Dej filmu sa odohráva v pohraničnom meste Cvikov. Dvaja bratranci, ktorých si zahrali Kryštof Hádek a Robin Ferro, odmala snívajú o tom, že sa pôjdu pozrieť na závody Formule 1. Keď jeden z nich vyhrá vstupenky na Grand Prix, odštartujú dobrodružnú cestu... (Magic Box)

rublik05

Snímek Grand Prix láká především svým obsazením, které slibuje intenzivní vtipnou taškařici, a také režisérem legendárního seriálu Most!. O to větší je z výsledku nakonec zklamání. Ale pěkně popořadě. Chemie mezi ústřední trojicí herců funguje dobře, nicméně po většinu času mi přišlo, že tak nějak nemají co hrát. Stejné je to i s ostatními herci. Výborná je Anna Kameníková či Tatiana Dyková, nebo nevrlý Miroslav Donutil, nicméně i potenciál těchto postav nebyl úplně využitý, respektive nebyl využitý vůbec. Vtipné scény tak díky tomu napočítám na prstech jedné ruky, zbytek je taková neurážející, předvídatelná, občas trochu nudná podívaná, kterou opravdu zachraňují především samotní herci. Od pana Prušinovského, ale zejména od takového hereckého obsazení jsem čekal mnohem větší parádu, neboť ty postavy na to podle mě mají. Jako celek film zkrátka příliš dobře nefunguje, víc mě zklamal než potěšil, podruhé už ho s největší pravděpodobností vynechám. Velká škoda. 3/10. ()

Likan7

Nevtipná, nudná ptákovina, kterou si Prušinovský dost pošramotil pověst. Jeho předešlé filmy jsou skvělý, Kobry a užovky i Chyby jsou scénáristicky i režijně zvládnutý na jedničku, ale Grand Prix mě nudilo prakticky od začátku do konce. Nebýt skvělýho Donutila a jeho scének z policejní stanice, byl by to snad i čistý odpad... ()

rivah

Šílená smršť nápadů a situací, v nichž se ztrácí smysl i význam výpovědi. Herci hrají seč mohou, ale nikam to nevede. ()

gemi

Pokud jsem dal Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022) tři kusy, tak tady musím dát čtyři, protože je to prostě lepší film. Ubylo křečovitého trapnohumoru (ale je ho tady pořád dostatek) a přibylo parádní výpravy. Skutečně jsem měl pocit, že se to odehrává na grand prix a film má i jakousi pointu. Kozub tady sice zase hraje debila, ale daleko civilněji a uvěřitelněji, vlastně naprosto výborně. Samozřejmě nejsou čtyři jako čtyři. Ono, asi těžko srovnávat hodnocení tohoto filmu s ostatními. Toto je prostě specifický český subžánr s kozubovským trapnohumorem. Ale zasmál jsem se, tak co? ()

ChickenPate

Kozub drží úroveň z třítygrových skečů, Fero dostal roli úměrnou jeho hereckým schopnostem a kdo velmi pozitivně překvapil byla Vilhelmová. ()

Lupes odpad!

Prušinovský patří k "Pražské kavárně", tzn. tematizuje rád buranství, xenofobii, rasismus těch "na venkově" či "na hranicích". Umí (či uměl) to ale dělat s láskou a jistým pochopením, ba dokonce s jistou poezií jako v Okresním přeboru nebo ve výborném Posledním zápase. Pravda, ideologicky se plní kvóty (prapor morálnosti nese v Mostu trans žena a v Grand Prixu zase autistický homosexuál), nechybí nicméně lidskost a situační humor (byť populární jsou samozřejmě stupidní pejorativní hlášky, které citují od Prahy až do Cvikova). Jenže Grand Prix je z jiného ranku. Nese se na vině nenávisti, není v něm pochopení ani legrace. Je to jedna velká obžaloba venkovských buranů všech generací či smutná sociální sonda. Není zde kladných postav a (malo)měšťáčtí moralisté mohou být spokojeni. Jenže si to zároveň hraje na komedii. Proč? Jen největší ubožáci se pasou a baví na zobrazené lidské ubohosti, vztahového zraňování či negramotnosti. Pražská kavárna v sobě vždy měla velkou příchuť bulváru a milovala reality show a Prušinovský i jeho favorizované divadlo se právě do tohoto bulvárního "třídního boje" stále víc propadají. ()

-henry-

Slušna zapletka, postavy a celá ta lowclass výprava. Ale děsně tomu chybí víc filmový stylizace, scény pořádně rozzáběrovat nebo předvést nějakou tu formální hravost. Zůstalo to stantardně u takový tý lepší televizní upachtěnosti, přitom tentokrát ten prostor v příběhu pro to byl připravenej dobře. Musím ocenit tu chytrost, jak natáhnout rozdílný divácký skupiny na jeden film do biografu. ()

noizcore

Lepší verze Tří tygrů ve filmu. V podstatě stejný děj s méně trapným humorem a načrtnutým pozadím klíčových postav. Bohužel i tak se nejedná o film, který bych si někdy pustil znovu. 3/10 ()

Stillborn83 odpad!

Uf, toto je primitivizmus najhrubšieho zrna. Od komédie to má ďaleko, nezasmial som sa ani raz, tá akože kriminálna a akože vtipná zápletka je neuveriteľne trápna, Prušinovský (Okresni přebor bol vtipný a Chyby mu vyšli), vlastne nevedel ako tento film uchytiť. Chápem, že bolo zrejme zámerom mať čo najhlúpejšie hlavné postavy, ale netuším, kto je vlastne cieľovkou tohto filmu. Fanúšikovia F1 a motorizmu istotne nie, to vlastne s tým nemá nič spoločné, zrejme teda český mainstreamový divák. Osobne by ma to asi urážalo kebyže ním som, ale tak ja cieľovka nie som. Totálna s*ačka...........   P.S.: Tvorcovia chceli od fanúšikov vyzbierať 2 milióny korún, Fond na podporu umenia dal 10 miliónov korún (vyhodené prachy), od prvej verzie scenára po natáčanie uplynulo 10 rokov..., vôbec by sa nič nestalo, kebyže tento film nevznikne. A koľko viditeľných chýb je v rôznych záberoch, za všetky spomeniem odparkovanú dodávka DHL s českou ŠPZ v kempe „pred okruhom v Barcelone“ (jasné, až taká náhoda to bola, že medzi 300 000 fans vedľa seba zaparkujú dve české autá)...   P.S.2: Dyková a vlastne aj Kozub herecky držali tento film, ale nominácie na Český lev? To si snáď robíte srandu... ()

Shitonit odpad!

Povedlo se natočit český film, u kterýho jsem se udržel celou jeho minutovost, a nerozmlátil bednu vzteky. A to proto vážení, že jsem nevěřil svejm vočičákům. Tak ukrutnou debilitu neslátaj snad ani eskimáci skřížený s vopicema. ()

ANTYCHRYST

Občas zataženo a místy slunecno..asi tak bych popsal tuhle komedii.. Kozuba poslední populární dobu moc nemusím..ani ten jeho reterd humor..ale občas jsem se u něčeho zasmál..jindy to sklouzlo do trapnosti..45% ()

Anianna

Překombinované na úkor vtipu. Herecky vynikly ženské postavy, zvláště Kameníková, takže jsem dokoukala. No, Prušinovský má na víc. ()

OJan

Ze začátku jsem si říkal, že půjde o totální přešlap, ale naštěstí slabý úvod jen předznamenával nakonec poměrně vydařenou ujetou komedii i trefnou parodii na road movie a krimi, plnou nekorektního humoru, který je většinou docela vtipný. Kozub opět potvrzuje, že je králem komedie posledních let, protože i když má zde méně prostoru než v jeho ostatních projektech letošního roku, tak zase dokázal zastínit všechny ostatní. To ale neznamená, že zbylí předvedli špatný výkon - zde musím zmínit hlavně Tatianu Dykovou a její postavu feťačky, kterou ztvárnila skvěle. Jenže Grand Prix má jeden zásadní problém - velice vtipná a dobrá scéna střídá scénu slabou. Sice se nestalo, že by byla nějaká scéna vyloženě nudná, avšak jistý kontrast mezi některými byl znatelný, což byl právě důvod, proč jsem nešel s hodnocením výše. |60%| ()

vitak69

Týden po sobě do kin nastoupí dva nové české filmy s potenciálem stát se diváckými hity, Grand Prix a Vánoční příbeh. Na Česko-Slovenské filmové databázi se najednou objeví řada nových uživatelských profilů, které prvnímu snímku svorně nadělí hodnocení „Odpad!“ a druhému nasypou pět hvězdiček spolu s tupě extatickými komentáři. To je vánoční pohoda, to jsou svátky klidu a míru, to je férový konkurenční boj v české kotlince! ()

Pete

Já mám Prušinovského docela rád, nicméně řekněme si to na (cílovou) rovinku - tohle se mu nepovedlo, respektive mu to hned od začátku ujelo, a už to neuřídil. Nejen, že Grand Prix vypadá jak dílko odněkud z Balkánu, to byl asi záměr, ale má špatný timing, nepřesvědčivé herecké výkony, a hlavně - je to prostě strašná kravina. Snad by mohlo být zábavnější, kdyby někdo podobnou zápletku natočil vážně jako drsné krimi, ale tahle "komedie" nefunguje, a je to buďto moc velký, nebo naopak moc malý (auto)bizár. Jediné světlé momenty tvoří alespoň trochu sympatická postava obvyklého lůzra Hádka, a dobře podaná neobvyklá fetka Dyková. Dvě hvězdy však tentokrát opravdu nemohu dát - když se ohlédnu na peloton poměrně dobrých filmů, kterým jsem je uštědřil, tak toto panoptikum karikatur na to jednoduše nemá. ()

Coliseum

Ale ty tři jsou děsně slabý v kolenou. Není to road movie, je to road shluk mikro příběhovejch fragmentů. Což je škoda. Moc bych si přál vidět Štěpána nešišlajícího, za chvíli se z tý škatule nevyhraje (a třeba na minimalnim prostoru v Případech 1. oddělení ukázal, že prostě umí). Bavil mě vztah Kryštof&Robin a neměl jsem problém věřit Tatianě (rozhodně lepší než ve Večírku nebo Teroristce). Jenže to je přesně ono: popisuju si fragmenty, který mě zaujaly. Film jako celek prostě nemá na to, aby si člověk za rok řekl: to dám znovu! Ale možná o to nikomu ani nešlo. ()

Tominni

Mám tady jídlo a tablet - já tu vydržím dlouho......Prušinovský se tentokrát pustil do road-movie cesty na formule do Barcelony a já jsem se poměrně dost pobavil - tohle prostě Prušinovský umí a je jedno, jestli to je důchodce Donutil, kousající Ferro, magor Kozub nebo Hádek. Klidně si tuhle jízdu v budoucnu zopakuju, ()

Nathaniell

Dost průměrný film. Na jednu stranu jsem rád, že jsem na něj nešel do kina. Příběh je všelijaký, jeho kostra stokrát ohraná...  ... No... Spíš podprůměrný, dobře. Navzdory tomu zvládá ústřední trojice - Hádek, Ferro a Kozub - své postavy naprosto parádně. Díky nim tenhle snímek dosahuje alespoň nějakých lepších kvalit. A kvůli nim zvedám z původně plánovaných 2 na 3*. Víc to bohužel nejde. Přesto mohu tuhle "jednorázovku", která by klidně snesla zkrácení o nějakých 20 minut, doporučit všem, kteří mají představitele ústředních rolí rádi. Pokud je ale rádi nemáte, vůbec se na to ani nedívejte. Ten film stojí z valné části na nich... ()