Kdo chce zabít Jessii?

• USA Who Wants to Kill Jessie?
TV spot
Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Vladimír Menšík, Karel Houska, Ilja Racek, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st. (viac)

Komiksy se sice u nás ani v osvícených 60. letech neuváděly, ale filmaři aspoň měli povoleno je parodovat. A diváci se skvěle bavili, i když původní předlohy neznali. Podnikavé paní docentce, jejímu muži (a posléze i krávě průzkumnici) se totiž zhmotní sny a jejich hrdinové vstoupí do našeho běžného světa. Samozřejmě tu tropí jednu neplechu za druhou, zejména průzračně záporný ničema ničí vše, co mu stojí v cestě. Dobře napsaná i režírovaná komedie s výtečnými hereckými výkony, které dokazují, že pro dosažení komického efektu není třeba se pitvořit. (oficiálny text distribútora)

Pawlisman

Žádná sláva, malé překvapení, spíše zklamání. Jméno předchází dílo a samotný skutek utek. Čtyři hvězdy a 80% je skutečně max. ()

heihatchi

"Kdyby jsi snil o své ženě, tak to nemuselo zajít až sem" :) Výborná scifi komedie, kde jsem z Olgy Schoberové nespustil ani na vteřinu oči. Kéž bych se s ní ráno taktéž probudil v posteli, ikdyž... ()

zdeny99

Jedna ze vzácných výjímek, kdy mnou československá klasika jen tak proletí a nezanechá ani píď. A to je případ komedie Václava Vorlíčka vypuštěnou do kinosálů v době jeho ranných film. Obživnuté postavy z komixů mě vůbec nezaujaly, spíše mi to celé přišlo postavené na hlavu. [9605. hodnocení, 299. komentář, 80%] ()

pipapa

S odstupem několika desetiletí lze konstatovat, že snaha o vytvoření něčeho pikantního nevyšla tak, aby se do ní nezakousl zub času. Zakousl a hodně hluboko. ...Mezi vysokoškoláky, kterým přednáší Jiří Sovák, je i (budoucí) můj třídní profesor na gymnáziu - občas si ráda zavzpomínám, ale k filmu se už vracet nebudu. ()

t0ny

Tahle komedie mě dostala už úvodními titulky a stylovou hudbou. Potom snem Vládi Menšíka a Chuchlí. A Olinkou Schoberovou. Tou vlastně nejvíc. :) ()

agassi68

Aj po toľkých rokoch film pôsobí sviežo a vtipne. Síce nedosahuje úrovne neskorších Vorlíčkových komédií, no napriek tomu priniesol závan kapitalizmu na čele so sexi Olinkou. ()

Hapretor

Jako humor jednoduchý, očekávané gagy, ale místy funguje. Jedna hvězda navíc je za Olgu, je fakt hezká, a za J. Višného, taky vypadal fakt dobře - jak se píše v jeho profilu - pravá pocta legendě jménem Steve Reeves. ()

Napospas

100%. Těžko říct, jak mohlo něco takového vzniknout tady, některé vtípky jsou hodně kruté a Olga...panebože... A samozřejmě legendary prison break included :) ()

Ombak▼Penari

"A vy pojedete do Chuchle!" :D Prostě ukrutná sranda i po všech těch letech. Prosím prosím, nedalo by se něco takového natočit i dneska, aby se člověk u těch filmů taky pobavil místo všech těch debilních Babovřesk?! P.S. Olga Schoberová....jáááááj... ()

Denny

Problém je v tom, že v té době málokdo znal komiksy, na nichž je film založen - v každém případě zajímavé zpracování. Superman má být ale kladná postava,ne? ()

Joeey

Byl vyvinut preparát, který po aplikaci dokáže přeměnit špatný sen v dobrý; nejdříve je zkoušen na zvířatech, ale působí i na lidi. Prostě výborná zápletka, která tvoří zajímavý humorný příběh. Filmy Václava Vorlíčka a Miloše Macourka mají prostě nápad a originalitu, díky čemuž se staly klasikou. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)