Gattolino

Důležitý film s mnoha významy, varující před přijímáním absurdního a zbytečného jako normy, před otupením z vnímání prosté krásy opravdu důležitých hodnot. před přijímáním vymožeností světa jako samozřejmostí, před nenasloucháním ostatním, před nafukováním vlastního ega, před narůstající komplexitou společnosti, a to vše zábavnou a atraktivní formou. Výzva k návratu k uvědomění si smyslu svého bytí, k prostotě a přirozenosti, k úctě a duchovnu. Vedle filmů s mocným nadčasovým dosahem jako byly třeba 2001 vesmírná odysea, Stalker, Srdce v Atlantidě, Království nebeské, Interstate 60, a jiné je to další velmi hodnotný snímek s přepychovým obsazením. A také zrcadlo dnešní covidové době s její armádou bezohledných sobeckých pitomců. ()

Drolit

Protože jsem si o filmu absolutně nic nezjišťoval, zpočátku jsem k němu přistupoval jako k hloupé katastrofické komedii, což byla velká chyba. Kometa, která zničí planetu Zemi, ve snímku slouží pouze jako prostředek k poukázání na to, jak funguje naše společnost. Je to mnohem víc sociální drama s prvky komedie. Že na nějaké současné globální problémy film poukazuje asi každému dojde, na co ale přesně tvůrci chtěli poukázat si každý musí vyložit podle sebe. Za mě je film úplně geniální. Na stole je velký problém, ale ti, co tahají za nitky, se starají pouze o zisk a ostatní problém nezajímá, jak bylo ve filmu ukázáno, radši se starají o to, jaká celebrita se s kým rozešla. Největším lákadlem je tu samozřejmě herecké obsazení. Dosadit do filmu velké jména jako je Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, vycházející hvězdu Chalameta nebo mainstream zpěvačku Arianu Grande je geniální tah. Ale musím uznat, že každý plní svou roli naprosto dokonale. Těm postavám to člověk prostě věří. Je sice pravda, že film má trochu delší stopáž a některé pasáže nebyly zas tak vtipné, ale to se dá odpustit. Veliké překvapení a palec nahoru! ()

Dakota1978

Satiricky laděný snímek o blížícím se konci světa způsobeného střetem s obrovskou kometou. Profesor a jeho studentka učiní tento objev a snaží se varovat lidstvo - okamžitě se roztáčí soukolí zájmu zkorumpovaných vrcholových politiků, nejbohatších mecenášů, vlivných médií a sociálních sítí. Mistrně zvolený casting a svižná kamera zachraňují nepříjemnou pachuť z vážného tématu. Každopádně stojí za shlédnutí a vřele doporučuji, zvláště jste-li fanoušek Lea, Jennifer a Meryl... Nesmím zapomenout na nestárnoucí Cate Blanchett. ()

Alex..

Totální slabota..označení komedie dost pokulhává, zasmál jsem se jen jednou a jinak celý film byl tak nějak celý předvídatelný. ()

fasser

Je to už nějaký ten pátek, co jsem naposledy tady okomentoval nějaký film..., a to jsem jich skoukl spořádaně. Na film jsem se fakt těšil, zvlášť na oblíbence LeaDica. Jeho poslední TOP byl snad Revenant, jelikož "Tenkrát v Hollywoodu" byl těžký odpad a do dneška nechápu to hodnocení. Ale zpět k Don´t Look Up...bylo, nebylo, začalo to celkem fajn..., po zhruba 30min jsem začal mít dost velké obavy, kam ten film spěje. Hill a Strípka mě začínali pěkně pít krev..., po hodině jsem tuhle slátaninu zastavil se slovy "to je tedy pěkná píííí...". Hodil jsem si dvacet..., následně přečetl i odpadní hodnocení a po přemáhání mysli, jsem se hecnul to dokoukat. Naštěstí druha polovina filmu se radikálně změnila, z trapné satirické parodie se začalo klubat pěkné scifko říznuté komedii. Leoš se přestal bez xanaxu třepat a Lawrenska si šla raději vrznout než aby se dokolečka koukala na zdementělou strípovou. A i když nebyl happyend a všichni se v prach obrátili, BRONTEROK to zabil úplně. Jedna * za obsazení, druhá * za poslední půlhodinu, třetí za bezhlavou paní prezidentku.  *** 60% ()

Muffin

Chytré, aktuálni a poučné. Nicméně všeobecné důvěře ve společnosti to stejně neprospěje. Možná i naopak. Americká satira je na čecha příliš přímočará, takový ten jednoduchý americký humor. Ale pobavilo a asi i trochu vyděsilo jak dnes fungujeme. ()

tsgarp

Byl jsem plný očekávání jak z traileru, tak na základě komentářů zdejších kolegů.  A musím říct, že jsem dostal, co jsem čekal. Katastrofický, ale hravý snímek, plný vtipných situací (pytel na hlavě mě opravdu pobavil...a nejen ten). Oceňuji poselství, které film přináší - šla z toho na mě až hrůza, když si jeden uvědomí, jaké je to zrcadlo a jaké hodnoty a různé naše představitele napříč světem obdivujeme až zapomínáme na zásadní hodnoty, jako je odvaha, přímost a chuť pomáhat.  Vyzvedávám herecké výkony, za mě to byl orchestr v čele s Leonardem, kterému nejen  Jenifer zdárně sekundovala, scéna s Ronem Perlmanem, mě rozhodně megapobavila. Snímku by pomohla troch kratší stopáž, díky které jsem váhal mezi 3-4, ale nakonec 4* ()

NoodlesCZ

Na závěr roku taková bombička! Neskutečně mě to bavilo. Je to herecký koncert. Satira společnosti sedí jako pr*el na hrnec  a nehraje si na rádoby oduševnělou a tisíckrát zrecyklovanou mantru vernisáží "nastavuje zrcadlo společnosti" a přitom je ve svém humoru a nadhledu chytrá. Neskutečně si mě vodily scény, kdy se střídá smích, hořký smích, znepokojení, deprese a bezmoc. Epické finále mlátí diváka koktejlem emocí, kdy tolik přesvědčivý sled událostí ilustruje sakra pravděpodobný scénář lidské blbosti. ()

benji66

A nejhorší je okamžik, kdy si člověk uvědomí, že tohle není do absurdity dovedená satira, ale čistá a krutá realita dnešního světa. V tuhle chvíli ještě lze zvolit správné řešení, ale už to dlouho trvat nebude. ()

Scott67

I když to byla chvílemi docela nuda, těch pět je za pravdivost výpovědi o tom, v jakém stavu se nyní lidstvo nachází. A docela bychom si zasloužili za svoji ignoraci skutečných hodnot podobný konec. A jak pravil klasik v docela jiném filmu, měli bychom alespoň lístky do první řady ! ()

V@lecCZ

Po doslova návalu reakci, vesměs kladných, na tento film, jsem se rozhodl, že to musím vidět. Podle doslova masáže z poslední doby, jak je film úžasný, jak nastavuje zrcadlo dnešní době, jak je pravdivý a nevím co ještě, jsem čekal hodně. Ano, vše je tak trochu pravda. Je tam vtip, je tam satira, drama, trocha sci-fi, i malinko romantiky, kde není, že... Ale že by to byl nejlepší film posledních několika let (slyšel jsem tyto názory), to opravdu ne. K zemi hleď! je dobře obsazený a natočený film. Dal by se řadit i k nadprůměru. Ale to je vše. Některé pasáže byly zdlouhavé, jiné zase až moc rychle odbyté. Některé scény jsou až moc přiřazené za vlasy, i když k "satiře" se to hodí. "Zpívající" část by ve filmu vůbec nechyběla. Ale jako celek to funguje dobře. ()

Still_I

Nevěděla jsem, jak se u filmu tvářit. Mistrovských vtipů je plný, většinu času mě ale rozčiloval. Ne, že by na něm bylo něco špatně - naopak. Chování všech potentátů je dovedené do takové absurdity, která je ale bohužel přesnou kopií toho, co se teď děje, až se mi z toho dělalo zle. Na konci jsem už jen uronila pár slz... A jen mě tak k tomu napadá: Kdo asi film financoval? Že by střelba do vlastních řad? :-) ()

Dana.Mikulda

Totální divnofilm, do této divnodoby. Tak mrazivě pravdivé, až to není k smíchu. Opět skvělé herecké obsazení. Jednou to přijít prostě musí. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD