Xspy

Komedie a drama z rodu nejčernějších . Di Caprio ve své nejcivilnější roli a Meryl Streep v roli ultimátní prezidentky s kšiltovkou na hlavě .Absurdní eskapáda o tom , jak by dnes klidně mohl vypadat konec světa. V době , kdy všichni slepě nasloucháme sebevětším nesmyslům v médiích  , ale sobě navzájem nevěříme   ... ()

Prestiger

Žijeme vo svete v ktorom politici musia skrášľovať realitu len aby im nepadali percentá, veď technickí magnáti nás aj tak ochránia so svojimi technológiami. Médiám ide o sledovanosť a ľudia nechcú uveriť pravde len keď je už neskoro. Smutný obraz nášho moderného sveta o tom akí sme my ľudia. Najlepšia spoločenská kritika za poslednú dobu. ()

Flashheart

Většinu času mě ten film štval, takže ačkoliv vlastně mu nakonec fakt fandím vzhledem ke své myšlence a konceptu, tak jsem si to vůbec neužil, povětšinou; nejvíc mi asi vadilo přehrávání záporáku a to už ve scénáři, hrozně přehnaný to je; mile překvapila hudba ()

Pes

Každý jeden z nás sa tu môže nájsť. Miesto toho aby sme sa smiali - haha to sú ale idioti, sa zamyslime... Nie sme predsa rovnakí ako väčšina ľudí vo filme? Na svete sa deje xy udalostí ktoré si môžeme vykresliť ako dopadajúcu kométu... Nie, my budeme skláňať hlavy ako smrdlavý nevoľníci v roku 1500 keď ich za neposlušnosť páni bičovali. Tak sa kurva zamyslime každý jeden z nás, kde robíme chybu. Aby sa jedného dňa Don't Look Up nestal predpoveďou. A teraz k filmu. Herecké obsadenie, ktoré je 50% úspechu. Vtipy ušité na dnešnú dobu. Ja si tento film užívam, cítim sa pri ňom dobre. ()

Alvin

Po většinu času vtipná sci-fi z nedaleké budoucnosti, která je ale až nepříjemně pravdivá ve vykreslení bezskrupulózní politiků, megalomanských miliardářů a nakonec i toho zbytku stáda, které si první dvě skupiny vodí jako loutky podle potřeby. ()

peto.smeto

Perfektná a zábavná satira moderného sveta, kde je síce smrtiaci vírus nahradený asteroidom obrovských rozmerov, ktorého dopad na Zem bude znamenať koniec existencie ľudstva na planéte, ale prístup ľudí oblbnutých informáciami na internete, médií, korporácií a vypatlaných politikov je priam zrkadlový oproti dnešnému smutnému reálu, dokonca som sa pristihol pri tom, že by som niektorých účinkujúcich jedincov kvôli ich nepochopiteľnému prístupu najradšej prefackal a nakopal do zadkov, a to sa mi pri pozeraní nejakého filmu už dlho nestalo. Ak sa dokážete počas celej jeho dvojhodinovej dĺžky nedívať do mobilov a nemať nutkanie komentovať každú blbosť, ktorú nájdete na Facebooku, Instagrame a TikToku, užijete si oduševnené výkony hercov, možno sa aj celkom tuho zamyslíte nad dnešnou dobou, a budete sa pre istotu radšej často pozerať smerom hore k oblohe, lebo možné je všetko, len to niekedy naozaj treba prijať ako fakt. ()

Jenda1cz

Satira pro lidi, kteří satiru běžně nesledují. Nechápejte mě špatně, ne že bych četl Parlamentní listy, posílal Vrabelovi peníze na exekuce a proklínal Havla. Jen na tuhle Netflixovou mainstreamovou satiru připadá deset lepších nezávislých satir. Témata se neprobírají do hloubky a celý film se nás jen snaží šokovat sledem mikro-scének jdoucích po povrchu. Není to ani vtipné, ani náležitě rozebrané, jen neprávem cynické. Stopáž by mohla být kratší. ()

robbez

Mimořádně vtipné, ale také naprosto trefně vystihující úlohu politiky, médií a sociálních sítí v současné společnosti. ()

dinzbir

Vzpomínáte na hlášku z filmu V jako Vendetta "Umělci lží odhalují pravdu, ale politici lží pravdu zastírají." ? Mno, tak tento film je přesně o tomto - Jebeme na vás, ale seč se snažíme vám nakecat, že ne. ()

Gamine

S ironií a vtipem podaná tragédie (nejen) dnešní společnosti.. konec filmu byl v kontrastu k první polovině ryze lidský a vizuálně estetický ()

Phoenixcq

První polovina je parádní, druhá o neco slabší. Asi by neškodilo ten konec trochu sestříhat a zkrátit alespoň o 10 minut. Už jsem si říkal, že se to přehoupne spíš ke třem hvězdám, ale závěrečná scéna s Bronterockem to zachránila... :-D Skvěle provedená a vtipná satira na demenci dnešní doby. :-D ()

naytsirk

Naprosto dokonalý film ve všech ohledech…Parodie na všechny katastrofické filmy a přitom znepokojující realita dnešní společnosti… ()

Thalin

Vcelku vtipné, odlehčené a komediální. Satiricky to místy opravdu udeřilo hřebíček na hlavičku a já se docela bavila. Až na pár chvil, které byly hezce  mimo a Jenn mě místy svými hysterickými výstupy nebavila. Ale jinak mi film přišel ucházející. ()

pavelpetr odpad!

Sledovali jsme to asi 45 minut a pak to museli vypnout. Usnul bych u toho. Popravdě asi budu mít jiný smysl pro humor než je potřeba mít, abych si to užil. ()

Anosompozer

Pre pána Mckayho až príliš veľké sústo. Absolútne nezvládnutá rovnováha medzi satirou komédiou a drámou. Ťažkopádna slizká vtieravá satira, v podobe starých známych ideologických praktík (fuj fuj republikáni). Komédia, pri ktorej som sa cítil trápne, neznášam ten pocit, keď sa hanbím za samotné postavy. No a dramatická časť, ktorá to mala celé držať pohromade, sa niesla v duchu "ehhhm to ako fakt na nás letí kometa? Neverím". Osobne sa prikláňam ku spoločnosti ktorá stojí v strede v tejto šialenej dobe. A preto nechápem prečo mal autor potrebu zrovna takto vykresliť náladu populácie okolo armagedonu. Plus k tomu ukrutne vražedná stopáž, v ktorej som mal chuť šmariť papuče do telky, nech sa už niekam konečne posunieme. Myslím si že po tomto filme sa už v USA nikdy prezidentom nestane žena, alebo je to minimálne programový učel. Tu niekto nenávidí ženy? Čo ma  ale neskutočne mrzí, je premrhaný potencionál ktorý film nepochybne má. Plejáda skvelých hercov, z ktorých postupom času vyprcháva akákoľvek identita, a mení sa len v reciklačný proces infantilných priblblích grimás, je priam k uzúfaniu. Áno, film má aj svoje svetlé chvíle, lenže bez hviezdného obsadenia by nebolo na čo pozerať. Ach jaj, a ako som sa na to tešil. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD