Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

Othello odpad!

Film poslepovaný z hesel, odkazů, narážek a reflexí, tedy film, který v zásadě neexistuje, protože v něm není nic původního. Žádná scéna či postava zde nemá jakoukoli integritu. Mistrovství světa té nejlínější scénáristiky ve které na nás padesátiletý Landon zkouší zase to svoje 'How do you do fellow kids?" a zahraniční kritici mu to polykaj v panice, aby nebyla označeni za out of touch. Že má po vynikajícím restartu kariéry Vince Vaughn potřebu šaškovat jak Rob Schneider, mě literally dost mrzí. ()

Necrotongue

Mám pocit, že jedním z hlavních problémů tohoto filmu je absence hororu jako takového. Tvůrci se snažili svou chybu napravit tak, jak se to dnes často dělává- častým krvácením a průřezy lidskou anatomií, což na mě nefungovalo, a bavil mě tak jen Vince Vaughn a jeho dokonalé dívčí pohyby. No, a za to jsou dvě hvězdičky víc než dostatečným oceněním. ()

JASON_X

Lahůdka. U takovýchhle filmů vždycky nostalgicky zavzpomínám na moje první vyvražďovací "horrory" z jednomužně dabovaných VHSek, zhlédnuté sem tam u kámošů ze třídy, kteří měli doma video (což měl v osmdesátkách málo kdo). Podobné žánrovky se mi asi nikdy neomrzí a mám pro ně nekritickou infantilní slabost. Prvoligově oddechový děj s mnohoslibnou zápletkou (psychopatický sériový vrahoun si prohodí tělo se zakřiknutou středoškolačkou), vytříbené vraždičky (vede stereobodný dabl rozlomenou tenisovou raketou a hned za ním deepthroat s lahví vína), spousta dobrých vtípků i hlášek... zkrátka scénárista by zasloužil pochvalu před nastoupenou jednotkou. Vincek standardně dobrý (jen ta jeho převtělená líbací scéna v autě s bojfrendem mi poněkud zvedla kufr) a ostatní herci taky v pohodě, nikdo mě neiritoval. Jen bylo možná trochu nešťastné obsazení hlavní role. Tedy holčina to byla pěkná, ale... právě že až moc pěkná. Odstrkovanou, šikanovanou a nepřitažlivou holku si představuju úplně jinak, tahle vypadala, že pravidelně opíchává celý fotbalový tým a v mezičase šikanuje ostatní spolužačky. ()

Morholt

Po hromnicovém efektu si vzal Landon na paškál další z klasických motivů a nechal školní outsiderku, aby si vyměnila tělo se sériovým vrahem. Nic proti tomu, ale tady to tak úplně nedopadlo. Ǔvod byl výborný o tom žádná a když došlo na mordování a gore, bylo se na co dívat. Bohužel podobných momentů tu bylo méně, než jsem očekával a film se až příliš často omezoval na uječenou teenagerskou komedii. I herecky to na mě působilo trochu rozpačitě. Jak Vaughn, tak Newton mě docela bavili ve zlých polohách, ale pokud měli hrát klaďáky, tak on na mě byl až příliš afektovaný a ona silně nezajímavá. Průměr a to je pro mě zklamání. 50% ()

Lucasion

Po traileru jsem byl hodně natěšený. Není to zdaleka tak dobré jako trailer, přesto musím říct, že jsem se docela bavil. Landonova tvorba mi sedí a jeho Happy Death Day (2017) jsem si užil. Hádám, že se v těchto nenáročných teenagerských hororech našel. U Freaky opět nechybí sexy blondýnka, což v tomto případně není nikdo jiný než Kathryn Newton. Ano, ta super holka ze Supernatural. A hlavně tu máme Vince Vaughna, který hraje k sežrání. Příběh je hloupoučký, ale odsýpá rychle. Krví a nechutností Landon taky nešetří, až jsem se někdy mírně podivoval, co všechno mu prošlo. Freaky Friday (2003) mám rád, jeho hororová verze ušla. (50 %) ()

ScarPoul

Landonov ďalší skvostný námet prerobený do tradičného teen dojáku/slesheru/komédie. Funkčné ( až na posledných 7 minút) a aj zábavné. Vince Vaughn utekajúci po meste, škole, plese je pre mňa tou najvtipnejšou vecou za veľmi dlhú dobu. Aj napriek pútavosti a zábavnosti je to ale zmes klišé, ktorá je iná len kvôli žánru s ktorým pracuje. Na druhú stranu takýchto oddychoviek nie je veľa a Landon ich robí dobre. Byť o desať rokov mladší, bol by to jeden z mojich obľúbených filmov. ()

