Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 6 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenzie používateľa IvcaSammet k tomuto seriálu (14)

Klec (2022) (S01E01)

Zatím hodnotím s rezervou, proto rovnou čtyři. Po všech těch ho.nech, které ČT v poslední době vyprodukovala jsou Stíny v mlze příjemným překvapením. Děj je sice hrozně předvídatelný, ale aspoň se sem tam objeví i vtip, který není trapný. Nadhodnotila jsem z předchozí zkušenosti s Ochráncem. Ke konci seriálu bych nejraději šla až do mínusu a mám obavy, že tady to dopadne stejně. Taky mě štve, že zase chybí ostravský přízvuk, ale na druhou stranu se o něj aspoň ani nesnaží. Zprzněných přízvuků mám už plné zuby. ()

Tanečnice (2022) (S01E03)

Dle předpokladu mě začínají štvát vedlejší dějové linky, i proto hodnotím o hvězdičku méň něz předchozí díly. Tím hlavním důvodem je ale zbytečná překombinovanost rozuzlení případu. Pachatel se dal odhadnout vcelku brzo, proto chápu, že byl potřeba nějaký plot twist, ale (SPOILER!) pašování cigaret mi přišlo jako vaření z vody. Případu to z mého pohledu uškodilo víc než "obyčejný a předvídatelný zločin z vášně". ()

Prank (2022) (S01E04)

Kriminální zápletka sice nebyla úplně nejhorší, ale ta "parodie" na zajímavý Youtube "content" byla neuvěřitelně trapná ... Je sice pravda, že české Youtubery nesleduju, takže nevím, jestli někdo opravdu takové ho.na na internet přidává, každopádně mi to ale přišlo jako neskutečný "cringe". A ta závěrečná honička na konci? To se nedá nazvat ani ubohou parodií na Kobru 11, jak špatné to bylo. Co se týče dějových linek soukromí, tady už ni jenom zbývá doufat, že Jardova postava nezklame, i když je víc než očividné, jakým směrem se děj bude bohužel vyvíjet. Ach jo. Aspoň "To je ten Neužil, ne? Tak toho nemám rád" mě ale dokonale rozsekalo. ()

Dubina (2022) (S01E05) odpad!

Možná si epizoda odpad úplně nezaslouží, ale bohužel nemůžu jinak. Celá epizoda mi přišla jako parodie, ať už nesmyslnýma chybama ve vyšetřování, extrémním vyobrazením alzheimerovy choroby, příšerného rapování a hlavně neuvěřitelně pomalého děje vyšetřování. Neustále jenom samé sledování a focení přestalo bavit už i mě. A nevěru radši ani nekomentuju. Myslím, že komentářů na toto téma jsem napsala u seriálů ČT dostatek ... ()

Hardcore (2022) (S01E06)

Vedlejší soukromé linky jsou sice stále na odpad, případ byl ale aspoň tentokrát o něco lepší a zajímavější, i když ne o moc. Proto jedna hvězdička. Je sice pravda, že mi rozuzlení přišlo příliš nelogické, aspoň jsem ale neměla pocit, že se dívám na parodii. SPOILERY!! A to i přes to, že scéna s "volavkou" byla nejen recyklovaná z první epizody a zároveň byla taky stejně trapná a amatérská. O smrti druhé oběti ani nemluvím. Bohužel začíná pokulhávat i dějová linka s Miroslavem Hanušem. To so tvůrci opravdu myslí, že jsou policajti takoví idioti, aby jim nedošlo, že ta hokejová karta byla nastrčená? Uvidíme, jakým směrem tato dějová linka povede, ale začínám mít obavy, že i tady pujdou tvůrci do absurdity. ()

Dublér (2022) (S01E07)

Po dlouhé době zase epizoda, která mě i docela bavila. Soukromé dějové linky jsou sice stále úplně stupidní, ale samotný případ mě zaujal už od začátku. Nebýt dalšího zbytečně rádoby komplikovaného vývoje vyšetřování (SPOILER!! - změna identity a ukradené peníze), hodnotila bych i čtyřma hvězdičkama. Dokonce se v epizodě objevilo i pár vtipných hlášek, takže celkově epizodu hodnotím třema a půl hvězdičkou. ()

Revolver (2022) (S01E08)

Celkově mě epizoda i docela bavila, ale ten závěr, no to zase bylo něco. Absolutně trapné a strašně amatérské. Škoda, chtěla jsem hodnotit čtyřma, ale bohužel. Zbytek dějových linek raději nekomentuju. Přiznám se ale, že poslední scéna mě docela potěšila. Docela mě překvapuje, že mě i začíná zajímat, jak to nakonec dopadne. ()

243 (2022) (S01E09)

Další epizoda, která mě bavila více méně celá, pokud samozřejmě nepočítám vedlejší dějové linky. Jardu Plesla mám sice strašně ráda, ale z jeho postavy je mi vyloženě na blití ... Nelíbilo se mi ani to, že se do příběhu paradoxně musel vložit Miroslav Hanuš, aby se to konečně nějak posunulo. Protože scéna s houslema byla dost epická. A je sice pravda, že jsem si v průběhu celé epizody říkala, že jim to řešení případu jde nějak podezřele snadno, a jakmile došlo k (SPOILER!!) odhalení fotografa z odrazu auta a postupně k dalším nepravděpodobným rozuzlením, chtěla jsem epizodě napařit hvězdičky zase jenom tři, nakonec jsem ale musela zhodnotit, že to byla zatím asi jedna z nejméně otravných epizod. Proto dávám tři a půl hvězdičky a přikláním hodnocení ke čtyřem. ()

Závod (2022) (S01E10)

Protože mě tentokrát ani samotný případ moc nebavil, nebudu zbytečně zabíhat do podrobností, jako je další stupidní vyřešení případu a další nesmysly. Vedlejší dějové linky jsou čím dál horší, a to i přes to, že jsem si myslela, že horší už být ani nemůžou. Dokonce i dějová linka s Miroslavem Hanušem začíná zacházet do absurdit, scéna z nemocnice byla tak přitažená za vlasy, že jsem zvažovala hodnocení dvěma hvězdičkama. Nakonec jsem se ale znovu přiklonila ke třem, celkové hodnocení jsou dvě a půl hvězdičky. I přes to, že mě epizoda nijak nenadchla, pořád to nebylo to nejhorší, co nám Stíny v mlze zatím nabídly. S dalším shlédnutím možná onu půlhvězdičku ještě odeberu. ()

Doba (2022) (S01E11)

Zjistila jsem, že je lepší Stíny v mlze sledovat až z iVysílání, a to proto, že se tam dají přeskakovat zbytečné scény jako nelogické trénování hokeje nebo další stupidní vedlejší dějové linky. Takto mě seriál aspoň nena.ere zbytečnostma. Co se týče samotného případu, už jsem si zvykla, že tvůrci Stínů v mlze rádi zbytečně odvádí pozornost zbytečnýma odbočkama, které nejen uměle prodlužují děj, ale taky zbytečně diváka matou. Ve skutečnosti by pachatele odhalili téměř okamžitě. Nebýt toho, hodnotila bych plnohodnotnýma čtyřma hvězdičkama, motiv činu byl tentokrát velmi silný. A co se týče jištění podezřelého přes Facebook, myslím, že mě u tohoto seriálu už nemůže vůbec nic překvapit. ()

Strach (2022) (S01E12) odpad!

Komentář obsahuje spoilery!! Bylo mi naprosto jasné, že to dopadne přesně takto, přesto se ale odpadu nemůžu ubránit. Logiku bych v tomto díle hledala naprosto marně, neomylným únoscem, který naseká hromadu chyb počínaje, Malou dále pracující na případu i přes to, že je psychicky na dně a emočně nestabilní konče ... Celkově mi celý díl přišel napsaný strašně zbrkle, jako by tvůrci psali kriminální zápletku poprvé. Ani tentokrát mě absolutně nesmyslná zápletka s kupováním zbraně nepřekvapila, čím jiným by tvůrci celou epizododu vyplnili, že jo? Každopádně závěr, to zase bylo něco ... Nejzkušenější kriminalista je vyřazen ze hry téměř okamžitě, kdežto ta, která se ani netrefí do terče bezchybně sejme únosce jednou PŘESNĚ?! mířenou ranou? Wow. Tak to se asi opravdu stává jenom ve filmech, co? Nehledě na to, že to místo našli zrovna tito dva a zrovna bez posily. Asi ani nechci komentovat tu základní školáckou chybu, kterou v závěru únosce udělal. Jsem divná já, že jsem ve finále fandila právě Hanušovu Hrbkovi, nebo se prostě tvůrci jen málo snažili, aby mi na rodině Malých dostatečně záleželo? Možná to bude kousek od obojího ... Tak hlavně, že nevěra je vlastně naprosto v pořádku, vše je odpuštěno, jedeme dál. Chce se mi zvracet ... Doufám, opravdu doufám, že se tvůrci nevytasí s druhou řadou, i když to tak vypadalo. Prosím, nechte ty stíny v té mlze úplně zmizet pro dobro nás všech. ()

Královna majálesu (2024) (S02E01)

Nechápu, proč se tvůrci vůbec obtěžují s natáčením druhé řady, když téměr vůbec nezohledňují události té první. Bohužel to vypadá, že v druhé řadě se budou soukromé dějové linky vyvíjet ještě horším směrem, než tomu bylo v řadě první, takže už teď jsem ráda, že můžu seriál sledovat ze záznamu a tyto stupidní části přeskočit rychloposuvem. Tentokrát mě navíc nebavil ani samotný případ, hvězdičku nakonec dávám pouze proto, že v první řadě se našly i horší díly. ()

Poslední naděje (2024) (S02E02)

O trošku lepší než předchozí epizoda. Kriminální zápletka byla sice díky pohřešovanému dítěti zase zbytečně překombinovaná, ale aspoň mě tentokrát vyšetřování i docela bavilo. Ani jednu z vedlejších soukromých dějových linek raději nekomentuju, ty už jsou prakticky od začátku seriálu na odpad a právě proto taky hodnotím jenom průměrem. ()

Snadné cíle (2024) (S02E03) odpad!

Bohužel, ale nemůžu hodnotit jinak než odpadem. Dějová linka se synem je sice stejně otravná, jako nevěra v první řadě, kriminální zápletka s ukradenými penězi a rozhodnutím nevypovídat je ale naprosto stupidní, nelogická a hlavně dost nereálná. Co se týče samotného případu se střelcem, tady mě ten odpad opravdu mrzí, protože mě až občas zamrazilo, jak moc se smyšlený případ blížil skutečným událostem, které se staly až po natočení epizody. Bohužel ale vyšetřování vypadlo spíše jako parodie, pokoj útočníka pak už byla fakt jenom ta pomyslná třešnička na dortu. Nevím, jak bych hodnotila, kdyby nebyl vystříhaný konec, možná bych nakonec dílu i tu hvězdičku dala, ale takto prostě opravdu nemůžu. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky