Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Makky

Dlhé roky som obchádzal tento snímok a som veľmi rád, že som si ho pozrel až v dospelosti. Neskutočne chytrý snímok, ktorý prinúti k zamysleniu sa. Obidva oscary sú v tých najsprávnejších rukách. Na Williamsa by som sa dokázal pozerať stále, tu je však doslova famózny. A jeho reč sediac na lavičke s Damonom staviam na piedestál ako jeden z najlepších a najzmyselnejších monológov v histórii kinematografie. ()

suicide

Asi dva týdny před tímto jsem viděl jiný film s Robbinem Williamsem - Společnost mrtvých básníků. Tak nějak jsem očekával, že když Williams dostal za roli Seana ve Will Huntingovi Oskara, tak mnohokrát předčí svůj předchozí výkon. Nebylo tomu tak, přesto jsem byl z celého filmu i Robbina Williamse dost nadšen. Obrovský kus hereckého výkonu přihodil na pult bilance filmu také Matt Damon. Sama postava Willa Huntinga prošla vývojem v celém filmu. Z mladého nadutce se nakonec stal mladý nadutec, který ovšem ví, co chce, a hodlá toho také dosáhnout. Výborně! ()

slunicko2

Geniální matematik neví, co si počít se životem. 1) Přátelé ze střední školy 27letý Matt Damon a 25letý Ben Affleck oprášili Damonův starý scénář pravděpodobně s autobiografickými rysy, získali za něj Oskara a potvrdili svou startující hvězdnou kariéru. Inu, tak to dopadne, když zruční scénáristé a citlivý režisér vyrobí příklady z psychologie v obrazech. Will: I read your book last night. Sean: So you're the one. 2] Pro otevřeně homosexuálního 45letého režiséra (v jiných filmech též scénáristu, fotografa a hudebníka) Guse Van Santa znamenal tento snímek komerční úspěch a dočasný odklon od artového filmu. 3) Špičkové herecké výkony Robina Williamse a vlastně i Matta Damona spolu s vtipnými a svižnými dialogy a "něžnou" režií vedou k příjemnému diváckému zážitku, který nesníží ani podivný bostonský předměstský přízvuk. 4) Moudrými byť polopaticky podávanými životními pravdami je film nasycen jako portál ČSFD inteligencí. Důležité je především vědět, že it´s not your fault. Pokud se tím neřídíte, pak vězte, že I´ll fuckin´kill you. Jako pedagoga mě neobyčejně zaujala věta: I teach this shit, I didn't say I know how to do it. Ale teď už tady nemíním dále ztrácet čas. Sorry, I have to go see about a girl. ()

gojackill

Podle mého názoru silně nadhodnocený film, rozhovory a filozofování mě nepřesvědčilo protože příliš šustilo papírem, na kterém byly dialogy napsané, přišlo mi to prostě nepřirozené takhle si s někým povídat.Pro mě velké zklamání a nesnáším Dejmona. ()

Maq

Tento film je z kategorie těch, které jsou milé, senzitivní, slušně udělané, napohled inteligentní. Člověk by o takovém rád napsal něco dobrého. Jenže když film skončil, uvědomil jsem si, že jsem v něm neviděl a neslyšel ani špetku něčeho, co by překonávalo meze trivialit. Komplexní námět je zpracovaný natolik zjednodušující formou, že je ve výsledku falešný a škodlivý. Traumata duší raněných či vychýlených z normálu nejsou tak prostinká a neměli bychom si nalhávat, že o nich mnoho víme a mnoho dokážeme. Že stačí pár chytrých pohovorů a jeden pláč a postižený je připraven hupsnout do života. --- ()

01Zuzana10

uuuf, tak toto! nemozem uverit, ze to pisali ti 2 mladici! vedia rozmyslat, rozvinut vlastnost cloveka (uzavretost, bezcielnost) na super film... ma to myslienku, pobavi, zaujme to i ako pribeh, ak sa zamyslime, mozeme si z toho filmu nieco vziat... pochopenie - aby sme neplavali zivotom osamote, neuzatvarali sa do seba, lebo to nikam nevedie... Ak budem nad tym premyslat, a vezmem si tu myslienku za svoju, nebudem musiet premrhat cas, kt. by som obetovala, kym by som na to dosla sama. (snad sa mi to podari) kelu.. v tomto ohlade mi ten film asi dobre padne ak budem mat depku... spat k filmu. Taaakze fakt super scenar. Len ma stvalo, ze tam moc casto nadavali. Asi takto vy muzici hovorite prirodzene no.. mne to vadi. Tez straasne mnozstvo sexualnych vtipkov a naraziek :-/ Trochu som lutovala, ze Will na koniec zanechal miesto v svojej novej praci. Obsadenie fajn, dokonca mi nevadil Robin Williams, kt. mi bol od filmu Mrs. Doubtfire - Otec v sukni hrozne nesympaticky. Mierne sklamanie v hudbe. Obcas mi nepasovala /napr. na konci ked Chuck ide za Willom/.Pesnicky vsak boli fajn. Po 2. zhliadnuti snad zmenim nazor. celkovo: super film, mnoho nadavok, zabavne.... veeeeeelmi dakujem za vykreslenie charakteru aky ma Will. Len nevim presne, preco sa ten film vola "Good" W. Hunting. Jo.. este ma pobavilo, ze zaujimavost od Dona Corleona o Seanovej manzelke je skutocna :)) ()

stration

Skvělý Robin Williams a Matt Damon v jednom z mých nejoblíbenějších filmů. Vždycky si na to vzpomenu, když mě to sere v práci. :D A proto jsem začal znovu studovat. ()

MATADOR

Neuvěřitelně chytré, neuvěřitelně zahrané, celý děj Willa Huntinga je neuvěřitelný. Každý člověk má nějaký dar, někdo ho dokáže využít, někdo zneužít, někdo jej nechce. Will Hunting je chytrý film a nepřekvapí ničím, než opět velmi osobitým získáním si Vás. Logické dialogy a perfektní herci tomu dodávají tu pravou chuť. ()

repe

Pohodový film prošpekovaný skromnými, ale skvělými hereckými výkony - hlavně ústředního dua Williamse s Damonem. Drama o matematickém géniovi odlehčují hořce upřímné dialogy a monology plné životních pravd a polopravd... neuvěřitelně vyzrálý scénář. K tomu oddychový soundtrack...no výborný! ()

FilmFan24

Žasnu, že tak mladí (Damon a Affleck) dokázali napsat tak silný příběh plný výborných dialogů a životního moudra. Plným právem zasloužený Oscar. Nejsilnější scénou filmu je rozhovor na lavičce v parku mezi Willem (Damon) a Seanem (Williams). ()

JohnMiller

Ide o krásny komorný psychologický film s elitným obsadením s úžasnou 90´s atmosférou, a hereckým výkonmi, no mne tam práve vadilo to až nereálne správanie sa hlavného hrdinu. Niekto s takým talentom a nafúknutým egom mrhá svoj čas na stavbách? Keby robil nejaké podvody alebo niečo v tom zmysle, to by som bral, takto mi to prišlo dosť nereálne, ale aj tak ide o veľmi podarenú snímku, ktorú kvôli tomuto tak troška podhodnotím. 3,5* ()

major.warren

Vynikající film na zamyšlení. Damon a Affleck napsali krásný scénář, po právu oceněný Oscarem. Dobrý Will Hunting je pro mě hlavně příběhem o ztraceném sebevědomí, které Damonův hrdina logicky postrádá, a jež se mu jeho psycholog Robin Williams snaží navrátit. Jejich společné scény jsou to nejlepší + legendární vyřešení matematické rovnice se Stellanem Skarsgardem. Jsem jen zvědav jak by to vypadalo, kdyby film točil zvažovaný Jan Svěrák, ale myslím, že by se mu to povedlo neméně dobře, než jeho kolegovi Gusi Van Santovi. Škoda, že to odmítl. Mohl mít na kontě o jeden skvělý film více. Docela mě překvapuje, že Affleck s Damonem, poměrně velké hvězdy, napíší takto lidský a upřímný film. Za to zaslouží poklonu. Výtečné drama o tom, že každou šanci se vyplatí zkusit, když je proč. U mě 85%. Dva Oscary za nejlepšího vedlejšího herce a původní scénář. Nejlepší scény jsou asi rozhovor Seana a Willa v parku, scény s Willovou partou, vyřešení matematického hlavolamu, a samozřejmě krásné (americké) finále. ()

Skip

No vida, chlapci si napsali scénář a ono to perfektně funguje. Žádné pitomé řečičky a zbytečně vlhnoucí zraky. Kdo by to do nich řekl. Gus Van Sant se ujal režie a zvládl to velmi dobře, nenechal se strhnout k nějakým "uměleckým" kreacím. Snad jen tu Minnie Driver bych neobsazoval, já ji prostě nějak nemůžu, ale to je můj problém. ()

Vědma

Největším překvapením tohoto filmu je pro mě to, jak jsou ním všichni nadšeni. Mně se celkem líbil, ale popravdě bych čekala, že většině se moc líbit nebude. Nevidím na něm ale vůbec nic až tak úžasného, aby byl katapultován mezi nejlepší filmy všech dob. Jediná zásadní věc pro mě je, že jsem se konečně rozhodla provždy mít ráda Robina Williamse a to je poměrně zásadní rozhodnutí v mém životě. ()

L_O_U_S

Sympatické a myšlenkově bohaté. Bohužel však musím říct, že zážitek z tohohle filmu během následujících týdnů tak nějak vyprchal... (682., 4. X. 2011) ()

Aleee89

Dneska jsem, při svém filmovém absťáku, potřebovala dobrý snímek jako sůl. Musím říct, že jsem se při výběru nespletla. Je v tom filozofie a spousta důležitých životních pravd, Dobrý Will Hunting vás donutí přemýšlet. Kvalitně vystavěný scénář, pár zapamatovatelných scén, emoce, přitom to na pilu netlačí. Krásná hudba, sympatičtí herci, především Robin Williams, kterého mám zaškatulkovaného spíše v komičtější poloze. Tenhle film mě potěšil a myslím, že jsem jej neviděla naposledy. ()

kajas

"Uvidíme se v pondělí a probereme si Freuda. Proč bral tolik kokainu, že by to zabilo koně." Skvěle zahraný a ještě lépe napsaný snímek pro náročnější diváky. (Znáte jiné dva hollywoodské herce, kteří v nějakých 25 letech dostali Oscara za scénář? Skláním se až k zemi!) ()

Anglie

Skvělý začátek kariéry pro dvojici Damon-Affleck. Nepochybně jeden z nejlepších filmů roku 1997. Jen tak mimochodem, vzpomene si někdo, kdo to byl Unabomber? ()

Tygrys

Skvělý snímek, kterému vděčím za to, že se filmy stály mým koníčkem. Výborné herecké výkony nejen Damona a Williamse. Nějak podobně na mě zapůsobil Forrest Gump. Rád bych ještě vyzdvihl dialogy a hudbu. Tudiž kromě shlédnutí doporučuji také soundtrack. Věděli jste že: Obraz, který má Sean v kanceláři namaloval Gus Van Sant. Hlavní hrdina měl být původně geniální fyzik, později byl obor ve scénaři změněn na matematiku údajně kvůli realističnosti. Postava, kterou hraje Minnie Driver se jmenuje Skyler, stejně se jmenovala tehdejší přítelkyně Matta Damona, která je teď ženou Larse Ullricha, bubeníka Metallicy. Chuck (Ben Affleck) měl původně zemřít na stavbě, ovšem Van Sant poprosil Damona s Affleckem aby tuto scénu přepsali. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů