Pre rodinu s dvoma malými deťmi to mala byť dokonalá dovolenka. Luxusný hotel v tropickom raji a hotelierov tip na tajnú pláž nasvedčujú tomu, že rodinná dovolenka bude podľa ich predstáv. Aj keď deti, by určite ocenili aspoň malé dobrodružstvo. Na prvý pohľad pláž naozaj nemá chybu - je nádherne piesčitá, obklopená skalami a blankytne modré more láka k tomu, aby ste do neho okamžite skočili. Na druhý pohľad už to také ideálne nie je, pretože z prítomnosti ďalších opaľujúcich sa turistov je jasné, že podobný "tajný" tip dostalo omnoho viac ľudí, aj keď stále nejde o nič, čo by malo rekreantov znepokojovať. Problémy v raji sa prejavia až vo chvíli, keď deti na pláži nájdu opustené veci patriace iným hosťom hotela a z mora vytiahnu mŕtvolu. Než sa z prvotného šoku spamätajú, čaká ich oveľa väčší šok - všetci náhle, nevysvetliteľne, rapídne starnú, čo vidno najmä na deťoch. Tam, kde pred chvíľou stáli dvaja drobci, sú teraz vydesení tínedžeri na prahu dospelosti. Všetkým na pláži je vzápätí jasné, že ak sa chcú dožiť večera, musia okamžite vypadnúť. Lenže to nebude také jednoduché.. (Cinemart SK)

Qitek

Repetitivní, v mnoha případech ( téměř ve všech ) "bolavě" a odtažitě zahrané a především ten scénář no. Nejde o to, co se děje na ostrově, nápad je to dobrý. Ale ten průběh je tak nějak díky postavám... debilní. A čím blíže konci to je, tím je to horší. Což ale přestane vadit, protože je vám to už nějakou dobu úplně jedno. V kině bych to vyloženě nedal. ()

venison

Což o to, hlavní nápad nebyl úplně marný.. Nevadila by mi ani nelogičnost nebo skoupé vysvětlení anomálních přírodních zákonů.. Shyamalan se bohužel držel dost při zemi.. Na mysteriózní drama moc ploché, na horor málo bububu.. Obsazení nic moc a stopáž poměrně zabijácká. Asi bych se spokojila se závěrečnými titulky hned při proplouváním útesem. Vysvětlovačka na konci už toho moc nezachránila a celkový pocit z příběhu teda rozhodně neposílila. Jediná cool scéna byla lámavá paní v jeskyni. Chápu, že Shyamalan nikdy nehrál na prvoplánové lekačky, ale tady mu ten závoj tajemnství moc utkat nešel.. ()

noriaki

Množství otázek které bych měl by bylo asi nekončné, a žádná by nebyla k ději milosrdná. Když jsem se oprostil od potřeby aby příběh dodržoval alespoň nějakou logiku a zapomněl na poznámky typu "proč všichni během pár vteřin nezemřeli hlady?", tak jsem dostal sympaticky natočený thriller s fantastickým potenciálem, ovšem tragicky promrhaným - jak už je u M. Night Shyamalana zvykem. Tvrdohlavý režisér se nepoučil ze svých chyb a znovu nahromadil přehršle motivů, aniž by alespoň jeden dotáhl. Hudba je ale skvělá a díky ní atmosféra vcelku ujde. ()

Pavlínka9

Říkala jsem si co za tou pláží je ;) Tohle mě pobavilo ;) Za mě zajímavé využití daného prostředí a vlastně je to pro něco dobré :D :D Na tenhle film jsem se těšila od prvního shlédnutí traileru, tudíž jsem konečně ráda, že jsem ho viděla. Bavil mě, říkala jsem si, co tam ještě uvidíme a najednou si uvědomíte, co všechno dokáže tělo...Nejen jak se mladým v hlavě objevují nové myšlenky, podněty, nápady, ale porod? Špatně srostlá kost? Otevřená rána apod...Za mě super ;) ()

Skeksis odpad!

Zase som sa zbytočne tešila na nejaký film. Prostredie zaujímavé, dobré natočenie a dobrí herci (aj keď pre mňa všetci slizkí a škaredí) boli cool, ale také debilné dialógy a monológy a neviem aké ógy, ktoré som počula ani neviem kedy, to nezachránili. Ak by vysvitlo, že to bola nejaká psychadelická perepúť, dala by som tomu nejaký ten bod, možno aj dva. Ale množstvo nezmyslov, ktoré tam na mňa film vyvalil, nie že zostarli o 110. minút moje telo, ale trochu vďaka nim otupel aj mozog. A teraz so skysnutým ksichtom píšem komentár, lebo možno o zopár minút zomriem kvôli nejakým pokusom. V skratke: kopec slabomyseľných nezmyslov na jednej pláži. ()

hroubek

Hodně špatné. Viděl jsem to včera a režisér M. Night Shyamalan mi připravil večer plný WTF zážitků a špatného hrání (zajímavý a dobří herci, kteří jsou nuceni hrát nezajímavé a nudné postavy).  A přitom to celé začíná dobře. Bohužel to vydrží jen pár minut, prakticky než se přijde na pláž. Technická stránka je super a vizuálně je to moc pěkné, ale všechno ostatní je velké špatné. Chápu, že byl účel aby se postavy chovaly jako retardovaný a měly dementní dialogy, nicméně sledovat to nebylo vůbec zábavné. Film pak naznačí nějaká pravidla, které pak začne kvůli efektivitě ignorovat a samotné stárnutí nedává u některých postav smysl. Ve výsledku není tak špatné jako Stalo se, ale o žádný zázrak opravdu nejde a jsem rád, že jsem to viděl doma a ne v kině, protože by mi bylo líto peněz. PS: Shyamalan opravdu neumí vytvořit funkční pár - Paul Giamatti a Bryce Dallas Howard, Mark Wahlberg a Zooey Deschanel, Gael García Bernal a Vicky Krieps. ()

bizz_mjc

M. Night je mistr v tom, jak věci nedotáhnout do konce. Často jeho náměty končí motáním se v kruhu, v plasmatu podivných a nedotažených řešení a často i ne zrovna silném finále. I Old, byť hru rozehraje slušně, od půlky nakonec působí polovičatě a ne plně přesvědčivě. ()

JohnSmith

No tohle se moc nepovedlo. Sice nápad zajímavý a závěr slušný, ale jinak bída. Herci naprosto příšerní, do jednoho. To co se děje na pláži je fakt velký úlet, ale chování lidí je nelogické a dialogy příšerné. ()

VanTom

Vysoce zajímavý námět (z komiksu) se od snaživého Inda nedočkal patřičně interesantního rozvedení. Skupinka různě nemocných individuí uvíznutá na (ztracené, mrk mrk) pláži si jalově vylévala srdíčka či sem tam naivně zafilosofovala ohledně času, do toho čelila samým WTF bizarnostem. Shyamalanově umělé dramatizaci s dlouhými záběry "plovoucí" kamery pak rozhodně neprospívalo, že od jakýchkoliv drsnějších událostí uhýbala kvůli ratingu pohledem. Po příjemném uvítání do malebného letoviska jsem v hodnocení klesnul na pevné 2 *, nicméně pointa a závěr se mi dost líbily – a nenudil jsem se. ()

Jaro.Krafcik

Filmoví maniaci pokračovali. Dokopy sme presedeli niečo cez 4 hodín v kine. Streda ako stvorená. Prvý krát na dvoch filmoch po sebe. Hlavne čo sa týka mojej skúsenosti. Obe filmy bolo perfektné. Ale old alebo čas už navnadil výbornym trailerom. Už o niečo širšie publikum ale zdalo sa že každý bol spokojný a príjemne prekvapili aj diváci pod nami, nebudem teraz rasovo zasahovať do komentáru ale nekričali a strach utíchol. Začal sa skvelý thriller s hororovým nádychom. Kto pozná režiserá tak už vie čo čakať. Ale takúto pecku ktorá tu má len niečo cez 57% asi ani jeden z nás nečakal. Opäť pripomínam že si to zaslúži. Nuž percentá na datábaze rozoberať netreba. Každý má svoj názor ale toto mohlo byť v rebríčku rozporuplných filmov. A zatiaľ aj horúci kandidát na film roka. 5* ()

WincKruspe

M. Night Shyamalan to nemá jednoduché. Od každého jeho nového filmu všichni očekávají podobnou bombu, jako byl Šestý smysl. A nepochybuju, že v jeho hlavně jím tenhle film je. Problém je, že i přes skvělou kameru a hudbu, která má navodit intenzitu a reálnost, to ve výsledku působí jak laciná mexická telenovela s přehrávajícími herci co odříkávají text jako roboti. Jednoduše to nemá vůbec žádný efekt. ()

Ravi

Výborně zpracované zcela prosté téma, které nemohlo a neutáhlo celý děj. Stále jsem měl dojem, že by film chtěl dopracovat, že toho bylo příliš málo. Poselství je jasné: Carpe diem, což lze parafrázovat jako užívej času, dokud to jde. V tomto ohledu velmi hluboké a dobře zpracované. Přesto si myslím, že na 110 minut je to zatraceně málo. 60% = 3/5 ()

Herzeleid

Partu různých lidí dovezou na tajnou pláž, kde je vše jinak... Strašnej brak :-D Jako myšlenka zajímavá, ovšem provedení, herci, (ne)logika utrpení. ()

ghatos

Shyamalanovi klasické trademarky. Někde je uzavřená divná oblast a něco se tam děje. Není to špatné, ale chybí tomu hutnější scénář. Zrůdka v jeskyni dobrá - pro hororové fans 🙂. 57%. ()

drackula

V istých momentoch sa s tým dalo pracovať o niečo viac ale hlavná myšlienka a spracovanie ma zaujalo. Pár scén by som pokojne označil za viac ako nepríjemné, takže celkovo spokojnosť. Aj keď istá pachuť nevyužitej príležitosti tu stále ostáva. 70% Netflix ()

stitch7

/// Nápad pěkný, provedení... špatné. To jsem se zase jednou rozhodl, že dám šanci nedobře hodnocenému filmu. Nebýt kalciové paní, byla by to úplná ztráta času. Tady se totiž nápady jen tak střílí a nerozvedou se (dokonce ani závěrečná pointa je taková mimochodem). Dialogy mi přišly fakt hloupé, ale samozřejmě nevím, jak bych se choval na té nepěkně vypadající pláži. Co vím jistě je, že film ani nebyl dobře natočený, třeba útoky nožem byly prostě žalostné. Na Čas tedy raději nekoukat. ()

jefff

Nápad skvělý (ale za to může Lévy), zpracování o poznání horší. Hlavně scénář bolel. Za uši by měl dostat i ten, kdo byl zodpovědný za casting, protože herecky je to zlo. Mladí ještě ok, ale dospělý hrají otřesně a na pláži buď přehrávají nebo se jen divně potácí. Logika občas dostávala zabrat a některé věci se prostě nevysvětlily. Za to by Shymalan měl dostat přes prsty. Jedině co mu stále jde, je budovat napětí. Režijně to docela fungovalo a určitě napětí a mrazení přichází. Konec je ale zase úplně bez šťávy, ale nikoliv pointou, ale tím pojetím. Tohle mohla být pecka. Režírovat to Shymalan za mlada, bude to kult. Takhle spíš strašlivě promarněná šance. ()

blackkocour

Tak nás Šáhlejman, aspoň pro jednou dostal a projevil zájem. Tady budu proti proudu, ale, ty kanče, kolik toho kari si musíš nasypat do čaje, abys mi vyvodil úsměv na fouskách? Ale co ti neodpustím, chlape ušatý, ti tvoje strašidelné větry. Jestli jednou nastane chvíle, kdy by mi z vlastního prdu šel mráz po zádech, Poslední vládce větru bude doopravdy existovat! Co mě celý na týhle stupiditě bavilo, byli ty kreténští zhulenci. Člověk by se z toho neujebával, když jednomu pičusovi pořád vrtá hlavou název jednoho filmu s Marlonem Brandonem, černošsce co se vrtí po pláži s epileptickým záchvatem (asi film autentičnè popisuje příznaky na diváka v kině), vietnamčika co i po 2 hodinách na ostrově vypadá furt na jedno brdo, střelený puboše co za půl hodiny porodí potrat, padaj ze skály jak palačinka, a hlavně toho bradavičnatého cikána, u kterého nevíme jestli projevuje emoce smutku nebo sraní, pak třeba mě bavil ten negr morous (slavný rapejr nebo co..), co má silné, (a pochopitelné), paranoje, že mu chcou, ti bílý mrdky, ušmiknout kebuli. Na takovém místě bych určitě nevyhledával letenky, pro svou dovolenou. Neuběhla by ani půl hodina, a v neustálým stresu z lidí, bych měl z toho ještě šediny a vrásky, jo to zrovna tak! Šalamajovi se podařilo mi dát pěknou zábavu, a když to sečtu a odečtu, přibližně na 10 filmů jeden zůstane ten jeden dobrej. Nuže, Šajdlo, toč více sraček ať jednou do deseti let vydáš pokračování Stalo se.. ale místo toho to bude "Zesralo se..". a fikce se stala realitou. Opravdu se budete cítit, že jste po filmu zestárly pěkných 10 let. ()

Anet21

⚪Sprostosť, ktorá ako nápad v režisérovej mysli musela znieť geniálne, no obsahovo by ledva vydala na Youtubový krátkometrážny horor, aj to LTT. A v takomto odpade si ešte režisér strihne cameo, no dovidenia.⚪Ani sa neoplatí vymenovávať všetky očividné hlúposti filmu, nulové napätie (teda i to, že film nie je v žánri horor), hlúpe postavy bez charakterov a naozaj nudný dej, ktorý sa prvoplánovo a samoúčelne snaží autor ozvláštniť pseudogore scénami (pokrčená modelka v jaskyni, to bol snáď vtip), ale záver je naozaj tak neuspokojivý a hlúpy, až si divák zaťuká na čelo.⚪A jedna z najzásadnejších otázok - Naozaj by vedci nechápali nutnosť odčleniť psychicky a fyzicky chorých z dôvodu možných problémov na pláži? To treba akémukoľvek človeku vysvetľovať? Na čo sa napája i to, prečo teda vôbec boli na pláži preživšie deti, ak samé žiadne choroby nemali.⚪Korunuje to ale záver, kedy sa preživší zničiho nič objavujú naspäť v hoteli, pričom vykrikujú naokolo hosťom informácie o tom, čo prežili na pláži, pričom nie je jasné nielen to, ako sa mokrí a bez ničoho dostali dovnútra, ale predovšetkým, prečo ich ihneď ,,zlý korporát" neumlčal odvedením strážnikmi preč, ale nechal ich vykrikovať, aby si to iní ľudia natáčali na video, zavolali armádu a podobne. Extrémna katastrofa. Fakt nie je každý deň nedeľa. Každý režisérov film je horší a horší, až sa zdá, že ten Šiesty zmysel bola len akási náhoda.⚪ ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (viac)