BoPo

Raz za čas niekto znova skúsi vkročiť do rybníka plného vymenených tiel. Ako základný nápad, pre hororovú komédiu, určite dobrá voľba. Pubina a sériový vrah si vymenia telá a zábava môže započať. Bohužiaľ sa do toho neustále mieša akési totálne tuctové, totálne nudné rodinné/stredoškolské nič. Inak dostanete kvalitne spracované a hlavne krvavé zabíjanie, a našťastie aj celkom vydarené reakcie na nové telesné schránky (močenie po stojačky, strata/zisk fyzickej zdatnosti,...). Videl som tam potenciál, ktorý však nudná a bohužiaľ miestami dosť dlhá vata zriedila na ľahko zabudnuteľnú záležitosť. ()

Lacike

Nápad, že si sériový vrah vďaka magickému bazmeku vymení telo so svojou obeťou, skrýval potenciál na skvelý film. Ale toto nie je ten prípad. Ak očakávate, že obeť kvôli tomu bude trpieť poriadnou depkou a zloduch si bude užívať a pomaly kuť veľký diabolský plán ako sme to videli v klasike Face/Off, tak sa mýlite. Na to sú ústredné postavy príliš ploché. Proste jak z klasického tupého osemdesiatkového hororu. Zloduch je mlčiaca veľká hora s maskou, ktorá zabíja len tak bezdôvodne, lebo to bolo v scenári. A po presune jeho vedomia do slabej drobnej stredoškoláčky na každého zlovestne zazerá a je nebezpečný jak nasratá čivava. Aspoň z toho občas vyplynie nejaký vtip, keď zaútočí s novým telom na chlapa a chlapík si pohadzuje bezbranné dievčatko jak bábiku. No a na druhej strane je tupá blondínka, ktorá v tele obrovského Vaughna vtipne behá jak Seagal v časoch, keď ešte vládal utekať, máva rukami jak kura a na záchode sa vytešuje, že šťať po stojačky je cool. Keď už to nefunguje ako horor, tak to mohla byť aspoň poriadna komédia, ale tých vtipov tu ja fakt málo. Najvtipnejšie sú paradoxne poriadne prehnané gore scény úmrtí. Tie som si po dlhej dobe užíval. Sú síce riadne brutálne, ale vyznením vtipné. Okrem nich som sa pousmial ešte na občasnej vtipnej narážke. Celkovo to je priemerný film asi ako všetky ostatné filmy tohto režiséra, ktorý zakaždým príde s dobrým nápadom, ale nedokáže ho poriadne rozpracovať. 5/10. ()

Astaroth12

K tomuto filmu som zo začiatku pristupoval s nedôverou, lebo vobec som si nevedel predstaviť ako sa s tým vysporiada Vince Vaughn, ktorého až tak v láske nemám, ale tu veľmi prekvapil. Hneď začiatok nadchol príchodom Jasona V. respektíve jeho veľmi podarenú napodobeninu, ktorá vraždami určite zaujala. Je to veľmi slušný a hlavne vtipný slasher, ktorý tu už dlho nebol. Je tu veľa odkazov na známe horory, ale ten na piatok 13 ma zaujal asi najviac. Herci boli slušný, ale Vince bol jednoznačne najlepší, vtipný bez čo i len jednej trápnosti, táto rola mu veru sadla. Je tu i niekoľko veľmi vtipných dialogov a hlavne i dosť vysoký bodycount, čo chválim. Len škoda, že krvavosťou, okrem asi jednej scény, tvorcovia šetrili. I ked podobných filmov je veľa, ale tak vtipných horor komédií ani nie. A tak velká spokojnosť. Silné 4*. ()

Zayl

Nástrahy ze školních lavic trochu jinak. No posuďte sami, že zápletka s výměnou těl je ve slasheru neokoukaná a vyloženě nabádá k utahování si ze žánrových klišé. O tom, jak skvěle se povedlo vmíchat komediální prvky, nás přesvědčí hned úvodní scéna, která nám naservíruje parádní krvavé mordy, přičemž se nejde nezasmát nad způsoby provedení. A když zrovna neprýští krev, tak je radost sledovat uječeného Vince Vaughna a Kathryn Newton v roli blonďatého zabijáka. Což rozhodně není málo a nebál bych se tvrdit, že jde o jeden z nejlepších slasherů poslední doby. ()

Riddick77

Evidentně nevyužitý potenciál. Scenárista Christopher Landon má skvělé nápady, ale jako režisér spíše selhává a plácá se někde kolem průměru. Jinými slovy, z nějakého důvodu se to bojí rozbalit. A je to škoda, protože premisa baví (a je funkční), vývoj postav se na papíře docela povedl, Vince Vaughn si roli užívá a ďábelská Kathryn Newton nezaostává. 6/10! ()

Trevor

Priemerný horor pre teenagerov s povinnými korektnými poznámkami o rovnoprávnosti, šikanou a homosexuálom, mládež sa musí naučiť že byť mužom je niečo menejcenné aspoň v západnom svete keďže v Afrike si ľudsko-právne organizácie netrúfnu namietať proti ženskej obriezke tak ich hnev spravodlivých decimuje už aj tak slabú produkciu Hollywoodu. A nedá mi nepoužiť jednu skvelú myšlienku z komentára iného užívateľa - že Vince hra teenagerku lepšie ako by to zvládla ktorákoľvek z nich. V poslednom období sa s hororovými komédiami roztrhlo vrece a táto bola jednou z tých priemerných. ()

BoredSeal

Vaughn je podle očekávání velmi zábavný, řada (dospělých a občas velmi gay) vtipů je povedená, překvapí velmi solidní masakry (mám toho jako divák hodně za sebou, ale tak zdařilý deep throat s flaškou vína jsem v životě neviděl). Vlastně i mládež Vaughnovi zdařile sekunduje a nápad je všeobecně dobrý (podobně jako u režisérových předchozích hororových Hromnic). O hvězdu míň dávám nakonec kvůli místy drhnoucímu spádu, kazí ho postradatelné scény typu Vaughn v převlékací kabince. ()

M.i.k.e

naprosto souhlasím s názorem MrHlada.Landon nejednou dokázal,že má dobré a neokoukané nápady,ale jakmile přijde na jejich realizaci,nedokáže vyždímat jejich potenciál.Byl to problém obou dílů Happy Death Day a je to problém i Freaky.Nápad je fajn (i když už to tu bylo),ale ten film vlastně nepřináší vůbec nic a chvílemi dokáže slušně nudit.Kathryn Newton je jako zabiják ne zrovna uvěřitelná a slušet jí to může klidně desetkrát.Vince Vaughn to v roli teenagerky trochu zachraňuje,ale je na to bohužel sám...60% ()

honajz2

Po obou dílech Všechno nejhorší (hlavně teda dvojky) celkem zklamání. Od Landona jsem fakt čekal něco víc, protože svými předchozími dvěma filmy si laťku nasadil fakt vysoko a už jsem i měl pocit, že film od filmu bude lepší a lepší. No jo, ale to byla jen statistika, ne skutečnost. Freaky má úžasný nápad, který ale bohužel ve výsledku je jen klasickou teenagerskou komedií. Sice s poměrně normálními a sympatickými postavami, dobře využitým nápadem a sem tam povedeným humorem (ale na trapné scény dojde bohužel taky), ale chybí tomu něco navíc, to kouzlo, co měly oba díly Všechno nejhorší. Takhle je to fakt jenom lehce nadprůměrná teen komedie a Landon má rozhodně na víc. Navíc tohle mě docela nudilo. 3* ()

Aljak

Horory nemám rád, ani ich nesledujem, takže neviem porovnať s inou hororovou produkciou. Tento ma zaujal vďaka Vincovi a Kathryn, a aj screeny vyzerali celkom vábivo. No a... dej kvôli tomu hororovému záberu bol fakt trápny a stále mi zostáva záhadou, ako niekoho môžu horory baviť. Ale odhliadnuc od toho, tie niektoré hlášky boli fakt vydarené a dalo sa na tom v podstate aj zasmiať. Ale tým najlepším z celého filmu bola aj tak Millie posadnutá Butcherom, vtedy Kathryn Newton s tými vlasmi v cope vyzerala fakt super :) ()

bourec

Tak nápad k filmu je výbornej, stejně jako úvodních patnáct minut. Bohužel s výměnou odejde z filmu jakýkoliv pocit napětí, a z filmu se stane čistokrevná komedie s vražednejma sklonama. Jo, jsou tam dobrý momenty, ale Kathy se tváří zpočátku jako mimozemšťan, a Vince, ač si tu svou roli užívá, příliš mu to nejde. Film ne špatnej, ale je to jen průměr. 50%. ()

C0r0ner

Vince Vaughn skvělý a k tomu solidní killy, jinak je to takové normální, nijak překvapivé a strhující, a z pohledu logiky (vrahovo zmrtvýchvstání v sanitce po rozstřílení od policajtů) místy až trapné. Ale uteklo to a člověk se nenudí, takže takový klasický průměr. 60% ()

Juto

Ako nápad spojiť filmy ,,Piatok trinásteho" a ,,Strelený piatok" je zaujímavý. Stálo sa však, že režisér Christopher Landon to s realizáciou nezvládol. Ako sa mu to podarilo jeho predchádzajúcom filme ,,Všetko najlepšie". Tento film bol na môj vkus trochu príliš tínedžerský, ale malo to svoje momenty. 5/10 ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)