Muž z bulváru Kapucínov

• Česko Muž z bulváru Kapucínů (viac)

Na Divoký západ přijede dosti netypický návštěvník. Jmenuje se Johny First a přiváží s sebou kinematograf bratří Lumièrů. Johnyho touhou není vydělat peníze, smyslem jeho cesty je kultivovat svět prostřednictvím kvalitních filmů. Záměr se mu poměrně rychle daří realizovat, z drsných mužů se stávají laskaví džentlemeni. Ale nic netrvá věčně... Westernová komedie Muž z bulváru Kapucínů připomíná svou poetikou českého Limonádového Joea (1964). I v jejím případě se podařilo věrohodně oživit svět saloonů či vytížených pohřebních ústavů. Titulní postavu vytvořil jako svou poslední filmovou roli populární herec Andrej Mironov (1941–1987), viz též Pozor na auto a Briliantová ruka. (Febiofest)

charles3

Zdařilá ruská parafráze na Limonádového Joa, rovněž v muzikálovém balení. Počin o to pozoruhodnější, že je režírovaný ženou, byť v té době už zkušenou komediální režisérkou. Potěšila i půvabná Alexandra Jakovlevová, kterou si mnozí pamatují už od jejího debutu v úspěšné Posádce v ohrožení. V dabované kinoverzi mi pouze vadily nepřeložené texty písní. Přece jenom kombinace Divoký západ - české dialogy - rusky zpívané písně mi výsledný dojem dost kazila... ()

Radiq odpad!

Začalo to tak nadějně - ta úvodní píseň se mi fakt líbila a hned bylo poznat, že to zpracování, na rozdíl od Limonádového Joea, s kterým to tady je srovnáváno, je mnohokrát lepší. Společné to má prostředí Divokého západu a že existují lepší věci, než alkohol a kromě toho taky to, že to je úplně stejná blbost nezáživná. Všichni jsou strašně ruští, písně otravné, děj vyčpělý jak vlhkej doutnák od dynamitu a jednotlivé postavy jak kdyby je vymyslel Troška nebo jinej idiot. Prostě a jednoduše - nuda, to je to slovo, které mě v souvislosti s tímhle filmem vždy napadne. ()

Willy Kufalt

„Kinematografie nemá žádné hranice ani rasy. Všichni jsou si rovni čelem k plátnu.“ ...aneb střet amerického Divokého západu s britsky uhlazeným kočovníkem Johnym, přinášejícím do saloonu v prérii francouzský vynález kinematografu, to vše ve hvězdném podání sovětských herců 80. let... a nakonec proč ne. Našinec se jen tak nevyhne srovnávání s Limonádovým Joem, ale i tahleta neotřelá westernová parodie se mi hodně líbila a oceňuji, že si jde po stránce stylizace a díky nápadu poctě filmovým počátkům i s drobnou reflexí klasického filmového kina němé éry vlastní cestou. Přírodní kulisy působí překvapivě dost realisticky, chytla mě atmosféra rozverného filmového dobrodružství v putyce plné rvaček a koltů, i džentlmensky zábavný Andrej Mironov. Nejen ve střetu s pohyblivými obrázky nabízí Muž z bulvárů Kapucínů celou řadu zdařilých gagů a vtipů. Ačkoliv kdesi uprostřed u příhod s Apači se mi zdálo, že vtipu ubývá a nápady stagnují, již o nějakou dobu se již s Johnym Firstym dostává zpátky do plné formy, přinese ve stylu starých šestákových rodokapsů i zážitek z napětí... a to, jak naloží se znovuoživením hlavního hrdiny či zkušeností se zneužitím filmového média k zvěčnění zvrhlých senzací, je ve finále až dojemné. Pěkný kousek, včetně některých hudebních doplňků. [85%] ()

Ollie235

Takový sovětský Limonádový Joe. A musím říct, že každý z těchto filmů má svá pro i proti. Muž z bulváru Kapucínů je pro mě zajímavější tématem (Johny First, snažící se kultivovat kovboje pomocí filmu rozhodně přebíjí kdejakého kolalokaře) a mnohem víc mě bavily všudypřítomné gagy. Na druhou stranu ale zklamala hudební čísla a místy mi přišlo, že to zbytečně moc tlačí na pilu. V každém případě se ale jedná o výborný komediální western se vším, co k tomu patří - od rvaček a alkoholu, až po pistolníky a pohřebáka. ()

vitekpe

Neco jako sovetsky Limonadovy Joe (nektera mista/sceny jsou si tak podobna, ze lze premyslet o okopirovani naseho slavneho kousku?) Ale, rekl bych, ze to neni tak komiksove, neni to ani tak vtipne (resp. je humor je nejak jinak pointovany) a je to barevne. V SSSR to dle vseho plati za dobrou komedii, ja bych to oznacil za prumer. Dobra je uvodni pisen. ()

• Alexandra Jakovleva musela o postavu Diany Little bojovat, protože režisérka měla o barové zpěvačce jasnou představu – především měla mít velká prsa. I to byl důvod, že v této roli chtěla spíše Olgu Kabo nebo Irinu Rozanovou. (chamonix)