Zoznámte sa, Joe Black

• Česko Seznamte se, Joe Black (viac)

Smrť sa príde pozrieť na Zem, aby zistila, ako chutí život...
Mediálny magnát William Parrish si užíva života plnými dúškami. Aj pre neho si však jedného dňa príde Smrť. Tá mu ale urobí celkom výnimočnú ponuku – navrhne mu časový odklad za možnosť priučiť sa niečo o ľuďoch a spoznať ich život. V podobe sympatického svetlovlasého mladíka, ktorý si hovorí Joe, Smrť vstúpi nielen do Parrishovho života, ale aj do života jeho krásnej dcéry Susan. Všetko sa zmení, keď sa dievča do Joea zamiluje. Smrť v ľudskom tele spoznáva, čo je to láska a hrozivá osudovosť budúcnosti náhle dostáva pre všetkých zúčastnených aktérov nový rozmer. (TV JOJ)

Guran

Brada Pitta vždy budu považovat za pouze průměrného herce, zde mě jeho výkon k tomu tak přesvědčil. Tento film je výborný. Úspěch a velký zážitek stojí na dvou věcech - skvělý námět a výborný herecký výkon Anthonyho Hopkinse. Velice solidně propracovaný snímek od A do Z. Ode mne veliká pochvala a skvělý zážitek, který jsem si odnesl. Brilantní film. ()

AgnesDee

Nevím, jestli mám brečet kvůli tomu dojemnému konci, nebo se smát za ty poslední asi dvě minuty. Film se strašně táhl, ve scénách budování milostného vztahu byl až dokonce hrozně nudný a nepřirozený, a konec byl tak hloupý, že jsem se opravdu začala od srdce smát. Newmanova hudba byla sice velmi dobrá, a já mám Newmana opravdu ráda, ale tady se tak nějak pořád opakoval a až na konci se opět ukázalo nějaké jiné téma. Sice dobrý film, ale nuda, a moc mi to nefunguje jako romantické drama, na kterém byla část filmu postavena. ()

shade000

Herecký koncert Brada Pitta, Antonyho Hopkinsa a Claire Forlaniovej. Skvelá kombinácia drámy, romantiky a občasného humoru za doprovodu geniálneho soundtracku od Thomasa Newmana. 3 hodinový epos, ktorý utečie ako voda, no dá sa pozerať stále... ()

borohub

Jedna z dalších "Vánočních klasik" (i když s Vánocemi to nemá skutečně nic moc společného kromě toho, že to pravidelně televize v tomto období dávají). Film je hodně dobrý s zajímavým nápadem, skvělým hereckým obsazením a taktéž je i docela dojemný. 95% ()

johnny01

Příjemná podívaná, hlavně díky napětí mezi Williamem a Joem. Příběh je originální, čas neúprosně běží, přitom se vše odvíjí tak poklidně a zdvořile - oba hlavní hrdinové jsou skvěle zahraní. Vše podtrhává příjemná hudba a i konec je velmi uspokojivý. Claire Forlani však přehrává a její láska k Joevi místy není uvěřitelná. Citově silnější je její vztah k otci. Celkově se však na to hezky dívá. ()

PlayEasy

Nejen kvůli tříhodinové minutáži, ale i zvláštnímu námětu a tak trochu kontroverznímu Bradovému projevu (toporný nebo geniální?) je "Joe Black" čistě otázkou vkusu. U nás se trefil přímo do černého :) Ty tři hoďky si kousek po kousku vychutnáváme až do krásného sentimentálního finále, Anthony by už měl přestat hrát záporáky (když mu hodní staříci takhle krásně jdou) a ta hudba..... Pro nás srdcová záležitost. 90% ()

HEED

Mám tajemství a nikomu jej nesmíš vyzradit. Hopkins vynikající, Pitt mi moc do své role neseděl, čímž ale nezpochybňuji jeho herecké kvality. Ale třeba takový Nicolas Cage byl ve stejné roli lepší. Jedno se tomu filmu musí nechat, umí vtáhnout do děje velmi rychle. Na jedno podívání to bylo dobré. Jen mi tam chybělo víc nějakého napětí a dramatu nebo činů. Takhle to vypadá, že zubatá chodí osobně na návštěvu jen po velkých rybách. No a do tříhodinové stopáže bych trochu té objektivity přidal. ()

Snagleo

Ja nemám slov. Tento snímek je nádherný. Temná atmosféra filmu jen prospívá. Brad Pitt tímto snímkem potvrzuje, že je výborný herec, který se dokáže do své role vžít. Ostatní herci, Anthony Hopkins nebo Claire Forlani, jsou také neskuteční a na jejich výkon divák jen tak nezapomene. Sice je tento snímek dlouhý, ale pořad se něco děje, takže to uteče relativně rychle. Film je špička mezi drama a zaslouží si pozornost každého fanouška žánru. Jednoznačně 100% ()

RafaKrakal

Ačkoliv romantické filmy nejsou mým šálkem kávy, Joe Black je v tomto směru výjimka. Přes svou délku film funguje od začátku do konce, nemá hluchých míst a herecký tandem Pitt - Hopkins je prostě skvostný. Na můj vkus by si přes svůj žánr zasloužil Joe Black lehce "temnější" konec, nicméně i tak se jedná ve skupině romantických filmů o značný nadstandard. ()

Tominni

Hezký film. Výborný Anthony Hopkins, kterého si smrt vybere pro krátké seznámení s lidmi nebo jenom s burákovým máslem. Brada Pitta bych za topornost neodsuzoval, takhle ta role měla vypadat. Hodně emocí na konci, ale to k tomu patří. ()

Blazkowicz

Parádní film po všech stránkách, hlavně konec. Smrt by se dala ztvárnit mnohem lépe, ale to tomu klidně odpustím. Horší je to s délkou, protože tři hodiny je prostě moc. Zbytečně moc dívání z očí do očí. Hrozně se to táhlo. Jediné mínus. 4+* ()

hrumsrt

Je konec, přišla si pro Vás smrt! To čeká i Billa Parrishe bohatého několikanásobného otce, který žil důstojný šťavnatý život, když právě pro to ho navštíví smrt v podobě mladého Brada Pitta aka Joe Blacka, aby skrze jeho vidění chce pochopit, co lidi táhne na životě a co jim bere, a to vše předtím než sebou odvede i Billa.. Jenže Seznamte se, Joe Black není o smrti, právě naopak je to o životě, o jeho radosti a kráse z něj pramenící. Neobvykle zasněné povídání s bravurní atmosférou, která přerozdala karty a dovoluje Billovi vsadit all-in do hry, ve které ho nezajímá výsledek.. S jedinečnou poetikou vrcholící absolutně geniálním soundtrackem vyprávěná pohádka o hodnotách a pomíjivosti, kterou budete pro svoji účelnou vleklost nenávidět anebo milovat s podobným prožitkem jako snímek balancuje mezi smutkem a radostí. Čímž dokázali tvůrci možná náhodou, možná cíleně dokonale vystihnout význam termínu nostalgie.. V tom výčtu tolika skvělých filmů, ve kterých Brad Pitt hrál, pro mě bude jeho Joe Black vždy něčím nejlepší, minimálně v té éře, kdy byl Brad stále brán za mladíčka a symbol doby.. Hvězdou ale není charizmatický Hopkins, překrásná Forlani ani život užívající Pitt, nýbrž Tom Newman servírující jeden z nejlepších soundtracků všech dob. Elegantní, oslnivé a zkrátka tak nějak "joeblackovské".. 100% ()

kadef

Hrozně zdlouhavé nevím co by se stalo, kdyby to alespoň trochu zkrátily. Půlka filmu je o ničem. Jediné co mě zaujalo byl výkon Hopkinse. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

19.12.2020

Produkce na akčním thrilleru The Gray Man s Chrisem Evansem a Ryanem Goslingem měla být zahájena už v půlce ledna, nyní se ale Netflix rozhodl svůj rekordní dvousetmilionový snímek na neurčito… (viac)