Rozparovač

• Veľká Británia The Ripper
Veľká Británia, 2020, 3 h 15 min (Minutáž: 47–51 min)

Vyšetřovatelé a svědci vzpomínají na ohavné vraždy, které na sklonku 70. let páchal na severu Anglie vrah známý jako Yorkshirský rozparovač. (Netflix)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (4)

Tenkrát v Yorkshiru (2020) (E01)

Vraždy prostitutek v člověku přeci jen nevyvolají ani vzdáleně srovnatelné emoce, jako vraždy jakýchkoli jiných žen. Přeci jen je v nás všech zakořeněno jakési pohrdání ženami vykonávajících toto nejstarší řemeslo. Lidé to tak cítili v 70. letech ve Velké Británii a cítí to tak všude na světě dodnes. Vůbec mě tedy nepřekvapilo, že jakási snaha o dopadení pachatele eskalovala až se smrtí 16 leté dívky. Zatím mě tato navoněná minisérie Netlifxu až tolik nechytla. Uvidíme, co vnese do děje výpověď první přeživší oběti. [70 %] ()

Co se stane do úsvitu (2020) (E02)

Netflixovská navoněnost se nezapře, ale jinak mě tato minisérie nijak závratně nebaví a doposud patřičně nezaujala. Zatím mi to přijde jako takové zveličování ničeho. Vrah prostitutek, který tu a tam zabije i nějaké to neviňátko, které si s prostitutkou splete. Že se takto člověk spletl v Anglii v 70. letech je na pováženou, ale nikdo by se nemohl divit, kdyby se někdo spletl v dnešní době, a to prakticky kdekoli na světě. Za 2 epizody má údajně vyhlášená policie jedinou stopu v podobě bankovky, která zúžila okruh podezřelých minimálně. Naštěstí si vrah s policií rád hraje a zřejmě už se nemohl dále dívat na jejich beznaděj, a tak jim pomáhá s vlastním dopadením a píše dopisy a nahrává jim vzkazy, aby jim dal alespoň nějakou šanci na dopadení. Když tak sleduji postupy policie, tak se přestávám podivovat nad tím, že se v 19. století nikdy nepodařilo vypátrat Jacka Rozparovače - zřejmě životní vzor sériového vraha z tohoto seriálu. [60 %] ()

Opanuj noc (2020) (E03) odpad!

Úplně tomu chybí drajv a bohužel je z toho strašně cítit, že celá tato britská minisérie vznikla především kvůli propagaci jednoho z nejnechutnějších nešvarů současné zdegenerované společnosti - feminismu. Takže tam neustále žvatlají tlusté a škaredé lesby o tom, jací jsou muži čuráci a jak ženy nikdo nechápe, když jim doporučuje zůstat doma v době, kdy venku řádí maniak, který zabíjí právě ženy. Není tedy nikterak překvapivé, že mě nejenom že tato epizoda nebavila, ale poprvé mě navíc pořádně vydatně srala, protože jsem nabral dojmu, že je hlavní téma této série upozaděno a někdo se zde rozhodl řešit umělé společenské problémy současnosti. Takže takový kus hovna ať si strčí ti čůrácí z Netflixu do míst, kam ani sluneční paprsky nemohou - do prdele. Nehledě na to, že se za 3 díly nestalo vůbec nic a mám pocit, že se obsah dosavadních dílů dal vměstnat do jediného dílu. Strašná stereotypní nuda a propagace pseudo silných žen a zkurveného feminismu. [10 %] ()

Ven ze stínů (2020) (E04) odpad!

Po dílech plných debilní práce neschopné policie a jednom celém díle feministických píčovin, kde hravě strčila celou policejní práci nechápavé, debilní a zbytečné části společnosti - mužů, jakási nehezká feministická přemoudřelá lesba novinářka, která prakticky za večer odvedla více práce, než několik stovek až tisíců mužů za celou dobu - tedy podle jejího mínění, ve skutečnosti samozřejmě udělala úplně stejné hovno. Netflix zřejmě potřeboval nutně splnit nějaké regule ze strany LGBT komunity, a tak vznikla tato korektní minisérie, která je asi tak z 25 % o samotném případu a ze 75 % o prosazování feminismu a zdůrazňování mužské nekompetence a neschopnosti. Tentokrát se mi moc nelíbilo, kterak to Netflix rozdělil. Za 3 díly se případ nikam nepohnul a v posledním dílu nastal mílový skok. Vrah vcelku sympaťák, který se to pokoušel sehrát na šílenství, což se mu povedlo, protože naše milé, zkurvené a na hlavu postavené zákony to umožňují, což zřejmě nikdy nepochopím, protože celý život zastávám názor, že čím víc je člověk duševně "nemocný", tím tvrdší tresty by měly následovat, protože je jednoduše pro společnost více nebezpečný. Tyhle hry na polehčující okolnosti a nepříčetnost jsou jedním z vrcholů zákonodárné debility a musela je vymyslet ultimátní píča. Přijde mi, že se v takovém případě fandí a zvýhodňují se narušené kusy, které stejně nejde nijak opravit. Je to proti veškerým zákonům přírody a proti zajištění bezpečnosti té početnější a nenarušené části obyvatelstva. Ke konci už jsem usínal. V době, kdy by měla minisérie vrcholit, tak nasadila enormně uspávající tempo. Tato minisérie mě ničím nezaujala. [10 %] ()