Komisár Rex

• Česko Komisař Rex (viac)
Krimi / Akčný / Mysteriózny
Rakúsko / Nemecko, (1994–2004), 92 h 25 min (Minutáž: 45–99 min)

Tobias Moretti, Gedeon Burkhard, Alexander Pschill, Elke Winkens, Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Gerhard Zemann (viac)

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní. (ČSFD)

Wishkah

Pokud tam byl Tobias Moretti tak každý druhý díl byl docela dobrý. Po jeho odchodu už se dobré díly hledali doslova lupou. A když skončil i Gedeon Burkhard šlo to úplně do kopru ()

Prochy38

Neměcké seriály nemá vůbec smysl sledovat, všechny jsou stejné. Takže: Hrdinský, dokonalý a morálně bezúhonný policista s nějakým parťákem (chlap, baba, pes, ...), problémy s vedením na velitelství, kolegové, kteří vždy podrží a do toho idealistické domácí prostředí a vše vždy dobře končí a s úsměvem. Jeden díl velmi smutný (smrt T. Morettiho) byl z těch nejlepších, všichni dokázali, že umí hrát. Proto škoda všech těch ostatních dílů... * za to, jak je ten pes šikovnej, ale kurva, to co dělá Rex, nedokáže žádnej, nikdy! ()

PetkaW.

Obecně nemám ráda německé/rakouské seriály. Všechny mi přijdou o tom samém. Spolu s dalšími a dalšími představiteli hlavní role měl tenhle seriál stále nižší a nižší úroveň, až nakonec nebyl vůbec o ničem. Ale i tak Rexovi dávám z nostalgie, kdy jsem jeho akrobatické a policejní kousky sledovala jako desetiletá, dvě hvězdičky. ()

SadFace

Sorry Rexi, ale jak se objevíš na scéně tak přepínám kanál...:( Ta hvězda je za práci s čoklem, jinak hroznej facepalm kapitána Picarda!!! ()

Spectre

Charizmatický vlčiak svojim výkonom prebíja všetkých hercov vrátane celého výrobného štábu. Každá epizóda sa tiahla v rovnakej schéme. Zopár rádobyvtipných scénok z policajnej stanice, kedy Rex vyžral svojim "kolegom" všetky hamburgery na obed (cítite ten závan americkej kultúry? :) ) - no vtipné by to snád bolo, keby sa to neopakovalo v každom dieli. Potom nejaká trápna zápletka, nie príliš presvedčivý záporák a hlavný vyšetrovateľ, ktorý by bol bez toho psa úplné hovno a nula a nikdy by nechytil ani muchu do mucholapky, nieto ešte zločinca :). Keď dávam 2*, tak to dávam skutočne iba za toho vlčiaka a ľudí, ktorí ho cvičili. ()

Marys

Ja neviem, na tejto kriminálke som jednoducho vyrastal a hoci obsadenie zvierat do hlavných rolí ma takmer nikdy nezaujme, Rex bol jednoducho legenda. Postupným nadrábaním to však stále slablo a rex už nebol skvelý pes, ale nejaký superintelektuál. Ani pokus talianov v záverečnej sérií o vytrhnutie seriálu z úpadku nejak nevyšlo. Prvé diely však pre mňa znamenajú skvostnú nostalgiu. ()

Cement73

Najlepšie to vyjadrili Horkýže Slíže vo svojej pesničke o komisárovi Rexovi: Nečúra na nábytok,nečúra na steny nečúra na koberec a nefakuje feny Nesere nám po dvore a nenecháva chlpy, Vôbec nie je unavený,vôbec nie je hlúpy. Netrhá nám papuče,netrhá sandále, nehrabe nám v záhrade,ale inak stále. Nesere nám po dvore,ani pod balkónom, len nám stále kradne žemle a behá s telefónom... :))))) Inak seriál je lahko dementna zalezitost. Ale od rakuskej kinematografie necakam viac. ()

evil_ryu

Seriál ktorý pozná snáď každý. Videl som asi 1 zábavné diel. A koľko že ich je to spolu 132, aha! tak to je pekný pomer. No keď som bol menší tak som mal iný názor. Keby dám Rexovy menej ako 2* tak by som si to neodpustil. ()

Untentrauer

Když mi bylo tak 10 let, tak se mi to líbilo. Takže to hodnotím podle toho a podle tehdejší doby. První série byla prostě dobrá. A ta znělka? Skvělé. ()