Zoolander

• Česko Zoolander (viac)
Komédia / Mysteriózny
USA / Austrália / Nemecko, 2001, 85 min

Zákulisie módnych šou je svet plný originálnych osobností i a bizarných postavičiek. A práve v ňom sa, ako ryba vo vode, pohybuje Derek Zoolander (Ben Stiller). Trikrát za sebou vyhral cenu Model roku. Zvykol si na žiar reflektorov, blesky fotoaparátov a na myšlienku, že je jednoducho neodolateľný a "cool". Aj vo svojom súkromí sa pohybuje stále ako na móle.
Jeho život je „fantastický a úžasný" až do chvíle, keď sa novou módnou jednotkou stane Hansel, podivný chlap navlečený do hadích koží. Derekov svet je v troskách. Teraz musí začať od znova. Ale ako? A práve vtedy sa o Dereka začnú znovu uchádzať mocní z módnych kruhov a objekt ich záujmu netuší, že dôvodom je takmer úplná absencia jeho mozgovej aktivity. A je to práve Hansel a všadeprítomná novinárka Matylda, kto zachráni Dereka, ale i svet (nie ten módny) pred blížiacou sa katastrofou... (TV Dajto)

tron

„Derek, niektoré domorodé kmene veria, že ak ich odfotíme, stratia dušu. Čo si o tom myslíte ako človek, ktorý robí tak dlho manekýna?“ – „Na tvoju otázku odpoviem protiotázkou. Koľkých domolodcov si videla robiť manekýnov?“ Pekelná Frat Pack komédia s tuctom cameo roličiek (Fabio, Portmanová, Kravitz...) a ďalším tuctom bizarných výkonov v čele s buddy dvojicou Stiller/Wilson. Brutálne dialógy, Will Ferrell a jeho pudlík, masáž... Jedinou normálnou postavou je blondínka a swingers párty s alpským trpaslíkom patrí ešte k tým obyčajnejším scénam. ()

B!shop

Na tenhle film jsem se fakt strasne tesil, takovyhle vymasteny komedie mam rad, navic tu je spousta mejch oblibenejch komiku. Jenze se nekde stala chyba. Zatimco podobny komedie jsou proste vymasteny, tak tahle je vymastena, ale snazi se o nejakej inteligentni pribeh. A tyhle dve veci proste nejdou k sobe. Cekal jsem kdy se filmrozjede, vzdy prisla nejaka kruta scena, tak sem se pohodlne usadil do kresla a cekal, ze od ty doby zacne uchylna vtipna jizda, zenze po scence se film zase vratil do normalnich koleji a takle to pokracovalo az do konce. Jednotlivy scenky docela vtipny, ale jako celek misty nuda. Navic, i kdyz to povazuju za uchylnou komedii, je to misty az tak uchylne, az to je trapne. Jediny co to zachranujou jsou herci, ty proste nemaj chybu a Stillerovo vyrazy jsou proste masakr. Taky potesi spousta hvezd hrajicich sama sebe, ale je nich tu tak moc, ze sem nich stejne postreh jen neco okolo 10. Cekal jsem daleko vic. ()

monolog

No, měla to asi být parodie, ale vyšel z toho jen strašně trapnej mišmaš průměrných a podprůměrných vtípků. Vlastně nejsrandovnější věc na celým filmu mi přišel David Duchovny a role, kterou přijal. Asi nemá ani na chleba, chudák. Významných štěk-rolí je tu opravdu hodně, ale ani známá jména to pro mě nevytahují z žumpy, kam to právem náleží. Příběh, no, nějakej tam jistě je. Jenže je zabalenej do takových tun hloupostí a trapnosti, že se z toho stává spíš jen děsivý kolotoč špatného a horšího. Kreace představitelů hlavních postav jsou tak neskutečně nadsazený, že z pokusu o špatnou parodii se stává špatná fraška. Ale Billy Zane tu má jednu ze svých nejcharakternějších rolí, za několik posledních let a co víc, zvládl ji v okolním balastu docela s přehledem. Navíc když se tak strašně tvůrci snažili o humornost, celej film této snaze podléhá a tak se i dost často vleče, než nějaká "humorná" scénka skončí (viz třeba ta opěvovaná parodie na Odyseu). Prostě je to neskutečná trapná nuda. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem opravdový muž a kdyby o tom chtěl někdo pochybovat, tak se sejdeme na předváděcím molu v Rio de Barcelona dne 31. února kteréhokoli roku. Musí se však jednat úterý a měsíc být v úplňku, protože jinak by nevynikl můj uhrančivý pohled, kterým hravě trhám slipy soupeřů. Kdyby někdo mezitím našel můj mozek, tak mi ho tam doneste, protože ztrácet čas jeho hledáním by mohlo napadnout pouze někoho, kdo není opravdu, opravdu, ale opravdu krásný. A to Derek Zoolander je, i když zárukou skvělé zábavy je spíše mix jeho vyšlapaného sebevědomí s nebezpečně záhadným IQ. ()

CheGuevara

Vyčítat tomuto filmu kýčovitý konec, nebo jiné pokleslosti amerických limonád, je stejné jako vyčítat westernu, to že se odehrává na divokém západě. Komedie natolik zábavná, že si udrží svůj vtip až do samotného konce. Vtipné a hrávé, ale co především, Stiller je zde nejen přijatelný ale i nadmíru zábavný. Film, který nekritizuje jenom módní prostředí, ale v podstatě vše co je v nějakém slova smyslu "módní" a "in". Škoda na pár opravdu trapných gagů, které jakoby vypadly z nějaké jiné uchylné komedie, sem se jednoduše nehodily. Film stojí za vidění, už jenom kvůli tolika camoe rolím (u mě vede David Bowie). U tolik typické hollywoodské produkce působí tento snímek opravdu nepatřičným dojmem, a to míněno v tom nejlepším slova smyslu. ()

xxmartinxx

Tupé, až to bolí. Míněno v tom nejlepším slova smyslu. Výtažek z nejstupidnějšího amerického humoru, který nemůže sednout každému. Mně ano. ()

dobytek

Zoolander mi dost dlouho unikal a viděl jsem ho poprvé až dneska, 10 let po natočení. Těšil jsem se hodně a musim napsat, že jsem z filmu trochu zklamanej. Uživatelé, se kterejma se většinou shodnu, tady nešetřej chválou a dávaj 5 hvězdiček. Já to beru jako průměrnou komedii, ve který se sice najdou výborný momenty a hlášky, ale mezi nima jsem se až moc často nudil. Bláznivý komedie se Stillerem mam rád a obvykle je hodnotim dost vysoko. Tahle se podle mě řadí mezi Stillerovy slabší kousky. ()

Shit

Parádní komedie z dílny Bena Stillera a jeho kamarádů. Od začátku do konce se na diváka valí jedna skvělá scénka za druhou a ani na chvilku vás to nenechá vydechnout. Dokonce s přibývajícím časem film nabírá pořád větší sílu, až vyvrcholí naprosto brutálním závěrem. Zoolander ale neni pitomoučká komedie s ohraným příběhem a pointou, je to pitoumočká komedie s originálním napaditým příběhem a ohranou pointou, ale tak pitomoučká, až je to totálně brutální komedie. Lepší jsem už pěkně dlouho neviděl, můžu jen doporučit ()

ditrue

Silenost,silenost a este jednou silenost. Ale silenost naramne zabavna...extreme vyhrocene situace, gagy vtipne tak jak jen muzou...z nekterych situaci sem vazne nemohl napr. akce u benziky...asi zacnu Stillera uctivat nejen jako herce ale i rezisera. Jakmile udela jeste jeden film tak ulitly a zabavny tak klidne...je to blbost ale proc ne? ()

Morien

Klikni v rohu obrazovky... Nezapomenutelné. Tenhle film paroduje všechno, co jen může, včetně sebe. Copak ale může za to, že je tak obrovsky, skoro až nesnesitelně, krásný? ()

Dudek

Tak tohle je parádní hovadina. Myslel jsem, že to bude krávovina, u které se ani jednou neusměji, mýlil jsem se, je to vlemi vtipné. Už samotné obsazení hodně napovídá, řada herců, kteří se hrají sebe samé působí opravdu legračním dojmem, třeba David Bowie nebo úžasná Paris. Nejúsměvnější momenty jsou ale ty, kde hrdinové nasazují své ostré výrazy, parodují jiné snímky nebo dokonce i situace z běžného života. Opravdu jsem překvapen. Skvělý relax, který mohu jen a pouze doporučit. [TOP 19/14 71%] ()

Gilmour93

Bene, don´t wake me up before you go-go.. Tak předně, tihle dva nemůžou hrát modely - Stiller měří pod metr padesát a Wilson má místo nosu přišitý penis, ale to nechme stranou, vždyť jde o zesměšnění prázdné nádoby světa modelingu. Spíš jde o to, že styl humoru byl úplně jiný, než jsem očekával a to i v rámci Frat Packu. Genialita. Hovadina. Ta slova se tu v komentářích mísí, ale já měl pocit, že se každé vydalo jiným směrem.. ()

Hal_Moore

Takovou komedii jsem potřeboval vidět. Teď vím, že se i nyní dělají kvalitní a originální filmy za účelem pobavit. Jde o komedii u které nemusíte přemýšlet a která vás zároveň uzemní několika skvělými gagy. Při sledování zapomenete na všechny starosti. A o to tady jde - pobavit se a na chvíli zapomenout na to, co nás trápí. ()

genetique

Dobrý film, na ktorého kvalitu a fajnovosť niektorých vtipov si musíte počas jeho trvania zvyknúť. Stillerovi sa celú partu Frat Packu nepodarilo utiahnuť na plné obrátky, ale po prvých minútach som myslel, že to bude horšie. Nakoniec sa tá šialenosť ustálila a ja som sa bavil. Ide tu snáď o iné? 70%. ()

Hellboy

Fakt jsem se zle bavil:D Hodně mě překvapila účast velkého množství celebrit, především mě ale potěšil David Bowie a David Duchovny:) fakt nemělo chybu:) ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (viac)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (viac)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (viac)