Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

sskrblik

Will Hunting je úžasný film. Tolik krásy se v něm ukrývá, že se člověku až nechce věřit. Dialogy, které naprosto odzbrojí a skvělý scénař dělají tenhle film jedinečný. Nejvíc se mi líbil Robbin Williams v roli psychologa a Matt Damon také skvěle hraje geniálního fracka. Oba si dávají pořádně do těla a jejich dialogy jsou na vysoké úrovni. Soundtrack má zajímavé písničky. Film můžu jedině doporučit! Video z předávání oskarů pro Robina Williamse, který si to setsakramentsky zasloužil, Will je jeho životní role! http://www.youtube.com/watch?v=q6Egi5V_jNU ()

Brain-D

Ben a Matt si sedli a sepsali tuhle věc o geniálním klukovi, který toho vůbec nechce využít. Má totiž za sebou minulost, kdy trpěl a prostě si nechce nic dopřát. Robin Williams jako učitel, který děsně připomínal doktora z Času probuzení je zde výborný. Bohužel i přes dokonalé herecké výkony i skvělý scénář mě to citově nechalo chladným. ()

Sany33

99,9% hercov v tomto filme je mi maximálne nesympatických a aj tak som sa od toho nedokázal odtrhnúť. Príbeh mladého génia, mrhajúceho svojím talentom, ktorý hľadá svoju cestu je celkovo citovo silný a pútavý. Ako klad hodnotím, že Benovi Affleckovi v jednej scéne skoro rozbili hubu, pretože ho vážne nemusím ale inak celkový dojem tak okolo 90% ()

hroubek

Jsem hodně nadšený. Dobrého Willa Huntinga jsem měl v plánu vidět mnohem dříve, ale nakonec jsem rád, že jsem si počkal. Vidět tento film, tak před deseti lety, tak by mě nebavil, tak jako teď, nedokázal bych pochopit životní moudra hlavních postav a celé by mě to přišlo dlouho. Už dlouho se mi nestalo, že mi nějaký film, takhle rychle utekl a při té dvouhodinové stopáži jsem si říkal, že kdyby měl film ještě pár minut navíc, tak bych se nezlobil. Režisér Gus Van Sant je dobrý řemeslník a dokáže prodat film přes dialogy, které jsou bravurní a k tomu se váže scénář. Scénář, za který Damon a Affleck získali Oscara zcela zaslouženě. Stačí se zaposlouchat do toho slovního ping-pongu, který mezi sebou postavy vedou, abyste věděli, že to nejsou jen hloupé dialogy. Robin Williams podává skvělý výkon a je radost na něho koukat a toho Oscara si vážně zasloužil. Matt Damon mě dostal, opravdu jsem mu tu roli sežral i s navijákem a doslova se kochal jeho dialogy. Ben Affleck nemá tak velkou roli, ale nezklame a totéž lze říci i o Minnie Driver. Hodně moc se mi líbil výkon Stellan Skarsgårda, který podává jeden z nejlepších výkonů co jsem u něho viděl. Krásných scén je tady spoustu a všemi obdivovaná scéna z parku k ním patří, ale mě se líbila scéna, kdy Will vysvětluje proč nevezme práci u NSC. Dobrý Will Hunting je nádherný snímek, který je inteligentní a zároveň citlivý, ale nikdy nesklouzne ke kliše nebo k trapnosti. ()

VanTom

Ono se samozřejmě nejedná o nějak originální či výlučný námět, natočený, především však napsaný a zahraný je ovšem mimořádně. Z postav a dialogů přímo čiší uvěřitelný život a zkušenosti, pročež závažnější proslovy dopadají na dostatečně úrodnou půdu a působí pramálo strojeně. ()

lykan9

Matt Damon a Ben Affleck již v mladém věku předvedli, že jednou budou velkými hvězdami, a to nejen jako herci. Dobrý Will Hunting je milý, zábavný a dojemný film, který si dokáže získat velkou sortu lidí. Herecky sice beze sporu dominuje Robin Williams, ale všichni ostatní hrají takovým stylem, že dokáží udělat svou postavu určitým způsobem zajímavou. Dobrý Will Hunting je tak skvělý film, že se až divím, že má jen 88 %. U mě měl dávno pokořit 90ku. ()

jitrnic

Tak já jsem rád, že se díky tomuto filmu prosadili Matt Damon i ten Ben Affleck a tím jsem tak s výčty kladů tohoto filmu skončil, hrajou se tu pekelně falešné notičky... ()

mirec88

K piatim hviezdičkám mi síce niečo chýbalo, ale inak krásny príbeh s úžasnými hereckými výkonmi Robina Williamsa a Matta Damona. ()

huli601

Skvelý psychologický film o chlapcovi, ktorý má obrovské nadanie, aj keď sa mi zdá neuveriteľné aby niekto tak múdry mohol žiť tak ako Will. Proste keby že je niekto tak múdry, tak by asi nepremrhal svoj talent, no ale to je jedno. Každopádne skvelí herci, super scenár a výsledkom je fakt super dráma a nemôžem zabudnúť na super hudbu. 5* ()

JoseBenes

Matt Damon ve svojí one-man show, které skvěle přizvukuje Robin Williams. Navíc se konečně dokázalo, že i mladí mohou napsat výborně vymyšlený příběh, který nepostrádá životní zkušenosti. ()

Guzo

Výborně natočený i zahraný film - takový "ze života" ačkoli s životem obyčejného člověka moc společného nemá (vezmu-li v úvahu přímo Willa). Robin Williams mi do vážnějších rolí moc nesedne, přesto se tu snaží co může a rozhodně to ostatním nijak "nekazí". ()

Kosmik 1

Malinko jsem čekal víc. Hlavně na konci jsem doufal, že uvidím, jak se ti dva znovu shledají v Californii. Ale nevadí, pointa byla nakonec přeci jen výborná a já si film dokonale užil. Robin Williams byl perfektní. ()

V.Silver

Už mi to nepřijde tak "hluboký" jako dřív, ale na to, že scénář napsali Damon & Affleck, je to fakt dobrý, klobouk dolů. Pár "pravd" se tam objeví a zase ztratí, ale celkově je to hezky vystavěnej příběh, decentně režírovanej s obřím prostorem pro skvělé herce. Bavilo :) ()

mkubalikova

Moc pěkný film, teda výborný film. Hlavní devizou je skvělý scénář dua Damon, Affleck. V době, kdy píšu komentář, mají oba na svém kontě spoustu filmů, ale je jasné, že do historie se jeden zapíše jako vyjímečný herec a druhý jako špatný herec, ale vyjímečný scénarista a režisér. Toho oscara za scénář k tomuto filmu jim ale zatraceně přeju! 90% P.S. Bene, prosím, vykašli se už na hraní! ()

Myrreczech

Velmi silný příběh od dvou v té době neznámých kluků, kteří se tímto dostali mezi elitu. Herecky famózní (Damon překvapil, Skarsgard potěšil a Williams ve vrcholné formě), scénář je jeden z nejlepších, jaký jsem kdy viděl a navíc podbarvený krásným soundtrackem. Opravdu nádherný film. ()

Autogram

Dávnejšie som tento film odmietal ako nudný, bol pre mňa príliš psychologický a zaujať ma vedeli iba fóriky, ktorých je vo filme množstvo. Teraz ma už chlapec, ktorý vyhral v lotérii a bojí sa ísť si prevziať výhru, oslovil celkom ináč a nebol to iba on, ale aj jeho psychologický záchranca. Menej uveriteľné bolo akurát ľahké vyliečenie sociopata, vo filme býva riešenie psychických problémov také jednoduché. Aj keď sú dialógy (a monológy) dlhé, tak majú spád a tentokrát som neobjavil nudu ani v jednej minúte filmu. Najväčší drajv mal asi monológ Willa s fiktívnym príbehom, keby sa zamestnal u národnej bezpečnostnej agentúry. –– Bez dôvery vo vás sa s vami nikdy nevyspí. „Skoč na ňu, kým ti verí.“ To je moje motto. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů