Tim7273

Ve filmu je krásně ukázána dnešní manipulace, populismus a lži, vycítit se z toho dá i paralela s všudypřítomným a podsouvaným korofašismem. Dobrý střih a děj zase z trošku jiného úhlu, až děsivě reálného. ()

mnp.3

Film jako takový je nudný a nezáživný, ovšem jako odraz dnešní společnosti funguje naprosto perfektně. Bezděčně se mi vybavila polemika ex-prezidenta Trumpa, že by si lidi mohli píchat do žil dezinfekci... Čím dřív lidstvo vymře, tím líp. ()

Majci11

Film plný fantastických hercov, na ktorý som sa tešil od momentu, kedy som videl prvý trailer. Dojmy sú úžasné. Film funguje ako katastrofická komédia, kde humor vôbec nie je trápny, ako v dnešných filmoch žiaľ býva. Taktiež všetko, ako politika, ľudská niekedy až sprostosť a podobné iné veci, ktoré tu môžeme vidieť, film posúvajú dopredu. Leo a Jennifer sú spolu absolútne geniálny, príbeh je daný podľa mňa na celkom slušnú stopáž a záver filmu je plný emócií, do ktorých sa divák vcíti okamžite. Tento rok prvý fantastický film, ktorý som videl a snáď nie posledný. ()

ElessarSand

Tento film je povinnosťou, ktorý rozdelí ľudí na tých, čo idú po faktoch i keby to malo zmeniť ich vlastnú mienku a na... povedzme slušnejšie: oslíkov ( hííí-ááá ! :-) ). Ale kto naozaj ide po tých faktoch? Myslím si, že tento film ponúka peknú meditáciu nad prítomnosťou, nech je aká je. Režisér a scenárista filmu The Big Short ma už druhýkrát prekvapil natoľko, že tento snímok môžem dať na poličku "másterpís" filmečkov, hoc je natočený (myslím, že zámerne) natočený jednoduchšie). ()

VideneFilmy

Pokiaľ vám štýl rozprávania nesadne, väčšinou budete chcieť, aby to skončilo. Hoci má film dobré herecké obsadenie, výbornú aktuálnu myšlienku a s výnimkou scény na inej planéte stojí posledných 10 minút za to, zvyšných 130 je zbytočne natiahnutých, často silene vtipných a plných nadbytočných scén. Rozprávanie príbehu ide väčšinu času len po povrchu postáv, snaží sa neustále hovoriť o blížiacej sa katastrofe, ale práve to je ten problém – iba sa rozpráva, ale v podstate sa filmársky nič nedeje a rozprávanie v umeleckom diele bez akcie začne po určitom čase nudiť. Pokiaľ by bol film pri danom spracovaní o niekoľko desiatok minút kratší, myslím, že by mu to svedčilo viac alebo v prípade zmeny rozprávania príbehu by dokázal svojou myšlienkou plne zaplniť pôvodných 145 minút. ()

negativ

Prvních 60 minut celkem zábavných, jako karikatura dnešního světa tupých sociálních sítí a ztráty skutečných hodnot, světa lajků a našpulených rtů na selfie statusech, potom už ale film ztrácí dech a originalitu. Blanchett k nepoznání zbotoxovaná figurína celkem pobavila, Leoš jako pantáta mi nějak nesedí, Jonah hrál toho šulina tak přesvědčivě, že bych mu s chutí jednu napálil. Nevím, ale vyloženě mi vadila postava toho mladého debílka, co kradl vodku a nakonec neuměl ani líbat.. proč tam musel být, kvůli té závěrečné modlitbičce? Kérka na prdeli Streep byla OK. Celkově trochu prošustrovaný nápad. 3* edit - podobnost s informačním gulášem kolem "pandemie" Covid19 je opravdu čistě náhodná a jen úplný prosťáček z toho může vyvodit - tupá masa ve filmu neschopná pochopit realitu prezentovanou vědci = odpůrci očkování a celého cirkusu kolem jednoho druhu rýmy. ()

A_Shearer

U málo kterýho filmu jsou tak rozporuplná hodnocení jako u Don't look up (v uplně debilnim českym názvu K zemi hleď). Na mě to teda funguje. První hodinu to vyloženě fyzicky bolelo z neprůstřelnosti neprůstřelného. Pak jsem se i občas zasmál. Nicméně ta údajná zbytečná přímost za mě nebyla zdaleka tak přímá, protože od té absurdity k představitelnýmu reálu bylo jen hanebný kousíček. Zvláště sociopatický miliardář byl děsivě dokonalý, což chápu, že se zaměstnancům sociopatických miliardářů úplně komfortně nepřijímá, takže ho většina kritických recenzí nenápadně pomíjí. Každopádně ve mě máloco zůstane tak, abych o tom přemýšlel i v noci a další den. ()

lupulus111

Hodně kritiků má za to, že když se nevyužije potenciál a nevyždíme se to úplně, tak už je zbytečný to vůbec dokoukat.. A já si to nemyslím, mě se to lejbilo! Za mě pochopitelnej krok od Netflixu a aspoň se můžeme těšit, že je to vlaštovka pro znovuobjevený žánr 4,3/5 ()

Nellaron

Úvod filmu sa mi podobá na Drtivý Dopad. Študentka náhodne objaví obrovský asteroid, ktorý má naraziť do Zeme. Lenže od tohto momentu je spád udalostí vo filme Don´t Look Up diametrálne odlišný. Vedcov nikto nepočúva, pretože súčasný svet viac zaujíma počet zhliadnutí videí na sociálnych sieťach a počet lajkov. A to do takej miery, že si nikto neuvedomuje hrozbu vyhynutia ľudstva. Keby niekto prišiel s rovnakou témou pred 15 rokmi, nikto by film nechápal. Lenže dnešná realita je skutočne o sociálnych sieťach, influenceroch a lajkoch. Tento film výborne vystihuje absurditu súčasného sveta zaslepeného sociálnymi sieťami, ktorý nevidí reálne problémy. Vo filme sa mi veľmi páčil špecifický strih scén a tiež mikro zábery krás tejto Zeme. Režisér v správnom pomere dávkuje dramatické prvky s komediálnymi a taktiež s napätím. Bavil som sa od začiatku až do konca. Páči sa mi, že koniec filmu nie je ponechaný neurčito na ilúziu diváka, ale dotiahli ho až do konca. Leonardo DiCaprio podľa mňa zvládol svoju úlohu rozpačitého vedca výborne. No a Cate Blanchett vo svojich súčasných 52 rokoch ako MILF je neskutočná. ()

alienable

Mě baví, jak si tady všichni fňuknou nad dnešní společností, pohoršej se nad konzumem a všudepotřebnou zábavou a pak si jdou fotit na svůj instáč, co si zrovna koupili na Alze. Krásná ukázka, jak se dá zpolitizovat všechno, včetně neodvratný katastrofy. Pravda je relativní, dokud se nestane skutečností. Potěšil mě konec. ()

kreyson13

Jedna blbá kometa a během chvilky vyřeší problémy všech a všude... Na můj vkus to bylo moc dlouhý, ale dostalo se to hluboko pod kůži. ()

sgt.krtek odpad!

Totální post-apo dno. Prezidentka co by nemohla vést ani hračkárnu, hodina a půl totálně o ničem, a najednou je konec.... a pak zbytek sežerou něco jako velký slepice...  Nechápu jak k tomudle ukecali  DiCapria nebo co mu dali do chlastu, ale osobně lituju 2 hodin a 15ti minut co jsem na to koukal. ()

Sejkorka

Velmi vydařené dílo. Připomíná Armageddon, ale spíše než Sci-Fi / Katastrofický je to Komedie / Drama. Či spíše tragikomické podobenství. Kometa, která zničí svět, to je temná budoucnost lidstva, např. v podobě ekologické záhuby, do které nevyhnutelně spěje. A k tomu hojně přispívají sociální sítě, bezohledný byznys a hlavně, co jiného, politika. Film je napěchovaný hvězdami, je tu Leonardo DiCaprioJennifer LawrenceMeryl Streep, Jonah HillCate BlanchettMark Rylance . Všichni hrají výborně, je jen otázka osobní oblíbenosti, koho vyzvednout nejvíc. U mne je to Cate Blanchet do plusu a Meryk Streep do minusu. No, na závěr žádný hepyš, naopak, tvrdá realita. Lidstvo propáslo šanci odstranit problém a bylo po zásluze vyhubeno. A kdo přežil, toho za 22.000 let sežerou dinosauři. ()

podlet

Naprosto perfektní, vtipná satirická tragikomedie. Dostal jsem mnohem víc, než jsem čekal. Konec neni uplně top, ale neumim říct, jak bych se z toho vymotal, takže vlastně super. ()

KozelB

Super námět, skvělí herci, ale některé pasáže filmu byli opravdu špatné. Nejvíce jsem zklamán z nejlepší herečky světa, její parodie na trumpa se mi nelíbila. Naopak zbytek ansamblu byl skoro dokonalý. Až na jonaha. Mám pocit, že ten kluk bude sprostý i v pohádce od Disneyho. ()

ReproBoy

...jestli se na tohle někdy podívá Bezoš a Ýlon, tak na veřejnosti zakroutí hlavou a vypnou to. Doma, v soukromí budou tiše onanovat :D Takhle nadutej film by potřebovala povinně sledovat celá nejen EU do tý doby, než se ty jejich vypatlaný ekomozky probuděj :) Víc k tomu není potřeba psát, protože jsem měl pocit, že ta satira má sakra blízko k pravdě. Hawk ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD