Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Volá sa Axel Foley (Eddie Murphy), je policajt a... Ťažko povedať, čo je v jeho prípade nebezpečnejšie - či jeho rýchla reč, svojské vyšetrovacie metódy alebo presná muška. Isté je, že patrí k najlepším detektívom detroitského policajného oddelenia. Keď jedného dňa zavraždia jeho priateľa Mikeyho Tandina (James Russo) a nadriadený odmietne prípad Axelovi zveriť, vezme si dovolenku a vyrazí do Beverly Hills, kde Mike pracoval v sklade Bentonovej galérie. Jeho výrečnosť mu síce zaistí ubytovanie v luxusnom hoteli, ale vyšetrovanie mu už od počiatku značne komplikujú miestni policajti, predovšetkým seržant John Taggart (John Ashton) a jeho partner William „Billy“ Rosewood (Judge Reinhold). Napriek tomu sa Axelovi podarí zistiť, že Benton pašuje do zeme drogy. Nedá sa preto zastaviť ani vyhrážkami a útokmi zločincov, ani nepočúva príkazy policajtov a je odhodlaný Bentona odhaliť a odovzdať spravodlivosti za každú cenu. (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (412)

Radyo 

všetky recenzie užívateľa

Jakékoliv vychvalování této dnes již legendární komedie by bylo jen zbytečným nošením dříví do lesa. Dodnes je to nepřekonanývrchol ve filmografii Eddie Murphyho. Klasické gagy v jeho provedení, ale i "neobměkčitelní" zástupci zákona v Beverly Hills, zejména v provedení Judge Reinholda, to se prostě nedá zapomenout. ()

tron 

všetky recenzie užívateľa

Raketový vzostup Eddieho Murpyho bol šokujúco bleskový. Policajt z Beverly Hills je len jeho tretím filmom v poradí, ale pôsobí v ňom tak suverénne, že vyzerá ako štyridsiaty. Eddie mal vtedy len 23 rokov a snímku si absolútne ukradol pre seba. Nejde o scenár, hoci je svižný, ani o ostatných hercov, hoci minimálne Judge Reinhold a John Ashton mu skvele nahrávajú (banán!). Objavuje sa dokonca Bronson Pinchot, ktorého v našich končinách poznáme vďaka kultovému sitkomu Perfektní príbuzní. Film pri trápnom rozpočte 13 miliónov na celom svete zarobil neskutočných 316 (!) a definitívne charakterizoval Eddieho ako bez debaty jednu z najveľkolepejších hollywoodskych meghaviezd (minimálne) desaťročia. Chytľavý hlavný hudobný motív poznajú aj diváci, ktorí z filmu nevideli ani sekundu. Eddieho fanúšikovia milovali v pozícii ukecaného, odzbrojujúceho, k improvizácii nakloneného Alexa Foleyho, ktorý sa dokázal vykecať aj z nevykecateľného (sklad, hotel). Rolu mal pôvodne stelesniť Sly Stallone, ale napokon sa scenár jemne prepísal (viac do komédie). Výsledok všetci poznáme. ()

Reklama

Tom Hardy 

všetky recenzie užívateľa

Policajt v Beverly Hills je nádherným důkazem, že když se sejde parta lidí se správným smyslem pro humor a s chutí si to pořádně užít, není potřeba ani kvalitní scénář. Původně se mělo jednat o klasickej akčňák se Stallonem v hlavní roli. Ale nakonec padla volba na Murphyho a ten společně s ostatními herci spustil sled zběsilých improvizací, které nakonec snímku dodaly onu šťávu, díky které se film stal klasikou a díky které dodnes neztratil nic ze svého půvabu... ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

Rozpočet $14miliónovTržby USA $234,760,478Tržby Celosvetovo $316,360,478║ Príbehovo možno nie tak prešpikované ako iné špičkové série o policajtoch(Smrtonosná zbraň, Smrtonosná pasca) ale aj tak ako taká slušná oddychovka s odviazaným Eddiem Murphym to obstojí a miestami príjemne pobaví. /75%/ ()

kleopatra 

všetky recenzie užívateľa

Axel Foley s tričkem naruby coby volavka kšeftující s cigaretami v úvodním rozhovoru s překupníky, to je vzorová ukázka výtečného akčněkomediálního scénáře v podání špičkového komika. Ten film úžasně šlape, Axelovy vyšetřovací metody a špeky, jeho dva komisní kolegové (takhle mi to u nás v Beverly Hills neděláme), podtrženo rytmickou hudbou .... Pro mě před Záměnou a Cestou do Ameriky nejlepší Murphyho film, nadlouho .....a možná navždycky. ()

Galéria (60)

Zaujímavosti (33)

  • Pistole, kterou Murphy ve filmu používá, Browning High Power 9mm pistol, je ta samá, kterou používá SAS (Britská speciální vojenská jednotka). (D3VIL)
  • Budova radnice z filmu je skutečnou radnicí Beverly Hills, která však musela být štábem kvůli sešlému vzhledu upravena. (D3VIL)
  • Autor příběhu Danilo Bach dokončil svůj návrh v roce 1977, šest let před tvorbou filmu. (D3VIL)

Súvisiace novinky

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel…

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá…

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

30.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se…

Reklama

Reklama