Alexander Veľký

• Česko Alexander Veliký (viac)

V čase svojej smrti v roku 323 pred Kristom bol Alexander Veľký najväčším dobyvateľom vtedajšej doby - patrilo mu viac ako 3,2 milióna štvorcových kilometrov územia, čo predstavovalo temer 90 % plochy vtedy známeho sveta... Po smrti svojho otca, macedónskeho kráľa Philipa (Val Kilmer), ide ctižiadostivý a hrdý Alexander (Colin Farrell) tvrdo za svojím snom – chce dobyť všetky známe krajiny a kráľovstvá Východu. Po dobytí Egypta sa mu podarí rozprášiť i dovtedy za neporaziteľné považované perzské vojsko - a tiež dobyť legendárny Babylon. Krátko nato sa prebojuje cez nebezpečný Afganistan až do Indie, sprevádzaný obrovským vojskom a svojimi nie vždy lojálnymi spolubojovníkmi... (TV Markíza)

Paity

Teplý Alexandr Veliký a k tomu ještě Colin Farrell v hlavní roli. Co z toho asi může vzniknout. Jen paskvil. A to se také stalo. Velkofilm, který bude zapomenutý, nebo možná už je a to je jedině dobře. ()

kukuuuc10

Pro mě tato kategorie filmů představuje vždy veliké potěšení a táhnutí Alexandra, jeho nenasytnost a vůle jít až na kraj světa, jeho proslovy s propojením symfonického soundtracku, to je prostě paráda! ()

Drc

Alexander je poměrně zajímavý a překvapivý film. Narozdíl od mnoha podobných historicko-válečných velkofilmů se nepouští do klasického schématu vyprávění příběhu prostřednictvím velkých bitev a nejlépe nějaké té romance navíc. Jediné 2 bitvy, které ve filmu uvidíte, jsou poměrně zmatené (což asi odpovídá realitě, ale pro oko divákovo nic příjemného) a nijak neoslní. Místo toho je film skutečně vyprávěním o jednom člověku, jeho pohnutkách, myšlenkách, chybách, snech, vztazích s ostatními charaktery a v pokročilejší fázi i o jeho vnitřních démonech. Tento odklon od zaběhaného zvyku určitě dělá film zvláštní, ale zároveň taky mnohem náročnější a místy i zdlouhavější. Velice mě potěšily výkony herců, zejména A.Jolie (konečně jsem ji viděl v nějakém pořádném filmu a roli) a V.Kilmer. C.Farrell působí v první polovině dost nepřesvědčivě a nevýrazně (pro srovnání s Melem Gibsonem v Braveheart a jeho proslov před bitvou), v druhé půlce si to ale dokáže vynahradit. Každopádně film rozhodně stojí za zhlédnutí, má zvláštní kouzlo, ale těžko se k němu budete vracet. 4* je možná trošku moc, ale budiž. ()

Anderas

Pro mne tedy neskutečné překvapení. Přesně takto si představuji historický velkofilm o člověku, který změnil dějiny. Jistě, úchvatné bitvy, scenérie apod ....to ale stačit nemůže. Tady Stone vykročil pravou nohou a natočil excelentní film o nemocné duši Velkého člověka, kterého nedovedl pochopit vůbec nikdo. A když říkám nikdo tak tím myslím i zástupy diváků, kteří - v lepším případě až po skončení filmu - znechuceně zahodili krabici s popcornem a vydali se za lepšími zítřky. ()

Sairina

Čekala jsem životopisný film nabitý efekty ale místo toho to byl hollywoodský biják, který se zabýval jen oidipovským komplexem k Angelině Jolie a homosexuálním vztahem se všema chlapama v okolí. Musím přiznat, že hodně mě zklamal tento tří hodinový doják, ze kterého se dalo vitěžit tolik krásných bitevních scén a né jen dvě :( a nejvíc mě mrzí, že ve filmu neukázali, jak tělo mrtvého Alexandra převáželi v medu. ()

Ezekiel1

Pro někoho, kdo studuje historii jako jsem já musí být Alexander naprosto úchvatným dílem!Můžu ve filmu hledat nedostatky jako je samozřejmě fakt, že se Farrell aspoň podle mě do hlavní role vůbec nehodí, nebo snad některá silná slova vyslovena velkými muži, kteří táhnou do bitev. Délka filmu mi ani trochu nevadila. Vizuálně skvěle propracované i ten orel, který Alexandra doprovázel měl něco do sebe i tento fakt mě přiměl jít s hodnocením nahoru. ()

Haymar

Stonea mám rád... stejně tak i Angelinu a Hopkinse... mám rád historické filmy, také válečné (ideálně kombinaci obojího)... Nemám rád Farrella, nemám rád Kilmera... a už vůbec nemám rád mnohahodinová psychologická dramata ani nezáživné sondy do hlubin (študákovi) něčí duše, které v podstatě vůbec nic neřeší, jen nudí... proto ani nemůžu dát vysoké hodnocení - pro mě to byla prostě jen ukrutně dlouhá nuda a utrpení - nic víc, nic míň ()

mirkaaa

Velkofilm s výbornými herci, především Colinem Farrellem. Film ale není jen o bitvách, pojednává spíše o Alexandru samotném. Je to psychologický snímek o muži, který šel za svými sny. Celý film navíc podtrhuje nádherná hudba Vangelise. Jediné, co bych vytkla, byla stopáž. Je to dost natahovaný, hlavně ke konci. ()

Cassandra

Velice se táhnoucí dílo a Colin Farrell byl castingový přehmat. Zato Angelina je tu dobrá a i dobře vypadá (tuto celkem zajímavou herečku já nějak nedokážu považovat za sexsymbol, holt když je žena podobná na otce, který nevypadá zrovna jako Elvis Presley nebo aspoň Henry Fonda, málokdy to dopadne dobře - zatím má ještě štěstí, ale za pár let bude dost možná od Voighta téměř k nerozeznání - podobně to funguje třeba i u Kinské. Snad jen třeba Liv Tyler nebo Bryce Dallas Howard měly kliku a vyextrahovaly ze svého nonelvisovských otců ty správné geny. No nic, to byla jen úvaha. Nejlepší je zkrátka nebýt podobný na nikoho, test DNA zdarma není dostatečnou odměnou za to, že musíte chodit po světě s cizím ksichtem. ()

Prochy38

Srdeční záležitost. A to nemusím být teplej. To je opravdu jediná nepříjemná část filmu. Nikomu neberu, že to tak třeba nebylo, ale to neznamená, že nás tím musí z těch 170 minut nejmíň půlku krmit. Jinak paráda. Úžasný historický velkofilm. C. Farrell jako Alexander nemá chybu. Vangelis a jejich soundtrack je dokonalý. Kostýmy i celková výprava skvělá. Scéna jeden na jednoho kůň x slon, to je hodně luxusní! Herecké obsazení je skvělé a akorát mě mrzí tak slabé hodnocení zde. Podle mě hodně nedoceněný film! ()

Xavi6

Naprosto úžasný film, který se dá celý 3 hodiny v pohodě dodívat, parádní Colin Farrell, parádní období, atmosféra je zde fantastická, vždycky se rád podívám na Alexandra. ()

Lefty86

Historický , výpravný velkofilm o jednom z největších dobyvatelů všech dob . jeho matku zde hrála Angelina Jolie která je ve skutečnosti jen asi o 2 roky starší než Farrel představitel Alexandra velikého . mohli to natočit lépe ()

bloodcountes

Mám tenhle film moc ráda, viděla jsem ho už párkrát a vždycky potěší. Moc nerozumím tomu nízkému hodnocení tady. Možná mi někdo do pošty pošeptá jiný skvělejší film o Alexandru Velikém ?:)) Mě se to líbilo - herci, hudba, kamera, výprava... všechno. Collin se toho mega sousta zhostil výborně, nemůžu si stěžovat. Třešnička na dortu je příběhová linie Alexandrových mužských lásek a otázky kolem jeho sexuality. Podařený film. ()

Paldiny

Najpoctivejší historický film. Už Kinoverzia prišla s kusiskom odvahy, keď predstavila život najväčšieho dobyvateľa čoby drámu zameriavajúcu sa skôr na jeho vnútorný boj, než ten čo zvádzal na vojnovom poli. Tento zostrih priniesol veľa zaujímavého, tiež kontroverzného najmä čo sa vzťahov týka, ale aj zopár neopodstatnených rozhodnutí. Mohlo sa tak zdať, že aj pri trojhodinovej minutáži isté spojitosti či prepojenia chýbali. S týmto neduhom sa veľmi efektívne vysporiadal o 40 minút dlhší Final Cut, ktorý nielenže lepšie zapojil scény z minulosti do diania v prítomnosti, ale tiež využil dôležité pojítka, kde aj úlohy rozprávača alebo Alexandrovej matky nie sú iba do počtu ako pôsobili v kinoverzii. Výrazne krvavejšie a dlhšie sú tiež masové bitky, navyše majú pre film lepšie načasovanie, pričom na prvú nečakáme ani polhodinu. Alexandra Veľkého hodnotím ako vrcholné dielo novo vzkriesenej historickej tematiky akú odštartoval Gladiátor a paradoxne zavrhol sám Alexander. Slovami Olivera Stone na divácky nezáujem “Nerozumiete kvalite“ :) ()

system

Je to dlouhe, je to strasne dlouhe a v neposledni rade je to hodne dlouhe. Je to tak dlouhe, ze i kdyby to bylo o polovinu kratsi, tak je to porad furt dost dlouhe. ()

Macik

Ani jsem se na to nedodíval...Stačilo mi to do půlky a dobrý..Jedno z největších zklamání letošního roku...A přitom takovejch peněz a h*vno z toho..:-( ()

M.I.K.E.

Kdyby nám tento film v hodině dějepisu pustil nějaký profesor, tak by to bylo na 5 hvězdiček a možná i více. Po stránce dějepisné nemám co vytknout, ale po stránce zábavy v třech hodinách pátečího odpoledne toho musím bohužel vytknout spoustu. Ani nevím co sem od tohoto filmu čekal, ale aspoň něco na úrovní Tróji. Bitevní scény a záběry jsou dobré,ale zbytek? bájná nuda nuda a zase ta nuda, ani skvělá Angelina Jolie to vše nezachrání. 2 hvězdičky za výpravu a Angelinu ()

lukasd

Snímek to není špatný a některé scény jsou opravdu působivé. Nemůžu se ,ale zbavit dojmu, že kdyby byl film o hodinu kratší, tak by to nikomu neublížilo. Zvláště začátek totiž považuji za hodně zdlouhavý a polovina dialogů je nepodstatná a dala by se vynechat. ()

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

19.05.2022

Svět filmu a hudby opustila další fenomenální osobnost, jejíž výraznou a zvukově podmanivou tvorbu zná snad každý filmový divák. Ve věku devětasedmdesáti let totiž zemřel legendární řecký hudební… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (viac)

Anthony Hopkins a Transformers 5

Anthony Hopkins a Transformers 5

04.06.2016

Sir Anthony Hopkins si v blockbusterech zrovna nelibuje. Nikdo se sice nedivil tomu, když ho Oliver Stone ukecal do Alexandera Velikého a Kenneth Branagh do Thora, kdyby vám ale někdo řekl, že bude… (viac)