Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Scaevola

Zábavná přímočarost nepřináší nic překvapivého, ale naštěstí ani nic takového nikdy neměla v plánu. Pevně uzavřený prostor skvěle pracuje s postavami, vracejícími se motivy i přehlednými jednotlivinami a výborná kamera vystihuje tolik potřebné detaily. Výtečné tempo udržuje napětí, ač se závěrečná třetina subjektivně poněkud táhne. Proč tedy nehodnotím maximálně? Místy mi vadila nadbytečná krvavost, byť chápu, že vychází z japonské předlohy a ladí i s obecným očekáváním ohledně daného žánru. Co mne však zklamalo nejvíc, byl nevyužitý padouch, jenž je sice dlouze a pečlivě představován, nicméně nakonec nic zásadního nepředvede. ()

swenyx

Tenhle filmec bych popsal jako bláznivou jízdu vlakem. Ze začátku to vypadá jako jednoduchý kšeft pro pana Berušku, ale ejhle, nakonec se jelo vlakem až za konečnou zastávku. Je tu plno skvělých hlášek a Mandarinka s Citronem jsou boží :D Jak furt kecaj o Mašince Tomáš, to mě prostě dostávalo. Akce taky dost, vizuál nádherný a postavy zapamatovatelný díky vtipným přezdívkám. ()

Tomas_PO

Pecka, plne zodpovedajúca vysokým hodnoteniam. Pokusu o napodobenie famózneho Guya Ritchieho sa ubrániť nedá, no tvorcom sa to podarilo vyvážiť. Násilia je trochu menej, prípadne je mierne explicitné, no stále ho tam je až až. To isté platí o humore, hoc podivne kombinovanom s japonsko-čínskym. Pohladí však nezameniteľný britsko-írsky akcent, no a samozrejme plejáda hollywoodskych hviezd. ()

VktrCZ

WOW.....Asi jsem se zamiloval.  Už od prvního traileru mě si mě Bullet Train získal. Akční komedie, odehrávající se v jednom jedniném Japonském vlaku, v němž několik zabijáků bojují o jeden jediný kufřík, jako tyvole už jen námět mě naprosto baví. No a jak je na tom výsledný film? Je to ještě lepší než jsem čekal. Film pojednává o Berušce, agentovi, který má extrémní smůlu. Jednoho dne dostane naprosto promitivní misi, ukrást z vlaku kufřík. Nic víc, jednoduchá rychlá prácička, ALE tento easy job se změní v obří krvavou akci. A když říkám krvavou akci, myslím tím opravdu krvavou. Rating 15+ je zde celkem pochopitelný, bo se tady řeže, rozstřeluje, propichuje... Jako první musím určitě pochválit casting. Pestrý výběr toho nejlepšího ze všech koutů kinematografie. Ať už jsou tu populární mlaďoši, jako třeba Joey King z Netflixovského líbacího stánku, která je tady btw výborná a dost mile mě překvapilo, jak umí hrát. Tak třeba zajeté legendy, jako Aron Tylor Johnson, Brad Pitt, Ryan Raynolds či Sandra Bullock. Kdo ovšem podle mě ovládl celé plátno je samozřejmě Hirojuki Sanada. Naprosto legendární herec z těch nejlepších samurajských filmů si to tady v roli takového až Ronina prahnoucí po pomstě naprosto užívá a je radost ho vidět mluvit v hádankách. Co podle z Bullet Trainu dělá ten The Film tohoto roku je vyprávěcí technika a vizuál. Vyprávění v tomto filmu je naprosto obdivuhodný. Kdy vidíme ve vlaku bojovat několik zdánlivě neznámých zabijáků, jenže pak postupným odhalováním backstory se ukáže že jsou si vlastně blíž než nám film ukázal. Funguje to prostě tak, že nějaká postava řekne svojí backstory. Pak jiná postava řekne svoji backstory, která je však stejná jako té první postavy, ale z jeho pohledu. A to je vždy hrozně odměňující vidět. Peek je však konec, kdy vidíme celký tento film vlastně znovu, ale z pohledu pet lahve. Ano nedělám si srandu, fakt to tam je a je strašně super. No a pak audio vizuál, který působí strašně svěže. Barevná paleta, dohromady s fontem všech nápisů a populární hudby funguje strašně dobře. Nakonec musím zmínit humor. Fakt dlouho jsem se nesmál tak moc jako tady.  Jasný kandidát na film roku. ()

Ironhead

Já vám nevím, ale i přes přítomnost spousty skvělých herců a to i v malých cameo roličkách je ten film v podstatě děsivá ptákovina. Když se alespoň trochu zamyslíte nad scénářem, tak je to opravdu film o ničem, resp. velmi jednoduchý film na efekt. Akční pasáže samotné vlastně za moc nestály, dialogy snažící se často napodobit to nejlepší z Tarantina, tak ty k tomu měly taky daleko. Takže ano, zbývá poměrně hloupoučká a velmi těžko uvěřitelná historka s kvalitními herci a kamerou, neurazí ale určitě ani nenadchne. ()

Merenre

Vynucený humor, vyumělkované - navíc ve výsledku nefunkční, nesmyslné a na závěr absolutně bizarní (nikoli v příjemně pozitivním smyslu, ale ve smyslu WTF?!). Šustí to papírem a jasně prvoplánovým záměrem. Ani fakt švihácký Aaron Taylor-Johnson to nezachrání. Slovní přestřelky jsou jak z učebnice "Udělej svůj akčňák děsně vtipnej" for dummies od Guye Ritchieho po mozkové mrtvici. Postava na šabloně: zabiják, který je v jádru hrozně oduševnělý taky není ani originální a ve výsledku ani vtipná, zajímavá či cokoli jiného. Nakonec se na tu splácaninu dívat dá, s jistým sebezapřením. Ale nezůstává po ní pocit dobře investovaného času. ()

Mancunian

Naprostá paráda od začátku do konce (i když závěr trochu přehnaný). Skvělá akce, obsazení, humor, pacing - prostě vše důležité. Příběh jednodušší a docela předvídatelný, ale ničemu to nevadilo. Skvěle jsem se bavil. ()

rigby

Tak tyhle silácké filmy nemám rád. Těšil jsem se po dlouhé době na Brada Pitta, ale byl jsem silně zklamaný. Čekal jsem něco jiného a nedostalo se mi toho ani náznakem. ()

MrKrahujec

Skoro bych řekl: "Čtyři vraždy stačí, drahoušku" třetí až čtvrté generace. A posun výš lze pozorovat nejen u triků a efektů, ale dokonce i u některých gagů (což se nevidí často). Tohle je skutečný comicsový humor! ()

Easykill

Je to skvělá, byť absolutně absurdní jízda plná absurdních situací až karikaturických postav. Inspirace Tarantinem je cítit hned od začátku. Skvěle napsané i zahrané postavy, dialogy i monology úplně v topu. Tohle se musí brát s extrémní nadsázkou a budete se zaručeně bavit, víc takových nesmyslů. ()

Muzak007

Ano prosím, toto byla zábava. Do budoucna bych si přál vidět víc podobných jednohubek v kinech. Film jak dělaný na velké plátno a na vypnutí mozku po dlouhém dni v práci. Škoda jen, že občas film upadá do trochu trapného humoru, který mě neoslovil. Jinak ale akční nálož s dobrým hereckým ansámblem. ()

exe.

Japonský rýchovlak, agenti a kufrík s neznámym obsahom. Príjemná akčná komediálna premyslená oddychovka, ktorá počas celých dvoch hodín nestráca tempo a dokáže zabaviť diváka aj v ťažkých časoch, keď strašne veľa komédií išlo dolu vodou. Takto nejak si predstavujem film na relax, vypnutie mozgu a pozeranie sa na premyslený film do posledných detailov. Bullet Train sa celé dve hodiny výborne drží a dokáže zabaviť po celý čas. Herci sú vybraní veľmi dobre a presvedčivo zvládajú svoje role, to isté sa dá povedať o akčnej a komediálnej stránke, ktorá nenudí a zakombinovanie japonskej kultúry k tomu sedí parádne. Film si ide svojou cestou a postavy sú napísané skvele, majú svoj vývoj a charizmu a chémia medzi "Citrónom" a "Mandarinkou" funguje skvele. To isté aj Brad Pitt, ktorý svoju rolu, jak po akčnej, tak aj po komediálnej úlohy zvláda skvelo zahrať. Najväčším prekvapením bol Aaron Taylor-Johnson, ktorý podal neuveriteľný výkon, postava mu sadla ako na mieru šitý oblek a svoj herecký talent dokázal veľmi skvelo zúžitkovať. A to isté aj Joey King, ktorá si ma získala trochu menej, ale prekvapila svojim hereckým talentom, charizmou a vypočítavosťou, ktorú hrá na všetky strany. Celé dve hodiny sa vkuse niečo deje a Bullet Train so sebou vezie kopu premyslených dejových zvratov, akcie, dialógov a svojim spôsobom aj akcie, ktorá je niekedy spojená aj s komediálnou stránkou. Bullet Train teda vyrazil na tú správnu koľaj a Brad Pitt môže byť na seba hrdý, že svoju hereckú kariéru pred odchodom na dôchodok zakončil takýmto excelentným filmom. ()

Střelec17

Já jsem od toho nic neočekával, takže o zklamání se tady mluvit nedá. Ale abych to zhodnotil. Tak tempo mírně nadprůměr, herci slušní, zábava průměr, zápletka mě ani moc nezajímala. Takže je to víceméně na tom aby to herci nějak ukecali a akcí se to zapláclo. Na jedno podívání akorát. Pozitiva: Sem tam to nějaký vtip vyplodilo. Negativa: Příběh je zde naprosto vedlejší. ()

Super8martiN

Tarantinovská akce s pořádnou dávkou humoru, luxusním obsazením a příběhem, který si nejspíše najde svého diváka. Já se fakt bavil! Celé to podtrhuje luxusní obsazení, ze kterého pro mě byli nejzajímavější, pro mě neznámí, Citrón s Mandarinkou. Kvalitní 4/5. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch