Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (CinemArt SK)

filmfanouch

Začínal jako komik, nyní je v očích mnoha brán jako nástupce Alfreda Hitchcocka a dalších zásadních hororových/thrillerových tvůrců. Jordan Peele dokázal svůj celovečerní debut Uteč pořídit za skromné 4 a půl milionu dolarů, výsledkem byli tržby ve výši 255 milionů dolarů a následně i odměna pro Peelea v podobě výhry Oscara za nejlepší originální film. Pozici hitmakera mohl Peele podtrhnout svým druhým filmem My, který po finanční stránce dokázal napodobit úspěch Uteč a to při mrzkém rozpočtu 20 milionů dolarů, jen s ohlasy to tentokrát bylo složitější. Přesto Peele mohl u studia Universal realizovat svůj třetí film, kdy film vyšel na 68 milionů dolarů, kamery se chopil Hoyte van Hoytema (který nahradil Wallyho Pfistera na pozici dvorního kameramana filmů Christophera Nolana) a nyní jen stačilo čekat, zda i tentokrát půjde o hit u diváků i kritiků. A..... Už úvodní verš z Bible jasně naznačí, o co v Nene jde především - o spektákl. Spektákl samotný, touha po slávě a úspěchu s ním spojenými a také fakt, že honba za ním většinou často může vést ke ztrátě racionálního jednání a ztrátě pudů sebezáchovy. V Nene ovšem nejde jen o to a v průběhu se skutečně ukáže, že jde o nejambicióznější i nejkomplexnější Peeelův film. A paradoxně nejspíš i o ten nejméně divácky vděčný. Samotný původní název Nope nemá dle Peelea svádět k varování návštěvníků z vesmíru, ale k reakcím diváků, kteří film uvidí a nebudou věřit vlastním očím. Nene totiž dokáže za pochodu překvapovat překvapivými odhaleními, překvapivým vývojem událostí i přeskakováním mezi žánry, kdy jde Nene označit za sci-fi horor s prvky komedie i sociálního dramatu. Jen schopnému tvůrci s jasně danou vizí se následně takovýto projekt nerozpadne pod rukami. Při sledování je jasné, že Peele neztratil svůj scenáristický um, zároveň se ovšem ukazuje, že je prozatím Peele každým svým filmem lepší a lepší režisér. Kdekdo si při sledování nejspíš vzpomene na Blízká setkání třetího druhu Stevena Spielberga nebo Znamení M. Nighta Shyamalana. Peeleova inspirace ovšem nejspíš sahá ještě o kus dál, nejen k jeho oblíbené The Twilight Zone. V Nene je tak cítit hybrid snahy přiblížit se starým hororům, zároveň se ovšem Peeleovi daří přijít se svěžím přístupem. Dokáže překvapovat za pochodu, přitom všem pracovat s atmosférou a vše postupně dokopávat k finále, které dokáže dostat perfektně budovanému gradování. Jen to ovšem nebude k všeobecnému nadšení u většiny diváků stačit. Peele se nadále projevuje jako filmař, jehož filmy jsou plné skrytých významů, k plnohodnotnému zážitku je není nutné zbystřit, pomáhají ovšem k plnému docenění celého příběhu. Jednotlivých postav, pojítek i vývoje vyprávění. Právě zde bude pro spousty diváků problém, kdy například půjde pro mnohé snadné odsoudit úvod, který jakoby vypadl z jiného filmu. A přitom je pevnou součástí celého vyprávění a plně koresponduje s onou tématikou spektáklu a posedlostí s ní spojenou. V průběhu se navíc ukáže, že existuje smysluplný důvod pro to, že jsou dvě hlavní postavy majitelem koňského ranče a navíc i několik milých detailů, jejichž největší handicap tkví v tom, že je většina diváků nedokáže docenit. Potěší navíc fakt, že na to Peele tentokrát jde tak trochu jinak, přitom všem poté zůstává schopným žákem zkušených hororových tvůrců. Jakoby si uvědomil, že je Peele sice mnohými pasován na krále moderního hororu, klíčem k právem zaslouženému žezlu je ovšem pokora. A především i to správně vedení herců. Daniel Kaluuya už ani dvakrát nedokáže překvapovat svým soustředěným a fenomenálním výkonem, příjemným překvapením je naopak Keke Palmer, která si svým hyperaktivním výkonem krade spousty momentů pro sebe. Pak už se jen stačí radovat, že má Michael Wincott po delší době výraznou roli, Steven Yeun se po Minari pořád dokáže projevit jako nadějný herec a prakticky neznámý Brandon Perea vyvolá zvědavost a chuť ho v nejbližší době někde vidět znova. Hlavní hvězdou ovšem přeci jen většinu času filmu zůstává nebe a Peele měl v Hoytemovi tu nejlepší možnou volbu. Projeví se i Hoytemova šikovná práce s kontrastem barev, dodá pár svižných kamerových sekvencí a opět vyvolá dojem, že jeho absence zlatého plešouna velký omyl. Po třetí jinak k Peeleově filmu skládá hudbu Michael Abels a i potřetí je husina zajištěna. Ani Nene se poté v rámci Peeleovy scenáristické a režijní kariéry neobchází bez pár bizarních výjevů, u kterých si budou klepat na čelo i ti nejvíc nadšení. V součtu jde ovšem vytáhnout pero a i napotřetí podtrhnout, že je Peele skvělý vypravěč. Pořád spíše za psacím stolem, než za kamerou, přesto platí, že Peele jako režisér skutečně zraje. Možná je ještě pořád příliš brzo na to, aby byl Peele pasován na jednoho z nejlepších hororových tvůrců všech dob. Na druhou stranu ovšem platí, že pád z ranku M. Night Shyamalana prozatím Peeleovi nehrozí. Nene možná nebude vděčnou podívanou, i ti zklamání ovšem nejspíš ocení ambice a pokus na to jít tak trochu jinak. Peeleovu tvorbu se každopádně rozhodně vyplatí v následujících letech nadále sledovat.... Viděno v kině: 2x () (menej) (viac)

lamps

Hravé, ale bez koulí a pořádného vyústění. Peele se zase tváří, že hromadí veškerý důvtip světa pro strhující finále, jenže v součtu jen trpělivě škádlí a netne do živého. Podnětů se sešla spousta a hlavně navázání na dějiny filmového záznamu a jeho reprezentativní či mediální funkci cením, leč značně větší požitek jsem měl z mysterióznějších a přitom přízemnějších Znamení.. ()

JohnnyD

7/10 Butthole from Outer Space. Pridávam sa k hlasom, ktoré tvrdia, že toto je veľmi v štýle ostatných Shyamalanoviek. Je to vizuálne podmanivé, originálne, ale zároveň aj dosť divné a miestami smiešne až vyslovene cringy. Z celého filmu ma najviac bavila - úplne nadbytočná ale mimoriadne strašidelná - pasáž s Gordym a Jupiterom, ktorá mala potenciál na vlastný film. Zvyšok je taký mix 80s béčka (ten IT technik to strašne dáva dole) a arthouse hororu, ale od odhalenia tajomstva to ide rapídne dole a záverečný kameramanský lov má možno nejaký meta-zmysel, ale reálne sa postavy v poslednej tretine správajú ako po lobotómii. Za originalitu a špičkovú kameru zaokrúhľujem nahor, ale scenár je nesústredený a filmu by sa zišlo prestrihať (najmä v prvej hodine) tak o 20-30 minút. ()

Beckett51

Zase jsem mu to sežral i s navijákem. Nebo mě spíš sežral on, během toho, co jsem se na něj díval? Kdo ví. Každopádně je to bomba, na kterou jsem čuměl jak foťák ze studny. ()

Cappuccino

Nope má skvelú kameru, je vizuálne prívetivý, miestami atmosféricky výnimočný a na prekvapenie aj pomerne zábavný. Daniel Kaluuya a Keke Palmer hrajú svoje roly perfektne a za zmienku stojí aj charizmatický Michael Wincott. Po hororovej stránke však nie je Nope desivý, v rámci sci-fi žánru neprináša nič, čo by sme už nevideli, a jeho akčná časť ma nezaujala. Rozhodne mu nechýba originalita a niekoľko výrazných scén (opica v štúdiu, krvavý dážď), no Peele ich nedokázal predať ako celok. Aj preto sa film v niektorých častiach zbytočne ťahá, miestami nedáva zmysel a v konečnom dôsledku pôsobí nekomplexným dojmom. 6/10. Viac v recenzii. ()

Ruut

Peele by asi chtěl být nový Shyamalan, možná dokonce více než on...Ale jak slavný Ind skončil, že .. Tentokrát by to ještě šlo, ALE ..NOPE again please ()

pornogrind

GET OUT byl dobrej, US vynikající. Po těch dvou filmech jsem viděl v Peeleovi velkej potenciál a tudíž jsem měl od tohoto kousku velký očekávání, který ale nebylo naplněný ani náhodou. Tenhle snímek má neskutečně přepálenou stopáž. Po 40 minutách jsem to chtěl vypnout. A měl jsem to udělat a né naivně doufat. Celkem dobrá myšlenka ale málo akce, málo napětí bez tísnivější atmosféry. A k tomu navíc totálně odbitej (na mě až trapně působící) konec. Jestli bych tohle někomu doporučil ? Odpověď je jasná. NOPE. ()

Goldbeater

Po přehnaně domýšlivém Us, v němž sociální kritika a metafory válcovaly fungování filmu jako celku, se u Nope Jordan Peele vrací k jednoduchému nápadu zasazeného do funkční žánrové podívané, jako tomu bylo u Get Out. A má to přesně to spielbergovské kouzlo údivu nad nadpřirozeným elementem, prvky dobře odměřené komedie, chvilky mrazivého hororu a hlavně taky dobrodružství. Takhle epicky dobrodružný film i s tím pocitem, že to exkluzivní dobrodružství prožíváte společně s postavami, tu dlouho nebyl. Za mě palec nahoru! Je Jordan Peele tím filmovým géniem a hororovým mágem, jak se nás zejména americká média a kritici snaží přesvědčit? Vůbec. Ale je zajímavým a schopným filmařem, jehož tvorbu se oplatí sledovat? To rozhodně je. ()

kingik

Jordan Peele  nevyrovnaně přeskakuje v žánrech a svoji kreativitu nepodporuje svým tradičně výrazným směrem. Farma černých krotitelů koní se děsí mraku, co ukrývá nevysvětlitelný jev. Létající talíř z jiné galaxie číhá na své oběti. Na filmu je velice zvláštní jeho dramaturgická kostra. Naprosto nesouvisející retrospektivní linie s agresivním šimpanzem z dávno zapomenuté televizní show je zcela zbytečný tah. Peele se režijně chtěl předvést, že šimpanz potřísněný lidskou krví zvedne divákům tep, když film globálně v podstatě na hororové scény rezignoval. Daniel Kaluuya v hlavní roli je pro mě velkým zklamáním. Předvedl naprosto nesympatickou kreaci. Keke Palmer, Brandon Perea a Michael Wincott byli jen o něco málo zajímavějšími akvizicemi. Je naprosto nemístné film označovat za horor. První hodina je poměrně rozvláčná, téměř nevzrušivá, hororové bylo maximálně to, jak se v ní nic extra napínavého neodehrálo. Čestnou výjimkou byl právě ten výše zmiňovaný šimpanz, který vzdáleně upomínal na cosi hororovějšího. Ve druhé hodině se to dějově více rozpohybovalo, ovšem UFO si oblíbilo "vcucávání" pozemšťanů, takže kdo čekal explicitní masakr, bude muset hodně fantazírovat. Režijně jsem čekal, že se Peele rozhodně více vyřádí. Nějaká originalita i technická finesa se v jeho filmu rozhodně najde, i tak jeho počin působí poměrně nezáživně, rozeklaně a nenapínavě. Chtělo to prostě se do toho více opřít, urvat se ze řetězu, prostě cokoliv divokého až nejapného. Takhle ten nevycizelovaný celek inklinoval k nudě a jednotvárnosti, kdy se občasně nebe zachvělo a divák na nějakou chvíli zpozorněl. 6/10 ()

dr.horrible

Tak s nami Shyamalan zase vyjebal. Teda Peele. Niektorí ľudia by vám prisahali na svoju zbierku golfových palíc, že nie sú rasisti, ale jak vidia černocha s názorom, čakajú politiku. Už samotný černoch v hlavnej roli je politika, pretože za čias Johna Waynea tam neboli a belošstvo je skrátka normatívne. 🤗 A čo potom autor?! Cítim niečo skazené v štáte Dánskom; aby z neho za chvíľu nebola Wakanda! Spoilerovať nebudem, ale videl som v kine štyri ukážky na nové horory. Invitation s jednou z najkrajších herečiek v Mliečnej dráhe, vypadá jak úplná tuctovka. Druhé som ani nezaregistroval názov, bol to nejaký klišovitý exorcizmus s trikmi z roku 2012. Smile zaujal, lebo vyzerá na mix It Follows a Lights Out, čiže dnes už neoriginálna atmosférina. Don’t Worry Darling bude pekne natočené, ale tú tému dostávame ročne, a kde som niečo podobného naposledy videl? Aaaa, v traileri na Invitation, 12 minút dozadu. No a potom je tu Peele. ()

sochoking

YEP! Na mňa atmoška letného údolia s rančom a UFO mrakmi zapôsobila veľmi silným filmovým zážitkom. Podľa mňa to bolo všetko kvalitne, do detailu, premakané. Ale rešpektujem, že kde je sto ľudí, tam je i sto chutí. Za mňa doposiaľ najlepší Peele! ()

Anderton

Na to, ako je Nope ťažšie uchopiteľnou záležitosťou, mi pripadajú reakcie typu "Peeleho najmainstreamovejší" film trochu scestné. V každom smere tu ide o kombinácie. V žánroch sú to mimozemský atak hororového rangu s westernom, v tom myšlienkovom sa zase zaoberá prirodzenosťou a predátorstvom fauny a zároveň tým, že médiá a film, akokoľvek je ale aj adorovaný, sú najsilnejším predátorom dneška. Tomu zodpovedá aj scéna, kedy v štvorcovej papuli mimozemšťana vidíme prvé filmové zábery, legendárneho cválajúceho koňa. Či sú to kombinácie vhodne zvolené, je vecou do dlhšej diskusie. No a myslím, že Peelovi muselo byť jasné, že publikum rozdelí ani nie na dva tábory, ale skrátka že jeho novinka bude dostávať od odpadov po maximálne hodnotenia. Možno aj za to, že takéhoto mimozemšťana ste ešte nikdy nevideli; zabudnite na UFO a humanoidov. ()

AppleCore

Další ze vzácnejch filmů, kterej buduje atmosféru, postavy, svět, příběh a poselství skrze drobný detaily mimo focus kamery, který ale českej divák nemá šanci spatřit, protože je až příliš orientovanej na jedničky a nuly (který tady téměř absentujou), je nepozornej, nevyspělej a primitivní. A tak se další mistrovskej spektákl s notnou uměleckou hodnotou utápí v modři csdf, zatímco nahoře probíhají pyžamový párty současnýho konzumního diváctva - kdo tomu propadne, toho to pozře. Sláva analogu! ()

leila22

Nope sa vcelku klamlivo javí ako film s jednoduchou zápletkou a veľmi jasným posolstvom oproti dvom predošlým Peeleho výtvorom. V skutočnosti však ide opäť o film, ktorý si pýta viac vzhliadnutí potrebných na zachytenie všetkých easter eggov, rozlúštenie metafor a najmä na dostatočné pobratie všetkých tém a ich schopnosť spojenia do súvislého celku. Iba tak sa pred vami zjaví opäť o čosi iný a o čosi jasnejší film. Myslím, že v tomto ohľade inovátorský Afroameričan na režisérskom poli mierne zlyhal, pretože sa mu celkom nepodarilo vytvoriť na prvý pohľad kompaktné a zrozumiteľné dielo. Totiž, zbrane, ktoré vo svojich snímkach tasí, sú vždy dvojsečné. Peele opäť pracuje v náznakoch a (asi) sa spolieha na to, že jeho dielo natrafí zväčša na divákov, ktorých baví analyzovať a vŕtať sa v symboloch. Lenže kinosály nie sú plné iba filmových nerdov. Väčšina návštevníkov si repete už nedá a skončí to pri nízkych hodnoteniach, čo mi je aj za Jordana ľúto. Nope rozhodne nie je zlý film. Nie je lepší ako Get Out, ALE opäť ide o zaujímavý žánrový mix s výbornou atmosférou a čarovnou estetikou. Hoyte van Hoytema je jednoducho kameramanský mág a vytvára dychberúce zábery. Rovnako výborná je aj práca so zvukmi, ktoré efektne vrstvia pocit blížiacej sa tragédie. Tak ako Peele dokáže vyťažiť z temnoty noci, tak inteligentne nám odhaľuje to hlavné v závere práve počas jasného dňa. Keke dodáva príbehu tú správnu energiu a Daniel zas často hrá iba v tichosti, cez mimiku. A áno, tragický príbeh so šimpanzom Gordym tu má svoj význam. Funguje ako varovanie. Poukazuje na ľudskú nepoučiteľnosť a chýbajúcu pokoru – túžba skrotiť predátora na úkor úspechu, slávy či vytvorenia prchavej zábavy. Aj o tom je Nope, ale aj o mnohom ďalšom. ()

Kudly4

Peloš, tenkrát se svojí originální, Hororovou prvotinou Get Out překvapil, za to s Hororem My, si to u mě posral na celé čáře. Předpokládal jsem, že právě po zhlédnutí Nope, půjde tenhle režisér do blacklistu, ale musím říct, že mě s tímhle Hororovým Scífkem, celkem dostal. Perfektní, tísnivá atmosféra, udrželo mě to v napětí, i přes to, že se zas tak moc v té první polovině toho neděje a to už je co říct. To Ufo, bylo fakt děsivý (když začne blít na barák - top scéna). Sice to pak v závěru na mě působilo už mírně komicky, ale dobrý. Čtvrtá * za tu scénu, kdy je kamera pod stolem a přijde opičák, to bylo epic ! Viděno v noci a za mě tedy nečekaně dobrý zážitek. ()

silentname

Oproti "Get Out" a "Us" je pre mňa "Nope" trošku sklamanie. Nemôžem povedať, že by išlo o zlý film a rozhodne má svoje momentky. No po krvavom daždi v strede filmu sa už neodohralo absolútne nič, čo by dosiahlo podobný atmosférický zážitok. Možno by som ale mohol pridať, že čo tú scénku robí o to silnejšiu je ešte skutočnosť, že nejde len o vizuálny ale rovnako aj akustický horor v tomto bode, keď počujeme výkriky a všetkých, ktorí mali tú smolu, že sa ocitli tam, kde sa ocitli. A nie, nebudem hovoriť viac. Každopádne je tu ešte jeden celkom dobre spracovaný moment, kde budeme môcť trošku vidieť, čo sa vlastne s tými ľuďmi, ktorí chcú vidieť stane. Čo ešte pochválim je skvele spracovaný záver, kde veľmi kreatívnym spôsobom sa ukáže, ako dokáže vyhrať zdravý rozum. Takže klobúk dole, toto fungovalo brilantne. Okrem toho si však film nevychytí veľa zaujímavých momentov. Povedal by som, že možno trošku história Gordyho príbehu je okey, no mohla byť spracovaná silnejšie a najmä vizuálne možno priniesť viac. Je to taká vsuvka, ktorá sa snaží niečo povedať, no dokopy neprináša nič zásadnejšie pre film ako taký. Keby sme to tam nemali, neprišli by sme zas o toľko. Okrem toho Daniel Kaluuya nepodáva podľa mňa úplne najlepší výkon. Pôsobí miestami strašne stoicky a znudene. Neskôr do toho dá väčšiu dávku energie, no prichádza to trošku neskôr, než bolo treba. Nápad dobrý, spracovanie nie až tak kvalitné ako jeho predošlé snímky. Za jedno pozretie mi to stálo, ale nemyslím si, že by išlo o film, ktorý by som si nejako dlhšie udržal v pamäti. Hodnotenie: B- ()

Claw

Mám takové tušení, že v případě třetího snímku šikovného režiséra Jordana Peelea budu patřit – co se hodnocení týče – k opozici. Film totiž sklízí povětšinou pochvalné recenze a hodnocení po celém světě. A i když nadšené argumentaci jeho obdivovatelů rozumím, nemohu se zbavit pocitu, že je – stejně jako tvůrce samotného – postihla jistá zaslepenost, kvůli které přehlížejí evidentní nedostatky. Jordan Peele se blýskl chytrým hororem „Uteč“ v roce 2017, za který dostal dokonce Oscara za nejlepší scénář. Po právu. Již v té chvíli byl Peele zmiňován jako nástupce Hitchcocka a Shyamalana, s jejichž tvorbou má ledasco společného. Pak přišel snímek „My“. Troch komplikovaný horor, ale opět postavený na chytrém nápadu. Z hlediska scénáře „Nene“ nepřekvapí svou zápletkou ani rozuzlením, ale spíše drobnými detaily, dramatickými oblouky a odkazy, které jsou rozesety na ploše celého filmu. A to je zároveň deviza i Achillova pata celého díla. Peele se natolik soustředil, aby do sebe vše zapadalo, že ve snaze natočit skutečný spektákl zapomněl na to, že své diváky nesmí nudit. Jenže to se tu právě děje. Pro danou zápletku, kterou jsme v různých obměnách už měli tu čest vidět, jsou dvě hodiny a deset minut opravdu moc. A nepomáhají ani odbočky – jako třeba ta s hvězdou sitcomu a šimpanzí nehodou. Po pravdě mám pocit, že právě šimpanzí historka je jediným prvkem, který do výsledné skládačky absolutně nezapadá a je tam navíc. Pokud mi ale něco uniklo, omlouvám se. Každopádně film má unylé tempo, chybí mu skutečné napětí a paradoxně funguje především v humorných momentech, což je Peeleova silná stránka. Bohužel takových momentů zde zase není mnoho. Všechno je to zaměřené na obrazovou složku. I postava bravurního kameramana naznačuje, že Peele chtěl tentokrát stvořit svůj nejumělečtější a nejucelenější snímek, ve kterém nebudou hluchá místa. Jenže – a zde je možné, že se mnou nebudete souhlasit – to dle mého trochu přepískl. I díky tomu se film potácí mezi žánry (sci-fi, thriller, horor, komedie, drama), aniž by úspěšně do jednoho z nich, byť na chvíli, zapadl. Chybí tu razantnější tempo, když dojde na akci, a strach, když bychom se měli bát (něčeho nebo o někoho). Za mě je „Nene“ spíše zklamáním. Nikoliv po řemeslné stránce, tam nelze mít výhrady, ale z hlediska filmové zábavy, kde celá ta dokonalost přichází vniveč. Je to taková parádní bublina bez pořádného obsahu. /65%/ ()

SeBig

Ještě stupidnější než Us. Celý film čekám co z toho vyleze a nakonec hrozný hovno. SPOILER: Digitální vopice vyvraždí sitcom, kovboj čínan přežije.. nevim proč to tam jako bylo, ale ok. Pak přilítne po hodině keců trapný černošky a unavenýho černocha farmáře mrak, kterej plive mince a vsákne všechny spoluvidláky. Mezitím unavenej černoch s kšiltovkou dostává během toho vsakování a výprskávání nějaký záchvaty a bouchá se do kolene a řiká furt nope.. proto se to jmenuje asi nope.. haha. Ke konci už táhlá šmucka, která už mě absolutně nezajímala. Díky Jordane Píly, hezky sis to u mě podepsal a na tvé filmy už se asi těšit nikdy nebudu. Ty už to nehul. ()

Arsenal83

Zvláštny film, ktorý balansuje na hrane mysteriózna a snahe prekvapiť a nakoniec zlyháva v oboch smeroch. O hororový žáner sa ani neobtrel a namiesto zodpovedania otázok, úmyselne necháva tých otázok na konci ešte viac. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba