Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

*CARNIFEX*

Až na “P.A.: The Marked Ones” sa Christopher Landon podieľal na viacerých, vydarených, odľahčených, hororových počinoch rôzneho druhu. Jeho všestrannosť a schopnosť zaujať, si už získala širšie publikum, a tak očakávaná novinka “Freaky”, vlastne len splnila to, v čo fanúšik horor žánru dúfal. Zábavu, jednoduchú story za euro € - no najmä gore a celkom nápaditú škálu mordovačiek. Ako čo viac treba, keď sa Vám nechce nad ničím premýšľať? ()

D.Moore

Skvělý nápad a zábava od začátku až do konce. Tedy do toho prvního konce, protože ten druhý, zbytečně natažený, se opravdu konat nemusel. Vince Vaughn a Kathryn Newton jsou v obou rolích perfektní, moc se mi líbil scénář, který ta všemožná hororová klišé zároveň shazoval a využíval. Je to sympatické, krvavé, barevné, sexy a vtipné. Někdy prostě víc nepotřebuju. ()

Davies182

BEAVERS FOREVER! Notykráso. Nejvtipnější film minimálně za celou pandemii, od proměny sem se řehtal v podstatě furt, až do konce. Většinou teda spíš vydatně pyskuju nad sebepatrnějším spojením komedie a hororu, v případě tohohle seeexy 😍 slasheru to ale všecko funguje znamenitě. Ultimátní bžunda a supr čupr napínák! Vince Vaughn je rozkošnej, bitches!! ()

Xmilden

Nevím kdo je Christopher Landon zač, ale jeho filmy se začínají podobat jako vejce vejci. Evidentně své filmy točí pro současnou mládež. Hodně tlačí dopředu problematiku LGBT. Vince Vaughn se zde neskutečně vyblbnul a musím uznat že v jeho kariéře dochází k velké otočce a herecky zraje jako víno. Freaky je nenáročná blbinka jako stvořená pro páteční rodinný hororový večer s 10 letými puberťáky. 55% ()

darkrobyk

Láhev v hrdle? Ubití záchodovým prkénkem? Tenisová raketa v hlavě? Už rudé logo Universalu naznačilo, že na krev dojde. Slasher ze studentského prostředí okatě pomrkávající po Pátku 13. a dalších podobných snímcích nepřináší sice do žánru nic nového, ale jako oddechová zábava funguje. A vůbec tu nejde o to, že Newtonová zde není žádná kočka, jde totiž o to, že při scéně s kotoučovou pilou kamera neuhne. Hledat u podobných filmů intelektuální povyražení může jen blázen, jelikož od toho jsou tu zcela jiné snímky. Napětí, spád, trochu tajemna a zmasakrovaných obětí dostatek. A byť nejde o žádnou řachandu, pár vtipných scének se rozhodně najde. Náročný divák nechť se ale vyhne obloukem a pustí si raději třeba... Bergmana. „Ty jsi černá, já jsem gay, je po nás!" ()

filmfanouch

Scenárista a režisér Christopher Landon je znám především díky dvojici filmů Všechno nejhorší. Landon se u těchto filmů projevil jako člověk, který celkem obstojně zvládá kombinovat hororové a komediální prvky, dokáže si z jistých žánrových klišé celkem slušně utahovat, má v rukávu plno zajímavých nápadů a celkem si u toho umí i ohlídat vizuál. Jeho dvojice filmů Všechno nejhorší ale strádá v tom, že Landonovi u jeho filmů většinou chybí kreativnější a efektivnější uchopení, větší prodání veškeré té série bezpochyby zajímavých nápadů a přece jenom byla dvojice filmů Všechno nejhorší pořád tak trochu slušná zábava, která ale velmi snadno mohla zapadnout. Landon ale u studia Blumhouse dostal možnost prosadit svůj nový horor, který opět napsal (společně s Michaelem Kennedym), zrežíroval a do hlavní role získal Vince Vaughna, který už několikrát dokázal, že je schopný se herecky neskutečně vyřádit (tu šanci dostal například v 2. sérii Temného případu, Hacksaw Ridge nebo dvojici filmů Craiga S. Zahlera Blok 99/Na špatné straně). Do druhé hlavní role poté byla zvolena Kathryn Newton, sympaťačka, která ale na pořádný průlom ještě pořád čeká a celkově trailery slibovali, že se opět půjde na klasické hororová/slasherová klišé tak trochu jinak a Vince Vaughn a Kathryn Newton dostanou pravděpodobně možnost se neskutečně herecky vyřádit. A ve finále je to i výrazně zábavnější film než dvojice filmů Happy Death Day. Freaky AKA Slečna bestie je fenomenální zábava, která bravurně kombinuje prvky hororu a komedie a dokazuje, že tyhle dva protichůdné žánry jde nadále velmi hravě a inovativně kombinovat. Teprve až zde Landon skutečně dokazuje, že má skutečně talent tyhle dva protichůdné elementy zkombinovat a pojit velmi zábavné scény k popukání s povedenou hororovou atmosférou a též gorovými momenty. Celkově tak následně působí dvojice filmů Všechno nejhorší jako nedotažený rozjezd Landonovy kreativity, protože právě Freaky v následném kontrastu jako maturant zábavných horor filmů. Pořád se sice dá polemizovat nad tím, zda by z toho přece jen někdo nevymlátil víc a zda furt některé ty nápady nejedou tak trochu na půl plynu. Jenomže právě u Freaky k té vyloženě dokonalosti zase tak moc nechybí. Postavy jsou bravurně napsané, vizuál je celkem vymazlený (především osvícení) a především skutečně máte pocit, že koukáte na něco, co klidně může za pár let být nová slasher klasika. I přes to, že si pořád především z klasických slasherů tak trochu utahuje. Úvodní scéna, která funguje jako expozice toho jak moc velký magor Řezník je jednou z nejpůsobivějších, které byste v žánru slasheru hledali a přitom pořád se dá zasmát nad tím, jakými nástroji vlastně zabiják zabíjí. Dojde na sklenici vína nebo tenisovou pálku, teče u toho spoustu krve a Vince Vaughn toho magora prostě zvládne podat skvěle. Především je ale tenhle film taková ukázka toho, že tenhle film bude skutečně brutální a přitom pořád zábavný. Velmi výrazně Slečna bestie občas pracuje s vyloženým černým humorem a následně tak záleží jenom na přístupu diváka k téhle zábavné šílenosti. Jestli ale kouzlu tohohle snímku propadnete, máte velmi slušnou šanci si ho fakt užít. Vince Vaughn a Kathryn Newton jsou jednoduše parádní a Vaughn si ve finále nejen velmi solidně střihne totálního psychopatického řezníka...... ale neskutečně si užívá pózu náctileté dívky. Vaughn vyloženě hraje náctiletou dívku, kdy je v menší přehrávanosti v téhle roli jeho síla a především platí, že jeho snaha o ztvárnění náctileté dívky je těžištěm neskutečně humorných a zábavných momentů. Newton si poté vyloženě dává psychopatickou slečnu a kontrast mezi dvojici Vaughn/Newton je jednoduše úžasný. Ten film hodně těží z totální castingové trefy ohledně dvou hlavních úloh a těžko byste vlastně do těch rolí hledali kohokoliv jiného. Ten film má zároveň překvapivě velmi dobře napsané vedlejší postavy. Například kamarádi hlavní hrdinky, její matka, její sestra nebo její crush jsou dobře napsané postavy, nejsou vyloženým chodícím klišé a role jim skutečně sednou. Především ale ty role mají nějaké opodstatnění, svojí úlohu a neplatí tak například fakt, že dva nejlepší kamarádi hlavní hrdinky musí být gay a černoška. V tomhle případě tu poté jsou jisté vtipy, které pramení z faktu, že je jedna z ústředních postav gay, tyhle fóry ale vyloženými urážkami vůči LGBT rozhodně nesmrdí a zastánci rovnoprávnosti práv tak můžou být ohledně Slečny bestie rozhodně v klidu. Je to skutečně brutální, umře překvapivě dost velký počet lidí a to velmi odpudivým způsobem. Přesto všechno ale veškeré ty brutální vraždy mají nápaditost, nevypadají jak z béčkových pokračování Noční můry v Elm Street nebo Pátku třináctého a především jim pořád nechybí jedna zásadní věc- Nadhled! Celou dobu jsem se skutečně nezbavil pocitu, že z toho šlo vytěžit přece jen ještě trochu víc, Vaughn a Newton mohli dostat větší příležitost pro větší herecký koncert a že samotná myšlenka přece jen kdovíjak dokonale zpracovaná nebyla. Ale přesto jsem si ten film užil, miloval jsem jeho velmi uvolněnou atmosféru, vlastně jsem si ho fakt strašně užil a především jsem fakt neskutečně umíral z hereckého výkonu Vince Vaughna. Ten film je prostě a jednoduše solidní zábava. Je to málo? V tomhle případě vyloženě ne, především i proto, že jde o jeden z nejlepších projektů studia Blumhouse. Nepůjde o film, který se zapíše do análu hororového žánru, v rámci slasherů je ale neskutečně unikátní a vyloženě je velmi snadné přijít jeho specifickému kouzlu na chuť. Nemusí to platit pro každého a někdo dost možná veškerou tu kreativitu, nádech a roztomilého Vaughna neocení. Ale já do téhle kategorie prostě nepatřím a budu doufat, že nebudu v těžké menšině...... () (menej) (viac)

JohnnyD

9/10 Absolútna paráda. Fantastické oddychové béčko s nadupaným castingom (Vince Vaughn bol výborný castingový ťah, ale skvelí sú aj mladí herci na čele s Kathryn Newton), chytrým scenárom s množstvom humoru a nadupanou réžiou. Christopher Landon a Jason Blum po Happy Death Day ukazujú, ako skvelo dokážu pracovať s hibernujúcim žánrom slasher. Dúfam, že dôjde na cross-over Happy Death Day a Freaky! ()

HAL

Originální zápletka se dala vytěžit o hodně víc, ale díky evidentně extrémně si to užívajícím hercům Freaky baví dost. I když Vaughn ve svém přehrávání hraje mnohem větší slepici než ve svém původním těle byla Kathryn Newton (která je pak jako psychotický vrah v kožené bundě extrémně mrdatelná, takže dobrý). 7/10 ()

pornogrind

Celkem otřepanej komediální námět okořeněnej o hororovou linku. Komediální stránka filmu na mě moc nefungovala. Co se týče té hororové tak některý vraždy byly celkem vydařený. Ke konci už jsem se ale vyloženě nudil. ()

kingik

"Hororově "ulítlá" výměna těl, jejímiž hlavními aktéry jsou Vince Vaughn a Kathryn Newton. Šikanovaná divka si prohodí tělo s obávaným zabijákem. A celou patálii způsobí jedna prastará mystická dýka. Christopher Landon se toho nebál a poměrně provařený námět povýšil na brutálně zábavný mazanec, který v jistém ohledu je odnoží komedie "Žába k zulíbání", co řešila obdobné téma s Robem Schneiderem a Rachel McAdams. Landon přemluvil Vaughna, aby svoji filmografii rozšířil o "růžovou" kreaci, kdy v jeho urostlém těle dlí vědomí útlé slečny. Jeho gesta, pohyby a vyjadřování mají homosexuální ráz. Oproti tomu Newton, která není až tak prvoplánovou kráskou, operuje s vědomím nemilosrdného zabijáka, co na potkání zabíjí na všechny způsoby. Pochopitelně se to celé jejich počínání neobejde bez vtipných scén a replik, které mají silný náběh do parodie. Zvláštním bonusem je příval gore, vraždy jsou poměrně detailně vyvedené, kamera uhýbá jen vzácně. Landon si ani tentokrát nedal pokoj a více než horor stvořil jakousi zábavnou variaci na téma výměna těl. To je prvek, který už aplikoval ve svém dvoudilném příspěvku "Všechno nejhorší". A rád se k němu neustále vrací. Docílil toho, že i elegantně ohraný námět může působit svěže. Natočené je to v neutuchajícím tempu coby zábavná a krvavá jízda plná vtipných narážek na samé hraně parodie. 10/10 ()

InJo

Nápad skvělý, zpracování jen lehoulince nadprůměrné. Vince Vaughn hrající nesmělou puberťačku ale za vidění stojí. 60 % ()

Kudly4

Christopher Landon a jeho zatím nejkrvavější zápis. Normálně jsem si myslel, že se divám na nový Halloween či Pátek třináctého - ten úvod byl naprosto fantastický a parádně brutální. Jako, nemám moc v oblibě teenagerské, hororové komedie, ale tohle bylo fakt super. Casting v pohodě, bylo to vtipný, napínavý, ale hlavně to GORE ! (díky bohu za to, jinak by to byla opět klasická píčovinka pro děti). Těch krvavých scén je tu tolik, že nebudu vypisovat ani, která byla nejlepší, ale cirkulárka samozřejmě zůstane v paměti. Bavil jsem se, po delší době zábavný, brutální Slasher a já doufám, že si to užiju ještě jednou v kině, protože na tohle se určitě vyplatí jít. (505. hodnocení, Full HD) ()

silentname

"Freaky" je celkom slušná dávka dobrej krvavej zábavy, ktorú stojí za to vidieť. Mám pocit, že Christopher Landon sa celkom určite stáva jedným z mojich obľúbených filmových režisérov. To ale neznamená, že všetko bolo zvládnuté. Už len minimálne skutočnosť, že na škole sa udejú 2 vraždy, ktoré očividne asi všetci prehliadnu a ich telá sa nikdy nenájdu. Napriek tomu, že museli byť nejakým spôsobom na očiach. Takéto nevyriešené detaily pre mňa film trošku posúvajú do negatívnejšej roviny. Okrem toho je tu aj niekoľko síce zaujímavých scénok, ktoré ale reálne film nikam výraznejšie moc neposúvajú. Ako napríklad dialóg Millienej mamy a Vinca Vaughna cez dvierka skúšobnej kabínky. Ale okey. Čo na filme funguje a prečo ma bavil? V prvom rade Vince Vaughn je vynikajúci. A keď má hrať tínedžerku Millie tak je vysoko vtipný. Je vidno, že si tú zábavu užíva a pôsobí to pritom úplne prirodzene a vtipne. Kathryn Newton je tiež veľmi dobrá. A či je utiahnutý šikanovaný outsider alebo chladnokrvný vrah, funguje dobre. Je fajn vidieť aj, že keď sa vrah dostane do tela Millie, nie je všetko tak ako bol zvyknutý. V momentoch, kedy potrebuje disponovať silou situácie nezvláda úplne ideálne. Ale vie improvizovať. Postavy, ktoré tu zomrú ľutovať podľa mňa nebudete. Väčšinou to boli pekní hajzli. A ten učiteľ ako začal "Millie" dokopávať... tam si myslím, že bola skrytá nenávisť z jeho strany. Ostatné postavy sú trošku tradiční hrdinovia tohto typu filmov (ako kamaráti a rodina), ale dávajú tomu potrebnú dávku energie, humoru ale aj toho dôležitého priateľstva. Myslím, že film mal na to, aby bol vynikajúci, ale s výsledkom som spokojný. Už najmä z titulu, že vraždy sú prevedené celkom slušne graficky. Uznávam. Uvidíme s čím príde Christopher Landon nabudúce. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Námet podľa mňa vynikajúci, hoci filmy so zámenami tela sme tu mali už habadej, ale v tomto štýle ma to nalákalo. Vince Vaughn podal mega výkon, ale ani slečna Newtonová a všetci okolo nej za nim nezaostávali. Hlavne je to dosť často vtipné. Mladému divákovi sa to bude určite páčiť, je to taký ideálny film do kina. Výborný casting + humor = zážitok, ktorý chcem dostať. A s jedným zahraničným názorom sa stopercentne stotožňujem: „Vince Vaughn hrá teenagerku lepšie než väčšina teenagerských herečiek.“ ()

Chrustyn

Zajímavý nápad, nezajímavé zpracování. Stejně jako předchozí Landonovi snímky, Všechno nejhorší i Slečna bestie má zajímavý nápad, ale nedokáže s ním absolutně pracovat. I když má snaživého Vaughna, který se očividně bavil a pár slušných krvavých scén, jako celek film nedokáže diváka držet v pozornosti, po celou dobu. ()

korbitch22

Ten Landon je ale kluk valibuk. Když už má po ruce naprosto výtečný scénář (Happy Death Day) nedotáhne film k dokonalosti pořádným krvavým ratingem a všechno kazí nudmými bodycounty a když se mu konečně otevře prostor pro naprosto ujeté a výtečně natočené vraždy, udělá to ve filmu který nemá moc dobrý scénář a ničím zajímavým nestrhne (právě Freaky) Vince Vaughn si svého zabijáka uživá a ještě víc perlí coby školačka (Rob Schneider našel zdatného následovníka) a Kathryn Newton je kurevsky píchatelná, ale dva dobré herecké výkony a spousta perfektních vražd (cirkulárka rulezzz) tentokrát na nějaký větší hit nestačí. Ztrácí to tempo a Landonovi se nějak dobře nedaří podat jeho proslulou nadsázku a satiru to i přes parádní odkazy na všechna možná slasherová klišé (návrat vraha, melodie z Pátku 13.). Zatímco Happy Death Day si rád zopakuju oba díly, hlavně těsně před projekcí trojky, tak Freaky viděno, zaznamenáno, občas sem se nahlas zasmál, užil si super vraždy a po dospání komentáře do týdne nebudu vědět, že jsem to viěl.60%. ()

TheEvilTwin

Freaky - film, který se zdál jako průměrné béčko, mě nakonec neskutečně dostal a boduje snad ve všech rovinách. Vrah zabije mladou holku starou rituální dýkou a magicky si navzájem vymění těla, přičemž mají 24 hodin na to vrátit se pomocí stejné dýky zpět, jinak už nikdy nebudou moct do svého těla. Nápad, který trochu připomíná Žábu k zulíbání (2002), zabrušuje do absurdně komických scén a celkově je to ujetina, ale i tak si zachovává kvalitní gore a slasher styl, vraždami nešetří a hodně z nich je i povedeně nápaditých (cirkulárka, motorovka, háky, flaška vína...). Vince Vaughn je pro mě už na pohled příjemný sympaťák ze staré Vybíjené a své role, kdy hrál duši teenagerky v těle vraha, se zhostil excelentně - jeho mimika, pohyby, hysterické pobíhání a ječení bylo zábavné a očumování svého "nového" penisu na záchodě ještě víc. Celkově je to už od začátku přesně ten "feel good movie", který diváka hned vtáhne, nenutí ho koukat na hodinky a nestíhá nudit. Christopher Landon trefil jackpot, po Paranormal Activity nebo Happy deaths day přichází s něčím novým a kdyby zbytečně nepřidával posledních klišovitých, zbytečných 10 minut, šel bych možná i do plné pětky. Film snad univerzálně pro každého a jsem si jistý, že nikdo z něj nebude zklamaný. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)