Kazň

• Rusko Казнь (viac)

Po celá léta se sovětská policie snažila zastavit nejchytřejšího a nejhledanějšího sériového vraha v zemi. Když ho nakonec chytí, není schopna dokázat jeho vinu. Vyšetřování vrcholí a souboj mezi kriminalisty a podezřelým se stává stále osobnějším. (dogma97)

Fr

„DALI BYCHOM COKOLIV, ABYSME PŘEŽILI…“     Ruskej příběh z časů, kdy systém nepotřeboval vraha, ale viníka. Nechronologický, místy artový vyprávění o člověku, kterej chtěl toho sériových otýpka odhalit. Se vším všudy… Hele, vobčas jsem v tom ztracenej. Nevím, jestli je to jenom moje chyba…. snažím se ze všech sil, ale dal bych tady přednost normálnímu vyprávění. Pak bych byl spokojenej. Takhle mě baví jen ty „nezmatečný“ pasáže. A pak závěr, na kterým už kurva fakt není co kombinovat!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem artově zaměřenej sériovej vrah. 2.) Sbírám holky. Do sérky.  /// Thx za titule „Piorun“.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

verbal

Sojuzmultfilm zjevně moc chtěl seriózní a konkurenceschopný film o vlastnoručně vypěstovaném seriálovém mordýři, načež bez ohledu na období naházel do mixéru oloupaného Čikatila, přidal dvě hrsti Ivanova, čerstvě nakrouhaného Popkova, celé to dochutil Pičuškinem (Ne, výjimečně mu opravdu poeticky nekurvím příjmení!) a připravenou směs rozšmelcoval do solidně natočeného, místy atmosférického a mile ponurého retroboršče s docela neotřelým až unikátním chuťovým dojezdem. A za to by celý tvůrčí tým zasloužil podrbat za uchem. Ale! Namísto hodiny a půl řízného vývaru si scénárista a režisér satanžel ukájel nejen kuchařské, nýbrž i umělecké ambice, pročež to celé nadstavil naprosto zbytečnou až otravnou třičtvrtěhodinovou vatovou zásmažkou z dekadentních pičovin, lysohlávek, náhodných vnuknutí iracionálního kokotismu, cirhozní studie vodkou degenerované „ruské duše“ a z plesnivé artové řepy. A za to by zasloužil okamžitě zmobilizovat a poslat někam k Doněcku. Výsledný gurmánský dojem – s obtížemi poživatelná, narkolepticky rozplizlá břečka, ve které plave pár opravdu šťavnatých kousků. 2,500000001 myšulínské hvězdy. ()

EvilPhoEniX

Ruská temná detektivka, která má nádech Nordic Noirů a Korejských Thrillerů s tématikou sériových vrahů. The Execution popisuje desetiletý manhunt na proslulého sovětského sériového vraha, který úspěšně utíkal před policií a je tu vše, co by výborný Krimi/Thriller měl mít. Kazň je víc než jen serial killer mystery, je to i o beznaději celého Sovětského svazu. Film je vyprávěn retrospektivně a je trochu matoucí. Máme zde rovinu z minulosti a současnosti a tyhle dvě linie se navzájem prolínají, ale na to se dá zvyknout, protože má to svůj účel. Kazň má skvělou atmosféru, je to temné, syrové, zlé, nepříjemné, bezvýchodní ( samotných vražd si sice divák moc neužije, spíše jsou záběry na mrtvoly), ale jsou tu využity drsné metody vyslýchání, ústřední dva detektivové hrají výborně ( je zde i jistá inspirace Mindhunterem- vyslýchání jiných vrahů k dopadení nového) a potěší i samotný děj, který vrcholí závěrečným aktem a přinese řadu překvapivých a nečekaných twistů, takhle šílený konec jsem opravdu nečekal. I přes delší stopáž 140 minut jsem se nenudil a bavilo mě to. Fanoušek sériových vrahů by měl zbystřit. Opravdu povedená věc. Příběh 4/5. Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

*CARNIFEX*

Až kým sa nedostaví záverečná tretina, ktorá ponúka niekoľko twistov, ktoré by mali paradoxne pomôcť, tak sa stal presný opak. Ono nie že by to vyslovene nedávalo zmysel, akurát sa samotný námet minul účinku príbehov o "sériovom vrahovi", ktorý napĺňa, napĺňal svoje plány. Film ale dobrý! O tom potom .. ()

Dzeyna

Niko Tavadze má hrozně sexy hlas, to především. Jinak je to celkem povedené a místy i krásně psycho, ale bohužel se to často dost nesmyslně táhne. ()

Arsenal83

Trocha viac hereckej hystérie než som bol ochotný prijať. Inak to bolo trochu šľahnuté Škandináviou, silný skutočný príbeh ťahajúci sa 16 rokov, na konci ktorého neostane ani jedna otázka. Pochmúrnosť, surovosť i depresia akoby nezapadali len do príbehu, ale celkovo do sovietskej a postsovietskej atmosféry. Chýbala tomu lineárnosť, preskakovanie medzi časovými rovinami prináša aj zmätok. ()

JASON_X

Jak každý mediálně poučený současník ví, obecně vzato jsou Rusové sadisti, gauneři a vylízanci. A film Kazň je toho dalším důkazem. Kdo jiný, než sadisti a vylízanci v podobě scénaristy, rejži a určitě i celého filmového štábu, by mohl dostat ten gaunerský nápad rozstříhat děj filmu do několika časových rovin, pak na kousky rozstříhat i ony samotné roviny, to celé zamíchat a předhodit tohle filmové puzzle divákovi coby hlavolam a zároveň test inteligence. Sice ne že by ten hlavolam byl nějak extrémně složitý, divák s průměrným IQ by s ním neměl mít zásadní problém, ale tahle nepochopitelně pitomá forma radikálně otravuje a znepříjemňuje divácký zážitek, aspoň já jsem to tak cítil. A přitom to mohla být tak krásně syrová a temná retro kriminálka z časů CCCP, s herci a herečkami, kteří hrají/přehrávají jako o život a s velkolepě vygradovaným finále ve stylu prvoligových hollywoodských thrillerů. ()

grogodil

Tie dve striedajúce sa časové lajny, keď jedna 3/4 stopáže dobieha druhú, sú trochu otravné. Účel svätí prostriedky a ešteže to v závere obháji opodstatnenosť tohto neustáleho preskakovania. Celkovo vďaka finále tomu odpustí asi vačšina ľudí dosť a oplatí sa počkať si na pointu a rozkľúčovanie tohoto prípadu. Lebo finálna pointa je z toho ranku vopred neprekuknuteľných twistov... A pritom nie úplne blbých twistov. Aj keď asi závisí od tolerancie diváka. Hlavne ten záver totiž preverí každého, že ako moc je tomu kto ochotný odpustiť a privierať oko nad tým, že s tými pribúdajúcimi zvratmi to je čoraz viac pritiahnuté za vlasy. Za mňa teda zručne a starostlivo natočená drsná napínavá žánrovka, ktorej pristane navyše to neokukané ruské prostredie a atmosféra. ()

moviefreak

Zo začiatku to vyzerá na nadpriemernú, temnú, ruskú detektívku, a na konci dostaneme režijný a herecký masterclass, ktorý sa kľudne vyrovná lahôdke Sedem!!! Za mňa prekvapenie, ktoré potrebujem vidieť ešte raz a znova... ()

noriaki

Hon na sériového vraha v pomalu kolabujícím Sovětském svazu ve stylu severských kriminálek? Tak to si dám líbit. Jenže to točili Rusové, takže všechno je o kousek dál, než by bylo příjemné. K žánru patří psychicky rozložení vyšetřovatelé, jenže ti místní si pomalu sahají na dno své černé duše. Vrazi jsou adekvátně zkažení, prostředí patřičně zanedbané a vedlejší postavy dotvářejí obraz bídy a morální vyprahlosti. Atmosféra by se dala krájet. Nebýt zmateného a doslova idiotského střídání časových rovin, věřil bych, že se dívám na skrytý klenot. Extrémně silný závěr tuhle realitu téměř zhmotnil. ()

Skeksis

"Všetci mali zlé detstvo. Sme v Rusku." Konečne poriadny príbeh a poriadne herectvo. Viac nepotrebujem a asi ani nemám čo dodať. ()

janesX

Opäť vidieť, že Rusov netreba v ničom podceňovať. Najlepšie im idú vojnové filmy, ale aj tento krimi thriller je kvalitou zrovnateľný s hociktorým známym thrillerom zo sveta. Nevadí, že vražda je tu zobrazená len raz (ak sa nemýlim), nakoľko vrah zabil 36 obetí rovnakým spôsobom a tvorcom sa aj tak podarilo vytvoriť napätie, (alebo inak vzbudiť záujem) po celý čas. Dobrá réžia, skvelí herci, temný thriller so všetkým, čo má dobrý temný thriller mať. ()

kkarx

Takže první dobrá zpráva je, že Rusové umí točit na stejné úrovni jako na západě. Líbilo se mi to, ale na konci  vypluje na povrch, jak je to šíleně překombinované a neuvěřitelné. Někdy je méně více. Musím ale pochválit herce Nika Tavadzeho, který  hrál fantasticky v hlavní roli. ()

xxmurphyxx

Aká krajina, taký film. Špinavá depresia z Ruska v tej najčistejšej podobe. Na štyri tomu niečo chýbalo ale rozhodne to je silný nadpriemer a pokiaľ má človek chuť na niečo iné, pochmúrnejšie, smelo do toho. Pri takomto filme si človek uvedomí, že sa nám to predsa len nežije až tak na hovno. ()

vinducha

Hodně slušná naháněčka seriového vraha mladých žen. Psychická sonda do zvrácené duše. Navíc osobní souboj s démony 2 hlavních vyšetřovatelů. I přes tu délku , za mě natočené docela slušně poutavě. Nenudilo a bavilo. ()

mdf

Ani se mi nechce věřit,že to bylo z Ruska, syrová atmosféra a napínavost, byli tam i  slabší chvilky,ale vygradovalo to, ve zvratové finále a to se počítá. ()