Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (Cinemart SK)

PanTumnus

Nene, je brilantní film. Velmi originální dílo, atmosférou připomínající mix Znamení od Shyamalana a Čelistí od Spielberga. A já jsem si užil každou minutu. Určitě si dopředu nic nehledejte a jděte na slepo, stejně jako já. ()

bozka10

Peele to proste nechce robiť jednoducho,nechce to robiť priamočiaro,on chce aby to,čo do filmu vložil ste precítili,ako to cíti on.A dá si natom kurevsky záležať a že chalan je filmár jak víno to už vieme.Jeho horory sú neni moc hororové,ale akonáhle sa odprostil od typických sociálnych záležitosťí, ktoré neustále vkladá do filmov,tak som mu to zožral úplne celé.Dal mi seriózne sci-fi s hororovým nádychom a pekným akčným finále.Žiadny prepálený blockbaster kde lieta popcorn v povetrí,ale blízke stretnutie tretieho druhu na temnejší spôsob.Trosku mínus za prepálenú stopáž a možno to finále malo mať viac emócií.A alegóriu šipmanza z Gordy show som pochopil,ale bola možno zbytočná.Medzi 4-5*. Ešte by som vypichol Kaluuya ktorý to dal na pána. ()

Klara

Nene, tak tohle dobrý nebylo. Uteč a My od Peela mělo aspoň dobrý nápad, když už nic jiného - tohle bohužel nemělo ani to. ()

jerenymo

Parádní jízda minimálně do poloviny filmu přičemž ani druhá půlka tolik nepokulhává. Bál jsem se co z toho vyleze, ale nakonec jsem dostal přesně to co jsem chtěl (i když to bylo jen špatně složený prostěradlo :) ). A Gordyho story dost děsivý. Jordane těším se na tvůj další počin. ()

JM87

Stejně jako Get out nebo US jde o další nadprůměrnej zážitek. Nebudu nic psát, ale na filmech tohoto režiséra se mi líbí, že dlouho nevíte o co jde. Prostě cítíte, že něco nehraje, ale nevíte o co jde. Koukněte! ()

majec4

Film sa nevie rozhodnut cim chce byt. Su filmy kde sa dari lavirovat medzi roznymi zanrami, no tu to nebolo uplne najstastnejsie. Myslienka filmu ma zaujala, dost som sa na to tesil, no trochu som sklamany. Scenar mam pocit nevyuzil potencial temy. Stopaz je tiez kus prepalena. S prihliadnutim na predchadzajuce Peeleho filmy som cakal fakt nieco lepsie. ()

Muel

| Universal Pictures | Strašne vťahujúco rozohraná partia medzi režisérom a divákom, ktorá ma bavila každú sekundu. Hlavnou myšlienkou predátora a pozorovateľa prepojené 2 príbehy opice a UFO, tak iné koncepty, ale tak zaujímavo a pútavo dramaturgicky poskladané až som slitnal. To všetko podoprené nádhernou kamerou (Hoytema!) a presnou réžiou, ktorá kĺby farebné palety na ešte väčší strach z oblohy, ktorá sa tu využíva tak, ako v Jaws more. Druhá polovica sa už prehúpla to klasickejšieho blockbusteru, preto ma aj bavila o štipku menej, ako výborná, komorná prvá polovica. Peele fičí a ďakujem mu za novovzniknuté traumy. Na šimpanzov a oblohu sa už nikdy nebudem pozerať rovnako. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Flopik

A to som sa tešil na vysokorozpočtový horor s emzákmi, ale nie teraz vážne. Na nope sa veľmi dobre pozerá, očividne peniaze boli a vizuálne to je krásne. Problém však je príbeh, pričom film má 2 hodiny ale materiálu na hodinu a pol. Preto je prvá hodina hrozne zdĺhavá, nič sa tam veľmi nedeje a je tu tzv. vata bez ktorej by sa film bez problémov obišiel. Príbeh s opičákom som teda nepochopil načo bol dobrý. Inak horor rozhodne nie. Mohol to byť skvelý horor o nejakej záhadnej príšere na oblohe, mohol byť krvavý (to trávenie malo byť detailnejšie), bohužiaľ Peele sa držal dosť pri zemi. Za mňa obyčajné sci-fi kde chválim odvahu spájať to trochu s westernom. Druhá polka ma bavila viacej ale nič zvláštne neponúkla a naháňačka s emzákom kvôli fotke nevystraší a ani nenadchne. Soundtrack vo filme skvelý. Za mňa Peele poslednej dobe mimo a jeho tvorba sa mi vzďaľuje. ()

Olaf7 odpad!

Jestli byl něco krok vedle v letošním roce, tak jít na tuhle ultrasra*ku do kina - na plátně se totiž objevilo „cosi" co si hrálo na něco, co prostě není a bralo se to velmi vážně. ()

Aurus

7/10. Jordan Peele zase nesklamal a jeho třetí film se zase povedl. Sice za mě je to nejslabší film od něj ale stále jde o výborný horor. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()

warrenur

Jednoznacne najlepsia scena bola ta nocna, ked typkovi v aute ziarili belma a popod nos si pre seba povedal "Nope.." a ten pohlad cez skaru dveri nahor. :) Zaujimave ozvucenie v tichu. Hoci tie prve efekty velmi pripominali MUTO z Godzilly. "Don't look him in the eyes".. ..Jesus Lizzard tricko tiez pobavilo. Bohovy surodenecky "hec" s tymi 4rmi tliesknutiami...heh. Wake-up song od Exumy The Obeah Man je pecka, v tej otvorenej krajine to musel byt zazitok. Vobec, zvuky i soundtrack v tomto filme su vynikajuce. Keke Palmer, hoci az prilis nervna, celkom v tej roli blaznivej setry sedela, hoci sem-tam ma ten hrany afekt fakt otravoval. Zaver napadity, zvlast tie wtf-sceny. A ten PUK! stal za to. :) Ale ako sa vravi, kde je jedna bytost su i dalsie, ze? :) Co by takyto objav v realite sposobil so svetovymi nabozenstvami? :D Zaujimave sci-fi-cko. Pobavila odvaha ukazat taky traviaci trakt tej "VETRACEJ SACHTY". :) Odporucam, i ked citit dlhsiu stopaz a niekto sa moze unudit. 60% Zaujimalo by ma, ci pribeh so simpanzom a postava Steven-a Yeun-a bol len sposob, ako tam vniest retrospektivne tie zabary z filmovacky z minulosti. ()

ink flo

Tady očividně není problém ani tak v samotném filmu, jako v očekáváních fanoušků Jordan Peela, kteří trpí utkvělou představou, že by měl do konce života točit něco "s přesahem" a nedokáží se smířit s faktem, že natočil "jen" žánrovku. Za mě zatím sci-fi roku hlavně kvůli originálnímu zpracování aliena, celkové atmosféře a spoustě jeho typických detailů a vtípků. ()

dannyyy

Tak dlouho jsem se nerozmýšlel s hodnocením doposud snad u žádného filmu a váhal jsem mezi 3* a 4*. Na jednu stranu mně vadilo velmi pomalé tempo, ale nakonec v tom idylickém zapadlém místě amerického venkova to sedlo náramně, protože tento film není o akci a už vůbec ne o hororovém tématu. Tento film mně tak trochu nostalgicky naladil na Blízká setkání třetího druhu. Ta stinná stránka filmu je, že bohužel připomíná i lov na Predátora, ale místo Predátora tu máme létající nesmysl, místo rotačních kulometů tu máme kamery a dokonce jednu sniper-kameru na ruční pohon a místo napětí tu jsou okamžiky komedie. Každý tento film bude brát jinak a v tom je myslím Peele génius, jak si dokáže s diváky pohrát. Celkově tedy hodnotím nadprůměrně, i přes jisté nedostatky, ale chtěl bych ten film vidět podruhé? Rozhodně Nene! Dal bych si ale samostatný horůrek s Gordym :) ()

Saur.us

Jakoby Shyamalan svoje Znamení opepřil černým, absurdním humorem. Je to neotřelé, osvěžující a trhlé ale zároveň hororově a mysteriózně jako podle příručky. Noční krvavá scéna nebo jen ta kratičká s dětmi ve stáji, delikatesa. ()

Bozvav

Může mi někdo vysvětlit, proč si někdo myslí, že by nějaký, byť jen průměrně příčetný mimozemšťan unášel koholi z jakési farmy odněkud z vidlákova? Proč by vlastně unášeli kohokoliv z téhle lidské sebranky. A když už, tak proč ne někoho zajímavého?  Film mě moc nechytnul, vlastně skoro vůbec. Nějak to celé nedrželo pohromadě, horor to není ani náhodou, dokonce ani v přeneseném slova smyslu pro diváka. První hodinu se vlastně vůbec nic neděje, pak se cosi děje, ale jeden je z toho jelen a neví moc co. Nutno vyzvihnout práci s kamerou, ta je bezchybná, ale jinak jsem to zjevně nepochopila a tudíž se hlavně nudila. Což rozhodně neznamená, že to není zajímavý počin, jen ne zjevně není určen pro diváka jako já. ()

KosiR_ksr

Při sledování tohoto filmu se mi vybavil žánrově a poměrně námětem podobný snímek Znamení (2002). Oba mají obstojnou hororově-thrillerovou atmosféru opředenou tajemnem, na jehož rozuzlení divák celý film čeká. Ve chvíli, kdy k tomu došlo, tak jsem nepocítil žádný údiv a film jako celek na mě neudělal zvláštní dojem. Ale věřím, že diváka více nadšeného pro danou tematiku film může naprosto nadchnout. Jen to není můj případ. 60% ()

molcan2

Do riti! Čo je to zlý zázrak? Majú na to nejaké slovo? Jordan MF Peele. Opäť sa ti to podarilo. Už len Gordyho scéna je najlepším filmovým kúskom tohto roka. Počas celého som nedýchal, nehýbal sa ani nemrkal. Zvukový dizajn a hudba sú STRESUJÚCE. Bola to nočná mora a mne sa to páčilo. Niekoľkokrát som poskočil, veľa som sa nasmial a bol som v úžase z nádhernej kamery, réžie a produkcie. Naozaj pozoruhodný projekt. Keke a Daniel sú vynikajúci a ich chémia je veľmi silná. Brandon je tu takým prekvapením, bol vtipný a Steven podal výkon ako vždy. Verím, že tempo počas prvej polovice je ťažké a posledná polovica namiesto toho, aby niesla napätie až do konca, ho trochu stratila. Ale nechápte ma zle, zaujalo ma to a šokovalo, čoho som bola svedkom. Zlý zázrak. Môžem smelo povedať, že niečo také som ešte nevidel a chcem viac. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba