Volá sa Axel Foley (Eddie Murphy), je policajt a... Ťažko povedať, čo je v jeho prípade nebezpečnejšie - či jeho rýchla reč, svojské vyšetrovacie metódy alebo presná muška. Isté je, že patrí k najlepším detektívom detroitského policajného oddelenia. Keď jedného dňa zavraždia jeho priateľa Mikeyho Tandina (James Russo) a nadriadený odmietne prípad Axelovi zveriť, vezme si dovolenku a vyrazí do Beverly Hills, kde Mike pracoval v sklade Bentonovej galérie. Jeho výrečnosť mu síce zaistí ubytovanie v luxusnom hoteli, ale vyšetrovanie mu už od počiatku značne komplikujú miestni policajti, predovšetkým seržant John Taggart (John Ashton) a jeho partner William „Billy“ Rosewood (Judge Reinhold). Napriek tomu sa Axelovi podarí zistiť, že Benton pašuje do zeme drogy. Nedá sa preto zastaviť ani vyhrážkami a útokmi zločincov, ani nepočúva príkazy policajtov a je odhodlaný Bentona odhaliť a odovzdať spravodlivosti za každú cenu. (TV Markíza)

dopitak

Kultovní záležitost nás listopadových dětí, doba VHS půjčoven, Terminátorů, Gremlinů, Critters, Flash manů a dalších. U "Policajta v Beverly" jsme tehdy doma počítali, kolikrát řeknou "do prdele". I když je fakt, že to spíš byla dvojka. Nepamatuju si dabing na půjčené kazetě, ale ten od ČT (1992) s Kaiserem, Pyškem, Švehlíkem, Brzobohatým a dalšími je naprosto famózní a úroveň filmu ještě pozvedá. Objektivně se ale jedná o poměrně naivní krimi s dětinsky natočenými přestřelkami. ()

SeBig

Parádní detektivka s Axelem Foleym alias Eddiem Murphym který celý film srší vtipem a nakonci parádní akční přestřelka no prostě bezva film už jako malej jsem to žral a musel jsem dát repete! ()

Chrustyn

Super krimi komedie přesně tak jak to mám rád. V 80. letech vznikaly super filmy a tohle je jeden z nich. Eddie Murphy ve skvělé formě má hlášky na každém kroku do toho hraje skvělá dobová muzika a občas se objeví i nějaká ta akce. Super filmek a nejlepší Murphyho role. ()

Ivoshek

Pro mladší kolegy: Eddie Murphy není až takový zoufalec, jak by se mohlo zdát podle tvorby z posledních zhruba deseti let. A Policajt z BH (a ještě tak jedna dvě komedie z 80. let - viz Kleopatra níže) je toho důkazem. Obhroublý černošský policajt z drsného Detroitu, který si jde na vlastní pěst řešit svůj případ do zjemnělého Beverly Hills, kde místním policajtům leze řádně na nervy. Kombinace atmosféry kriminálek/akčňáků z 80. let s Murphyho smyslem pro humor na mně v tomhle filmu zabrala. A - abychom nezapoměl - samozřejmě úžasná hudba Jana Hammera, ne nepodobná původní mjůzik k Miami Vice. ()

Roman.Ticka

Najlepšia krimoška všetkých čias. Bezkonkurenčně. Tahle věc nemá jediné hluché místo. Policajti v oblecích-dobráci Bill, Tagart, Bogomil, padouši Viktor a Zac, Serž, Jenny...Jerry Bruckheimer, kultovka Harolda Faltmayera-Axel F. a další soudtracky-bezchybné, dokonalé. Ovšem eso všech es a důkaz hvězdy padající vzhůru - Eddie!! Nedivím se, že ti Michael opravdu zavolal. Hvězda k hvězdě sedá. :-)) 7* ()

honajz

Kdybych ten film po letech neviděl znovu, dal bych čtyři. Za vtip, nostalgii. Ale s odstupem času... Je to ukecané. Je to pomalé, někdy až hodně. Spousta zbytečných scén (třeba když si hlavní zlosyn přijde zalistovat katalogem k Axelově kamarádce do kanclu - vyzvídá, nic se nedozví, odejde = zbytečná scéna), závěrečná přestřelka v domě poněkud chaotická. Ale ty vtipné scény skutečně stojí za to. Pravda, nakonec jich není tolik, ale jsou. Takže na pobavení a odreagování dobrý film, jen dnes bych ho přetáčel. ()

MM11

Eddie Murphy bude už navždy symbolem let osmdesátých a je smutné, že s tím samým se snaží vyrukovat i o dvacet let později, kdy už o něj není takový zájem. Jeho životní role je de facto rolí jedinou, jelikož Murphy už dále jen opakoval to samé. Je to skvělá šmrncovní komedie s neotřelou zápletkou i hrdinou, příjemnou hudbou a nevtíravou atmosférou. Ano, je to hodně dávno... ()

Xeelee

Výtržnictví? Vždyť mě vyhodili oknem! Z čeho obviníte člověka vyhozeného oknem? Z přecházení na zelenou? To byly zlatý časy, kdy se ještě v USA točily mainstreamový politicky nekorektní a zároveň drsný filmy (poprava kamaráda, buzíci, bavlníková plantáž a podobně). Akce je tu taky požehnaně. Viděli jste v nějakém jiném filmu takovou nádhernou honičku? Autobus, který se ve smyku otočí o 180 stupňů, se taky jen tak nevidí a omlácený Chevrolet mezi limuzínami nemá chybu. Co tu máme dál? jedna monstrózní přestřelka, samopaly, kafe, cenné papíry, jedna hláškující mašina, spousta mrtvých, postřelený hlavní hrdina, hromadná bouračka policejních aut, nabubřelej policejní šéf, jeden mrtvej hlavní padouch mecenáš a tak to máme rádi :-). Navíc všudypřítomné ústřední téma je obrovskej hit i po víc jak dvaceti letech a neustále vznikají nové remixy. Tak naposled! Co tady děláte! – Jsem na dovolený. ()

eraserhead666

Už před těmi lety, kdy to k nám přišlo a stalo se to velkým hitem, jsem nechápal, co na tom lidi vidí. A že jsem měl pár známých, kteří to žrali fakt hodně. Ona to jako není špatná komedie, ale myslím, že podobných je dvanáct do tuctu. Murphy je fajn, dobře držkatý, ale přijde mi, že to celé stojí právě jen na tom, a to mi přijde málo. ()

SOLOM.

Axel Foley – rebel, poloviční blázen leč neskutečně dobrý polda z Detroitu v podání Eddie Murphyho patří k tomu nejlepšímu, co tento herec za svou kariéru natočil. Bláznivá akční krimi, kterou mám hodně rádu už od raného mládí. Je s ním prdel, šéfové z něj dostávají vředy, ale nechtějte ho nasrat a už vůbec mu nezabíjejte nejlepšího přítele! Po Detroitu pozná jeho praktiky i slavné Beverly Hills, tamní poldové i kriminálníci. Humor i akce jsou zde skvěle namíchány, takže jsem se bavil od první minuty až do té poslední a to nejen díky samotnému Foleymu, ale i jeho zpočátku „nechtěným“ novým parťákům… ()

HellFire

Až letos jsem zjistil, že jsem vlastně tenhle film nikdy neviděl, tak jsem se to konečně rozhodl napravit. Je to přece klasika z osmdesátých let, kdy byl Murphy žhavé zboží a prýštil z něj talent na všechny strany, no ne? Bohužel jsem dostal průměrný akčňák, který jsem víceméně prozíval. To je asi tak vše, přátelé. Co mě bavilo nejvíc, tak poznávat herce, kteří prorazili v showbusinessu. Jako Mika z Breaking Bad a Better Call Saul (tady ještě „mladého“ a s vlasy), Jean-Luc z Kroku za krokem a Mario Lopez. Ono totiž po příběhové stránce není co sledovat. Btw chápu, že ta scénka na konci s jedním drinkem měla být vtipná narážka na předchozí scénu ve striptýz baru, ale zaprvé jak Axel, tak oba policajti řídí, a za druhé Axel bude řídit jen s jednou rukou? Rozpočet: 13 mil. USD. Box office: 316 mil. USD. ()

ARI50

Je zábavný je neodbytný a tak se člověk nenudí v doprovodu Axel song se řeší hned policejní záležitosti mnohem líp. ()

Bauer

Kdo by tohle neznal?Eddie Murphy se pro tuto roli narodil a jednoznačně je to jeho nejlepší film.Je to akční , je to vtipný a je to senzační.A co teda doporučuju je , koukat na to s originálním dabingem , protože ten českej je hrůza.Nejdu pod 5*. ()

duklak2

Trapný film s komickým Murphym. Nepovedené dílo režiséra Bresta. Jsem k tomuto snímku velmi nekompromisní, ale lepšího hodnocení se prostě ode mně nedočkáte. Viděno jednou a nikdy více. Bohužel. Dvě hvězdy a dost. ()

ancientone

Murphy pôsobí ako pubertálna ozvena o 13 rokov staršieho kultového Shafta. Obaja sú černošskí detektívi vo veľkomeste, obaja sú drzí, hubatí, nerobia si veľkú hlavu s nariadeniami zhora a pracovnou disciplínou, obaja sú nadmieru schopní a obaja strieľajú hlášky s ešte väčšou kadenciou než náboje. Oba filmy podkresľuje nezabudnuteľný soundtrack. Nebohý Isaac Hayes určite od odpustí, že jeho soul/funk porovnávam s oveľa povrchnejším, ale stále rovnako z hlavy nevypáčiteľným synthpopom Harolda Faltermeyera. Ten skvelo sekunduje nablýskanému prostrediu Beverly Hills, kam Murphy vtrháva na svojom rozpadajúcom sa Chevrolete s podobnou noblesou, akú predvádza David Duchovny s rozpadávajúcim sa Porsche v Californication. ................ Na druhú stranu, Murphy má oproti hard-boiled blaxploatačnému Shaftovi oveľa mladíckejší, pohodovejší nádych naplnený podtónmi ľahkosti a entuziazmu. Navyše má k dispozícii zhruba 30-krát väčší rozpočet, čo sa zreteľne odzrkadľuje na neporovnateľnej režijnej uhladenosti a úplne inej techncikej úrovni snímky. ................ Spomenutá "pohodovosť" Murphyho postavy sa prejavuje aj v tempe snímky. Dej Beverly Hills Cop neprechádza žiadnymi veľkými peripetiami, nečakanými dejovými zvratmi a húsenkovou dráhou scén, ktoré by drvili nervy a zauzľovali žalúdok. Je vlastne decentne vyváženým dávkovaním klišé, ktoré jednoznačne prebíja herecká charizma a hláškovanie. ................ Taktiež sa to dá brať ako jedna z najlepších reklám na tenisky adidas. ()

mm13

Inteligentný scenár a Murphyho skopičiny k tomu. Nie Murphyho skopíčoviny a aký-taký príbeh okolo nich. Kurva rozdiel. Zároveň platí, že Policajt v Beverly Hills, minimálne, čo sa práce so zápletkou týka, ničím nezaostáva ani za "serióznejšími" kriminálkami. Vážne myslená prvotriedna zábava a po okraj poctivá práca. Máme z takých radosť! ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (viac)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (viac)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (viac)