Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Kaka

Komu by se nelíbila tahle dnes již legendární, krásně ošuntělá industriální devadesátka plná zdravého myšlenkového přesahu, příjemné filozofie a kvalitního psychologického rozboru chytrých osobností ? Kluci se pochlapili a pohráli si se scénářem velmi zdatně. Je z toho sice trochu cítit zbytečná zkratkovitost (je pak těžší zbaštit tu finální katarzi) a občas chybí emoce, ale i tak je to na tehdejší mladou naději Hollywoodu super věc a ten "independent movie makers feeling" nejde nemít v oblibě. Dneska už to není tak cool jako svého času, ale obsahově/výpovědí to nezestárlo prakticky vůbec. ()

Spiker01

Já prostě nemám rád Matta Damona, prostě nemám! Good Will Hunting jsem vždycky uznával, ale dlouho, předlouho se mu vyhýbal...A samozřejmě jsem dělal strašlivou chybu. Jedná se totiž o stále výborné psychologické drama s výborným scénářem, výbornými hereckými výkony (nejlepší scéna) a v neposlední řadě zajímavým příběhem. Mladého Matta Damona jsem skoro až přijal na milost, jelikož zde podal prostě genilní výkon a to musím uznat i já. Ovšem přecijen je tu někdo, kdo Willa Huntinga zastiňuje. Je tu totiž Robin Williams v asi nejgeniálnější filmové roli. Je mi skutečně velice líto a stydím se, že jsem jeho dílo plně docenil až po jeho smrti, ovšem nevidím větší příležitosti, jak uctít jeho památku. Skvělý soundtrack je jen pomyslná třešnička na velice chutném a výživném dortu...jestli vás nedojme toto, tak už asi nic...95% ()

Lavran

Vpravdě nádherný, hřejivý, lidský, navenek obyčejný, ale uvnitř výjimečný snímek, který si to místo v první dvoustovce zaslouží všemi deseti. Génia lze vystihnou jen geniálním zpracováním. ()

Eddard

Opravdu ohromně zajímavý námět a zkušený scénář, který postavu Willa vykresluje dostatečně přesvědčivě. Hodně se mi líbila postava profesora Gerryho, Stellana Skarsgarda a jeho konflikt s psychiatrem Seanem, na kterém byla demonstrovaná ústřední otázka snímku - je člověk povinnen využít svůj genetický potenciál (ať už v zájmu lidstva nebo svém vlastním) nebo jsou této povinnosti nadřazeno jeho osobní rozhodnutí, štěstí? Všechna čest mladým scénaristům. 80% ()

Tyler

Opravdu výborný film, ani se mi nechce věřit, že ho napsali Damon s Affleckem. Scénář je vypilovaný do posledního detailu, všechny postavy dýchají životem, na čemž mají lví podíl také výborní herci. Především Robin Williams je dokonalý... ()

castor

Srdeční záležitost. Je to již bezmála deset let, co jsem se nechal poprvé strhnout znamenitým počinem o svazujícím břemenu geniality. Neřešitelná matematická rovnice na chodbě prestižní univerzity, postava hrbící se nad smetákem. Outsider s geniálním mozkem, uvězněný ve vlastní slabosti, rváč bez ambicí, který musí konečně doběhnout vlastní život. Osvěžující silný příběh, absentující na poli sentimentu, převyšující svými dialogy drtivou většinu snímků poslední dekády minulého století. Herecky vděčné úlohy pak snímek nabídl nejen autorům brilantního scénáře Damonovi a Affleckovi, ale zejména umírněnému Robinu Williamsovi, bez laciných gest a infantilních výstřelků jeho typických rolí, psychiatrovi, který nejednou HLUBOCE dojme!! ()

viperblade

Dobrý Will Hunting je především skvělý film s dokonalým scénářem. Ale to je v každém komentáři, tak přejdu k hereckým výkonům všech zúčastněných (oba Affleckové opravdu hrají, je škoda, že Damon neproměnil svou nominace a je hodně dobře, že Robin ano)… ale moment, to je taky v každém komentáři. Tak jdu dál, scéna u jezírka, kdy Robin Mattovi vysvětluje rozdíl mezi teorií a praxí… moment, to už tady taky je napsáno!? Tak že by skvělá hudba, která… sakra, to už je zde taky… Ne, to se nedá. Vše už zde bylo napsáno a já můžu říct jediné - že ten film opravdu má své jedinečné kouzlo, které mě zcela uchvátilo. P. S. A takhle nějak by měly vypadat všechny děkovačky na Oscarech! ()

ClintEastwood

Solidní filmařina, kvalitní a poutavý příběh, povedená hudba a výborné herecké výkony - to jsou hlavní zbraně tohoto snímku, který se lehce sleduje na jedno nadechnutí. Za vším stojí nápaditý scénář od tehdy mladých hochů Matta Damona s Benem Affleckem, kterým tímto uznale tleskám. S filmem mám pouze jeden malý (ovšem ne zanedbatelný) problém. Hlavní hrdina Will Hunting, ač Damonem výborně zahrán - mi byl z celého hereckého seskupení nejméně sympatický. Prostě jsem mu na rozdíl od filmu jako celku - nepřišel na chuť. Veškerou mou pozornost tak na sebe po většinu času strhával skvělý Robin Williams, který by snad přesvědčivě zahrál i okurku v láku... ()

troufalka

Film, která si Matt Damon ušil na tělo. Sice nepřekvapuje bombastickým koncem, plně koresponduje s ostatními scénáři amerických filmů, přesto se na něj dá dívat. ()

freddy

Ti nejnadanější lidé nemusí nutně toužit po slávě, uznání, bohatství a majetku. Přesně to je poselství, které si odnáším ze zhlédnutí tohoto kultovního amerického oscarového filmu, který mi až dosud unikal a já ho poprvé viděl až nyní, nějakých 20 let po jeho vzniku. Na některé věci zkrátka stojí za to si počkat. Matt Damon s Benem Affleckem napsali scénář, který prostě nemá chybu. Od prvního záběru mě film okouzlil, a jak se děj vyvíjel, bylo to s každou scénou lepší a lepší. Prostě příběh o tom, jak plyne život jednoho mladého nezkrotného muže, který si je vědom své výjimečnosti, a možná právě proto ji nepovažuje za nic výjimečného. A já říkám, že přesně takhle by to klidně mohlo stát i ve skutečnosti. A to je přesně ta přidaná hodnota, která tomuto filmu přidává na jeho už tak nepopiratelných kvalitách. Kromě vynikajícího Matta Damona zde exceluje především Robin Williams, kterému jsem věřil absolutně všechno. Tohle pro mě byl rozhodně jeden z filmových zážitků a pět hvězd je z mého pohledu absolutně zasloužených. ()

Hild

Skvělý námět a scénář. Film, který jsem sledovala s velkým zaujetím a nešlo od něho odběhnout ani na minutu. Parádní herecké výkony. Mám tento film moc ráda. ()

Davies182

Jedna z nejznámějších tváří na planetě si něco čmárá na tabuli, ale není to Čistá duše. Ani úvodní titulky Simpsonů. Ne, tohle je totiž oceňovaná pecka Guse Van Santa (točil i epizody ze seriálu Boss) z roku 1997 o jednom matematickém géniovi, za kterou si domů nejen Affleck s Damonem odnesli zlatého plešouna. Matt je tu v jedné ze svých životních rolí nezapomenutelný, Robin Williams oscarově září... objevte kouzlo 150.ho nejlepšího snímku na IMDb! ()

Xmilden

Po právu skvělý i doceněný snímek, kterému zub času vůbec neubližuje. Matta a Bena osvítila můza a světlo světa spatřilo výborné psychologické drama o jednom značně nadaném chlapci, kterého má dostat na dráhu života nikdo menší než v životní formě hrající Robin Williams. Snímek, který dle mého soudu obsahuje největší množství silných dialogových scén co jsem kdy ve filmu viděl. 100% ()

Arbiter

Kde je Robin Williams, tam je v hlavní roli. Těžko se mi přijímá, že mě tak moc bavil film, kde hrají a scénář napsali Matt Damon a Ben Affleck. ()

-bad-mad-wolf-

10/10 za VŠECHNO. Často zmiňovaná scéna na lavičce v parku už sice další oslavný komentář nepotřebuje, jedná se ale o natolik silný monolog, že bych si jeho opomenutí vyčítal. Díky, Bene a Matte. ()

Phobia

Než se zrodil Sheldon Cooper, měl svět i jiné supermozky: třeba Willa Huntinga, emočně zabržděného uklízeče na Harvardu. Tahá se s bandou neperspektivních průměrů, mlátí za dávná příkoří někdejší spolužáky z mateřské školky, kope do fízlů, terorizuje psychiatry, prchá před láskou a jen tak mimochodem řeší matematické příklady, na kterých si různé kapacity lámaly závity celé roky. A neváhá poslat do prdele celou NSA! Jeden z mála filmů, který obstál ve zkoušce časem - po dokoukání jsem si nekladla otázku, co se mi na tom před 14-ti lety líbilo. Nastávající agent Bourne si s rolí citově deprivovaného génia poradil skvěle, Williams se Skarsgardem mu (nepřekvapivě) perfektně asistovali a co je zázrak nad zázraky, dokonce ani ten Affleck divákovi nevháněl žluč na patro! V některých pasážích můj zájem lehce opadal a jindy se až příliš tlačilo na emoce, takže pátou hvězdičku nedám, ale i tak jde o vynikající kousek. 85% ()

lesumir

Další perla, která je povinost pro každého filmového fandu. Příběh o lásce, přátelství, ambicích a boji s životem těží hlavně ze silného scénáře, který - k mému udivu - napsali mladí kluci Afflec & Damon a z hereckých výkonu, Minnie Driver byla asi nejlepší, jinak všichni včetně Caseyho byli perfektní! 9/10 ()

cheyene

Kdo by řekl, že Ben Affleck a Matt Damon dokáží vytvořit takový příběh? Já rozhodně ne. Dobrý Will Hunting je parádní drama o nadaném člověku, jenž mrhá svým talentem a bez ambiciózního životního cíle proplouvá rvačkami a pijatikami. Charismatický Robin Williams je pravděpodobně jediný, kdo mu může pomoci udělat pořádek v životě. Snímek je plný skvělých dialogů a připočteme-li k tomu také výborné zpracování a hudbu, není důvod, proč nedát plné hodnocení. ()

juta

Film má potenciál, který se bohužel postupem v ději vytrácí. Ze začátku se ukazovalo, že by mohlo jít o hodně dobrý film, ale chování mladého génia tomu zabránilo. Nesedělo mi, kam to spěje a nakonec se z toho stal jen takový průměrák. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů