Lavi ide z jedného problému do druhého: jeho život plný divokých večierkov, rýchlych aút, ľahko odetých žien a milovaného futbalu sa zvrtne priam neuveriteľne. V svadobný deň zistí, že je otcom...Neprísť o svoju čerstvú manželku, postarať sa o syna,o ktorom ani netušil, uskutočniť prestup snov z TJ Vyšehrad vyššie – toto všetko sa od Laviho očakáva. Lavi sa nevzdáva, je síce stále ten istý „bývalý sparťanský“ hráč, tak trochu magor a šialenec, ale má na to!!! Neuchopiteľnému Lavimu (Jakub Štáfek) pomáha aj super schopný agent Jarda (Jakub Prachař) a nekonečnú podporu má v svojej „duty free“ priateľke–manželke Lucii (Šárka Vaculíková). (Magic Box)

vadikaca

Mám rád když od filmu nic nečekám, výsledek je pak pozitivnější. Od Vyšehradu jsem očekával dost, proto jsem měl obavu, že se zklamu. Vzal jsem i manželku, která fotbalu a sportovnímu prostředí vůbec neholduje. Tvůrcům můžu nakonec zatleskat. Film hýří vtipem od prvních minut a opravdu nepřestává. I když se někdy jedná o dost drsnou srandu, mám tento přízemní humor také rád. Dlouho tady nic takového nebylo. Neobjevují se samoúčelné nesmysly v příběhu. A co bylo nejlepší, na své si přišla i žena, které uniklo několik vtipů, pro jejichž pochopení musíte znát aférky fotbalistů a činovníků. Teď už se těšíme na druhé pokračování oba.  *jako perličku musím zmínit dětského herce, který byl vynikající a sedl jak prdel na hrnec. ()

Tosim

V podstatě totéž co seriál, jen s tím rozdílem, že dějová linka ohledně pokusu o Laviho změnu působí velmi jednoduše. Na fekálnosti už jsem asi starej, ale nevadily mi, mnohem víc mi bylo líto, že při prdu se smálo celý kino, kdežto sportovní narážky ("Pověsil jsem kopačky na Hřebík"), či subtilnější druh humoru ("Do legend se přece nekope"), nepobral téměř nikdo. Jediný vyložený klad vidím v tom, že tímto filmem zaplavala česká kinematografie do vod, kde se často neocitá. A říkám si...jací budou Tři tygři ve filmu?? ()

Enšpígl

Po  Vyšehrádu seriálu tu máme film což zákonitě vede třeba k ucelenějšímu příběhu, není to už jen sled scén a fórů. Zásadním novým prvkem ve Vyšehradu je dětský element, čehož jsem se bál opravdu jak Berbr odposlechů. I přes určitě zažité dějové manýry s dítětem zejména ke konci se naštěstí jedná o velmi povedenou postavu ve vztahu k Lavim a dialogy mezi nima rozhodně patří mezi to vtipnější. Dokonce si troufnu říct, že pro diváky naznalé fotbalového prostředí se může jednat o to nejvtipnější ve filmu. My co fotbálku holdujeme, máme samozřejmě Laviho, blba na druhou, který už není takový punk jako v seriálku, ale pořád umí rozesmát. Navíc ke Kubovi role Laviho sedí stejně jako k Peltovi korupce. Z vedlejších postav mě nejvíc bavil "táta" Mirek Hanuš, to bylo až mrazivě přesný, pan STB byl asi poradce. Hodně jedlý maso je Laviho návštěva u slávisty Davida Prachaře, to se prochechtalo komplet. Z ženských postav jsem přemýšlel o Šárce Vaculíkový, přece jen z Vinohradskýho divadla jí mám za stydlivku, tady jako Laviho kočka si střihla autokuřbičku jak kdyby se nechumelilo. Nejvíc mě samozřejmě bavily různé narážky na fotbalové prostředí, proto mám a budu mít pro Vyšehrad slabost. Film je určitě na pohodu a vidím to na kvalitní návštěvy. Ostatně humor v týhle době je vítaný matroš v libovolný podobě. ()

Rimsy

Filmový Vyšehrad využívá šablon rodinné komedie či sportovního dramatu, a na tomto osvědčeném půdorysu předkládá poctivě nekorektní (v tom lepším slova smyslu) řachandu, utahující si z fotbalových i čecháčkovských stereotypů. Fandové seriálu tedy budou z kina odcházet rozhodně spokojeni. Více zde. ()

EvilPhoEniX

Nejlepší česká komedie tak za posledních 20 let. Pro mne osobně i nová česká srdcovka, kterou si budu pouštět ročně tak 5x. Ze seriálu jsem až tak unešen nebyl, ale film je našlapaný v mnoha ohledech. Tady je úplně vše v pořádku a to nejsem fanoušek fotbalu a přesto si mne film dokázal bez problémů získat. Jakub Štáfek je talent, jeho postava Julia Lavického má kultovní potenciál ( fotbalista s laxním přístupem ke všemu, který dává přednost párty, ženským, drogám před samotnou hrou). Šárka Vaculíková se postarala o sex appeal a Jakub Jenčík je velkým srdcem celého filmu ( ten malý kluk hraje sakra skvěle!), má výbornou roli sečtělého, inteligentního chlapce, což celému filmu dává neskutečný vtipný i originální podtón. Film používá vulgární, černočerný, sarkastický i hloupý humor, ale ani jednou nepůsobí trapně, protože si střílí absolutně ze všeho a film si je toho vědom. Je to narvané gagy skrz na skrz ( Podobná jízda jako Super-Blb), je zde spousta skrytého vtipu v detailech, herci zvládají i dramatické scény a dojde na jednu vyloženě emocionální ( kde celé kino po záplavě smíchu zvážnělo). Brečel jsem a řval smíchy společně s celým kinosálem. Atmosféra kina naprosto bezvadná. Potěší i skvělý soundtrack a nahlédnutí do korupce sázkové mafie a korupce fotbalu. Film dávkuje humor s takovou intenzitou, že nenechá diváka vydechnout ani přemýšlet nad něčím jiným, zkrátka skvělá věc i pro věkovou kategorii 40+. 10/10. ()

xxmartinxx

Ambice nula, transgrese nula, smysl nula. Proto do nejde srovnávat s Boratem ani Jackass. Vyšehrad nebrojí proti konzumentarismu, stereotypům, nic doopravdy nesatirizuje - je to film se stejnými hodnotami jako jeho protagonista. Proto je jeho cesta k "nápravě" tak jalová a odráží naprostou morální impotenci - Lavi se napraví proto, že se svět přizpůsobí jeho potřebám. Snažím se to respektovat aspoň jako manifest nezájmu a obžerství - jen škoda, že to není moc vtipné. Lidi mluví o velké kadenci vtipů - mě překvapuje, jak málo jich bylo. ()

Spiker01

Roky čekání na vytoužený film oblíbeného krátkometrážního seroše, co jsem kdysi žral, je konečně u konce a Vyšehrad: Fylm skutečně přináší to, co od něj všichni čekáme. Ze začátku jsem byl malinko opařený, jelikož opravdu nemusím fekální humor, ale pak se to krásně rozjelo a já se smál, jako už velmi dlouho ne; a to hlavně proto, že čistých komedií je méně a méně a mně to dost chybí. Čistě tématicky je pro mě Vyšehrad jako dělaný a vyloženě jsem si liboval v nespočtu fotbalových referencí, které většina sálu vůbec ani nezachytila. A co je ještě větším překvapením, kvůli čemuž napaluji pětikvalt, je to, že film neskutečně dobře funguje i po emoční stránce a faktor dítěte, který jsem po zhlédnutí traileru považoval laciný a nudně předvídatelný, se proměnil v hlavní klad snímku a dokonce mě na konci dojal. Spolu se sympatickou a neotřelou Štáfkovo a Koppovo režií a nezaměnitelným stylem už úvodních i závěrečných titulků pro mě jasná pětipalba a bude to možná první český film vůbec, na který půjdu podruhé. ()

Dan9K

Je nutno přistoupit na to, co to je. Přesto jsou tu vedle fórů pro jednodušší (které sem ale zkrátka patří) i spousta výborných vtipů a i legrácek, kde je potřeba už o fotbale a jeho zákulisí něco vědět. Řekl bych, že to i nese nějaké to poselství. Manželka postavy Jakuba Prachaře hodně pobavila, i vzhledem k tomu, s kým se Agáta tahá dneska. Hlavní děj filmu spoléhá na osvědčenou klasiku, kdy je nějaký extrémní charakter, který funguje mimo realitu, nucen fungovat v normálním světě, něco co známe už třeba z Krokodýla Dundeeho nebo z Bohové musejí být šílení a samozřejmě to funguje znova. Seriál měl výborné první tři díly a pak už to bylo špatný, film se naštěstí drží poměrně nahoře celou dobu a určitě atakuje rekord v počtu VIP osob na place. ()

Kothy

Film zvedl laťku ještě o něco víc. To, co byla v seriálu jen hromada gagů a trapasů tady funguje jako ucelený příběh, který má začátek a konec. Lavi se dostává do těžké situace. Po nevydařené svatbě se mu hroutí i kariéra a do toho se objeví ještě jeho údajný syn. On neví, co má dělat a všechno řeší tak nějak po svém. Musí si ale uvědomit, co je v životě důležité a co vlastně chce. A to se mu i tak nějak podaří. Najdeme tu celou plejádu slavných osobností a sportovců. To samé se dá říct i o různých narážkách a odkazech. Dozvíme se i víc o Laviho minulosti a o soukromí jeho agenta. Na český film je to rozhodně úspěch, i když je to dost sprosté. V kinech to trhá rekordy a to zaslouženě. Nudit se rozhodně nebudete. "Tos zabil, úplná bomba." :D ()

filmfanouch

Seriálový Vyšehrad se stal fenoménem, kdy se dalo těžce věřit tomu, že dal po 10 epizodách svého seriálu Julis ´´ Lavi ´´ Lavický divákům skutečně poslední sbohem. Místo nových epizod ovšem došlo na rozhodnutí, že se Lavi vrátí v celovečerním Vyšehradu s názvem Vyšehrad: Fylm. A krom dalšího fotbalu, orgií a omamných látek tentokrát dojde i na otcovské povinnosti. Po vzoru Okresního přeboru a Kanceláře Blaník se tak Vyšehrad dočkal filmového upgradeu. Měla ovšem realizace smysl? Bylo velmi snadné se obávat, že filmový Vyšehrad ve finále bude působit jako 2. série sestříhaná do jednoho filmu, kdy půjde o sérii samostatných příběhů, které by snad jen mohl spojovat nalezený syn a čachry s fotbalovými nekalými praktikami. Velmi milým překvapením je tak fakt, že u Vyšehrad: Fylmu funguje něco jako funkční dramaturgická stavba a Vyšehrad: Fylm má skutečně příběh, který jde z bodu A do bodu Z. Po vzoru Vyšehradu poté platí, že člověk nemusí být nutně zapáleným fanouškem fotbalu, aby si humor ve filmu užil. Stačí jen trocha toho všeobecného přehledu a sledovat, že Vyšehrad: Fylm rozhodně není pohroma. Kromě ústředního obsazení, především představitele Laviho a autora seriálu Jakuba Štáfka se od seriálu vrátil i režisér Martin Kopp. Díky většímu rozpočtu náhle filmový Vyšehrad mohl být dražší, velkolepější a jít ještě o kousínek dál. To potvrdil i představitel manažéra Jardy Jakub Prachař, který osobně označil Vyšehrad: Fylm za novodobý trezorový film, který jistou dobu žádná televize nechtěla (nakonec ta milá povinnost padla na TV Nova). Styl humoru zůstává stejný jako u seriálu, jen jde skutečně o trochu dál. A pak jen sejde na tom, jak moc vám ten víceméně nekorektní humor přijde vtipný. Vyšehrad: Fylm by přitom chtěl tak trochu být i satirou, kdy si především rýpne do toho, jak nekalé praktiky vlastně ve fotbalu panují z vyšších míst.  Už v 10. díle seriálu zazněla věta ´´ Já se nechci dožít doby, kdy budu chodit na fotbal, aniž bych věděl, jak to dopadne ´´. Filmový Vyšehrad: Fylm jde v tomto ohledu ještě dál a v jeden moment jedna stěžejní postava obhajuje ty nekalé praktiky jako klíče k tomu, aby fotbal nebyl nuda. Tyhle vtipy fungují a především Miroslav Hanuš je jako fotbalový ´´ taťka ´´ vynikající. Bohužel je ho ve výsledném filmu skutečně málo. Prim tak ve finále hraje především to, jak se nezodpovědný člověk jako Lavi musí starat o svého osmiletého syna. Nebo je to spíš naopak? Tahle linka dle očekávání nikam nevede. Lavi nevyspěje, zůstane v podstatě stejným dementem. Těžko se dá ovšem věřit tomu, že tvůrcům šlo o cokoliv jiného. Téma zodpovědnosti je ve filmu nastíněná, ve finále ovšem skutečně nikam nevede. Dá se to ovšem velmi snadno pochopit. Diváci milují Laviho takového jaký je a nějaká ta dvířka pro pokračování nejde zničit radikální přeměnou charakteru. Především i proto, že se dá skrze Laviho nadále utahovat z různých fotbalových ikon. A to nejen z Tomáše Řepky či Ladislava Vízka. Staré známé obsazení je nadále fajn, především Jakub Štáfek je jako Lavi nadále neskutečně zábavný. Jakub Prachař se vrací do role Jardy (opětovná přeměna z obličeje Jaromíra Noska v součtu vůbec adresovaná není) a vzájemné diskuze mezi Lavim a jeho manažérem nadále patří mezi jedny z nejzábavnějších momentů. Šárka Vaculíková je jako Jardova sestra a Laviho manželka Lucie nadále též velmi zábavná. Nová tváře (kromě Mirka Hanuše také Jaroslav Plesl či David Novotný) jsou ve svých úlohách velmi fajn, opět ovšem platí především to, že je většina postav stereotypních. Jakub Jenčík je poté vynikající volba pro syna Laviho a v rámci celé té linky krom humoru ve finále překvapivě funguje i cosi jako emoce. Převažuje v ní ovšem především ten nekorektní humor sázející především na to, že zhruba tak nějak takhle byste asi osmiletého kluka ´´ vychovávat ´´ neměli. Skutečně záleží na tom, co už někomu přijde moc a zda vám skutečně přijde vtipné, že někdo tlačí hlavu osmiletého chlapce do obřího poprsí či to, že osmiletý chlapec svého otce probouzí šťoucháním do hlavy gumovým penisem. Každý má hladinu humoru nastavenou tak trochu jinak, každému někdy něco přijde jako už příliš moc. Vyšehrad: Fylm má spousty vtipných gagů či vtipů, v jistých momentech je ovšem dost možná vidět, že někdo měl říct dost. Stěžejní je ovšem fakt, že něco tak nekompromisního a odvážného u nás skutečně mohlo vzniknout. Nestrhne to vizuálem, scénářem roku či čímkoliv, co by z Vyšehrad: Fylm udělalo zásadní film. Strhne to tím, že něco takového skutečně mohlo vzniknout. A i skrze tuto odvahu si Vyšehrad: Fylm svůj úspěch zaslouží.   Vyšehrad: Fylm má ve finále svými kvalitami blíže k zábavnější první polovině původního seriálu. Není to zásadní film, jde ovšem o výrazný příspěvek do rybníčku českých komedií. Nekorektní komedie (jako nekorektní humor sám) nevymírají jen u nás, i proto je nutné si každého dalšího přídavku navíc vážit. Pokud bude Vyšehrad: Fylm úspěšný (bude) a pokud to znamená, že dojde na nějaké to pokračování (velmi pravděpodobně), snad to i příště bude alespoň takto nekompromisní.... ()

Frajer42

Nedával jsem moc šancí tomu, že ještě někdy uvidím povedenou komedii plnou absolutně nekorektního humoru. Konečně správně dementní a pokleslý humor přesně podle mého gusta. Vytknul bych jediné a sice hrozně málo fotbalu. Chápu toto rozhodnutí tvůrců, díky kterému byl film podstatně přístupnější pro početnou širokou veřejnost. Spíše než o fotbalu je snímek o skládání zkoušek na otce roku. Kupodivu to funguje velmi dobře a bránice mi kmitala po celou stopáž. Nechybí tomu hlášky, nechybí tomu černý humor, nechybí tomu narážky na nechvalně známé fotbalové kmotry a překupníky s výsledky a nechybí tomu ani správně ujetý děj a mnoho známých fotbalových tváří. Za mě mimořádně dobře odvedená práce po všech stránkách. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a očekával. Tohle je směr, kterým by komedie pro mladé publikum měly kráčet. Snad jen nakopnutého Bicana si mohli odpustit, to se v kině nesmál vůbec nikdo. [90 %] ()

Stanislaus

Vyšehrad jsem neviděl a fotbal (vlastně tak nějak sport celkově) mě míjí hodně velkým obloukem, takže jsem k Fylmu přistupoval s "čistým štítem". Na české poměry se jedná rozhodně o povšimnutíhodný komediální snímek, u něhož pochopím asi jakékoli hodnocení. Příběhově jde sice o vykrádačku na entou (přerod nezodpovědného 'dementa' v zodpovědného 'dementa' jsme už viděli v mnoha variacích v jiných filmech) a spousta "džouků" se objevila už v traileru, nicméně bych lhal, pokud bych řekl, že jsem se v kině nebavil. Ve výsledku je to lehce nekorektní a lehce (více) oplzlá cypovinka s pár dobrými nápady, která dokáže oslovit i člověka nepolíbeného fotbalem. ()

korbitch22

I když sledujete ty nejlepší České filmy, kde hraje top jako Roden, Trojan nebo Vaculík, pořád vidíte jen herce. Ano, herce kteří podávají úžasný herecký výkon, ale furt jsou to jen herci. Štáfek je Lavi, Lavi je prostě tragikomická figurka a odraz Českého fotbalu. Ale to, že to takhle dokáže je ultimátní kotel. Nepamatuju, kdy jsem se v kině tak strašně tlemil a casting jeho syna BTW herec co hraje jeho syna je druhý Tomáš Holý. Prachař na Českého lva. Naprostý fenomén. Nenapadá mě nikdo, kdo by dokázal nebýt hercem, ale danou postavou. Kromě Paula Hogana, který byl, je a bude Korodýl Dundee a Johnnyho Deppa, který je kapitán Jack Sparrow. Ano, takový borec je Jakub Štáfek, je to Lavi a já ho žeru. 95%. ()

Ištván87

Já vůbec nevím, jak mám tohle hodnotit. Ten film je příšerná pí*ovina, ale nestydí se za to a nepokrytě si to užívá. I jindy výborní herci tu místy hrají naprosto příšerně, ale je poznat, že je to záměr. Vtipy jako kdyby psala parta čtrnáctiletých, zhulených, fotbalem posedlých nadrženců, ale jako kdyby to psali od srdce. Když tomu dám tři nebo čtyři hvězdičky, tak to úplně nevystihne, co si o tom myslím, na dvě hvězdičky jsem se u toho až moc dobře bavil a pět hvězdiček tomu nemůžu dát, protože to už by si leckdo mojl fakt myslet, že mi totálně jeblo (stejně jako Lavi jebnul Lucčinu mámu). Ale jo, dám tomu čtyři a tenhle zbytečnej, vysvětlující komentář. ()

Rohy212

Blitky, sračky a hořící erekce. S „fylmovým” Vyšehradem získala tuzemská kinematografie svůj Děsnej biják. Je to svižný, protkaný fotbalovými narážkami (chytne se i ten, co zná jen Rosu a Berbra) a stran praktické kreativity dost možná vrchol toho, co dnes umí český film nabídnout. Štáfek dělá, co může, aby zachránil současnou komediální filmovou tvorbu pro mladé. ()

luka4615

Julius “Lavi” Lavický se vrací, avšak tentokráte ve filmovém zpracování, které je až po okraj napěchováno nekorektním humorem a gagy, jež dozajista potrápí Vaši bránici. Vyšehrad-Fylm plynule navazuje tam, kde původní seriál skončil, pročež vše působí vážně nenuceným a přirozeným dojmem, což výsledný dojem ještě více umocňuje. Zaujmou zde rovněž camea slavných fotbalistů a hokejistů a s tím spojené i některé narážky, což ve většině případů spolehlivě zaplnilo celý sál smíchem. Ve světle těchto pozitiv tedy snímku vcelku rádi odpustíte i velmi jednoduchou příběhovou linii, v níž jde o fotbal (překvapivě) až na druhém místě. Pokud tedy hledáte komediální jednohubku se silnou příchutí černého humoru a epickou kadencí sprostých slov, vězte, že jste ji právě našli. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) ()

DEXTER099 odpad!

Nechci to ani vidět, stačila mi ukázka v kině kde jsme byli s dětmi a tento odpad a hnojomet tam přehrávali. Seriál jsem viděl a fakt stačilo, tohle se dnes točí a má to zde přes 70% procent. Tenhle národ .... No nic ()

Džany

Tolik punů jsem v českým provedení ještě v životě neviděl. Perfektní smršť bizáru, který si rád objednám znovu. Je to žrádlo! ()

Paxxx.cz

Kamarádovi, který je fanda Laviho, jsem už někdy v listopadu slíbil, že s ním na Vyšehrad: Fylm zajdu. Musím ale dodat, že jsem seriál nesledoval - znám jen samotnou postavu. Češi fotbal milují a mají rádi i zábavu a obojí se zde mixuje velmi dobře - kino v Třinci bylo i na to, že šlo o poslední termín promítání naplněné velmi slušně a co jsem pozoroval, tak jsem se nesmál u všeho s davem. Některé vtípky na mě byly spíše trapné, ale zasmál jsem se docela dost - celkově to na české poměry komedií podle mě nebylo špatné. Mimo Laviho se své role vyplatlané pipiny skvěle zhostila herečka Šárka Vaculíková - za mě 7/10. ()

Praxis

Vod mala kopal do mýče. Dementního Laviho jsem nasledoval už v seryálu, takže jsem zhruba tušil, do čeho mě tenhle magor zatáhne. No a zatáhnul. Totální šílenost, která vlastně nestaví úplně na fekálnostech (jakože jich tam bylo fakt hodně), ale na celkem vyspělou satiru současného fotbalového světa. Chemie mezi Štáfkem a jeho "synem" byla naprosto dokonalá a casting se tu trefil na jedničku. Já jsem se chechtal solidně a navíc to uteklo hrozně rychle, takže, když jsem v závěrečných titulkách sledoval latexového netopýra, tak mě solidně bolela bránice. Oddechovka, kde nepotřebujete vůbec hlavu, jen si hravě užívat. A to je vlastně v týhle zpÝčený době asi nejvíc potřeba. 80% Tak pojď mrdat. Tak jo ()