Lavi ide z jedného problému do druhého: jeho život plný divokých večierkov, rýchlych aút, ľahko odetých žien a milovaného futbalu sa zvrtne priam neuveriteľne. V svadobný deň zistí, že je otcom...Neprísť o svoju čerstvú manželku, postarať sa o syna,o ktorom ani netušil, uskutočniť prestup snov z TJ Vyšehrad vyššie – toto všetko sa od Laviho očakáva. Lavi sa nevzdáva, je síce stále ten istý „bývalý sparťanský“ hráč, tak trochu magor a šialenec, ale má na to!!! Neuchopiteľnému Lavimu (Jakub Štáfek) pomáha aj super schopný agent Jarda (Jakub Prachař) a nekonečnú podporu má v svojej „duty free“ priateľke–manželke Lucii (Šárka Vaculíková). (Magic Box)

Romanstekl

Jako dobrý, ale seriál byl vtipnější. Nicméně špatný to nebylo, párkrát jsem se fakt nekontrolovatelně zasmál, super.3-4* zaokrouhleno dolů, i tak krásných 60%, na 80% to není ()

wege

Jakub si vysnil film, natočil si ho. Sousta věcí je lepších než v seriálu, úplně šlo vidět, jak měl více peněz. Zároveň jsem se poprvé od srdce zasmál asi po půl hodině a celkově za film asi 5x. Spoustu humoru bylo až moc nucená, jako by to natočil někdo jako Troška. ()

Mkartaylas56

Původní seriálový Vyšehrad mě před lety ve své podstatě bavil, i když na mě nepůsobil úplně na 100 procent a měl jsem za to, že mu velmi prospívá krátká stopáž. Jeho filmová verze tu tedy měla to riziko, že si neobhájí délku celovečerního snímku. A i když si myslím, že v několika fázích to skutečně drhne, tak nakonec zápletka okolo toho, že se Lavi musí usadit a objeví se mu v životě osmiletý syn funguje v rámci možností dobře, dává postavě prostor k určitému růstu a rozhodně neurazí. Zbytek filmu je každopádně v té samé podobě, jako seriál. Tedy humor, humor a trocha toho fotbalu a dokupy to přináší skutečně velmi podobné množství zábavy, jako před lety. Osobně jsem si velmi užíval všemožné odkazy a vtipy založené na reálném českém fotbale, včetně mnoha cameí známých sportovců, žurnalistů a podobně. Ohledně druhé poloviny komediálních scén, které jsou spíše pubertálního a (místy doslova) fekálního charakteru, tak tam už to na mě příliš nefungovalo a vlastně to odpovídalo mému zážitku ze seriálu. Proto také hodnotím lehkým nadprůměrem a i když to pro mě není vysloveně dokonalý mix, tak uznávám, že s ohlédnutím na jiné projekty točené pro danou cílovku jde o povedenou komedii. ()

George8

Mnohem lepší než seriál. Jak jednoduché a jak dobré. Štáfek společně s Prachařem si svou roli ve filmu nesmírně užívají a ten humor z fotbalového prostředí žeru! ()

hrumsrt

Psal se rok 2016 a zčista jasna doposud prakticky neznámá internetová televize OBBOD vyplázla seriál přibližující fotbalové prostředí skrze dnes už ikonickou postavu Julia Lavického. Velké plány tvůrců snad až přelomového seriálu o pokračování a následně o filmu se rojily ještě před koncem plánovaných desíti epizod. Rozhodnutí tvůrců udělat právě film mě hodně překvapuje, jelikož z těch dvou možností jde jasně o tu těžší, a navíc nebylo vůbec jasné, jestli a jak bude Vyšehrad fungovat jako celek, tedy jako celovečerák. Převést pár minutové epizodní příběhy na filmové plátno a dát domu více než 100 minut je úkol, kterého by se zalekl kdejaký zkušený tvůrce. Nikomu se takhle experimentovat vlastně nechce, a tak si pro film vytvoří prostou dějovou linku, že Lavimu dají odnikud syna. Dokonalé spojení pokud chcete dostat do kin daleko větší paletu diváků, avšak dramaturgická výstavba rozhodně není dobrá. Ano, díky tomu nemusíte být tak zapálený fanoušek českého fotbalu, aby se Vám snímek líbil, ale současně to spadne několikrát do bezmocné spirály, kdy to jde od klišé k trapně neoriginálnímu humoru. Ne, opravdu na tom malém frackovi je špatně úplně všechno. Malý blonďatý všeználek, který našeho Júlia drží na uzdě a to až tak, že mu až musí dělat služku.. Přijde mi, že Vyšehrad chtěl mít všechno. Hokejky, fotbalové legendy, svatbu a nějaký ten rozvoj postav. Výsledkem, ale je, že jak se tam objevuje jedna vedlejší postavu za druhou a svoje výkony odvádějí často na minimum prostoru až ikonicky (např. Tomáš Rosický, jenž si to holt krade pro sebe), nebo pak geniální dvojice vymahačů coby Jaroslav Plesl a David Novotný (hlavně teda první jmenovaný s ledovým klidem dodává i iluzi, že by to mohlo dojít k úspěchu), tak ten náš Lavi naprosto nefunguje a jakoby mi na tom plátně přišel jako totální vyhaslý lůzr, jenž je celému projektu ku škodě. I podle celého hereckého ansámblu je vidět, jak velká je Vyšehrad investice. Z hlediska humoru jde film jistojistě dál než seriál, už jen z toho, že velká masa narážek se opakuje a pokud neznáte seriál malinko Vás to netrkne. Nejlepší je celé setkání s rodiči Lucky! Překvapivě mi daleko více sedl třeba agent Jarda, který těží z kouzla Jakuba Prachaře a dodává v náležitém dávkování svoje kouzlo. Je to plný umělých penisů, silikonů a push-upek!  Aspoň se ale nezapomnělo na to, že jde hlavně o fotbal, tak dostaneme konečně více zápasů. Dovedu si představit, že to tady neskončí a díky šponování fanoušků se to jistojistě bohatě zaplatí a my dostaneme zase další projekty s ikonou JL. Ale pro tolik tvůrčích amatérismů bych se na filmy vybodl a ještě si radši glosoval v pár minutových sketčích. Není to špatný, ale když my na to čekali už skoro 6 let! /viděno v kině/ 65% ()

Hovadin

Spoilery! Na rozdíl od Batmana, na kterého jsem šel plný nadšených recenzí takřka od všech, jsem šel na Vyšehrad s minimálním očekáváním. Výsledek mě opravdu překvapil. Je to vulgární, hodně vulgární. Ale tak nějak správně vulgární. Ano jsou tady trapné scény u kterých se nezasmějete (za mě pes Bican a jeho let). Ale pak tady jsou naprosto geniální a totálně jednoduché vtipy, které dokonale zapadnou (Bednářovi stačí říct jen "nemám"). Syn Laviho je skvělá postava, nevím tedy co říkali rodiče na jeho roli, ale když jim to nevadí, tak proč ne. Fylm dostává nový rozměr tím, že vyšel až teď - kdy Vyšehrad ve skutečném světě je očerněn (spravedlivě) korupcí a padá ze třetí ligy do zapomnění. ()

MartinTerran

Za mě se to povedlo více než seriál. Je zde příběhová linka vedoucí celým filmem, která je zajímavá a přináší s sebou mnoho vtipných momentů. Autoři se s tím nepářou a jak již bylo avizováno dělají si srandu ze všeho. Samozřejmě je to opět přehnané až na půdu. Herecké obsazení stejné jako na začátku seriálu (což je dobře) jen přibyl synátor, který je luxusní! Hodnocení: 81/100. ()

kubas369

7/10.  Pro člověka, který se zájmem sleduje naší kapr ligu a kauzy točící se kolem ní skoro povinnost. Díky bohu zábavná povinnost. Člověk až musí obdivovat Kubu Štáfka, který stvořil a svázal svůj profesní život s takovým hovadem jako je Lavi. Co se týče Vyšehradu rozhodně se povedl přerod z několika krátkých anekdot do plnohodnotného filmu, který funguje sám o sobě. Což je věc kterou nelze brát jako samozřejmost. I tak si myslím, že seriál krátkých a úderných epizod je pro dané téma lepší formát. Rozhodně bych se ale dalšímu pokračování v jakékoliv formě nebránil. ()

Daertelon

Příšerný scénář se nevyhrabe z hloupoučkých vtipů pro nejjednodušší publikum, hraje si na komedii, ale sahá po nejnudnějším, nejoplzlejším a nejprimitivnějším zrnu a jeho posouvání hranic divácké zábavy už po chvíli přestane bavit. Vtipy o sexu a idiotech neutáhnou víc než pár minut, jsou-li koncentrované. Má-li divák aspoň trochu smysl pro humor, v kině se do pěti minut stydí, že tam vůbec je. Sice se občas pobaví, ale znova na to už nepřijde, protože debilitárna na entou je v dnešní produkci zastoupená víc než dost. Co je třeba ale filmu nevytknout, je to, že takováhle úroveň debilitárny tu snad ještě nebyla. ()

Luciee113

Seriál jsem nikdy neviděla. Na styl filmu jsem si ze začátku musela zvyknout, ale brzy jsem se připojila na tu správnou vlnu a nechala se unášet... Mě se to líbilo :) ()

stone

Štáfek s Vávrou tomu chtěli dát další rozměr. Ale, když se někdo snaží intelektuálně vylepšovat nekorektní zábavu, dopadne to většinou na prd. ()

aichwald odpad!

Dnes jsem byl přinucen sledovat tento film. Myslím že každý kdo se podílel na tomto snímku by měl dostat poukaz na psychiatrické vyšetření neboť nemůže být v pořádku a jejich pohyb mezi ostatními spoluobčany by měl být zakázán. Jedná se o největší odpad v dějinách české kinematografie a tento film by neměl být nikde šířen. A představitel hlavní role by též neměl nikde veřejně vystupovat. ()

Bigfuckman

Není to úplé dno českého filmového průmyslu, ale nemá to od něj zas tam moc daleko. Asi co by půl fotbalového hřiště! Chápu, že chlastání a lehké děvy ke sportu patří, ale ta duševní poušť všech zůčastněných? Jedniný normálně působící tam byl asi ten 9 letý kluk okolo tý bandy pablbů. Kdyby ten scénář bo aspoň režii převzal onen prcek, myslím, že by to zvyšilo duševní obohacení diváků. I když jestli je to fylm jen o kopačkách pro fanoušky tak asi splněno! ()

Oxyuranus

Jo, tak to se povedlo. A největší úlet je, že to zesměšňuje celou fotbalovou ligu a Šmicer, Rosický a spol si tu zahrají sami sebe =D ()

MFloyd

Tak dlouho jsem vyčkával a vlastně se i těšil, že si pustím film o Lavim, až z toho vzniklo něco, co jsem vidět nechtěl. Rozdělil bych to na dvě části, zprvu začne nekorektní jízda, která byla velmi podobná té seriálové, ale nějak mi přišlo, že se autoři snažili narvat do každé scény kdejaký pitomý fórek, který jsem tušil už minutu předem, sem tam dobrou narážku na fotbal, na píchání a ani by mi to nevadilo, kdyby to nebylo tak strašně přeplácaný, snad kvůli tomu, aby tam v jedné minutě byl alespoň jeden vtip, kterému se někdo zasměje a abyste měli pocit, že šlo o skvělou komedii. Pak je tady utrápená druhá část, která upouští od nekorektnosti a humoru obecně a snaží se najet na klasickou šablonu, která mě nejen nebavila, ale ve spoustě momentech štvala. Malý kluk co má tátu, který ho nechce, nakonec si ale na něj zvykne a mají se rádi, pak se musí vyhrotit mezi nimi situace, aby se nakonec dali zase dohromady... atd... tohle mi přijde vlastně úplně mimo. Čekal bych to u romantického filmu, který se hodí třeba k žehlení. Něco do pozadí, co sice neurazí, ale rozhodně se na to nemusíte soustředit a je vám jedno, co se tam děje, protože je hlavní, že se tam mluví, občas zahraje fajn hudba a pak můžete i pustit vysavač, protože nepotřebujete ani vědět co tam říkají. Ale u filmu, který měl být nářez od první do poslední minuty, mi to vlastně přijde jako zklamání. Navíc, nechci být zaujatý proti dětem, ale ten kluk nejen že neumí hrát a působí jako průměrný dětský herec z ulice, ale co nesnáším, tak jsou dětské postavy, kteří jsou chytrolíni, ve smyslu, že vlastně jsou chytřejší než všichni dospěláci, ale zároveň tak moc, že je to úplně absurdní... jako čekal jsem, kdy řekne, že nemá čas, že jde štěpit atom. Toto fakt ne. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin