Luca

Hotel Luca sa nachádza v krásnom prímorskom meste na talianskej riviére a je príbehom o jednom chlapcovi, ktorý zažíva nezabudnuteľné leto plné zmrzliny, cestovín a nekonečných jázd skútrom. Luca zažíva tieto letné dobrodružstvá spolu so svojím novonadobudnutým najlepším priateľom Albertom, ale všetka zábava je ohrozená hlboko ukrytým tajomstvom: obaja sú totiž morské príšerky z iného sveta, ktorý sa nachádza tesne pod hladinou mora. (CinemArt SK)

venison

Zdaleka ne nejlepší Pixar, ale obstojný to jo. Příjemná jednohubka o klučičím přátelství a poznávání nových světů (bohužel více toho lidského). Humoru tu je pomálu, chybí pořádná akce nebo dokonce nějaká prázdnonová romance. Pokud chcete animák zase z jiného (italského) prostředí, tak proč ne. Zapomenutelné, stravitelné. Přišlo mi to jako nePixarovka.. ()

elanius

(57/2021) / Oddychový Pixar druhej kategórie, hlavne, keď porovnáme s vyzrelým pixarom Soul. Prišlo mi, že námet je aj na pomery animákov riadne pritiahnutý za vlasy, ťažko som hľadal sympatie k týmto ryboľuďom. Ani pre dospelých ani pre deti, ale klasicky to malo celkom spád a štýl. (6/10) ()

hroubek

Příjemná animovaná podívaná, která sazí na to správné klučičí dobrodružství. U Pixaru se rozhodly sadit, více na pohodovou atmosféru, než na propracovanost příběhu a postav. A kupodivu to nevadí, protože filmu nechybí srdíčko. Více zde: recenze na film Luca . ()

VanTom

Lyrické okouzlení z bezstarostného rošťačení dvou mořských příšerek na suché zemi (kde se okamžitě mění v obyčejné kluky), jejichž vytouženým grálem se stává skútr Vespa, s příchodem do pobřežního městečka (a přípravou na "těstovinový" triatlon) vyprchalo ve standardní italské rodinné grotesce, aby v neinvenčním závěru (závodu) už jen povinně vychrlilo morality o toleranci a přátelství a potrestalo samolibého (netolerantního) výrostka. I ty výtvarné nápady z úvodu se nějak postupně vytratily (špičková úroveň animace samozřejmě zůstala). Ve výsledku tedy jen lepší 3 * za to chabé finále. ()

Sany33

Príbeh: Luca je morský človek, ktorý sa zúfalo snaží vymaniť so stereotypov svojho okolia a spoznáva sa s bezprostredným Albertom, ktorý nemá problém porušovať pravidlá a navštevuje svet ľudí. Chlapci majú spoločný sen, získať bájnu Vespu. Môže im v tom pomôcť triatlon v malom prímorskom mestečku. Pocity: Ako to len Disney vie sú pocity v rámci detských noriem vybičované do maxima. Opäť interakcia priateľstva, rodiny a lásky. Prevedenie: Ja nie som veľkým fanúšikom tejto plastelínovej grafiky. Veľmi ťažko som ju prekusol pri ovečke Shaun a tu to bolo ešte problematickejšie ale nakoniec som si nijako zvykol. Dosť ma bavili niektoré detské gagy ktoré ale z dlhodobého hľadiska vyšumia do prázdna.  Pridaná hodnota: Príjemná oddychová rozprávka, ktorá sa deťom páčila a to je podstatné na mojom názore už potom nezáleží. 70% ()

Jaro.Krafcik

Pixarovky môžem ale táto bola fakt len priemerná. Ako spomenul uživateľ arsenal83, možno s dabingom by ma to chytilo viac. Už by to chcelo službu disney+, škoda že u nás tak skoro asi nebude. Lucu inak chválim za Talianské prostredie a možno pár vtipných momentov ktorých bolo však pomenej. 3* ()

ondraondra

Už dlouho jsem neviděl animovaný film, který by mě tak okouzlil. Ze začátku jsem měl pochyby, ale postupem času jsem se čím dál více vžíval do děje a postav. Pixar sice jede na jistotu a naservíroval nám jednoduchý, dobrodružný příběh o kamarádství, ale já jsem jim to sežral i s navijákem (hehe). A všechno navíc doplňuje krásná hudba. Třeba u scény v oblacích jsem měl husí kůži. Ideální letní film pro celou rodinu. Nemám co dodat. 9/10. ()

vyfuk

Ono už to je jako na běžícím páse. Disney něco vydá a člověk je na pochybách, zda to vůbec bude dobré. A pak ho to dostane do kolen. I  když v tomto případě neúplně. Úplně přesně obdivuji krásu  Itálie,  kterou jsem měl možnost objevit na vlastní kůži teprve nedávno. Každopádně film velice záhy prokazuje divné aspekty toho, kdy se ukazuje nějaké divné nováčkovství. Scénář se mnohdy tváří, že ho dělali na krátkometrážní  film a zvraty v něm tomu napovídají. Tváří se to mnohdy zvláštně, ale klasicky to asi trochu sentimentálně zachraňuje nějaká ta pokrokovější  animace, nádherný příběh přátelství, který je sice klišé, ale takové, které umí mít nový a dobrý háv. I přes občas divné momenty, jde opět  o  další Disney film, který se ukázal  být super. Poprvé však spíše jsem překvapen tím, jak slabý je v rámci zpracování, což je něco u tak známé společnosti nového. ()

Hollohlaway

Animace v pohodě a středomořská nálada plná slunce, těstovin a Vesp je příjemná. Ale humor skoro není a zápletka mi moc nesedla, celkem jsem se místy nudil. Z Pixaru je to určitě spíš druhá liga. ()

JADIM

Pixar si po vyspelejšej Duši doprial relax v podobe detského filmu, ktorý skôr pripomína nejaký výtvor od Dreamworksu. Nemám im to za zlé, ale ako tak pozerám na to, čo sa ďalej chystá, tak neviem, či tá Duša bola až tak náročná, že tvorcovia potrebujú dlhší oddych. Hlavne dúfam, že z týchto výnimiek sa nestane pravidlo. Ale na kvalitu animácie prostredia nemôžem povedať jediné krivé slovo. 5,5/10 ()

Koda

Film Luca se tu opět u nás v kině promítal a přišlo opět spoustu lidí. Bodejť by ne. Tahle letní limonáda Itálie, plná dobrodružství kamarádů, o kterých si pár lidí myslí, že jsou teplí, se setkají a oba mají jeden zásadní problém. Jsou to příšery. Spolu zažívají dobrodružství při plnění snu si postavit Vespu a vyrazit kam jen chtějí. Luca ale má rodiče, kteří ho ven nepustí a tak tajně Luca jak Ariel jde na hladinu a začne hledat svoji lásku... teda zkamarádí se. Hřeb programu je závod. Tento film miluji hlavně z toho důvodu, že na to samé místo bych chtěl někdy vyrazit ❤️ ()

sQelle

Začíná mi připadat, že se Pixar v posledních třech filmech začíná trošku motat v kruzích. Vizuálně krásná pohádku, akorát tak nějak bez šťávy. Celý to funguje, hezky se na to kouká, ale začínám se trošku ztrácet, zábavnost to moc nemá, takže nevím, jestli by u toho děti vydržely, naopak příběh je poměrně jednoduchý na to, aby to byl skvělý film pro dospělé. To tomu ubírá asi nejvíc, že vlastně nevím pro koho ten film je cílen. ()

Elerrina

Je hezké, že Pixar zkouší pořád něco nového a že se pokračuje ve vytěžování kulturních stereotypů, které mají Američané zafixovány ve spojitosti s různými národy, ale tohle je spíchnuté horkou jehlou. Především konfrontace čistě pohádkových obyvatel podvodního světa a víceméně realistické, byť trochu zidealizované Itálie 50. let působí divně. Hlavní problém je ale v ději, přesněji v jeho nedostatku. Jakkoliv je celá první třetina vyloženě kouzelná, ve chvíli, kdy se s oběma kluky přesuneme do městečka a vše se točí už jenom kolem závodu, začne filmu docházet dech. Záporák je tam vyloženě jen z povinnosti, různé situace a náhody se opakují a čím víc se blížíme ke konci, tím je to generičtější. Závěr je pak vyloženě ukázka lazy writing ve stylu "no, už nás nic dalšího nenapadá, tak to rychle ukončíme tím nejjednodušším možným happyendem". Ve výsledku to pak bohužel působí spíš jako hezké prázdninové album pohlednic pro ty odrostlé, kteří dostali chuť nostalgicky si zavzpomínat na léta dospívání, než jako plnohodnotné dobrodružství pro dnešní děti. ()

Torako.chan

Příběh byl i pěkný i když předvídatelný. Ale strašně mi tam vadily různé nesmyslnosti. Jako třeba, že "mořská příšera", co žije doteď jenom pod vodou, kde "pase" ryby, vyjde na povrch a zničehonic umí číst lidské pismo. Italsky nerozumí, anglicky však ano...aj. Divny. ()

Zagros

Luca je jen prosté dobrodružství dvou obyčejných kluků… jasně, ti kluci jsou trochu zvláštní, ale pocity a touhy mají stoprocentně lidské a jako běžní kluci. Jejich příběh se odehrává v krásné atmosféře italského přímořského města a jeho prázdninového období. Navíc je zabalen do povedené animace. Vše dohromady dává ideální film v rámci žánru, kde je dokonce vraženo i podprahové sdělení o toleranci k jinakosti takovým způsobem, že diváka nenaštve. Ač nemám touhu si film zopakovat, svoji úlohu oddechového animáku na jeden večer splnil dokonale. Za to mu dám pěkné tři hvězdy a doporučení k tomu. ()

Litvicek

Takový mírný homo animovaný příběh, který neurazí, místy je docela fajn ale ve výsledku nejde o nic, na co by si po vidění člověk vzpomněl. Smlsnuté jak malina a už víc to zřejmě neuvidím, což je škoda - Mohlo to být lepší. ()

Stružák

Teda, mě to nebavilo. :( Ta samotná myšlenka je zajímavá, ale příběh je tuctovej, nezajímavej, nezábavnej.  Ta hodinka a půl sice hezky uběhne, ale i na Pixar je to až moc velká pohádka. Vůbec nevidím důvod, proč bych si měl Lucu pustit někdy znova. ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Prequel Kingsmanů se odkládá

Prequel Kingsmanů se odkládá

28.08.2020

Studio Disney se rozhodlo odložit premiéru svého nadcházejícího snímku Kingsman: První mise. Z původně plánovaného 18. září tak snímek nyní dorazí až 26. února příštího roku. Studio také stanovilo… (viac)