Volá sa Axel Foley (Eddie Murphy), je policajt a... Ťažko povedať, čo je v jeho prípade nebezpečnejšie - či jeho rýchla reč, svojské vyšetrovacie metódy alebo presná muška. Isté je, že patrí k najlepším detektívom detroitského policajného oddelenia. Keď jedného dňa zavraždia jeho priateľa Mikeyho Tandina (James Russo) a nadriadený odmietne prípad Axelovi zveriť, vezme si dovolenku a vyrazí do Beverly Hills, kde Mike pracoval v sklade Bentonovej galérie. Jeho výrečnosť mu síce zaistí ubytovanie v luxusnom hoteli, ale vyšetrovanie mu už od počiatku značne komplikujú miestni policajti, predovšetkým seržant John Taggart (John Ashton) a jeho partner William „Billy“ Rosewood (Judge Reinhold). Napriek tomu sa Axelovi podarí zistiť, že Benton pašuje do zeme drogy. Nedá sa preto zastaviť ani vyhrážkami a útokmi zločincov, ani nepočúva príkazy policajtov a je odhodlaný Bentona odhaliť a odovzdať spravodlivosti za každú cenu. (TV Markíza)

klukluka

Proč si to pamatuju jako děsnou řachačku? Nebylo to bůhvíjak vtipný… A bralo se to docela vážně coby detektivka. Eddie Murphy tady byl příjemně civilní, v pozdějších filmech to s ním kolikrát nebylo k vydržení. ()

Balu...

Klasická a vtipná komedie, kterou ale TV Nova opakuje častěji, než je zdrávo. Jinak ale pobaví, což se už moc o jejích nenápaditých pokračováních říct nedá.. ()

Castorr

Axel Foley je prostě špica, jako malej jsem koukal na tohoto drzého policistu, který má zváštní metody a byl jsem vždy unešený. A úvodní písnička žije dodnes. ()

DocBrown

Klasicka komedie 80. let, pri ktere se clovek vubec nenudi. Zpetne musim rict, ze z 50% diky Judge Reinholdovi, i kdyz Murphyho scena pri kontrole skladu byla vyjimecna. Normalne bych hodnotil slabsimi 4*, ale za skvelou hudbu musim dat plny pocet. Mimoradne se povedl i dabing, ted nemam ani tak na mysli Kaisera, ale par dalsich ceskych "legend" dabingu. ()

dopita

Poprvé sem film viděl na vánoce v roce 1992 a byl sem z toho nadšenej. Od té doby je pro mě srdeční záležitostí. Nejedná se o akční komedii, nýbrž kriminální komedii s výborným scénářem (oscarová nominace) a legendárníma třeskutě vtipnýma scénáma. No a dabing Oldřicha Kaisera prostě nemá chybu. Ještě že film nedostal do pracek Sylvester Stallone o kterým se tehdá uvažovalo do hlavní role, vubec si neumím představit, jak by to dopadlo. ()

Rssa

Hit z 80. let se vším všudy, tedy i neduhy. Příběh ještě drsný, vtipný a oproti pokračování snesitelný, Murphy ještě nebyl na odstřel, přesto ploché a nestruhující. 70 % ()

Paity

Super akční komedie, kde nechybí rychlost děje, napětí a nějaká ta srandička navrch. Tady se opravdu Eddie Murphy našel. Tohle mu jde. Proč se toho jen v dalších dnech nedržel, to netuším. ()

farfalla

Eddie Murphy na vrcholu svých sil v pohodové detektivce z 80. let. Axel je uvolněný, ale rozumný policista z realistického Detroitu, který se kvůli vyšetřování vraždy kamaráda dostane mezi servilní policajty v Beverly Hills. Úvodní ničivou honičku s kamionem v ulicích Detroitu bylo možno natočit díky začínajícímu exodu z tohoto města. Momentky uvolněného života v Detroitu jsou už jenom památkou na prosperující město, které bylo zvěčněno na počátku totálního úpadku. Dnes je Detroit z velké části už jenom městem duchů. Elektrické disco, v první třetině filmu zazní i známá syntezátorová instrumentálka. ()

Wishkah

Policajt v Beverly Hills je výborná komedie. Eddie Murphy je tady ve formě a je vtipný a zábavný. Tenhle film sem jako malé dítě miloval a dodnes se na něj rád podívám. ()

J*A*M*A*L

Jedna z nejznámějších a nejlepších filmů se jedinečným Eddiem Murphym.Akční komedie doslova miluju zvláště v podání ITALSKÉHO DUA - BUD SPENCER A TERENCE HILL a nebo v podání jedinečné francouzské žijící klasy JEANEM-PAULEM BELMONDEM a nyní je tu Eddie v této skvělé komedii.99% ()

Hanes88

Tohle je prostě klasika v hlavní roli se skvělým Eddiem. Opravdu se to povedlo a kdykoli to vidím znovu, tak mě to baví pořád stejně jako před lety, když jsem tento film viděl poprvé. Tohle si zaslouží jedině pět hvězd. ()

peetriss

Výborná nostalgická vzpomínka na doby, kdy Eddie Murphy hrál v inteligentních komediích. Přestože se nejedná o akční ani komediální osmdesátkový vrchol, jedná se o lehce nadprůměrnou zábavu stavěnou na ukecanosti Murphyho postavy a svěží akci. O legendární hudbě nemusím snad ani hovořit. 70% ()

Paldiny

Toto bola cesta akej sa mal Eddie Murphy držať, nepredvídateľný detektív vyšetrujúci podľa vlastných pravidiel s talentom vykecať sa aj z tej najzapeklitejšej situácie. Správny look tomu dodáva synťákový doprovod a hromada známych tvárí, z ktorých najviac bodujú zásadoví Beverly Hillskí náčelníci zboru a záporák v podaní Stevena Berkoffa. Dej, ako to už v podobných typoch býva, zostáva len do počtu a tú najväčšiu zbraň predstavujú početné komické eskapády bez akých by bol film sotva polovičný. Rezká akcia navodí tú správnu náladu už úvodnou demolačnou pasážou s kamiónom a neskôr sa výraznejšie pripomenie až drsnejším záverečným zúčtovaním aký dokonca pričuchne k tvrdšiemu ratingu. V každom ohľade vydarená akčná komédia právom zastávajúca kultový status ďalších žánrových klasík akými sú Smrtonosná zbraň / pasca či Tango a Cash. ()

Landauer

V mládí mi to uniklo, tak jsem se na to mrknul teď a musím říct, že některý filmy z osmdesátek stárnou strašně. Je mi jasný, že v době premiéry to byla pecka, něco zajímavýho, neokoukanýho, ale dneska je to jedno klišé za druhým, unyle natočený, vtipy jak z Troškových filmů, tuctový příběh... Jednou fakt stačilo. ()

mira007

Na to že hlavní roli měl hrát Stallone, tak byl Murphy zvolen asi hodně velkou obklikou, ale byla to trefa. Akce, vtip , spád a hudební motiv z toho dělají pecku koukatelnou i po třiceti letech, ačkoliv je to natočena na opravdu hrozný filmový materiál. V komunistickém Československu asi poprvé se název Beverly Hills vryl lidem do hlavy jako symbol amerického vrcholného kapitalismu ( pak tomu dal vykřičník ten středoškolský seriál s Walshovými ) PS: Myslím, že když lidi viděli ten barevný veselý luxus, ty baráky, auta a sluníčko tak to napomohlo zlomit ten dementní režim u nás. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (viac)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (viac)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (viac)