Služka

• USA Maid
USA, 2021, 9 h 5 min (Minutáž: 48–60 min)

topvideo

Pozeratelna sociálna melodrama...keď sa niečo môže posrať, tak sa to určite poserie...a to sa budete čudovať, čo všetko sa posralo. Chválabohu za koniec. ()

kytka.ky

Nejdriv pusteno jako oddechova kulisa ale nakonec z toho bylo poutave drama, ktere jsem hltala a zkoukla behem par dnu... nechybely ani absurdni a vtipne chvile. ()

krisikowa

Asi nejlepší věc, co jsem na Netflixu za poslední dobu viděla. Hluboký příběhy, funkční vedlejší linie, postavy i vztahy. Náhled do problematiky psychického týrání, toxických vztahů a nemožnosti vrátit se do normálu, když je něco prohnilý do základu. Že někdy je toxický lidi nutný odstřihnout nehledě na okolnosti. Z některých příběhů mrazí po celém těle. Laskavý humor. No prostě skvělý. Práce s materiálem a barvami pro vyjádření hlubších vazeb (místa, kde je lidem dobře, jsou vždycky plný dřeva, ohně a barev). Takže i estétové si přijdou na své. ()

Maud164

Co uvidíte: Co se reálně odehrává, když máma tříletého dítěte bez zázemí a bez prostředků v USA opustí partnera. Otce, který má problém s alkoholem a současně neztratí zodpovědnost k dceři. Nebudete chápat (a možná věřit), jak se všechno může takhle podělat. Uvidíte reálný souboj single mother s opravdovou chudobou. Budete asi naštvaní jak na systém, tak na ni. Líbilo se mi, že hlavní postavy nejsou černobílé. Herectví Margaret je úžasné, niterné, už ten její pohled; navíc filmové mateřství jí sedlo. Skvělá práce s dětskou herečkou, spousta něhy! Série se sleduje sama, i když často je těžké na to koukat, zejména proto, že scénář vychází ze skutečného příběhu. ()

Raggnar

Zprvu jsem myslel, že seriál nebude špatný, jenže to dlouho nevydrželo. Z hlavní hrdinky se stane nevyzpytatelná namistrovaná čubka, které není nic dobrý. Místo, aby byla s tím poločmoudem a měla se jak prase v žitě, tak se pořád vrací k vysmaženému karavanáři. Od 4-5tého dílu se navíc vytratí napětí, akce, děj a nakonec už zbývá tlachající nuda. ()

Jurcekk

Toto je najlepší seriál čo som na netflixe videl od dámsky gambit... Celkom iný žáner . Pozeral som to... povedal som si  toto  je skutočnosť a veľmi ma to bavilo zvlášť ku koncu je to strhujúce. .. ()

Annaroz

Tak nějak nechápu vysoké hodnocení. První díly jsem usouženě protrpěla. Ono taky sledovat nepraktickou ženu, která neustále koulí očima a dělá jeden exces za druhým není pro mně zrovna to pravé ořechové. Ale asi si člověk zvykne nebo prostě po půlce se děj trochu rozjel, takže jsem to zdárně dokoukala a zkonstatovala, že to docela ušlo. Až tedy na ten zoufale sentimentální konec. ()

rengers

Velmi smutný příběh s pomalým startem, herecky perfektně zvládnuté. Trochu pohádkově hodná mladá maminka s tříletou dcerou, co dostává jednu životní facku za druhou a ne a ne se z toho vyhrabat. Kdyby měl někdo tak velké odhodlání a víru jako hlavní hrdinka, tak bych ji nazval bohyní. Píše se drama a komedie, ale moc jsem se při tom nezasmál. ()

Yalka

Velmi dobře napsané a zahrané postavy. Alex, její matka, Sean, tahle ústřední trojice byla geniální. Otec Alex a jeho manželka také nečernobílé postavy, dál Yolanda (majitelka uklízecí firmy), Denise (vedoucí útulku), Danielle (latino obyvatelka útulku, ta s poníky a ukradeným psem) a spousta dalších. Skvěle pracovali s dětskou herečkou, má fakt hodně screen time, muselo to být pro ni náročné, scénáristi se fakt na vztahu Alex a Maddy vyřádili, to se moc často nevidí. Dozvěděla jsem se, co je to pee-pee teepee (S01E06).  Díky seriálu jsem poznala aspoň něco málo ze soc. systému v USA (ti lidi, co tu píšou, že Alex stát ani instituce nepomohly, že si musela pomoct jen sama, asi viděli jiný seriál). Neznala jsem ani jednoho herce (až na zcela vedlejší postavu v S01E07, scéna v bance, máváme Dr. Jacksonovi z The 100). Pozor, někteří lidi tu při psaní recenze o sobě prozradili asi víc, než chtěli. ()

Tr0nic

Maid si zaslúži jednu * za herecký výkon Margaret Qualley, ktorú registrujem od Once upon a time in Hollywood. Po scenáristickej stránke je to však veľmi prázdne a dokopy nič sa tam nedeje a ak sa aj deje, je to dosť nereálne. Komédia to v žiadnom prípade nie je, ani omylom. ()

Sopholojong

Neveril som tomu a akeze serialove prekvapenie roka sa z toho vyklulo. Margaret Qualley vyrastla do rozmerov oscarovej herecky (dufam, ze nezabije svoj talent rovnako ako Chloe Moretz, i ked je o nieco starsia), ale kto si to tu "kurefsky" vychutnava je byvala "kralovna romantickych komedii" McDowellka s jej posahanou, hipisacky naladenou materou, ktora sa sprava ako 13-rocna teenagerka. Film, ktory sa neboji ukazat vsetko pekne od podlahy z "luzerskej" vrstvy, kde su taketo obete ratane v milionoch. Matka-trpitelka pod kontrolorskym "ovladacom" ozrateho fracka, ktory sa lutuje, dcera-trpitelka ako svedok domaceho nasilia v piatich rokoch, zena-trpitelka pod nanosom byrokratickeho bahna uradov, ktore vam nic nedaju zadarmo - minimalne po mentalnej stranke. Qualley pod tymi stresujucimi situaciami hra tak "vytecne" akoby jej rejza ani nepovedal "Action", ale nastahoval ju do domu alkoholika a znepristupnil bankove konto. Sam som otcom dvojrocneho a stvorrocnej a verte mi, mam sice kde byvat, nie som bez penazi, ale mnoho situacii (havaria pocas hladania babiky, beznadejnost prist na cas do prace, stresy z odovzdania/vybratia decka do/zo skolky, nocne plakanie a kaslanie etc.), ktore sa tu odohravaju takto v realite vacsinou funguju. Anti-american dream v plnej parade. Zaroven vsak ukazka toho, ze ak prestanete robit tu istu chybu, nieco zmenite a idete si za svojim cielom, tak dobri ludia a dobre veci vam zacnu "padat do cesty" sami/same od seba. Zaverecnych par minut "My happiest day hasn't happened yet" je potom emocionalne "najroztrhavajucejsou" katarziou za dlhu dobu. ()

Rozarka18

Solídna sociálna dráma vtrepaná do 10 epizód minisérie o ľuďoch na okraji spoločnosti, ktorým štát nehodí žiadnu záchrannú sieť. Kľudne by sa to mohlo stať aj u nás, maximálne by sa dieťa dostalo do rúk sociálnej starostlivosti. Krásna dcéra herečky Andie McDowell aj napriek tomu, že sa stále ešte oťukáva, slušný výkon, naopak samotnej Andie som to veľmi neverila. Niežeby to zahrala tak zle, ale na takýto typ postavy sa nehodí. No a nakoniec je tu Nick Robinson, ktorý za mňa opäť dokazuje, že je talentovaný mladý muž. ()

Lukke32

Andie MacDowell v roli potrhlé matky byla okouzlující! Silně feministické, kromě jednoho byli všichni chlapi vykresleni jako násilničtí zmetci... ale co, hlavně, že to funguje. Ano, funguje. ()

Di.ana

Páči sa mi, ako táto mini-séria rozpovedala krátky reálny príbeh zo života ženy. Čo sa môže stať, ak máme po svojom boku toho nesprávneho človeka. Ako to môže vyzerať ak zotrvávame v tom nesprávnom vzťahu. Ako sa dokážeme zaseknúť v pasci ak urobíme zlé rozhodnutia. Život sa občas môže pekne posr...pokaziť a je len na nás aký postoj voči tomu zaujmeme. V tomto príbehu bola Alex ( hlavná postava ) krásnym príkladom toho, že, keď sa chce, tak sa dá všetko. Stačí chcieť a miesto fňukania vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a ísť za lepším životom aj keď nám to občas vezme dych. Miestami sa mi zdali niektoré scény zbytočne dlhé a začali ma mierne nudiť, ale nechala som sa unášať. Fajn. ()

teekanee

Obrovské překvapení. Tak dobrý v realitě uzemněný seriál už jsem dlouho neviděl. Forma je perfektně zvládnutá, ale co chce opravdu vyzvednout jsou postavy. Opravdu velice lidsky nečernobíle vykreslený charaktery, který budete milovat a zároveň i nenávidět, čemuž dopomáhají naprosto výborný herecký výkony všech zúčastněných, ale zejména ústřední trojice matky, dcery a přítele je naprosto dokonalá. Na poměrně vážný téma dokáže být seriál i velice vtipný a příjemný. Fakt nevím, co bych zhanil. Asi nic. 89% ()

F50Ferrari

První dva díly se daly, ale pak už je to o ničem a čtvrtý díl uplná trapárna. Hlavní postava mi teda sympatická fakt není. S tímhle končím. Nic pro mě. Je to ale seriál spíš vyloženě pro ženský a těm se bude líbit. Pánům doporučuju se tomu vyhnout. ()