Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Soweek

4,5* Je to svěží, je to vtipné, je to akční. Leitch prostě umí diváka bavit a to je důležité. Co je zásadní, funguje to i jako celek včetně obsazení, všech cameo i popkulturních odkazů. ()

Sdoom

Zábavná jednohubka jakoby od Guye Ritchieho kříženého s Quentinem Tarantinem, ale kvalitativně se největším trhákům těchto pánů blíží jen v pár momentech. Fajn obsazení, kde mě jako obvykle bavil Aaron Taylor-Johnson, fajn hudba, pár zábavných momentů, nesmyslně přepálený závěr. Sečteno, podtrženo, pěkné 3 hvězdy. Brzká domácí projekce nicméně pravděpodobná. (kino Premiere Cinemas, orig.) ()

coscarelli

Pod vplyvom QT/GR vymačkal DL fenomenálny kombajn všetkého možného (žanrového) po čom klasik túži/ túžil. Ten Digi defekt už dnes je potrebný, stačí len zvyknúť a tá šmýkačka má drajv. Už som si myslel, že na takéto pecky už nemá nik gule ( fantáziu) , že tie zamotance/ vymotance už neuvidím. Tento vodopád farieb, hlášok, faciek, vymaľovaných figurín " , kde má aj fľaša vody svoju " životnú " scénu, "začal a skončil " bez konca a začiatku. Proste len sa objavil a bol. A stále je. ()

OughJay

Čas od času, když člověk potřebuje vypnout, není od věci sáhnout po nějakym akčním bijáku. S těma je to obvykle tak 50/50 mezi tím, jestli na ně budete chtít radši hned zapomenout, nebo se naopak budete královsky bavit a doporučovat je všude kolem. Bullet Train, jak už asi tušíte, je ten druhej případ. Samo, že se i v něm najdou scény přitažený za vlasy, ale místo abyste u nich křivili obličej a kroutili očima, tak vás ohroměj natolik, že se nezmůžete ani na to "wow", který zůstane nevyřčený. Ladybug: "Let this be a lesson in the toxicity of anger." ()

sedm.1

Ultimátní jízda, ke které mohu mít snad jedinou výtku, a to už skutečně až příliš přepálený závěr s bourajícím vlakem, kde tvůrci krapet víc ztratili soudnost a celé to mělo již fakt blízko k nějaké bláznivé komedii, kde se navíc ještě pak vršily zbytečně nalepené scény, kde se postupně začali jak na běžícím páse zjevovat postavy, které do té doby figurovali buď mimo záběry, nebo to s nimi prostě bylo potřeba nějak ukončit, zkrátka opakuji, ten úplný závěr se fakt krapet vymkl kontrole a nepůsobil moc dobře, nicméně to je vážně jen jediné negativum, zbytek je ale skutečně královská zábava, která se objeví jednou za … jednou za hodně, hodně dlouhou dobu a v podstatě je úplně jedno, co zde začnu velebit jako první, jelikož vše bylo na té nejvyšší možné úrovni, která nemohla nadchnout asi skutečně jen totálního škraloupa. Každopádně jako první mě napadá luxusní obsazení, samozřejmě na čele s fantastickým Pittem, který nejen že svou postavu zahrál na mistra, ale právě i ona samotná postava je prostě dokonalý maník, kterému jsem opravdu upřímně přál, aby z toho všeho vyvázl s co nejzdravější kůží, protože byl jednoduše skvostný. Ono všechno toto se dá nicméně přiřadit i k ostatním hercům a jejich postavám, všichni tady totiž působili kurevsky výrazným dojmem, všichni dostali naprosto dostatečný prostor ukázat, jak parádní jsou a v tomto ohledu jsou to fakt hody, konkrétně bych ale ještě zmínil ještě jedno jméno, a to Aaron Taylor-Johnson, který tu na mě hned po Pittovi zapůsobil jako druhý top borec. Pokračovat pak musím se zápletkou, která je doslova a do písmene geniální. Promyšlená a originální, prošpikovaná skrz na skrz perfektními nápady, dokonalými zvraty, překvapivými momenty, odehrávající v naprosto neskutečném, strhujícím tempu, bez jediné vteřiny odpočinku, na diváka se to všechno valí jako nekompromisní lavina ze všech stran, a opět, vážně nechápu, koho tohle nemohlo bavit, či kdo by se u toho mohl nudit, nechybí tomu totiž ani bezchybný nadhled, odvázanost, ale ani emoce, napětí, prostě znovu jednoznačný palec nahoru. No a akce, to je další lahůdka, kde se projevil skvostný talent Davida Leitcha, který ji zpracoval též na té nejvyšším možné úrovni. Přehledná, choreograficky nápaditá, nekompromisní, zábavná, dynamická, prostě ani v tomto ohledu nešlo nabídnout snad víc. Takže každý, kdo dá pod 4*, je zatrpklý hňup, co si nad filmy tak maximálně honí akorát tak ego, ale nedokáže film jako takový docenit jako ryzí zábavu. Za mě 100% filmový zážitek. ()

Mysa

Je skvělé vidět konečně jiný, vtipně zaměřený, akční film mezi těmi tisíci identickými Marvelovkami. A tohle je jednoduše BOŽÍ. Už dlouho jsem se nebavil tak, jak u tohoto filmu. Vlastně jsem od režiséra deadpoola nečekal nic jiného a že zrovna deadpool je tady hodně cítit. Zajímavé je taky samotné prostředí, které je dost originální a možná si někdo řekne, že když se celý film odehrává ve vlaku, tak to bude docela repetetivní, což není vůbec pravda, každý vagón je jiný a líbí se mi jak se jejich odlišnost ve filmu využívá. A samotná akce je taky skvělá, je samozřejmě trošičku přitažená za vlasy, ale přesto skvělá! Zkrátka, tento film je vážně dobrý, není perfektní, ale užijete si ho tak, jako za poslední dobu žádný jiný! ()

borec999

V akcii podľa mňa až príliš prehnané a nasilu štýlové. Akcia sama o sebe je síce natočená zručne, ale jej kúskovanie rôznymi rádoby vtipnými dialógmi malo za následok že jej podľa mňa trošku chýbal náboj a znova- aspoň základná uveriteľnosť. Humor na mňa miestami zaberal a miestami nie, krvavosť akcie bola okej a príbeh? Ten je vymyslený dobre, aj keď znova mi prišlo že je tak veľmi zamotaný a poprepájaný hlavne pre efekt. Herci presne prispôsobili svoj prejav tomu, v čom hrajú (v bláznivej akčnej jazde popretkávanej humorom)- Pitt je v pohode, Joey King ma asi ako jediná výraznejšie vo svojej role zaujala a bavila, ostatné vedľajšie postavy tiež vcelku okej. Cameá známych celebrít neurazili ani výraznejšie nenadchli. Oddychová blbinka, natočená ale na prvotriednej úrovni typickej pre Davida Leitcha... PS: spätne po druhom zhliadnutí zvyšujem na 4*. 70% ()

Devadesát Dva

Konečně film, kde se ukazuje, že i dodržování pitného režimu někdy škodí. Tak trochu jako Wheatleyho 'Free Fire', jen místo opuštěného skladiště je to v japonském rychlovlaku. Nicméně, ze stejného důvodu jsem si právě tuhle záležitost celkem užil, protože je to takovej výplach, o postavách zabijácích, co se potkávají a každej se tak nějak zamotává do hry, o které nemá moc ponětí... občas mě podobný příběhy baví, něco jako Divoši, nebo třeba Lapkové (což jsou obě dvě knihy, totální brak, ale hlavně o postavách a psaný v parádním tempu)... a tahle věc utekla rychle, nedosahovala sice ritchieovsky zamotané a chytré geniality, na to tam těch postav asi bylo příliš málo, ale právě v tom castingu "clueless Pitta", který se se svou smůlou/štěstím, skoro až komicky distancuje z hlavní role to funguje, obdobně jako Kurt Russell v 'Big Trouble in Little China'. Asi nejvíc mě bavil Mr. English "Aaron Taylor-Johnson", o kterém jsem doteď ani nevěděl, že skutečně je rodilý Angličan. Fajn žánrovka, z oblasti kvalitních gangsterek s dobrou choreografií, kterých se popravdě už zase tolik netočí a má jistý retro-feeling. ()

KoRner

Mega preštylizovaná vtipná akčná jazda, ktorá ani na minútu nedá vydýchnuť. Pripomína to občas Tarantina, inokedy Ritchieho, avšak ten koniec a jeho zvraty boli pre mňa aj na tieto pomery trochu veľa. Pitt opäť supersympaťák. ()

Lukoboss

Akční, úleťácká komedie ve stylu G. Ritchieho se soundtrackem jak od Q. Tarantina bez zbytečných a na sílu vecpaných gender/equal/race/bflmpsvz plus plus plus kokotin v hlavní roli s B. Pittem a natočená režisérem, co má na svědomí Johna Wicka??? Zní to jako totální utopie, a když k tomu ještě dodám, že se to v podstatě celý odehrává (jen a pouze) ve vlaku, tak to už by fakt stačilo - dost bylo výmyslů! Jenže... D. Leitch je kouzelník, protože se mu tohle všechno podařilo nacpat do dvouhodinové akce, která je zábavná, neotřelá, střeleně vtipná, někdy až debilní, ale naštěstí v tom dobrým slova smyslu. Rozhodně nečekejte vážnou a ponurou temnotu ála J. Wick, naopak. Každopádně D. Leitch o sobě dal znovu důrazně vědět a po těch (zatím) pár filmech, co má na kontě jakožto režisér, s ním budeme s velkou pravděpodobností muset do budoucna počítat jako se žhavým želízkem v ohni. ()

Ronan

Bullet train je po dlhej dobe fantastická akčná jazda a to doslova. Ako film začne divák nemá čas sa nudiť, skvelá brutálna akcia je vyplňovaná celkom dobrými vtipmi, zaujímavými flashbackmi a zábavnými dialógmi. Čo sa mne veľmi páči je, že každá postava má originálnu charakterizáciu či Lemon či Ladybug alebo Wolf a taktiež potešili nečakané cameá. Čo nesmiem opomenúť je soundtrack čo je no... uvidíte sami. A čo ešte musím oceniť je originálny nápad. Čo mňa sklamalo boli len dve veci. David Leitch, ktorý natočil Johna Wicka natočil relatívne rutinnú akciu, ktorá síce nie je zlá, ale mohla byť lepšia a potom krátka životnosť postáv. Ale aj tak po dlhej dobe to je fakt dobrý akčňák s dobrým humorom. ()

Elerrina

Absurdní random vyvražďovačka, kterou na úplný top class povyšuje nesmírně důmyslná práce s citacemi/poctami/parodiemi na celý akční žánr všeobecně a jeho asijskou větev konkrétně, a opravdu geniálně pojatý (anti)hrdina. ()

iXtr3m3

Silnejšie štyri hviezdy, ale na plný počet mi tam niečo chýbalo. Bolo to štýlové, bolo to vtipné, bolo to aj sem tam trápne, niečo bolo efektné, niečo bolo silené. Akcia bola fajn, ale bolo to viac sci-fi pomaly ako Fast and Furious, najmä ten posledný "let" vlakom. Kasting vyšiel na jednotku, len niektoré postavy dostali strašne málo priestoru, na to, že to malo cez dve hodiny. Nenudilo, ale popravde som čakal, že ma to úplne pritlačí do sedačky, čo sa tak moc nestalo. Ale inak viac ako fajn film. Ale prečo nebol v titulkoch aj Channing Tatum, keď "mal viac priestoru" ako Ryan Reynolds, tak to nechápem. Menej wtf momentov, menej sci-fi akcie a bolo by to ešte lepšie. Po technickej stránke to tiež bolo slušné, aj keď v tých "sci-fi" pasážach žo už trochu drhlo a záver bol ako päsť na oko, ale opäť, dalo sa to viac ako len dobre na to pozerať. ()

NifKor

Bullet Train mě dost překvapil, protože z traileru jsem upřímně čekal takový průměr, ale ve finále to je skvělé. Děj je poměrně originální a dobře uchopený, i když je zbytečně někdy na sílu dán na komedii a někdy nedává dost velký smysl, plus v jistých důležitých momentech je i dost předvídatelný. Některé postavy jsou zde lepší jak ty druhé. Např. Mandarinka a Citrón jsou mnohem lépe napsané postavy než postava samotného Brada Pitta nebo Kojiho. Ostatní mi přišli zde jako spíše taková výplň než, že by pro děj něco razantního znamenali. Teda ještě kromě postavy otce Kimuri. Nejvíce zbytečná postava zde byl Vlk, u kterého do teď nechápu důvod vložení do filmu, ale souboj alespoň pěknej. Z herců si to zde užíval nejvíc podle mě Aaron Taylor, který zde celý film táhne nahoru. Akce je zde super, vtipy někdy nic moc a někdy až moc cringe (neplatí o scénách, kde se objeví ve vlaku chodící velká kočka). Po vizuální stránce by to mohlo někdy vypadat líp, ale ve finále si na to stěžovat ani nechci, protože se tam kromě finále skoro vůbec nevyskytuje. Hlavní záporák je ve filmu trošku pro mě o ničem a moc mě nebavil. Konce jednotlivých postav jsou super, i když u některých se to dá předpovídat. Konec filmu je zde trošku na mě už moc a plot twist u konce dílu s !SPOILER! Ryanem Reynoldsem !SPOILER! si mohl pan Leitch odpustit, protože vůbec nefungoval . No... prostě mi nesedlo. Celkově to byla skvělá zábava, která byla pro mě příjemným překvapením. 8/10 ()

666Carnage

Zběsilá akční jízda plná humoru s Beruškou, Mandarinkou, Citrónem a Lahví vody 😀. Byla to fakt sranda a akce super. Na sobotní večer jako malovaný. 80% ()

Rudinsky

The H8ful Eight zo šinkanzenu. Tarantino by za takýto námet v súčasnosti predal aj vlastnú babku, a v jeho najlepších časoch si viem tie nudné, akože cool dialógy predstaviť práve tak, ako si to v Leitchovej verzii žalostne pýtajú. ALE! Nakoniec príjemná jednohubka - dokonca aj ten bláznivý záver mi nevadil, režisér má asi fetiš na lietajúce vlaky/ kamióny a slow-motion bodycount. Keby sa so scenárom vymaznali príznačne, mohol z toho byť novodobý pulpový hit - v tejto forme je to žiaľ len miestami nudný, predvídateľný, nemastný-neslaný akčný film, ktorý vlastne funguje iba v jedinej veci - akcii. A aj to iba tej, ktorá paradoxne rieši absurdné osudové zvraty, než katany. ()

Wally

Tak tohle mi sedlo a báječně jsem se bavil! V podstatě film o deseti hercích, ale každý z nich zahrál v nejlepší formě, přišlo mi že je to baví a ve výsledku z toho bylo právě tak skvělé pokoukaní. Takových filmů klidně více, zlobit se nebudu... ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch