Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Ingtar2

Ani zďaleka som po prvej sérii, najmä po pláži kde sa celá Japonská omladina promenádovala v plavkách for the sake of promenádovanie v plavkách nečakal, že sa séria druhá rozbehne ako listový kráľ po uliciach Tokia. Hovorte čo chcete, akým jazykom chcete, ale pre mňa je Arisu to, čím chcelo byť Squid Game. To, čo Kórea spravila výborne, začalo Japonsko ešte o rok skôr, a oveľa lepšie. A teraz mi nezáleží na tom, či sú herci hysterickí, alebo či Arisu obsahuje mnoho žánrových klišé - pretože tu s nimi vedia výborne narábať. Nebudem ani zďaleka preháňať ak poviem, že som si tu obľúbil snáď všetky postavy - Usagi, Arisu, Kuina, Chishiya, Niragi, Heiya, Kyuma a jeho banda... pri všetkých som dúfal, že sa im nakoniec podarí prežiť, aj napriek tomu, že niektorí boli pre dej... mierne zbytoční (ahoj Ann). Hudba výborná, opäť najmä v druhej sérii, hry tiež - najmä tie, pri ktorých išlo o súboje myslí. Pri sledovaní poslednej epizódy som si až do druhej polovice myslel, že za ten plot twist pôjdem na 1*, pretože by išlo o overený spôsob ako ma spoľahlivo nasrať, ale druhá polovica, Niragiho 手にしねえ, a najmä krásny koniec ma opäť dostal. Tl;dr: Neskutočný seriál, ktorý každému odporúčam pozrieť. Samozrejme, sú tu nejaké nevysvetlené veci ohľadom toho sveta a tak ďalej, ale stále sa to dá jednoducho prežiť a náramne sa pri tom baviť. Aj keď som nasraný, že sme nevideli hru srdcového kráľa. 5 z 5 meteoritov, 95%. ()

E´Tonno

Po zhliadnutí oboch sérií musím povedať, že ma seriál dosť zaujal a je kvalitne spracovaný. Taká seriálová varianta Battle Royalle. Občasné naťahovanie a emocionálne ždímanie sa dá v tomto prípade odpustiť. Najmä vzhľadom na pochopiteľnú snahu získať čo najširšiu cieľovú skupinu a čo je hlavné - množstvo skvelých nápadov s vražednými hrami. Tie boli v prvej sérii asi trošku viac.. hm.. správny výraz bude asi "zákerné", ale to nevadí, keďže s chuťou som si na posedenie pozrel aj celú druhú, tak zlá nemohla byť. Veľkým plusom sú aj sympatickí hlavný hrdina a hrdinka. Opäť raz je zo mňa spokojný divák. 80% ()

squawk

Ohromná škoda, pokud by se někdy nevyskytlo pokračování. První série pěkně plyne a udrží si napjatého diváka. Akorát se děj nachází tam, kde se nachází ;) Shrnul bych to totiž takto: je to uzavřené, ale nikoliv dokončené. ()

lardko

Po dlouhé době mě opět nějaký seriál zase chytl. Těch 16 dílů jsem prolítl jak nic , pár věcí mi tu sice vadilo ale jinak bomba 👍 ()

Flopik

Tak po prvotnom pocite, že to nebude úplne ono, nakoniec milé prekvapenie. Troška vám možno na začiatku potrvá kým postavám budete fandiť ale potom je to celkom slušná jazda. Je to založené na princípe nejaký "svet" v ňom sú hry a musíte ich hrať aby ste prežili. Hry sú miestami dosť drsné, nechýbajú logické úlohy ale zase aj čisto akčné, kde sa zabíja hlava nehlava. Neodkryje sa toho mnoho a tak vás to núti pozerať ďalej. Finálne 2 časti výborné, bavil som sa skvelo, postavy si ma získali. Veľká škoda, že 3 časť dali tak skoro, emočne by kráľovsky fungovala skôr ku koncu, ale zase vôbec som niečo také nečakal. Poďme na ďalšiu sériu. PS: Veľká škoda ako to dopadlo s Beach, tie japonky v plavkách sa dobre obzerali. Zatiaľ a 4*. Po druhej zvyšujem na 5* a prevláda nehorázna spokojnosť. Komentár je samostatne napísaný tam, určite odporúčam, top seriál. ()

godycz

naprosta dovina ala jak se japonec snazi zalibit netflusu. ubrecena, stale dokola ufnukana čovina. nejvic me vysira, ze u kazde hry se spusti odpocet a jde o cas a o zivot a oni pokazdy zacnou rozebirat zivot brouka. jakobysenechumelilo. ()

Pidzey

Za mě je to fakt skvělí. I když má seriál několik problemů, především s tempem tak sem se většinou dobře bavil a čekal jak to bude dál. Postavy jsou většinou přesně obsazený a skvěle zahraný. Nejvíc mě bavila hlavní dvojice Usagi s Arisu. Ti mezi sebou mají výbornou chemii. Snad až na začátek druhé série, kdy jejich vztah podle mě dost nesmyslně zakolísal. Za nejsilnější považuji první půlku první série a druhou půlku druhé. V některych epizodách se moc kecalo, místo toho aby se jednalo. Paradoxně v obou posledních dílech jednotlivých sérii. Co považuji za trochu zásadní fajl, je nesmrtelnost některých postav. Jako přežít zapálení a ještě pád z baráku, nebo dávku že samopalu z blízka. Jako fakt? Na druhou stranu to všechno souviselo s poentou. Poenta toho všeho je za mě skvělá a poslední záběr je no znepokojujici. Asijská tvorba mě začíná dost zajímat. ()

Chundys

Suprový závěr a v podstatě celá druhá řada byla nějak jako nabušenější, přesto obě byli nemohu říct do puntíku super, ale bezva to bylo. Mam pochopitelně nějaké výtky, nic to ovšem nemění na faktu, že Japonci prostě umí a že opravdu dokáží dát seriálu hlavu a patu! ()

jasanka

Prvni polovina prvni rady byla skvela. A pak to slo rapidne dolu, na zacatku druhe rady jsem to vzdala a skoncila. Hry byly skvele. Ale ta zmena prostredi to cele pokazila. Navic uz me pak stvala i vetsina postav, ne-li vsechny. ()

Bozvav

Za mne zvláště první řada naprosto geniální. Super rychlý rozjezd, při hrách se tají dech a postavy veskrze dobře zahrané. Hlavní hrdina sice není největší sympoš na světě, ale působí uvěřitelně a divák si ho nakonec oblíbí. Celé je to takové tajemné a přitom akční. Druhá řada je podstatně slabší, zvláště první půlka i když díly, kde hraje Nidžiró Murakami jsou obzvláště vytuněné. Závěr pro mne mega překvapivý a nečekaný. Zvládla jsem obě řady na jeden zátah, jsem sice úplně grogy, ale fakt to stálo za to. Nejsem zrovna fanoušek východo asijské kultury, ale toto je naprostá pecka. První řada za 100% a druhá řada za 70%. ()

baiskon108

Celý příběh staví na odtajňování základní otázky – „Na co se to vlastně dívám?“ – která se samozřejmě nezodpoví dřív než na konci. Takže až po úplném dokoukání můžu říct to hřejivé jo, zas tak to nezmrvili. „Alenka v bordelu“ názvem prostě sedí a ti, co čekali něco víc, maj v posledním díle otravnou řadu dalších variant, udělanou přesně pro tyhle otravy. Vyvrcholení je stejně jen třešínka, to hlavní jsou postavy (bílej mikiňák to nejvíc jistí) a ty vražedné (především srdcové) hry, u kterých si zadumáte, zadýcháte i zadojímáte. ()

P.J.2

Alice in Borderland je seriál plný překvapení. Sympatičtí hrdinové, zajímavé hry, zvraty, akce, napětí a za mě asi nejlepší převedení mangy do hraného seriálu. Druhá série přidá plyn k podlaze ale zároveň se tu objevuje pár hluchých míst, ale jako celek je to lahůdka. Btw: ten konec je hodně k zamyšlení... ()

Olík

Díky rozmachu streamovacích platforem to do nás momentálně Asiaté perou ze všech stran. Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že když zrovna neutíkají před armádou zombie, tak hrají nějaké zvrácené gamesky. Mně osobně to začíná docela splývat…všichni šikmé oči, všichni se snaží přežít…jako bych to všechno už někde viděl. Jeden den jedna hra, druhej den druhá hra, třetí den třetí hra a tak pořád dokola. Jasný máme tady nějaké charaktery, nějaké mikropříběhy, ale ten sáček čaje prostě není v první hrníčku s horkou vodou. Ale nakonec šlo jenom o dvě řady (i když ne, že by jedna bohatě nestačila), takže klidně můžete začít míchat karty. ()

bararich8

Celkem slušný masakr. Počátek se rozjede pěkně v hororovém duchu a únikových her (ty jsou víceméně tématem každého dílu a obvykle jsou chytře vymyšlené), brzy se však v dalších dílech dočkáte celkem dost drsných zvratů. Zbytek se pak postupně přelije do úplných jatek - možná až zbytečně moc, příběh by tak mohl dost více prostoru a být ještě zajímavější. Ale i tak, je to hodně příjemná změna a svěží vítr. Klidně nám sem hrňte druhou sezónu. Lepší 4* ()

Kingjiri

1. SÉRIE: Prvních pár epizod vcelku fajn zábava a nápaditý náměty na hry. Po příchodu na Pláž už šla zábavnost trochu dolu a objevovalo se čim dál tim víc uloudanejch scén v podobě různejch flashbacků apod. který byly ve směs zbytečný. Závěrečná hra na Pláži včetně vysvětlení existence pláže byly docela sympatický, ale jak se začal příběh postupně rozplétat, bylo napětí o poznání míň než na začátku série. První série za mě tři silnější hvězdy. 2. SÉRIE O poznání víc rozjetý než předchozí série. Hry jsou propracovanější, maj k dispozici víc stopáže a na některejch hrách je nejspíš vidět i vyšší rozpočet. Nějaký z her jsou už teda pravidlama poměrně komplikovaný, takže se v nich člověk občas ztrácí (soud), ale i tak všechny spolehlivě pobavily. Nudnějších scén neni celkově tolik a každej flashback má smysl. Líbila se mi i rozsáhlejší výprava nebo ladění okolí do postapo světa. Jenže moje nadšení nakonec vzalo za svý kvůli nudnýmu finále a trapný závěrečný pointě. Všechny tři fake vysvětlení, který se Arisu během finále dozví byly mnohem lepší než to reálný (nejvíc se mi líbila pointa s hi-tech budoucností). Závěr si sice nechává otevřený vrátka pro další sérii a eventuálně uplně jinou pointu, ale aspoň ten závěr, co jsem zatim viděl, mě teda vůbec nenadchnul. Kvůli velkýmu zklamání v závěru nakonec zustanu i teď u třech silnější hvězd. ()

ER

Low coast seriál, který se to snaží zakrýt vztahovým melodramatem. Pravdu díc, tam to funguje, hrozná animace/efekty naopak. Tohle cíli na teen diváka, který má hráčské sklony a je ochoten ledacos prominout. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD