Alex stráví s Maddy noc na podlaze přístaviště. Nakonec najde místo, kde složit hlavu, ale skoro se zhroutí kvůli sporům o opatrovnictví a nespokojené klientce. (Netflix)

castor

„Jste tu. Můžete dýchat!“ slyší Alex v azylovém domě pro oběti domácího násilí, zatímco předchozí noc strávila s malou dcerou na podlaze přístaviště. Jen drobné záblesky naděje. Třeba v podobě příjemného setkání s bývalým známým Natem či s dívkou, která má podobná trápení. A která vymyslí svérázný plán se psem jedné klientky. Horší už to je právě s první štací na ostrově, „kdy dotyčná přišla na pět minut o psa, ale Alex, kdo ví jak dlouho, o dceru!“ Evidentně špatně nastavený systém a hrdinka, která zastupuje spoustu trpících žen. A která slyší, že oběti domácího násilí často tíhnou k návratu k agresorům. Uvidíme, kolik pokusů bude mít právě zatím (zdá se) nezlomná Alex. ()

vydumnica

Ponies za 4*. Až teraz mi došlo, že toho Nicka Robinsona vlastne poznám z Love, Simon.  Margaret Qualley podáva skutočne Golden Globe'hodný' herecký výkon a Maid je naozaj vydarený seriál. Som veľmi rada, že som sa k nemu dostala. A to malinké dievčatko Maddy je také zlaté a ešte k tomu v tom istom veku ako môj mladší synček. ()

Bozvav

Nádherná, byť odstrašující ukázka toho, že komu není rady, tomu není pomoci. Do zblbnutí můžete, dotyčné opakovat, že agresor se nezmění, jen z něj alkohol, popř. jiné návykové látky vytáhnou o nejhorší napovrch, ale ty ženy tomu nevěří a pořád se vracejí. Je fakt, že jde o ženy labilní, nesbevědomé a mnohdy se sklonem k fyzickému, nebo psychickému sebepožkozování. Jen chudáci ty děti. Dobře udělaný seriál, alespoň prozatím. ()

Kacitr

Je to těžké sledovat. Shaun je neskutečný sr*č a dement. Proboha....tyhle tyrani/pijani/psychopatičtí jedinci. Jímá mě hrůza, když si představím, kolik jich tu mezi námi chodí. Kolik jedinců se na první pohled přetvařuje..lže sobě i ostatním, vše si idealizuje, ale ve skutečnosti jen ubližuje, ponižuje a trýzní. Ano, oběti se k tyranům vrací. Než se vrátí starý, zajetý patern, který se opakuje pořád a pořád dokola. Danielle doufejme dostane rozum. Alex, drž se! ()

Necrotongue

Milovníci akčního žánru a diváci, kteří jsou už otráveni nezdolnými ženskými hrdinkami, jichž je v poslední době víc než jarních kuřátek, si asi seriál úplně neoblíbí, ale já, přestože jsem odpůrcem kvótovacího systému, politické korektnosti a genderové rovnosti za každou cenu, jsem zatím velmi spokojen. Alex je totiž bytostí po čertech sympatickou, její příběh není žádnou přeslazenou záležitostí (právě naopak), a jako drama to na mě moc dobře funguje. / Poučení: Vždy plať za poskytnuté služby. ()