenhle magor zničil život. Dokumentární minisérie Netflix prostě umí. ()

yxaj

Jo, celkem dobrý. Ale představoval bych si to mnohem temnější. Některé věci tam byly navíc, zejména ty feministické kecy, průvody žen s různými hesly typu "chceme chodit v noci ven" a podobné nesmysly. Dostala mě hlavně jedna, která byla tak ošklivá, že i samotný Sutcliffe by, kdyby ji potkal v noci v lese, zahodil kladivo a pilku a šel by se sám udat na nejbližší policejní stanici. Ale čtyři hvězdy zaslouženě. ()

zenit

Až na ten feministický arc dobrý. Venku lítá vrah vraždící ženy. Policie doporučí ženám zůstat doma. Ženy protestují, že nechtějí zůstat doma. S každou další ženou, která doma nezůstala a byla zavražděna, jsou ostatní ženy víc a víc nasrané, že se stalo to, co jim policie říkala, že se stane pokud nedodrží doporučení. Ale chyba je samozřejmě v mužích... ()

Zlty_Dodo

Čakal som napínavý dokument.. dostalo sa mi zdĺhavého, nudného a hlavne FEMINISTICKÉHO bahna... Netflix je kráľ aktivistického hnusu, dávam boľševikovi rok.. potom z Netflixu odchod. ()

Hlebka

Začína sa to dobre, potom to príliš upadá do feministickej kritiky. Dobrý dokument by mal byť vecný a objektívny, bol však skreslený, aby zodpovedal určitému uhlu pohľadu. Zanecháva príliš veľa otázok nezodpovedaných, napríklad najdôležitejšie je, kto stál za listami a páskou, ktoré políciu úplne odradili? Namiesto toho obviňuje vtedajšiu políciu z mizogýnie napriek tomu, že sa zameriavala výlučne na falošné informácie, čo nemá nič spoločné s tým, že obeťami boli ženy. Veľmi málo o pozadí Rozparovača, zamestnania, manželky, domáceho života alebo dokonca motivácie za zločinmi, okrem toho, že bol šialený. Toto všetko by pravdepodobne mohlo byť zhustené do 60 minút namiesto toho je to roztiahnuté do viac ako 3 hodín. Sklamanie. ()