Rozparovač

Co se stane do úsvitu (E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Between Now and Dawn

Vrah řádí dál a policie doufá, že podezřelého konečně najde díky stopám pneumatik a pětilibrové bankovce jedné z obětí. (Netflix)

Frajer42

Netflixovská navoněnost se nezapře, ale jinak mě tato minisérie nijak závratně nebaví a doposud patřičně nezaujala. Zatím mi to přijde jako takové zveličování ničeho. Vrah prostitutek, který tu a tam zabije i nějaké to neviňátko, které si s prostitutkou splete. Že se takto člověk spletl v Anglii v 70. letech je na pováženou, ale nikdo by se nemohl divit, kdyby se někdo spletl v dnešní době, a to prakticky kdekoli na světě. Za 2 epizody má údajně vyhlášená policie jedinou stopu v podobě bankovky, která zúžila okruh podezřelých minimálně. Naštěstí si vrah s policií rád hraje a zřejmě už se nemohl dále dívat na jejich beznaděj, a tak jim pomáhá s vlastním dopadením a píše dopisy a nahrává jim vzkazy, aby jim dal alespoň nějakou šanci na dopadení. Když tak sleduji postupy policie, tak se přestávám podivovat nad tím, že se v 19. století nikdy nepodařilo vypátrat Jacka Rozparovače - zřejmě životní vzor sériového vraha z tohoto seriálu. [60 %] ()

Marze

V dokumentu byl řečen dobrý postřeh, že mnozí obyvatelé měli pocit, že se společnost začíná rozpadat (začalo být normální mít děti bez svatby apod.). Vhodnější slovo by bylo degenerovat. Klíčový okamžik byl , když přeživší obět sériového vraha nebyla schopna o něm dá vyšetřovatelům žádné důležité informace. ()