V restauraci na záchodech se jeden z hostů předávkoval pervitinem. Přítelkyně dotyčného i jeho kamarád, kteří s ním v podniku byli, jsou z jeho náhlého skonu v šoku. Na základě rozboru zbytku drogy, který měl mrtvý muž u sebe, se zjistí, že obsahovala značné množství sloučeniny adrenalinu a kyseliny vinné, která se v lékařské praxi používá jako stimulant při zástavě srdce, ve velké dávce ale může způsobit smrt. Je zřejmé, že nešlo o předávkování, ale o vraždu. Od koho měla oběť drogu, kdo a z jakého důvodu měl zájem se dotyčného zbavit a proč právě tímto způsobem? Chtěl vrah zabít pouze oběť, nebo i její přítelkyni, která si shodou okolností pervitin z této dávky nedala? (Česká televize)

rakovnik

Šedivý průměr. Chybí stále napětí a byť byl případ komplikovaný, ruší jeho vyšetřování nevěra, babička a tajný mstitel. Koneckonců navíc vlastně ani nevíme, jak dopadl pachatel, což v práci kriminalistů příliš dojem nezlepšuje. ()

sorrow

Hanuš už sedmý díl plánuje únos, který zřejmě provede ve třetím největším městě prošpikovaném kamerami autem, které je psané na něho... Dnes opět pokročil, koupil prodlužovačku s odposlechem, nainstaloval ji do kanceláře k policistům, jako k čemu??? Oproti minulé epizodě je opět o level výše, v minulé epizodě se jen osmělil plivnout Malé do jeleního loje. Co provede příště, jsem napnutý jako špagát a nemohu se dočkat pondělí 😊 Ty vedlejší rodinné linky nemá cenu komentovat, kdy si Plesl uvědomí, že jeho rodina je nejvíce, asi po zásahu Hanuše do jejich rodiny. S tou Rázlovou je to už komické, člověka v tomto zdravotním stavu bych určitě nechal vyzvedávat své dítě ze školy a dokonce trpěl, aby ho vozila autem. Rodinka funguje asi takto, máma celý den i noc v práci, táta celý den v práci a když sežene chvilku času, brousí tajně kolegyni, malá holka celý den doma s babičkou a Alzheimerem… ()

IvcaSammet

Po dlouhé době zase epizoda, která mě i docela bavila. Soukromé dějové linky jsou sice stále úplně stupidní, ale samotný případ mě zaujal už od začátku. Nebýt dalšího zbytečně rádoby komplikovaného vývoje vyšetřování (SPOILER!! - změna identity a ukradené peníze), hodnotila bych i čtyřma hvězdičkama. Dokonce se v epizodě objevilo i pár vtipných hlášek, takže celkově epizodu hodnotím třema a půl hvězdičkou. ()

• V dívčím pokoji dcery partnerky (Vanda Hybnerová) mrtvého feťáka visí portrét youtubera Alvarese ze 4 dílu Prank (2022). (sator)
  • V epizodě policisté zjistí, že Konečná (Vanda Hybnerová) pracovala v nemocnici na dětském oddělení. Jeden z jejich kolegů, Kucharčík (Petr Panzenberger), to jde ověřit, avšak zpovídá lékaře ve FN Brno na ul. Jihlavská v Brně-Bohunicích, kde je nemocnice pouze pro dospělé, protože Dětská nemocnice FN Brno se nachází v centru Brna. (velkyvezir)
  • Epinefrin (adrenalin) je lék používaný při resuscitaci nebo při tzv. anafylaktickém šoku. Lék se nachází téměř na všech odděleních v resuscitačních lékárnách. Má malou expiraci (velice rychle prochází), nicméně nepatří k lékům, které se nějak významněji hlídají a kontrolují. Dostat se k nim může prakticky každý zaměstnanec zdravotnického zařízení. (Winster)