Na sedačkové lanovce v horách je ráno objevena mrtvá recepční z nedalekého hotelu. V okruhu podezřelých se objeví několik jejích bývalých milenců, ale vyloučit nelze ani zaměstnance hotelu, kde pracovala. Magdě s Martinem ale schází jasný motiv. Záznamy v notebooku oběti ale posunou vyšetřování pro kriminalisty zcela novým směrem. Komu sympatická dívka natolik překážela? (Česká televize)

GeminiK

Po druhém, mnou viděném, díle jsem Špalkové stanovila diagnózu : Moebiův syndrom.  (lidé s Moebiovým syndromem nejsou schopni ovládat své obličejové svaly, jejich tvář zůstává kamenná, nemohou se smát, plakat ). Scénář stupidní, blbé monology a dialogy zůstaly, ale co ten Hanuš. Něco chystá. Příště se budu zase dívat. ()

tata22

Sláva, konečně něco zajímavého. Malá dcera Malé už nebude hrát na housle. Na to jsem se celou dobu těšil, zabralo to skoro půl dílu ale povedlo se. Myslím, že tohle je od tvůrců opravdu majstrštyk. Těšil jsem se jak malé dítě, kdy to konečně praskne a je to tady. Díky, pánové. Tohle si myslím do opravdové kriminálky patří. Nechápu proč to nepoužil už někdo pře Vámi. Naprosto originální kousek. Jo a pak taky vlastně chytili vraha ale to asi nějak nebylo moc důležité, když se tomu tak tvůrci nevěnovali. Možná příště bych to hledání vraha úplně vypustil a soustředil se jen a jen na tu malou holku. Ta hraje výborně a tahle dějová linka je prostě skvělá. Jen tak dál, už mnoho nezbývá a uberu i poslední hvězdičku... ()

quokam

Hm, organizovana skupina vi, ze se vysetruje vrazda. Bilemu koni dali telefoni cislo jako znameni, ktere ma pouzit, kdyz to zacne smrdet - tomu bilemu koni, na ktereho mohou policiste prijit jenom tehdy, kdyz odhali jisty sklad. Takze oni vi, ze se vysetruje vrazda a vi, ze policie zna jisty sklad. Co udela organizovana skupina? Osobne jsem cekal. ze odstrani bileho kone a obetuji sklad, zvlast, kdyz ocividne neni jediny. A ne, oni hezky dobrovolne vrazi hlavu do opratky. Jak ta obet v pristim dile. Tereza Sv mne tentokrate v epizodni roli nepresvedcila, v 1. oddeleni na podobnem pristoru odvedla rozhodne vyraznejsi vykon, mozna zde jakozto recepcni nemela az tolik co hrat.  Charisma Hanuse je obrovske, da se ale natahovat na cely 12ti dilny serial? No, snad tvurci budou mit rozum. 5/10. ()

IvcaSammet

Dle předpokladu mě začínají štvát vedlejší dějové linky, i proto hodnotím o hvězdičku méň něz předchozí díly. Tím hlavním důvodem je ale zbytečná překombinovanost rozuzlení případu. Pachatel se dal odhadnout vcelku brzo, proto chápu, že byl potřeba nějaký plot twist, ale (SPOILER!) pašování cigaret mi přišlo jako vaření z vody. Případu to z mého pohledu uškodilo víc než "obyčejný a předvídatelný zločin z vášně". ()

quixote

Pokud si všímám, že Malá má pokaždé trochu jiné lokny, že jedna postava je v jedné scéně bosá a na jejím konci obutá a že mě víc než vyšetřování vraždy „holky na zabití“ baví sledovat zajímavé lokace (podobně jako si Kakho-oto všímá titulů v knihovně Malé :) , asi tu něco není v pořádku. Nejslabším článkem je podle mě scénář, tam se tedy dala odvést mnohem kvalitnější práce. Místy je to až nechtěně komické. Sorry jako. Nicméně budu sledovat dál a věřit ve zlepšení. ()

• Lanovka, která hraje v tomto díle důležitou roli, vypadá, jakože vede k Tanečnici, ale ve skutečnosti se jedná o lanovku v Bílé, tedy sice v Beskydech, ale poměrně daleko. Na Pustevny, kde je Tanečnice, vede úplně jiná lanovka. (Petr.Ocko)
  • Amálie (Anděla Tichá) na konci zpívá píseň „Skyfall“ od Adele. V samém závěru epizody pak tato píseň zazní i v originále. (griph)
  • Při příjezdu k lanovce má šéf kriminálky v lahvi smoothie, nahoře ale už jen obyčejnou vodu. (Winster)