Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (viac)

Teg

Jako "západnímu" divákovi mi pár věcí na Miyazakiho filmech často nesedne, nebo je nepochopím. Nejinak je tomu i s tímhle filmem. Příběh vás ničím nepřekvapí, i přes to, že nikdy nevíte, co číhá za dalším rohem. A dovede vás dokonale vtáhnout do děje, ať už si myslíte cokoliv. Bravo, pro mě osobně spolu s Princeznou Mononoke to nejlepší z anime. ()

eagle-eye

V porovnání s Mononoke je Zámek v oblacích o dost slabší, resp. na mě to bylo příliš romantické a trošku víc Disneyovské, než bych očekával...Rovněž mi přišlo, že se tentokrát režisér nechal inspirovat u Karla Zemana... těch věcí co se mi na filmu nelíbilo, když připočtu klasicky překombinovaný děj, docela dost, tak stejně nemůžu dát míň než tři, dvě mi zkrátka přijdou málo... ()

showxman

Tohle kolem mě prošumělo a nezanechalo žádný dojem. Tahle tvorba asi není můj šálek čaje. Třeba ještě Miyazakimu někdy šanci dám. ()

Scevola

Prva polovicu filmu sa mi pacila, bola jednoducha, o spoznavani Howlovho zamku a jeho obyvatelov. V tej druhej casti to bolo az moc prekombinovane co ma vplyv na moju vyslednu znamku 7/10 ()

Stružák

Opět fantazie až oči přecházejí. Ale pro tentokrát mi animák od Mijazakiho přišel slabší dějově, horší graficky (moc jsem nechopil to mísení klasické "ruční" animace s tím "pseudo 3D" světem) i méně zajímavé z hlediska vykreslených postav. Pořád je ale Zámek v oblacích hezkou a netradiční pohádkou s několika zvraty v ději, kde si člověk fakt není jistej, co se v následujícím okamžiku stane. Tohle Hajao Mijazaki předvedl už v Cestě do fantazie a tady v tom úspěšně pokračuje. Přestože filmu nedávám nějaké oslnivé hodnocení, rozhodně jej nevidím naposled. ()

Hanys_

Zajímavá fantasy, která mě hlavně v té první půlce dost bavila - pak už mi ale lezly na nervy ty teatrální postavy (psík, zlá čarodějnice a vlastně i Calcifer v českém dabingu mistra Alzáka Tůmy). Tak nějak na půl cesty k parádní temné pohádce. 6.5/10 ()

Ripley

Ano,je to hezky animované,barevňoučké a hejbe se to.Ano,klidně bych si dal nějaký obraz(scan scény)na stěnu ložnice."Mijazaki se ve svých produkcích zříká tradičních scénářů a místo toho rozvíjí příběh filmu, když navrhuje scénáře"(zdroj Wikipedia) a je to vidět.V Mijazakiho filmech(Zámek,Cesta)se může stát prakticky cokoliv ve stylu,"Tak a co tam dám teď?Třeba létající vidličku,která má odpor ke zbraním,trauma z toho,že je pichlavá a může zranit a která je zamilovaná do ptákopsa s fialovým peřím a kachním zobákem,který umí štěkat."Klišé Mijazaki nezná.Poselství se z filmu dá odnést,ale nic nového nám neřekne.Ano,válka je špatná atd.Důležité je u Zámku hlavně co?No moc nepřemýšlet.Otázky typu "Proč čarodějnice zaklela Sophii?.Proč má Howl v zámku toho chlapečka?Proč je ze zlé čarodějnice později dementní babička?Proč Sofie sem tam omládne a pak zase zestárne?Proč vylezou všichni ze zámku,který se rozpadne a následně do něj zase vlezou?Proč čarodějnice,která kouzlí má problém vylézt schody?Je to zkrátka fantazie a to hodně hodně hutná-Mijazovská.Nejlepší postava:mluvící oheň Calcifer s hlasem Bohdana Tůmy. ()

Bafo

Zvlastni... Skvele napady a skvele zpracovani... Presto si myslim ze tento film je podstatne slabsi nez cesta do fantazie ()

maslic

Všechno důležité je zde řečeno, takže abych se neopakoval, k pěti hvězdičkám mi prostě chybělo hlubší vyjádření lásky mezi Howlem a Sofií, která se pro něj dokázala tolik obětovat a ja pořádně nechápal důvody jejího konání. ()

defagoo

Po druhém shlédnutí u mě proběhlo uvědomění nakolik hluboké toto dílo je. Film nastoluje spoustu otázek a na většinu z nich i odpovídá, a to dramaticko-parodickým způsobem, což zvládá tak jeden film ze 10 000... ()

Standito

Človek, ktorý videl od Myiazakiho viac filmov, si nemôže nevšimnúť jednu vec - opakujúce sa námety! Tak ako aj u Princeznej Mononoke a Cesty do fantázie, tu je námet zase o tom istom - hlavný hrdina sa nejakým nedopatrením dostane do problémov (kliatba, miesto, odkadiaľ nemožno uniknúť atď.), a tie potom musí riešiť. Získa si rôznych priateľov, nadprirodzené bytosti a spoločne bojujú proti zlu. Takže nabudúce ťa Hayao poprosím o originálnejšiu schému, tohto som už nejak prejedený. ()

unagi

Výborná rozprávka! Aký dizajn hradu vymyslel autor.....klobuk dole....zase ta fantázia aj celkový dej filmu od režiséra Hayao Miyazaki-ho ma dostala ! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)