Vesmírna pechota

• Slovensko Hviezdna pechota (viac)

Po ukončení školy sa Johnny Rico dobrovoľne prihlási k špeciálnej pechote, aby vykonával svoju federálnu službu. Johnny ani zďaleka nie je vlastenec. K pechote sa pridal len preto, aby získal srdce svojej priateľky Carmen, ktorá sa prihlásila k letcom. Chce sa totiž stať pilotkou hviezdnej lode. Keď sa počas jeho hliadky stane tragická nehoda na tréningu, Johnny si uvedomí, že sa k pechote prihlásil z nesprávnych dôvodov. No keď sa chystá odísť, Zem napadnú chrobáky. (Disney+)

Himlhergot

Tak jsem se konečně dostal k tomu shlédnout mnoha mými znamými toliko vyzdvihovaný film Starship Troopers. A ono nic. Celý film kolem mě jen nějak proběhl. No ano ona to sice fajn satira je ale to je docela málo. Celkově pro mě byli Starship Troopers docela velké zklamání, od tak glorifinovaného snímku bych čekal něco víc. Slabší 3 hvězdy. ()

Zahanator

Hvězdnou pěchotu si ještě víc vychutnáte, pokud jste četli i knihu. Je totiž nesmírně zajímavé, že kniha i film sdělují prakticky stejné poselství, ale oba tak činí zcela odlišnými prostředky. Zatímco kniha v rámci žánru sci-fi sází na v podstatě realistické vykreslení budoucnosti, kde je moc v rukou armády, film využívá rafinovaných parodických prvků, které někteří méně inteligentní jedinci mohou považovat za nechtěnou debilitu. Co je ale nejdůležitější, oba dva přístupy i přes svou odlišnost fungují skvěle. Vynechání bojových obleků z knihy filmu jenom prospělo, protože značná brutalita jen přispívá k celkovému absurdnímu ražení snímku. Navíc triky ani po 13 letech od doby vzniku téměř nezestárly. Film se dá pojmout jako kom edie i jako zuřívá sci-fi řežba a opět to funguje na obou frontách výtečně. Úchyl Paul Verhoeven se prostě opět vyřádil :D Zcela po právu film nabyl po letech kultovního statusu a to je dobře. "Když nepříteli vyřádite ruku, nemůže stisknout tlačítko!" Dokonalé :D ()

torn666

Málo ludí vie že tento film je podla knižnej predlohy, spomínam si ako som na neho cítal recenziu ked bol ešte novy v ktorej bol silne skritizovaný ako film postavený len na vizuálnych efektoch, opak je však pravdou- vízia fašistickej no pritom svojim spôsobom spravodlivej spolocnosti(Po tom co hviezdy maršal z dôvodu neúspešnej operácie odstúpi ho nahradí žena ciernej pleti), humorne spodobnenej i v šotoch zasahujúcich do filmu-tu vidiet istú Verhovenovu crtu, podobným spôsobom dotváral atmosféru i vo filme robocop 1 (v nom zasa reklamami). Proste sci-fi s kvalitnými akcnými prvkami, dobrou atmosferou,trochou humoru, velmi kvalitnými efektmi a solídnymi hereckými výkonmi obsahujúce i istý filozoficky podtext... ()

Astu.

Starship troopers je fascinující film. Ať už to berete jako satiru a připadáte si děsně chytří, že jste to prokoukli haha a nebo si jenom užíváte akci a krásné postavy konající krásné vznešené cíle (jde to oboje najednou a o tom to celý je), film vás tak jako tak naverbuje do armády a vyvolá ve vás nenávist k těm odporným broukům, kteří chtějí zničit lidstvo. ________ Výsadek podkreslený ústředním hudebním motivem je bez přehánění epickej. Kdyby v dnešní době Hitler (dosaďte si diktátora nebo režim dle chuti) manipuloval s lidmi skrze filmové médium, vypadalo by to asi dost podobně. Pohlcující, zábavný a zároveň varovný, výsměšný a manipulující - kdo tohle umí namixovat? 10/10 ()

mantisCZ

Skvělý film se vším všudy:propagandistické zkazky v podobě reklam společnosti mě bavily už v Robocopovi,akce i triky mají na svou dobu výbornou úroveň a i když je to slátanina Beverly Hills,fašistického Německa a Hvězdných válek,přesto se vždy u tohoto filmu budu skvěle bavit.Chcete vědět víc?.. ()

BenNat

Tak praštěně zábavné, že vám nakonec celá ta parodie musí přijít milá... Hvězdá pěchota umně balancuje na hranici, kde se střetává ještě uznatelná míra narážek a zesměšnění s bídnou potupou. Prostě všechno je v pěchotě tak nějak akorát. Chcete vědět víc? Tak se jednoduše podívejte. Jen díky bohu za cenzuru zkoumání broučího mozku, to bych asi fakt nevydržela. A bonus navíc - od té doby já taaak nesnáším brouky. ()

golemek

Vehoeven je buh, takovyhle mix satiry, akce, krve, "romance" se casto nevidi. Triky na svoji dobu genialni. Film natocen spise pro evropske nez americke publikum. A to se ceni. I pri tak velkem rozpoctu si nenechal do toho kecat a divim se, ze mu to proslo :-). 80% ()

malahradna

v dobe, keď som tento film videl ako malé decko, som bol maximálne unesený...s postupom času je môj zážitok trošku slabší, ale stále je to relatívne pohodový film s klasickými žánrovými klišé, ale dobre fungujúci ()

thymus odpad!

Vůbec se mi tento film nelíbil a celou dobu jsem si říkala - hnus, hnus, hnus… Ještě k tomu toporné herecké výkony, primitivní dialogy. Ani jako satiru to neberu. Snad komiks? Knihu jsem bohužel nečetla, a po této veledávce brutality asi ani číst nebudu. ()

Lukoh

Vtesnať do 129 minút toľko materiálu ako sa podarilo pri tejto snímke som snáď ešte nevidel... Úvod obsahujúci školu, ples, zápis do služieb federácie potom nasleduje jadro deja pozostávajúci z dlhého výcviku, milostných hrátok a prvého veľkého boja a záver kedy sú tí bažanti, ktorí boli ešte pred necelou hodinou a pol ešte v škole ostrieľaní bojovníci v boji proti chrobákom... Chválim obsadenie C.V. Diena a D. Meyer... Jednoznačne päť hviezdičiek... ()

D3NJI

Film mých dětských let. Prvně jsem ho viděl v 7mi nebo v 8mi a pořád u mě neztratil ani kousek šarmu. Tomuto filmu dávám 5 hvězdiček za výborný děj a herecké obsazení. ***** ()

predator00

Na svou dobu hodně podařený film, brouci vypadají normálně (oproti trojce), vizuální efekty jsou pěkné,tu satiru můžu Verhoevenovi odpustit, trochu delší začátek (to mě docela štvalo, ale člověk si zvykne, ne?). Brutalita na slušná, a já nemám co tomu výtvoru vytknout. Podle mě je to nejlepší film o Hvězdné pěchotě. ()

yponiko

Nadprůměrná akční science fiction. Ovšem pouze pokud nepatříte mezi fanoušky Roberta Ansona Heinleina a neznáte literární předlohu z roku 1959. Když si z filmu odmyslíte bitvy a hromady mrtvol nezbude tam prakticky nic. Celé filosofické pasáže o násilí, výchově a vlastní zodpovědnosti vůči okolí byly nahrazeny několika reklamními spoty "STAŇ SE OBČANEM" I samotná mobilní pěchota se poněkud změnila-už není mobilní( chybí silové obleky) a z kolosů s palebnou silou tanku se stali zoufalci se samopalem v ruce, div že se nepozabíjeli navzájem. Pokud to měla být satira myslím že nevyšla. Tahle kniha si to nezasloužila. Jedna hvězdička za triky dobré i po 14 letech ,druhá za poručíka Rasčaka (Michael Ironside) ()

MagyG

Velmi rozporuplny film. >>Na jednej strane vysokorozpoctovy klasicky trhak, so znamymi hviezdami, ktore nesklamali - Ironside, Brown, Richards, Smart, Meyer... Celkom kvalitne natocene sceny, velka vyprava, kostymy... Ciste vesmirne sceny, triky... Za 4 a pol hviezdicky. Tu polhviezdicku beriem najme kvoli scene, kde Zanderovi vycical mozog chrobak. Ta bola az amatersky trapna, a tusim aj Ed Wood by ju zvladol lepsie. >>Na strane druhej, samotny film nema okrem niekolkych, v kniznej predlohe najmenej dolezitych bodov, nic spolocne s jej duchom. Ak si odmyslime chrobakov a potoky krvi a slizu, ostane prilis malo spojitosti s knihou. Citali ste ju? Ak nie, prudko doporucujem. Pochopite, ze Verhoeven si to tymto postojom, aky zaujal k nametu, u mna definitivne posral - 1 hviezdicka. Aj to len za snahu. Kniha je proste skvela a absolutne dokonala. Ziadne polofasisticke fanaticke postoje ci propaganda, ako to bolo velmi divne prezentovane vo filme. Tu jasne citit vplyv spomienok a zazitkov Verhoevena z II. Svetovej. Lenze pliest to do sci-fi dalekej buducnosti a absolutne tym zlikvidovat posolstvo a hodnotu knihy, sa neodpusta. A uz vobec nie to, ze Verhoeven vypustil hlavny prvok z knihy - silove obleky, ktore boli jednym z jej nosnych prvkov. Scitane a podtrhnute - 2a pol hviezdicky, ale kedze polovicky sa tu neudeluju, so skripanim zubov musim dat tri. Predsa len tie spolocne sprchy trochu zavazili :))) ()

partyzanka odpad!

Pokud to režisér myslel jako parodii, pak za 5 hvězdiček. Pokud to myslel vážně, je to u mě vrchol debility. A co je nejsmutnější? Při průběžném přepínámí programů v televizi jsem nenarazila na žádném jiném kanálu na nic jiného než na násilí, krev, vulgárnost, sex, rvačky, přestřelky, nechutnosti a pořád dokola. Takže tahle volovina byla ještě tak ze všeho nejmírnější. Divíte se ještě, proč jsou dneska děti takové, jaké jsou? A divíte se, proč jsou dnes lidé takoví, jací jsou? ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (viac)