Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

oLí

10/10 Arnold, Goldsmith, Sharon, Verhoevenovy nechutarny, tri kozy na jednom hrudniku, skvely vizual, nadupadnej pribeh, paradni sci-fi atmosfera, devadesatky. Jasnych pet. ()

Sawy

Total Recall je určitě jeden z nejlepších filmů s Arnoldem.Jasně,podle P. K. Dicka už byly natočené lepší filmy(Blade Runner a hlavně Minority Report),ale tohle je taky slušnej nářez.Arnie hláškuje,rve se a kupodivu se docela slušně snaží i hrát,Sharon Stone je mrcha jak vyšitá a Verhoeven točí svým klasickým,tedy značně nechutným,ale taky zatraceně zábavným,stylem.Ale Hvězdná pěchota je stejně lepší. 80 % ()

Lucasion

Já si vždy jen vzpomenu na scénu ze Žhavých výstřelů: "Skóre jako Robocop, jako v Total Recall, nejkrvavější film všech dob..." Originální sci-fi to Total Recall je, to ano. Arnold sem zapadne a střílení všeho možného je jeho denní chleba. Film má na svojí dobu luxusní efekty, to ne že ne. Taky je film pěkně nechutný, a to i na dnešní poměry. Samozřejmě má zápletka něco do sebe. Implantované vzpomínky, to je dobré téma a Total Recall ví jak s ním naložit. Na druhou stranu je to jen akční sci-fi, kde se krve nebojí, maskéři se utrhli ze řetězu a nesmím zapomenout na legendární tříprsou prostitutku. (70 %) ()

Jansen

Arnold pobíhá na Marsu, vyřizuje záporáky, najde dívku svých snů a zachrání celou planetu. A všechno je to vlastně jenom jako. Nebo ne? Ve stylu “nic není, jak se zdá“ natočil Verhoeven další akčňárnu a Arnoldem Schwarzeneggerem. Tentokrát se nás ovšem tvůrci pokusili, kromě Arnoldových pěstí, potýrat i zápletkou, kde vlastně nevíme na čem jsme, a když už to zjistíme, tak nám to zase hodně rychle vyvrátí. Mě to povstání na Marsu vlastně vůbec nezajímalo a ke konci už mi i bylo jedno jestli Arnie bdí nebo sní. Vyhraje totiž vždycky:) ()

ScarPoul

Film ktorý má poetiku heroic bloodshed, sci-fi prvky alá blade runner a hlavne arnieho. Verhoevenov druhý holywoodsky počin je jedno poctivé sci-fi, kde nájdete úplne všetko, normálneho hrdinu z ľudu a čo na tom že má svaly ako nikto iný či už na marse alebo zemi, s ktorého sa nakoniec vykľuje tajný agent, roztomilú sharon stone v dobe kedy by som si dal povedať, efektné zvraty, ktoré vás až do konca nechajú neistými na čo sa to vlastne pozeráte, skvelú akciu a masky a hlavne trojceckaté štetky a to všetko podfarbené hudbou majstra Goldsmitha. Tomuto filmu sa dá výtknúť snád iba tá jeho ťažkopádnosť v niektorých scénach a tie sú bohužiaľ akčné. Naháňačka ma nudila a celkovo aj to finále bolo také noo, dalo by sa povedať že verhoeven natočil aj lepšie akčné scény. Čo sa týka dialógových scén ani jedno zaváhanie a celkovo sú napísané geniálne. Ďalšie z úžasných diel Phillipa K. Dicka ktorý je majser žánru a je to vidieť. Nie je tu núdza o krvavé scény. Krv tu celkovo strieka každú chvíľu a to raz na pravo a raz naľavo. Lenže buďme úprimný neustále strielanie lezie celkom na nervy. odohráva sa to síce raz na marse ale stavím sa že to na tej zemi bol určite nejaký New York. Verhoevenova budúcnosť je temná a uveriteľná a dal si na tom sakra záležať. Plus skvelé efekty hraničia z reálnosťou a to už v roku 1990. S týmto filmom som náramne spokojný ale na upršanú poetiku blade runnera to skrátka nemá. ()

Genero

Paul vzal Dicka pěkně pevně do ruky a je to zeer goed. Stvořil scifárnu dostatečně našláplou na to, aby se zařadila mezi nejlepší filmy s  Arniem vůbec. Schizofrenní děj příběhu se krčí v ústraní vzrušený sledováním zběsilé akční jízdy, ve které se lámou ruce jako pastelky v penálech Pažouta s Horáčkem a hlavní hrdina nikdy nejde pro vystřelený mozek daleko. Zastaralé triky tomu všemu jen dodávají nostalgické kouzlo. ()

Lacike

Spickovo zrezirovane sci-fi s perfektnym Arniem a skvelym pribehom. Jeden z poslednych velkych filmov v ktorom je minimum CGI. Na Arnieho pomery to ma prepracovanejsi scenar, ktory ale nastastie nezabuda ani na jeho klasicke hlasky. Arnie tu hra predsalen trochu realnejsieho hrdinu. Sice vyuziva svaly ale uz sa pri tom aj dost zapoti. Po boku tu ma drsnu Rachel Ticotin. Zaporakov tu je viacero a vsetci sa vydarili. Slizky sef v pozadi Ronny Cox, jeho drsny ale večne neschopny poskok Michael Ironside, nebezpecna kraska Sharon Stone, ktorej smrt som si vychutnal, kedze mi nikdy nesedela, par dalsich zaporakov, ktory menia strany a kopa nabuchanych poskokov ktorych Arnie nekompromisne zmlati v bitkach sice s jednoduchou choreografiou ale s neskutocne brutalnym prevedenim. Proste klasicky drsniak a uchylak Verhoeven. Z coho vyplyva, ze dojde aj na nahotu a to konkretne legendarnu zensku s troma prsiami pri ktorej by sa chlap zblaznil od radosti. Okrem bitiek sa dockame mnozstva prestreliek, ktore su znova krvave a nesetria sa pri nich ani okoloiduci nevinni ludia. Akcnych scen je neurekom. Väcsina z nich sa odohrava vo velkolepych interieroch a exteriéry predstavuju nadherne miniatury, ktore aj po rokoch vyzeraju dokonale. Dockame sa aj mnozstva uchylnych originalnych masiek rôznych mutantov. Technicka stranka je celkovo skvela. Velmi vyraznym je aj perfektny Goldsmithov soundtrack. Proste to je bezchybna zanrovka ktorej nemam, co vycitat a remake totalne zadupava do zeme v kazdom ohlade. Na piatu hviezdicku to nevidim, pretoze sa tento film nikdy nestal mojou srdcovkou a dodnes neviem preco. Skvely Arnie, ale je kopa jeho dalsich filmov, ktore mam radsej. 8/10. ()

BoPo

Bohužiaľ som tento film videl dosť rokov po vzniku. A s odstupom času, už ma veľmi nezaujal. Total Recall má dobrú, na svoju dobu zrejme výbornú, vizuálnu atmosféru. Príbehu sa myslím nedá nič zásadné vytknúť. Jedná sa o dobre premyslené odhadovanie vývoja ľudstva za 100 rokov od dnes s poctivou dávkou akcie, mutantov a medziplanetárnych letov. Najväčšou slabinou je Arnold Schwarzenegger, ktorý tu tentoraz nejako so svojím hereckým šarmom robí viac škody ako úžitku, pretože nehraje ani robota, ani vyložene akčného hrdinu. Tu sa totiž hodilo, aby sem tam zahral emócie, city, pudy a bože môj úsmevy. Kto videl usmievať sa Arnieho, tak nazrel do najtemnejšieho kúta vesmíru. ()

adamo_znk

Spolu s Terminátorem, Conanem a Predátorem rozhodně špička v Arnieho filmografii. Velice zajímavý příběh doplněný Verhoevenovou ujetou zálibou v detailech, zvlášť v násilých scénách. (sen, odstranění štěnice, dáma s ovocem, Kuato, mutanti.....) A geniální záporák Michael Ironside ! Jedno z nejlepších sci-fi co znám. ()

Mononoke.

Tak nato, že scifi neni zrovna žánr mého gusta, devadesátky nemusim a Arnolda už vůbec ne, tak to byla naprostá pecka. Total Recall jsem zapnula spíše ze zvědavosti a opravdu mě film stále překvapoval svojí chytrostí. Kdo je ten "hodnej" a kdo opravdu "zlej"? Byl to jen sen nebo skutečnost? Bylo spuštění reaktoru pro dobro věci? Přemýšlim o tom už pár dní, film dává opravdu velký prostor jen na divákovi. Akorát ty kašírovaný domy a bakelitový auta vypovídali v mých očích asi tak o celkovém rozpočtu 100 dolarů, díky tomu "jen" lepší čtyři. ()

Terva

Originál DVD tohoto filmu mě stálo deset Českých korun, je DD. 5.1 a bonus obsahuje komentář Arnolda Schwarzeneggera a Paula Verhoevena. Film je inspirován příběhem "We Can Remember It For You Wholesale" Phillipa K. Dicka. CITÁT - Co se ti zdálo? Bylo to o Marsu?.......... Douglas Quaid (Arnold) má zlé sny o Marsu. Jednoho dne uvidí v metru reklamu společnosti, která vám implantuje vzpomínky na dovolenou. Douglas to vyzkouší a začne se dít opravdu něco divného. Vzpomene si a zatím neví na co. CITÁT - Když já nejsem já, kdo tedy jsem?........DIALOG: JOHNNY (Robot řidič) - Dobrý den, Johnny taxi. Kam chcete odvést? DOUGLAS - Jeďte!! JOHNNY - Sdělíte prosím cíl cesty? DOUGLAS - To je fuk. Jeď! JOHNNY - Udejte prosím ulici a číslo. DOUGLAS - (Už vidí jak ho dohánějí) Sakra, sakra! JOHNNY - Neznám takovou adresu. Opakujte, prosím!.......... V 53 minutě mě rozesmála prostitutka Mary (Lycia Naff) ve Venušině městě. Hlavně když odhaluje svoje prsa. CITÁT - Hnusák ze Země........... Situace se přiostřuje a Douglas neví komu vůbec může věřit. DIALOG: Quaidova žena LORI (Sharon Stone) - Lásko, že mi neublížíš? Buď rozumný, jsme přece manželé. DOUGLAS - A je tu rozvod. MELINA (Rachel Ticotin) - To byla tvoje žena? DOUGLAS - Ano. MELINA - Pěkná mrcha........... CHYBA VE FILMU - V 93 minutě proběhne před kamerou křížová palba na hologram - střílející stojící proti sobě by se museli zákonitě sami postřílet. Nic takového se však nestalo, nikdo nebyl ani škrábnutej......... CITÁT - Co když tohle je sen?.......... Hezký příběh, krásné masky, povedená hudba, dobrá kamera a sympatičtí hlavní hrdinové. ()

JohnCZ

Strašně zvláštní, až místy bizarní sci-fi se skvělým Arniem, mnoha zajímavými nápady a parádní hudbou Jerryho Goldsmithe. Holt to točil Verhoeven, takže jsem nějaké ty nechuťárny čekal. Ve výsledku je Total Recall hodně solidním sci-fi akčňákem, který spíš stylem zapadá do 80. let než-li to raných devadesátek. ()

m.krudenc

Naprosto skvělý Sci-Fi film. Svět, kde se dají myšlenky vymazat i uložit. Na místě, kde se neprodává voda, ale vzduch (kyslík). Zde Douglas Quaid přemítá o svém skutečném já a vzpomínkách, které patří tajnému agentovi nebo jsou jen pozůstatkem návštěvy ve společnosti Recall. Výborný Arnold a především Verhoeven, který se nebojí propustit uzdu fantazii a vytvořit bizarně zvrácenou podobu Marsu, jako místa plného odpadků, mutantů a tajných agentů. ()

svik

Je to zajímavý film, zajímavé smyšlené a nadpřirozené postavy, ale. Za prvé Mars je poněkud nedokonalý a čas od času připomínal styl Soudce Dreda- prostě pohádkový thriller. O hodně hodnotnější a trochu podobný je film Věčný svit neposkvrněné mysli, nebo Valilkové nebe. Toto byla skutečně pohádka. Při závěrečné scéně si režisér zahrál i trochu na animátora a to do kontextu absolutně nezapadlo. Vče zachránili Arnyho vtipy. ()

villon17

Už i horším filmům jsem dala 4, i když jsem zde váhala. Arnie jako vždy zářil a na konci se musel stát hrdinou a ač opět zemřelo mnoho nevinných kvůli jednomu člověku, tentokrát to ale posloužilo věci a byla zachráněna planeta. Zato Sharon mi tam neskutečně vadila. Nějak jí cukaly koutky nebo co, hrála mizerně a akorát se tvářila jako největší krasavice světa. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)