Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

hrumsrt

Málokterý režisér měl takový filmový debut jako právě David Leitch, ostřílený kaskadér, který se mihnul v několika známějších projektech, se na začátku minulého desetiletí rozhodl, že to zkusí i jinak a usedl na režisérské křeslo. Jeho režijní debut nastal v roce 2014 s filmem John Wick, kdy jde o geniální akční řežbu, která vrátila nejen lesk Keanu Reevesovi, ale hlavně zase ukázala, že akční filmy pořád ještě můžou vypadat nějak jinak, nějak líp. Osobně mám sérii o nájemném vrahovi, který se vzepřel systému opravdu rád, a co na té značce předvádí choreografové, je mistrovská práce. Od prvního Johna Wicka už uplynulo několik let a Leitch si do té doby zkusil pár dalších projektů a vždycky to za něco stálo. Letos vstoupil do kin s Bullet Trainem, aby se popral o ten poctivý letní biják, ale nakonec je z toho jeden z nejzajímavějších filmů vůbec celého roku. Co si budeme povídat, Brad Pitt je dost možná největší herecká osobnost posledních no klidně i 30ti let. Je tolik slavný a vyhraný, že nemá problém sám utáhnout snímek a zahraje si vlastně v čemkoli. Po celá dvě desetiletí byl jedním z nejhezčích herců na planetě a současně i jedním z nejobsazovanějších. Ale já zastávám názor, že až s přibývajícím věkem se z Brada stal jeden z nejlepších herců filmových dějin, kdo by zapomněl na jeho dvě spolupráce s Quentinem Tarantintem, které mu do životopisu přidaly hned dvě ikonické postavy. V pokročilém věku už Brad téměr nezklame a svými pohyby a hereckým umem dělá z každého filmu lepší. David Leitch si z něho tentokrát udělal nájemného vraha aka Berušku a on zase jen otvírá ústa dokořán, jak geniální výkon předvádí. Celý snímek je precizní filmařina té nejvyšší úrovně a těm několika osvíceným jasně evokuje styl, kterým se ve svých filmech prezentuje Guy Ritchie, jen teda tady ještě vyšperkovali tu akční stránku. Partička nájemných vrahů v uzavřeném jedoucím vlaku, kde každý plní svůj úkol, každý si prošel jinou cestou, ale všichni míří vlakem do podobného cíle. Neuvěřitelně vtipný a nápaditý snímek, který přesně ctí balanc na tolika vrstvách. Geniální příběhová struktura, která přes všelijaké skládačky a odbočky utváří neuvěřitelně funkční dějový arch. Dlouho jsem se u akčního filmu tolik nepobavil, jde o permanentní zábavu, kterou doplňuje bezchybná technická stránka. Není nouze o několik nápaditých příběhových oblouků, kde se mimojiné moc dobře pracuje s pořád exotickým japonským prostředím. Z obsazení samozřejmě kraluje Brad Pitt, coby Beruška, který zvládá jak akční tak humorné scény a není jen lákadlem celého projektu, ale i opravdu tím nejlepším. Vedle něj si ještě dovolím zmínit Aarona Taylor-Johnsona, kterého mám na očích už pěknou řádku let a jasně potvrzuje, že nejen šarmem ale hlavně herecky je připraven zařadit se mezi velké hráče. Ale celé herecké osazenstvo předvádí vynikající výkony, ať už co do akčních sekvencí, tak i do vyšperkovaných dialogových pasáží. Souboj o něco tak banálního a tolikrát použitého, jako je kufřík, nebyl nikdy takhle cool. Ať už se rozvíjí našlapané dění v jedoucím vlaku, nebo se vykrasluje pozadí postav či příběhu jako takového, ani na chvilku jsem se nenudil. Přestože to v samotném závěru malinko ztratí a ve snaze dovršit celý šílený příběh do zdárného konce, to stáhne nohu z plynu, nic to nemění na tom, že jde o jeden z nejlepších a nejpoutavějších filmů letošního roku. Zábavná stylová velkofilmová podívaná! /viděno v kině/ 90% () (menej) (viac)

Mamlas

Zkraje to zavánělo průserem, později se to zlepšilo do té míry, že nebylo třeba až tak přetáčet. Je to dost zmatená slátanina, ve které se objeví na chvilinky více známých tváří. Tento přístup tvůrců osobně odsuzuji a beru jako ojeb. Chápu, že tak více lidí za shlédnutí zaplatí nějaké ty peníze, ale právě v tom vidím ten ojeb. Pokud to měla být i komedie, tak za mě nikoli. Za celou dobu mi ani jednou necuknul koutek, natož abych se usmál nebo dokonce zasmál. Dívat se na to z větší části šlo, jen je třeba vypnout mozek. Uspokojí, nenadchne. (54%) ()

Honzimir67

8/10 - Čekal jsem to horší, takže jsem dost překvapenej. Nápad byl dost zajímavý a byl zpracovaný s perfektní atmosférou. Sem tam něco aji pobavilo, a to bylo právě to, co jsem úplně nečekal. Některé scény byly hodně efektně a akčně natočené, ale to už u Leitche není žádná novinka. Co mě ale dostalo, byl zajímavý příběh, který byl teda hodně rychlý, ale nebyl vůbec špatný. Jen tu bylo spoustu postav a některé z nich se ukázali jen na pár minut. Je škoda, že toho v ději bylo už moc a některé fáze se zřejmě museli trošku osekat. Za mě zajímavý, originální a hlavně povedený film, který vás chvílemi i pobaví. ()

johnsnow

To bola jazda pičo. Smoliar Pitt nasadne do vlaku a začnú sa diať veci. Tri prdele flashbackov, ktoré nám približujú skoro všetky postavy a väčšina nebude v závere absolútne poberať, že to všetko je connectnuté a funguje. Akčné scény super a krvavé, herecky sú všetci fajn ale King zo Sanadom boli za mňa najväčší Badassi. Jedinou výtkou je, že finále a jedna scéna v strede filmu je až škaredo CGI-ovaná ale inak kurva podarená jazda a dám tomu ešte jednu jazdu v CZ dabingu, súdim, že vtedy to bude ešte väčšia prča. ()

stephano

Velice zábavné, tak na 4,5*... místama to lehce tlačí na pilu, ale celkově vypiplaný scénář s božím castingem z toho dělá akční komedii roku. (možná posledních pár let, jelikož akční komedie většinou stojí za *****) ()

oasismanik

Celý čas som mal pocit, že toto napísali a natočili sfetovaní a ožratí Tarantino a Ritchiem o piatej ráno po trojdňovej párty plnej orgií. Megaštýlová a megavtipná ultrajazda, presne také niečo som teraz potreboval ako soľ! Zatiaľ u mňa film roku a Brad Pitt ide stále bomby. ()

Cermicek

Tak timhle vlakem bych se chtěl kua svézt!!!🚅 Kurwa jízda! Kurwa akce! Kurwa chytrá zápletka! Kurwa herecký obsazení a výkony! Do toho skvělej humor a sem tam i nějakej neotřelej nápad navíc (vlastní příběh plastový flašky s vodou). To kurwa chceš!! Za mě nejspíš film roku👏 ()

Oxyuranus

Ku@#$+ky - %!¶$π€®$#∆ paráda. Ze začátku se to tváří jako další cool akčňárna a na pár sekund vás to nepřekvapí, ale pak se to rozjede a zastaví se to vlastně až v nějaký japonský vesničce. Ne nadarmo bylo Japonsko vybráno jako místo dění. Má to nádherně barevný kompozice. Tenhle film má šanci stát se pravým kultem. ()

darthvader77

Vynikající akční film, který zdařile kombinuje vážný a humorný tón. Brad Pitt ukazuje, že jeho rozsah nezná hranice těžko se věřit, že tak skvělý komediant se nervově zhroutil v Sedm. Je to dost podobné principiálně Smrtonosné pasti v tom smyslu, že i zde máme člověka, co se ocitl nechtěně v pěkném průseru. Ale zároveň je v tom dost Kill Billu speciálně v lince postavy Hiroyukiho Sanady a jeho syna. No a komediální duo Mandarinka a Citrón a stejně tak charismatických Michael Shannon jsou už jenom třešnička na dortu. Též potěšilo překvapivě drsné Rko přiznám se, že jsem někdy musel otáčet hlavu. ()

Solverino

Převeliká chujovina s rádoby vtipnýma hláškama, který jsou ale pouze trapný. Velmi slabé zastoupení LGBT+ to posílá do kolen a nejedna černá lezba zatlačí v kině slzu do neoholené tváře. Tak na tohle peníze jsou?! Kdy už konečně v Hollywoodu natočí životopisný film o Kimovi? To by byl doják! Tak snad příště.... ()

Pete

Japonská strela - tak bych přeložil název tohohle navoňeného béčka, kde si hlavně střihač přišel opravdu na své. Jakoby se tu v ukecaném stylu Tarantina nebo Ritchieho protly ohrané popkulturní náměty všech železnic světa. Vždyť kolikrát už jsme takto cestovali s gangstery a vrahy vlakem, který nedojel do cíle v celku! U všech těch Cizinců ve vlaku zde můžeme hádat, kdo je kdo, a na vraždy v Šinkanzen Expressu také samozřejmě dojde. Mně se Bullet Train zrovna trefil do odpočinkové nálady, a až do Kjóta, kdy se drží relativně při zemi, jsem si jízdu v něm vyloženě užíval ****. Na konci se nastavenou kvalitu nepodařilo udržet, a tvůrci se obligátně příliš utrhli že řetězu **, jakoby se báli, že tam předtím bylo všeho málo. Nebylo, a mělo to zůstat celé na půdorysu těch několika vozů a postav. ()

jayman

Ak si pamätáte na nenápadný film Smokin' Aces, tak toto je ono, len drahšie a viac cool. Radšej by som to však videl ako seriál, kopec motívov je výborných a nevyužitých; kopec postáv je prudko likable a zomrú príliš skoro. Obsadenie aj výkony poväčšinou výborné, wannabe hlboké motivácie zasa zbytočné. Ideálna vlakovina (pun intended). ()

shade000

Už dlho som sa tak s chuti nezasmial pri filme ako teraz. Film plný akcie, vtipných hlášok, s kvalitným obsadením a kopou mandariniek. Viac takýchto počinov! ()

Hawaj

Zábavná melodramatická samoůčelná akční hříčka, kterou slušně posunul Pittův talent od béčka do naleštěnejší áčkový kategorie. Bohužel přitom musel vyslechnout pár melodramtickejch osudů a historek až to ve finále přestalo bejt zábavný a ztratilo to švih skrze nezáživné vysvětlovačky.  Zpatlaná Sandra Bullock z toho trčela, jak kdyby tam vůbec nepatřila a ještě u to vypadala příšerně. To už byla jen křeč. ()

kirmakX6on

uff.. po tomhle filmu jsem byl unavenej smíchy (týká se tedy jen anglické verze). Sedělo mi zde vše, výborní herci, hlášky, akční scény, do toho na pozadí trocha té filozofie (mno, především parodie na pozitivní myšlení) ...prostě super. ()

OJan

Kdybyste mi tento film pustili, nic bych o něm nevěděl a po 10 minutách byste se zeptali, kdo to režíroval, tak bych vám zcela s jistotou řekl, že to je David Leitch, což není na škodu, ba právě naopak - jsem rád, že se stále drží svého jasně čitelného rukopisu, jenž má stále, co nabídnout. A tak by se tento film dal s klidným svědomím zařadit do univerza Johna Wicka. Bullet Train není jen zběsilou akční jízdou ve vlaku skrz Japonsko, je i vypočítavou komedií, kdy se divák často usměje. Dále snímek disponuje nápaditými akčními scénami, skvělým scénářem, perfektním příběhem a bravurní kamerou. Postavy jsou rovněž zajímavé a ačkoliv jich je tam hodně, nebyl jsem během sledování ani jednou zmatený. Zkrátka byl film schůdný a v postavách byl pořádek. Celkový pohled na tento počin, mi ovšem kazí pár věcí. Je zde pár nelogičností, pak taky to otravné teatrální vysvětlování na konci, bez kterého by se to fakt obešlo, ale především mi vadí ten přepálený závěr. Z nějakého důvodu musí prostě všechny tyhle slibně rozjeté snímky končit nějakým takovým koncem, což mě trochu štve. |75%| ()

sniperjozef

Vypadá to, že přestávám být COOL... Neříkám, že je to špatný film, ale výkřiky jako 'Nový Tarantino', "Film roku" jsou pro mě hodně vzdálené. Sranda? Ale jo. Akce? Asi taky jo. Thriller (jak je v popisu názvu)? Ani zdaleka. Fantasmagorická akční, rádoby hlubokomyslná (velké proslovy ke konci od Hirojuki Sanady), arkádovka. Důležité u tohohle filmu je hlavně moc nepřemýšlet, jak by to vypadalo v realitě, o což tu snad nešlo. Neurazí, nenadchne. Pár vtipných scének určitě jo, nic víc. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch