Zuzi.Bell

Bezmoc... Tak by se dala popsat nálada při sledování tohoto filmu... Aspoň jednou jsem si přála vidět vážnou tvář paní prezidentový a toho zbohatlýho páprdy, hehe... Proto mě tak pobavil konec. ()

Fahrenheit

Přesná diagnóza doby, protože manipulace s těmi, kdo odmítají vnímat realitu, ochromuje celý svět. I u nás máme armádu antivaxerů hledících k zemi... Leonardo a Meryl úžasní. ()

goauld

Tak já nevím... Je to takový amíkovský sebekrticiký pohled na svou celkem krátkou existenci, nebo je to "nový" způsob provokace. Jeden by mohl říct, že je to komedie... Ano - ono to jako komedie skutečně vypadá, ale.... když ono (s mrazením v zádech) to bude hodně přestavovat skutečnou realitu (a mentalitu) především, lidí v USA, ikdyž také mnoho věcí je tam "s nadsázkou" (např: prezidentka a vedoucí presidentské kanceláře). Ano... ve své -nahotě- je vidět, že honba za mediální senzací, bagatelizování stavu věcí, nenažranost megaKorporací a konec konců i jednoduchost rozhodnutí, že "všechno dobře dopadne" převažuje nad rozumem a logickým jednáním. Hle - zde je něco, co může zlikvidovat zemi.... OK - to už tady bylo, každý týden nějaký pošuk předpovídá zánik země.... No jó, ale MY jsme vědci.... OK - dva vědci - pomatenci, který ani neznáme ...apropooo co jste publikovali??? .... No jó, ale ted po potvrdilo xy nezávislých vědců.... OK - no, dobře... ale ono to tak žhavý nebude ;-) Tak takhle reagují amíci. V evropě by se nad tím alespon zastavili a pod návalem důkazů, by se alespon "něco" dělo. Jenže amíci.... Takhle - kdo byl někdy v USA (myslím v exponovaných městech jako Los Angeles, New York...atd) tak se zajistě setkal s mentalitou tamních lidí. A bohužel - věřil bych, že ten film celkem byl výstižný. Takže shrnuto - celkem realisticky povedený snímek zasluhujíc vysoké hodnocení. ()

majorzeman13

Skvělý film. Nadprůměrná podívaná. Povedený snímek se skvostným obsazením. Parádní satirická- komedie roku 2021. K tomu jeden z nejlepšícch bijáků Netflixu ! ()

Mirešák

Solidní politická satira. Zdravím všechny ty bílý Američany, co makaj v potu tváře, Indiány s lukama a šípama, a taky všechny gaye a lesby. ()

McGuffin

Takhle prosté to je, K zemi hleď!, Don't Look Up. Protože na nebi je kometa mířící k Zemí a po dopadu tedy na konci příběhu ji zničí. Opravdu zničila. I když ji včas objevili a varovali před ní dva chytří Američané, i když Spojené státy měly vyspělé technologie, armádu i plány schopné takovému střetu zabránit. Protože k tomu měly, nemluvě o jednom hloupém samolibém technologickém podnikateli, hloupého prezidenta, dva hloupé televizní moderátory a hloupé celé obyvatelstvo. Jak scénářem, režií a produkcí včas objevil a varoval Adam McKay. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

caesarous

Hlavní zbraní tohoto filmu jsou výborní herci, na špatné zde opravdu nenarazíte. Každopádně jde o satiru, která do značné míry vystihuje povrchnost dnešní doby, to jak vztahy pseudocelebrit zajímají mnoho lidí více než důležitá témata. Je zjevné, že srážka Země s planetkou zde nahrazuje současnou změnu klimatu. Obecně nemám aktivistické filmy v lásce, ale tady je to docela vtipné a u filmu jsem se docela bavil. Za mě si 75% zaslouží. ()

petopetovic

Očekávání moc velká nebyla, říkal jsem si super satira tu mám rád, tak se ukažte. A ukázali se film jsem si užil od začátku do konce a jako není mu moc co vytknout, postavy jsou krásně vybarvené a hned si k nim uděláte jistý vztah, humor funguje na jedničku, herecké výkony také parádní. Zkrátka a dobře krásně strávený večer. ()

Nicholas_Age

Úplně rozumím té satiře a i vím proč je to natočeno takhle blbě a že to je vlastně naschvál, ale zkrátka nejsem cílovka tohoto filmu. Anebo jinak. Já si prostě musim ulevit. Ten film mě pěkně sral a dokoukal jsem to jen protože mě zajímalo, jak to dopadne s kometou. A jestli Vás to taky zajímá, tak já Vám poradím. Vykašlete se na to. Je to jedno. Za 2 hodiny si nebudete pamatovat, na co jste se dívali. Za mě 53%. P.S.: Další z filmů, který by byl 100%, kdyby v něm hrál Leslie Nielsen. ()

Baal_Volturi

Dávám 4 hvězdy i když za mne je film vejš a určitě by se šiklo kdyby šlo hodnotit na vícestupňové škále například po 5%. Jelikož je to svým způsobem komedie, tak do toho nebudu rejpat a pominu fakt, že 9km šutr by takovou apokalypsu nezpůsobil a určitě by nevyvrchl kusy měst apod na oběžnou dráhu, neplechu by udělal, ale život by úplně nevyhubil, to neudělal ani ten před 65ti miliony let  a ten byl větší. Každopádně na filmu se mi líbí jak rejpá do smartphone zombies, sociálních sítí apod. a celkově dnešní společnosti. Za mne 80% ()

Psavec

Zpočátku to vypadalo jako zábavná nadsazená satira, ale postupně se mi udělalo špatně. Bohužel mi došlo, že jde o dost přesně nastavené reálné zrcadlo společnosti, která je úplně vypatlaná, mimózní, neřkuli dementní. Je to vidět všude na sociálních sítích, v médiích, komentářích, všude. Film skvěle pobaví idioty, nic neřekne pitomcům, zbytek publika možná vyděsí, ale spíš ne, protože stejně jednou všichy umřeme, že?, tak proč se nervovat, že nebude co předat dalším generacím. Náš problém to není, nic se nás netýká. Strčit hlavu do písku je snadné a dělá to celé stádo. "Benzínu je na stovky let, elektřinu a plyn máme, jídla je spousta ... prostě pohoda. A tenhle film, to je jistě jenom nadsázka! S realitou nemůže mít nic společného!! Filmy jsou tady jenom pro pobavení!!! Chceme se kur*a bavit!!!!" ()

Ficka_CZ

Podobnost s dobou Covidovou čistě náhodná. Celý film mi pod brzlíkem rezonovalo podprahové sdělení - "Ber ty vědce vážně, oni si nedělají prdel, nech se očkovat!". A pak, ve zhruba 3/4 filmu, kde DiCaprio přesvědčuje v TV masy pochybovačů, jak je skvělé věřit vládě, mi tam místo něj naskočil Flegr a bylo po zážitku. ()

barny120

Film hlúpy ako dnešná doba - kde vedci sú delení na správnych a nesprávnych, kde nepohodlné názory sú označované za hoaxy, kde zdravý rozum je nepriateľ číslo 1. Skvele vystrihnuté, skvelý herci, nečakal som že niečo také vznikne na netflixe, a práve teraz. Snáď to aspoň pár ľuďom otvorí oči. super. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Víte, kolik jsme měli schůzi o konci světa?" Připravte si foťáky, k Zemi se řítí smrtící kometa! Leonardo DiCaprio bojuje s apokalypsou i konspiračními teoriemi. Pomáhá mu Jennifer Lawrence a zápornačku tu pak ztvárnila Meryl Streep coby prezidentka USA. Navzdory vážnosti tématu je film prošpikovaným narážkami, vtipem a satirou. Film tedy pobaví a zároveň podnítí k zamyšlení. P.S: Nevypněte telku když začnou titulky, dokoukejte je až do konce, je tam ještě jedna fakt dobrá pasážička, kde má Meryl Streep holou prdel. - 80%. ()

Tucne.prasa odpad!

Moje prvé stretnutie s Netflixom a asi aj posledné. To malo byť čo? Téma je geniálna, ale tým to končí. Scenár je plytký, herci (okrem Muska) odporní, stopáž pridlhá a film tým maximálne nudný. Ak si režisér vzal za úlohu vystreliť si nielen z antivaxerov, ale aj z divákov, nemohlo sa mu to podariť lepšie. No paródia paródie nie je šťastný výber žánra. ()

mykhal

Může se stát, že než člověk toto úmorně satirické dílo dokouká, povyroste mu bradka tak jako dr. Randál Mindymu, když zjistil, že za 193 dní bude vzdálenost komety Dibiaskyová od Země 0,0nic au. Ale myšlenka dobrá. ()

DonBohemian

Všechno dobře a všechno funguje. Velké plus za Blančetku, přesně takhle si už dlouho imaginuji naše náhodné setkání někde na hotelu, až mě unese CIA do Holywoodu a donutí točit kompromitující materiály s vyžilými hvězdami. Jen doufám, že to nebude se Streepkou, kvůli té její zadnici se přes dva týdny odkopávám ze spaní. Aktualizovaná verze Vrtěti psem. Druhé velké plus za archetyp miliardáře. ()

vecnevysmata

Na rovinu přiznávám, že nejsem fanynkou parodických ani satirických filmů, takže úplně můj šálek čaje to nebyl, ale alegorie na současnost je víc než zřetelná - úzké propojení politiky s byznysmeny se spasitelským komplexem, snaha pomocí "zázračných" technologií zachránit svět, vypatlaná prezidentka v kšiltovce, nadvláda PR nad realitou... Jsem zvědavá, jak tento snímek budeme číst za pět či deset let a zda bude ještě stále srozumitelné, k čemu odkazoval. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD