Během vyjížďky motorek dojde na trati v lesním úseku k nehodě jednoho z jezdců, který havárii nepřežije. Stopy po paralyzéru dokazují, že nešlo o nehodu, nýbrž o důmyslnou vraždu. Magda s Martinem zjišťují, že se nejednalo o nevinnou vyjížďku a že mezi motorkáři panuje značná rivalita. Na Magdě a Martinovi je, aby zjistili, kdo z motorkářů měl s obětí nevyřízené účty. (Česká televize)

Vltaava

Samotné krimi motivy jsou nudné a o ničem, osobní linky hlavních hrdinů jsou strašné, obzvlášť syn Vyorálka, to je tam úplně k ničemu, jakož i linka Plesla a jeho trapné nevěry. Nuda hrozná. Herecké výkony - Špalková jak dřevěná panna, bez pohybu, bez výrazu, bez emocí. Jestli ji do toho nutil režisér, tak vůbec nechápu, co si myslel, že z toho vyleze. Rázlová dobrá. ()

GeminiK

Další nezáživný případ a vyšetřování. Vedlejší dějové linky jsou nudné a zbytečné. Hanuš do této chvíle vše pečlivě plánuje a najednou udělá 3 chyby najednou. Už mě snad ani nezajímá jak to s ním dopadne. Pro oživení si od Elingera odskočil Topinka a z Combecku Ivuška, které se věkem udělalo slušivé volátko. ()

IvcaSammet

Protože mě tentokrát ani samotný případ moc nebavil, nebudu zbytečně zabíhat do podrobností, jako je další stupidní vyřešení případu a další nesmysly. Vedlejší dějové linky jsou čím dál horší, a to i přes to, že jsem si myslela, že horší už být ani nemůžou. Dokonce i dějová linka s Miroslavem Hanušem začíná zacházet do absurdit, scéna z nemocnice byla tak přitažená za vlasy, že jsem zvažovala hodnocení dvěma hvězdičkama. Nakonec jsem se ale znovu přiklonila ke třem, celkové hodnocení jsou dvě a půl hvězdičky. I přes to, že mě epizoda nijak nenadchla, pořád to nebylo to nejhorší, co nám Stíny v mlze zatím nabídly. S dalším shlédnutím možná onu půlhvězdičku ještě odeberu. ()

sorrow

Slabší epizoda, jen jsme zde mohli vidět mladého i starého Korejse z 1. oddělení / Devadesátek 😊 Ale spíše k té už celkem trapné postavě, kterou Hanuš hraje. Už 10 epizod plánuje únos malé Malé, aby se staré Malé pomstil, kdy zatím koupil auto, vyzkoušel jeho zvukotěsnost, nakoupil nějaké umělé panny, nechal se zaměstnat v uklízecí firmě, aby mohl proniknout do kanceláře Malé a nainstalovat odposlech v prodlužovačce, ze které má naprosto fantastický odposlech, sehnal si uspávací látku (proč pak zkoušel zvukotěsnost auta je mi záhadou), napsal si SMS z Pleslova mobilu. Jednoduše pořád plánuje, plánuje a plánuje, dělá úplně zbytečné věci, pouze tím na sebe upozorňuje, kdy už i ta stará bába s Alzheimerem si ho všimla. Jinak, ono opravdu nikoho nezaráží např. to, že si Hanuš sežene podvodem potvrzení o jakési prověrce (to by asi zfalšovat bylo možné), ale skutečně by se nikdo nezajímal o výpis z rejstříku trestů, když musí být takto důkladně prověřen, aby mohl vůbec vstoupit do kanceláří policie??? Za mě neskutečný úlet scénáristy a režiséra… ()

Radko

Krimi príbehy zo života večne zarastených, kožene lesklých, kožou čpiacich motorkárov s arogantným správaním k fízlom i bežným civilistom ma vždy fascinovali. Zhruba tak, ako stará smradľavá kožená bunda vyhodená na smetisku. Ak sa k málo zaujímavej téme pridruží rovnako nevábny scenár, o podpriemernú televíznu záležitosť je starostlivo postarané. ()

• Thipental je celkové anestetikum využívané v anestezii. Je to v podstatě jediný barbiturát, který se ještě používá. (Winster)